Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miert néznek rám rosszul a szomszédok, ha szerintem ők nem viselkednek normálisan? fórum

Miert néznek rám rosszul a szomszédok, ha szerintem ők nem viselkednek normálisan? (beszélgetős fórum)


11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 5. 14:53
Szerintem a legtöbb országban póráz kötelezettség van..
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Angelique2)
2023. szept. 5. 14:53

Általában én gyorsan megyek, nem lődörögni vagyok az utcán. Ne kelljen már lelassulnom miattuk, mert rám ronthat a kutya.

Masik gyerek kezéből is kiszaladt a kutya, aki pár évvel idősebb, mint a 12 éves.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 09:05

"De még itt külföldön is."


Ez elég fontos információ, azt sem tudjuk milyen országban élsz, így az ottani szabályokat sem ismerhetjük. Igazából lényegtelen ez is mondjuk, mert a szomszéd nézését attól még nem tudjuk megfejteni.

8. Angelique2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 21:01

Az ilyet nagyon nem bírom!

"Maradj nyugton, ne mozdulj, nem bánt!" - a kutyáját kellene dresszíroznia így, nem a szomszédságot >:(

Jól nevelt kutya mellett lazán elmehet bárki, nem fog ráugrálni vagy morogni rá.


Szerintem is feljelenthetted volna őket, mert a neveletlen kutyájuk okozott némi sérülést.

Gyakorlatilag rettegésben tart - és gondolom, másokat is -, nem mered a saját kutyádat sétáltatni,? Elképesztő.


12 éves gyereket, nagy kutyával - aki fölött nincs tekintélye, a kutya nem fog neki szót fogadni - nem engedünk el. (Bár érdekelne, hogy abban a családban egyáltalán bárkinek is van tekintélye a kutya előtt? Vagy esetleg a kutya dobja el nekik a fadarabot, ők meg szófogadóan vissza is viszik?)


Ehhez még az elemi viselkedéskultúra hiánya is... nem tűnik túlzottan rokonszenves kis családnak :(


Néhány hete volt hasonló élményem: hülye, neveletlen kutya kitépte a pórázt a kezdő kutyás gazdija kezéből, és rohant utánam, dühödten ugatva.

Amikor megálltam, abbahagyta a megugatásomat, de amikor továbbindultam, kergetett tovább. Végül andalogva és félhülyén vigyorogva beért bennünket a gazdi is. Visszahívni nem tudta, nem is akarta a kutyát. Jajj.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 4. 20:43
Harci kutyát általában elég fura emberek tartanak, azt vettem észre. De még itt külföldön is.
2023. szept. 4. 20:42

Olyan szomszéd, aki a gyereket se nevelte meg. Vagy hiperaktív vagy neveletlen, de saját magára is életveszélyes. Bicajozáskor körbe se néz, télen meg a nagy hódarabot az út közepére szórta. Mindenkinek beszól, nem tud nyugton lenni. Sajnos, ha ilyen a gyerek, a kutyában sem bízom. Van összesen 4 gyereke , férje sehol.

Volt, hogy autóba menekültem a kutyáimmal, mert mentünk volna haza és az övék meg rohantak hozzánk. Kb 150 sétából 1x volt nálam a kulcs..

2023. szept. 4. 20:17
Én is kutyás vagyok. Nagyon is megértelek. Vannak olyan emberek, akiknek nem való kutya. A szomszédodnak sem lenne való.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 20:14

Azért néznek rád furcsán, mert idióták.


Amikor a kutya neked esett, akkor kellett volna feljelentened azonnal. A szabályok is idióták, nem ellenőrzi senki, hogy pórázon van-e a kezelhetetlen kutya és még sokszor a tömegközlekedésen is szájkosár nélkül viszik a kutyát, pedig ott véletlenül ráléphetnek és még a nem harapós kutya is haraphat, odakaphat.

Amíg ezt nem szabályozzák, mehetsz rosszabb helyre is sajnos.

Azt figyeltem a legtöbb "harci kutya" is rossz kezekben van, fegyverként használva.

3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 19:48
Nem tudom mekkora a lakótelep, de ha csak 1 ilyen bolond szomszédod van az manapság áldás.
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 19:03
A kutya póráz nélküli közterületen tartását úgy hívják, hogy az eb kóboroltatása. Ez szabálysértés, a csúnyán nézés nem az. Ha nem nézel rájuk, nem is tudod hogy néznek. A problémával bátran fordulj a település közjegyzőjéhez írásban, mert arra kénytelen intézkedni.
2023. szept. 4. 18:41

Azóta néznek rám furcsán, amióta rám ugrott a nagy kutyájuk, karcolást okozva, nadrág elszakítva, mert póráz nélkül szokásuk a lakótelepen a ház előtt ücsörögni vele. Mondtam, hogy nem vagyok oda a nagyokért. De nem is ez a baj, hanem hogy azt mondta a nő hogy maradjak nyugton , ne mozduljak, nem bánt. De ha dolgom van, nem szeretnék velük pepecselni, mert épp a kutya póráz kötelezettséget megszegve épp a bejárati ajtó előtt lófrál. Nekem is van kutyám. Ha összetalalkoznak, mert épp nem az ablakot lesem, hogy kimehetünk-e, simán ketté harapja.

Lehet, hogy el tudok költözni innen, de arra várok, hogy biztos legyen.

De már a 12 éves gyerek is bunkón néz rám. Tegnap is, amikor szenvedtem a parkolással, bámult, valamit magyarázott, megkerdeztem, hogy mit mondott, azt mondta semmit. Ja és nála volt a nagy kutya, amit nem tud tartani ,ha az megindul és szülő nélkül volt.

Hogy jöjjek haza vagy menjek ki kutyát sétáltatni így? Még én vagyok a rossz, mert ők nem tartják be a törvényt, de más fórum szerint is fogjam be. Miért?

Van egy másik szomszéd, szintén kisebb kutyával és őket egyszer sem láttam póráz nélkül sétáltatni, pedig az a kutya nem ugrik senkire és nem szalad el.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook