Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem vesz el a Párom? fórum

Miért nem vesz el a Párom? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2008. júl. 26. 16:28
Öcsém egyik barátja most nősült negyedszerre,már 50 valahán yéves.Megkérdezte tőle az öcsém,hogy miért nősült meg újra?Azt válaszolta,hogy ha ettől boltdog a párja,akkor legyen ahogy szeretné.
204. 0c97fbb607 (válaszként erre: 192. - MelisUK)
2008. júl. 26. 16:26

"És azt írtad, h az igazi férfi, aki szeret, az most is megkéri a kezünket, majd azt, írtad, h nem elég nektek az, h egyszerűen szeret?

Hát, ha tényleg szeret, akkor ezek szerint elvenne feleségül, szóval, akkor szerinted akik csak együtt élnek, azokat a nőket nem is szereti a férje?"



Jól írtam ,nincs semmi ellentmondás:))

Nekem az a tapasztalatom,hogy ha szerelmesek belénk ,akkor megkérik a kezünket,mert egyszerűen evvel tudják kimutatni a túlcsorduló érzelmeiket,a komoly szándékukat és azt ,hogy mennyire imádnak minket.

Ha nem kérik meg a kezünket,akkor két okból nem teszik.

Egyrészről azért ,mert nem biztosak az érzelmeikben ,egyáltalán,jó ,ahogy jó,de nem több.

Másrészről azért ,mert már megízlelték az elvett nő "elsárkányiasodását" ,ami manapság, és régen is alapvető probléma volt a válásoknál:DDDDD

Szóval ,döntsétek el ,hogy nem szeretnek titeket igazán ,vagy félnek a házasságtól és attól amit utánna tesz a nőkkel???:DDD

203. MelisUK (válaszként erre: 193. - 0c97fbb607)
2008. júl. 26. 16:25

Ennyit igazán megtehetnének a férfiak is, ha már tényleg szeretnek.

Nem veszitek észre, h a kor haladtával oda haladunk, h már senki nem fog házasodni.


Egy kapcsolat arról szól, hogy örömet és szeretetet adjunk a párunknak. Ha egy nő annak örül, ha elveszik feleségül, akkor a férfi, ha szereti, el kell, h vegye feleségül. És fordítva is ugyanez a helyzet. Ha nekünk nőknek valami nem tetszik, de a párunk szereti vagy szeretné, akkor az úgy lesz, csak hogy örömet és boldogságot okozzunk vele. Tehát: ha egy férfi tényleg szeret, akkor az elvesz feleségül és akkor nem vesz el, ha nem az a nő az igazi nekik és várnak a nagy őre.


A szerelem és együtt élés csupa kompromisszum. Azért, h örömet okozzunk a másiknak, sok minent megteszünk, sok mindenről lemondunk. És nem csak a nőknek kell ezt tennie, a férfiaknak is.

Ha a párodnak az az élete, h a számítógépen csinál különféle dolgokat, akkor érdeklődéssel fogsz hozzáállni a dologhoz még akkor is, ha amúgy nagy ívből kerülnéd a témát, csak azért, mert ez a párodnak fontos. Tehát, ha valami a nőnek fontos, akkor a férfinak is ugyanígy kéne hozzáálni - szerintem. A szerelem akkor marad meg, ha bizonygatva van a szerelem, ha folyton kimutatásra nyer. Ha az egyik fél nem akarja kimutatni - legyen ez pl. egy nem megtartott esküvő - akkor érezni lehet, h nem szeret a másik. Persze vannak kivételes esetek, de ezeket meg lehet beszélni. :D

202. 20eebe3d4c (válaszként erre: 198. - 14775640c4)
2008. júl. 26. 16:25
A lényeget nem bökted még ki!Mindek kellett akkor az a papír?
201. 14775640c4 (válaszként erre: 199. - 20eebe3d4c)
2008. júl. 26. 16:25
nem. egyetlen dolog számit, egymás tisztelete, elfogadása, kölcsönös egyetértés, és feltétel nélküli szeretet egymás hibáival, erényeivel mindennel, ugy cakk pakk. nem várhatunk el senkitől semmit. ez számit
200. 14775640c4 (válaszként erre: 193. - 0c97fbb607)
2008. júl. 26. 16:23
és szerintem meg neked jár a pont. maximálisan igaz
2008. júl. 26. 16:22
Lehet hogy én is túl sok Benedek Eleket olvastam gyerekkoromban?A tündérmesékben nem volt olyan,hogy csak összebútoroztak és úgy éltek volna tovább.Mindegyik végén ott volt a világraszóló(!) lakodalom.
198. 14775640c4 (válaszként erre: 190. - MelisUK)
2008. júl. 26. 16:22

én nem akartam házasodni,hanem MI akartunk, és nem romantikából,nem hagyományból,és nem mesékből. sajna egyáltalán nem vagyok romantikus ,sőt ruhám sem volt és csak ketten voltunk, nem volt senki csak a két tanú.

ennyit a romantikáról, az igen után húztunk haza:))

hagyománytisztelő sem vagyok, öntörvényű ember létemre a saját szabályaim szerint élek,ugy ahogy nekem tetszik, a mese sem jellemző rám, hisz abból már rég kinőttem, sőt eléggé.

és hiszem hogy ne a férfi adja meg nekem hogy elvegyen, hanem KETTEN saját akaratunkból tegyük.ha neki nem felel meg akkor ennyi. nem erőltetetem, hanem tuszteletben tartom a döntését.

én nem rá főzök, nem takarítok rá. és mosni sem rá mosok. te igen?

én MAGUNKNAK takaritok,.mosok stb....

nem mindegy. ha nem teszem, megcsinálja, tekintettel arra hogy mi KÖZÖSEN élünk, és nem a másikért.és mikor összejöttünk tudta hogy hányok a főzés és a takarítás gondolatától.

és nem akarok a kedvére tenni, és ő sem az enyémre.

együtt vagyunk olyanok amilyenek.olyannak amilyennek kell, elfogadjuk a másikat.

esetleg kedveskedek neki de nem azért hogy a kedvébe járjak hanem amolyan önzetlenségből. ezzel jelezve hogy mellettem van jóban rosszban.

mi társak vagyunk és nem a másik tulajdona, rabszolgája stb..

2008. júl. 26. 16:21
Hagyomány,romantika,mese a szép szőke (fekete) hercegről,aki oltalmába vesz majd,aki mellett biztonságban leszek minden téren,aki apám helyett apám,aki a nevét adja nekem és én hozzá tartozom,míg ásó kapa és a nagyharang el nem választ.Ámen!)
196. 0c97fbb607 (válaszként erre: 192. - MelisUK)
2008. júl. 26. 16:20

Azt írtad, h szerelemből házadodnak/házasodtak. Hát, régen elég sokan nem szerelemből, hanem érdekből házasodtak. "



Mondj már valami újat is:DDD

2008. júl. 26. 16:19
Melisnél a pont.
194. MelisUK (válaszként erre: 192. - MelisUK)
2008. júl. 26. 16:17
bocsi, nem a férje a végén, hanem a párja/élettársa
193. 0c97fbb607 (válaszként erre: 190. - MelisUK)
2008. júl. 26. 16:17

Elvárás...elvárás..elvárás???:))

Miféle világban akartok élmni?

Üzletté tenni a szerelmet??Ha elveszel ,megadod nekem a gyerekkori álmom én majd mosok rád és főzök,meg 6 szor leszek terhes???

Ha kedves leszel hozzám ,teljesíted a kívánságom,akkor én is megteszek neked mindent??

Ez egyenlő a kurvasággal a papírért,a házasságért, a rózsaszín álmokért!!

Ha megkéri egy férfi a kezed ,akkor mondj igent ,ha szereted ,ha nem akkor élj vele együtt.

Nem lehet egy rózsaszín álom az ,amikor mi kérjük meg a férfit,hogy ugyanmár ,vegyél már el,mert evvel örömet okoznál nekem!!!!

192. MelisUK (válaszként erre: 189. - 0c97fbb607)
2008. júl. 26. 16:15

"Miről beszélsz?????

Régen is és most is szerelemből házasodnak az emberek(általában).

Max annyi a külömbség ,hogy esküvő előtt nem szeretkeztek régebben.(bár ez is vitatott dolog,számomra)"


Írtam, h utána már nem kellett bújdokolva csinálni, szóval volt előtte is sokaknál, de utána már nyugodtan lehetett csinálni.


Azt írtad, h szerelemből házadodnak/házasodtak. Hát, régen elég sokan nem szerelemből, hanem érdekből házasodtak.


És azt írtad, h az igazi férfi, aki szeret, az most is megkéri a kezünket, majd azt, írtad, h nem elég nektek az, h egyszerűen szeret?

Hát, ha tényleg szeret, akkor ezek szerint elvenne feleségül, szóval, akkor szerinted akik csak együtt élnek, azokat a nőket nem is szereti a férje?

191. 14775640c4 (válaszként erre: 189. - 0c97fbb607)
2008. júl. 26. 16:14

ez igaz.

ha már kérni kell ott már baj van. és a legnagyobb baj hogy sokan a nők önzőségből ezt nem veszik észre.

csak erőltetik hogy igenis legyen az amit ők akarnak, és ennyi.

nem figyelnek az emberek a másikra, és nem veszik az apró jeleket

190. MelisUK (válaszként erre: 188. - 14775640c4)
2008. júl. 26. 16:10

Tudom, h miről szól a fórum, az elejétől kezdtem olvasni.


A nők nem a birtoklási vágy végett akarnak házasodni - szerintem, hanem hagyományból, romantikából, a mesékből tanultakból. Minden kicsi lány azt várja, h mikor jön el az ő hercege, aki majd elveszi feleségül. Ezért vágyakozunk felnőtt korunkban is.


Szeritem, ha már annyi mindent megadunk a férfiaknak, akkor igenis lehetne annyi tartás bennük, h ezt a kis álmot megadja nekünk, h örömet okozzanak vele. Egy napról van szó, mi meg egy életen át mossuk majd a ruhájukat, főzünk rájuk, takarítunk utánuk, stb...


Mi nők mindenben a párunk kedvére akarunk lenni, ezt az egyet miért nem adhatják meg ők is nekünk? Szerintem nem olyan nagy dolog.


Persze, ha nem, hát nem, a férfi mentalitás eluralkodik. :D

189. 0c97fbb607 (válaszként erre: 184. - MelisUK)
2008. júl. 26. 16:09

Az egész írásoddal nem igazán értek egyet.


"Régebben elvették feleségül a férfiak a nőket, de akkor is csak azért, mert esküvő előtt nem lehetett kipróbálni őket és ha megvolt az esküvő, utána már nem kellett bujdokolva csinálni... Pusztán ennyi."


Miről beszélsz?????

Régen is és most is szerelemből házasodnak az emberek(általában).

Max annyi a külömbség ,hogy esküvő előtt nem szeretkeztek régebben.(bár ez is vitatott dolog,számomra)


Az igazi,a férfi,aki szeret minket igazán ,meg kéri a kezünket most is,ha kell ha nem,nekem ez a tapasztalatom.

Nem érzik nyűgnek,hanem a szerelmük legteljesebb kinyilatkoztatásának,gyűrűvel ,pezsgővel stb,anélkül ,hogy ezt felhoznánk,vagy kérnénk tőlük.

Sajnálom ,hogy ennyire rossz tapasztalataitok vannak férfiak terén,azt is ,hogy folyamatos elvárásoknak kellene megfelelniük felétek,és azt is ,hogy nem elég nektek az,ha egyszerűen SZERET!

188. 14775640c4 (válaszként erre: 184. - MelisUK)
2008. júl. 26. 16:04

azért ez nem ilyen egyszerű, itt arról van szó hogy a fórum kiiró párja megégette magát, és nem akar mégegy házasságot, amit meg tudok érteni.én sem akarnék. itt mivel az elején a nő nem beszélte meg a párjával mire vágyik, igy most igenis hallgasson.


és egy házasság tényleg nem kötelező.ha két ember szereti egymást ,igy is jó,ha nem,akkor el kell fogadni,összhang kérdése a házasság is mint minden más.

vagy mindketten akarják vagy nem érdemes. mert ha csak az egyik félnek terhes az nem vezet jóra. ott más baj is van. talán nem gondolkoznak egyformán, nincs meg a közös hang.

persze a férfiak egyszerű lények.

de sok mindenben igazuk van.

viszont a nők meg ne a fehér ruháért a birtoklási vágyért akarjanak házasságot. kompromisszum kérdése

187. MelisUK
2008. júl. 26. 16:03
A mai "modern" nők lemondanak a házasságról - ezzel is kiszolgálva a férfiakat.
186. MelisUK
2008. júl. 26. 16:01
És nem is merik a nők feszegetni a kérdést, mert csak veszekedés lesz belőle, vagy besértődés, és félelem attól, h emiatt majd otthagy, így nem is mondogatjuk...
185. 14775640c4 (válaszként erre: 183. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 26. 15:58

bizony, és ez elég szomorú.meg az hogy sokan a saját önzőségükből és birtoklási vágyból házasodnak, mintha ez egyfajta nyugalmat adna, hogy megkaptam amit akartam, és akár már el is dobhatom, mint holmi játékot.

ez nekem magas, ugy látszik ehhez túl egyszerű a gondolkodásom,hiába:)

184. MelisUK
2008. júl. 26. 15:58

Régebben elvették feleségül a férfiak a nőket, de akkor is csak azért, mert esküvő előtt nem lehetett kipróbálni őket és ha megvolt az esküvő, utána már nem kellett bujdokolva csinálni... Pusztán ennyi. A férfiak nem romantikus jellegűek, egyáltalán nem értik meg, h egy nőnek mit jelent egy esküvő. Együtt élnek a párok, szeretkeznek, ennyivel le is van tudva egy férfi részéről, tökéletesen megvan, amire vágytak, ugyanez a házasság is. Ezért nem értik, hogy minek nekünk nőknek a házasság, ha már anélkül is együtt vagyunk, élünk és szeretkezünk, akár gyerekünk is van. Fölösleges nyűgös szertartásnak vélik.

Viszont akkor is az a véleményem, hogy ha a nőnek számít az esküvő, akkor ennyit igazán minden férfi megtehetne, de valahogy nagyon nem ez a divat. Manapság a nőknek meg kell alázkodni a férfi párjuk előtt, a nőké a háztartás vezetése, mellette a munka és a gyermeknevelés is és annyit nem bírnak a fériak megadni, hogy elvegyenek minket... Ennyit igazán megérdemelnénk mi nők, hogy egy kicsit mesebeli álomvilágnak érezhessük az életet, olyannak, mint amik a romantikus mesékben is vannak. Ezeken nőttünk fel, nem csoda, h erre vágyunk.

És a legszebb, h manapság még a nőnek kell bocsánatot kérni a férfitől, hogy fel merte tenni a kérdést, h mikor lesz már esküvő és bocsánatot kérni érte, h meg lettek bántva.

183. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 182. - 14775640c4)
2008. júl. 26. 15:53

:)))

Bizonyára. Csak tudnám, hogy ha a házasság az egyetlen és szent kötelék két ember között, akkor miért szenvednek oly sokan az elbaltázott házasságuktól. Menekülnének, de nem lehet, mert közös a hitel, a gyerek még kiskorú, egyik sem tudja a másikat kifizetni a fele vagyonnal. Ez lenne a házasság szentsége?


Van házasság, ami sírig tart és jól működik, mert két ember saját maga és a másik iránti elkötelezettsége örökre összetartja. De az ugyanilyen lenne a papírok nélkül is.

182. 14775640c4 (válaszként erre: 180. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 26. 15:41

hát igen:))

mert házasság nélkül oly megalázó:)))

181. spinneli (válaszként erre: 179. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 26. 15:39

kuckuc

:)

180. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 126. - 20eebe3d4c)
2008. júl. 26. 15:38

Miért ilyen fontos ez a Bezzeg-dolog? Egyszer már elvettek, aztán el is váltak tőled. Bezzeg :)


Ahogy olvaslak, az az érzésem, hogy inkább hozzámész feleségül bárkihez, aki elvesz feleségül, minthogy együtt élj házasság nélkül azzal, aki igazán szeret.

179. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 86. - 20eebe3d4c)
2008. júl. 26. 15:32
Ezt nem mondod komolyan!!!!! Csak úgy összeálltál valakival? Nem félsz, hogy megszólnak? :)
178. 14775640c4 (válaszként erre: 1. - Nnaagyrépa)
2008. júl. 26. 14:47

ha konkrétan erre a kérdésre válaszolok, akkor ez a véleményem:

a párod nagyon megégette magát ezzel az előző csúfos kudarcba fordult házasságával.

valószinű a töke kivan már csak a házasság szóra.

valószínű a háta közepére sem kivánja az egészet.

téged is meg lehet érteni hisz szeretnéd, de gondolkozz csak el, képzeld magad a helyébe,ha neked ilyen kudarc lett volna az előző házasságod, vajon belemennél az ujabb hercehurcába?

nem hinném.

mikor összejöttetek, tudtad hogy áll a dologhoz. akkor jó volt igy,és nem szóltál, akkor fogadd el hogy eztán is igy lesz. viszont ha neked ez régi vágyad volt akkor miért nem a kapcsolatotok elején kérdeztél rá?

elvileg ugy szokták, öszintén egymással megbeszélni nem himezni hámozni....

most már mindegy. és ez most nem olyan helyzet hogy két nem házas kerül össze,hanem olyan helyzet ahol már volt valakinek egy kudarca.

itt viszont ha szereted, alkalmazkodsz és elfogadod, hogy ő másként gondolja.

erőszakkal pedig nem lehet verebet fogni, mert elrepül.

én azt mondom várj, ha türelmesen vársz talán rájön és megenyhül ha neked olyan fontos a dolog, de többet ne emlegesd. az elején kellett volna. sajna igy kicsit elszúrtad

177. 14775640c4 (válaszként erre: 173. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 26. 14:35

ebben igazad van.

mikor megismertem a párom, nem akartam semmit. cak egyedül élni a megszokott életemet,nekem jó volt ugy. sőt, jobb nem is lehetett volna. ő meg engem akart, és próbáltam lebeszélni róla, nem jó vásár leszek neki,keressen mást, jó pár hónapig pedálozott mire beadtam a derekam és odaköltöztem hozzá. a fene megette attól hogy miért nem ugrom a nyakába:))

ha teperek, valszeg nem lennénk együtt

büszkeség kérem , büszkeség :)))))

176. ittik86 (válaszként erre: 175. - 14775640c4)
2008. júl. 26. 14:34
:-DDDDDDDDD
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook