Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem tudom kipihenni magam? Szívesen fogadnék ötleteket, hogy ne fáradtan kelljek fel fórum

Miért nem tudom kipihenni magam? Szívesen fogadnék ötleteket, hogy ne fáradtan kelljek fel (beszélgetős fórum)


2022. febr. 9. 02:25

Én is így vagyok ezzel. Nekem az szokott segíteni ha fáj a fejem, mert akkor arra beveszek este egy fájdalomcsillapítót és akkor is ha ugyanannyit alszom sokkal jobban alszom. Sokkal pihentetőbb! Persze ezt nem lehet rendszeresen csinálni... :(

Szent Györgyi Albertnek van olyan multivitaminja ami reggeli-esti tablettákból áll, a reggeliben ginzeng van, az estiben meg macskagyökér. Esetleg próbáld ki, hátha neked segít rendezni az alvás-ébrenlét ciklusod. Nekem is jó volt, de komolyabb problémán már nem segít. (De ami miatt most nem alszom, azon a Frontin se segített.)

2022. febr. 8. 23:09

Köszi a válaszokat.


Sajnos nagyon rossz alvó vagyok amúgy. Egyetemre korábban úgy jártam, hogy alvás nélkül. Mert messziről mentem és korán voltak az órák. Viszont ilyenkor simán tudtam nagyon jól vizsgázni is. Akkoriban vettem mindig bilobilt, ami vagy segített vagy nem.

Hegyekbe is simán elmentem alvás nélkül, de ma már nem tudom magam rávenni erre. Mert napközben megsem érzem, hogy nem aludtam, de az odaút maga volt a pokol ilyenkor.


Szóval lehet a korral jár, hogy már igénylem az alvást, de ennek az éjfél-2óra közti elalvásnak az eredménye, hogy reggel baromira nincs hangulatom ahhoz amit nem muszáj megcsinálnom.

2022. febr. 6. 23:11

Az alvási ritmus segítheti a vércukorszint is. Legalábbis nekem hatékonyabban segít, mint a koffein, de persze csak az egészséges keretek között.


Napkezdéskor cukrosabb, illetve szénhidrát dúsabb élemiszer fogyasztása. Lefekvés előtt hatórával már csak szénhidrát mentes tápanyagok fogyasztása. Esetleg olyant is, ami csökkenti a vércukrot, például tea vagy alovera.

A lecsökkent vércukortól gyorsabban el lehet aludni, illetve a neurotransmitter aktívitási is alacsonyabb, ami a pihentetőbb alvást okoz.


Amennyiben akár enyhe diabétesz van, akkor semmilyen formában nem ajánlom.

9. 3922e0e3cc (válaszként erre: 8. - Vivo44)
2022. febr. 6. 15:10
:-)
8. vivo44 (válaszként erre: 7. - 3922e0e3cc)
2022. febr. 6. 15:08

Na úgy nehezebb, ha váltott műszakban van a gyermeked:-(

Nálunk sem tea, sem semmi nem hatott, de elfogadtam, hogy a hátralévő életünkben csak éjszakai munkát fog végezni:-)

7. 3922e0e3cc (válaszként erre: 4. - Vivo44)
2022. febr. 6. 14:57

Igen,nekem a Fiam ilyen :) Éjjeli bagoly,nappal meg órákat szunyókál!

Na ennek meglesz a böjtje,mert 1 hét múlva munkába áll :-)

2022. febr. 6. 14:55

Fiatal asszony koromban volt,hogy hajnal 3 -kor aludtam el,mert míg a gyerekek aludtak addig én kimostam ( tárcsással) kitakarítottam,hogy reggelre minden flott legyen :)

Ma ott tartok,hogy este 7-kor húz az ágy és fél 9 körül már horkolok!

Mondják is a gyerekeim: Anya, tiszta öregasszony lettél :-)

Persze hétvégén is kipattan a szemem már fél 7 -kor,de akkor is fáradt vagyok........

Vannak homeopátiás teák,gyógyszerek amik segíthetik a nyugodtabb alvást,talán próbáld meg!

A Szedatív PC állítólag nagyon jó!

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 6. 14:13

Én inkább az u.n. tavaszi fáradságra tippelnék, a szervezet kezdi felélni a vitamin-tartalékát.

C és D és Magnézium, Kalcium pótlást javasolnék, és nagyon sok szabadban töltött időt. Sétát, gyaloglást, lehetőleg olyat, aminek a végén u.n. kellemes fáradságot érzel.

4. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 6. 14:02
Vannak biológiailag "megfordult emberek" (párom is ilyen) Régen csak az éjszakában dolgozott és 12 év elteltével sem tud elaludni 03:00 előtt, azonban kell neki napközben az a 20 perc-1 óra pihenés. Vannak ilyenek, amikhez gyógyszert én semmiképpen sem ajánlanék, mint inkább egy arra szaksodott orvost. (de lehet ő sem fog tudni segíteni) Ha éjjeli ember vagy, akkor ezen nem lehet változtatni egyik pillanatról a másikra sajnos.
2022. febr. 6. 13:27
Lehet kapni melatonin tablettát ,egy próbát megér.
2. Hekate (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 6. 12:43
A legpihentetőbb alvás éjfél előtt történik. Talán próbáld átállítani magad arra, hogy 10-11 felé már aludni tudj.:)
2022. febr. 6. 12:17

Sziasztok!


Sajnos alapvetően éjjeli típus vagyok, de mostanság már van, hogy éjfél után nem sokkal eltudok aludni. Reggel mégsem vagyok kipihent és ez már a hétvégi reggel indulós programoknak is betesz mostanában. Mert az nem kötelező és sokszor emiatt el sem indulok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook