Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem szereti, ha szeretjük egymást? fórum

Miért nem szereti, ha szeretjük egymást? (beszélgetős fórum)


13. 474687f420 (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2011. febr. 10. 18:53
Nálunk is ez volt az a kor, amikor a kisfiamnál jelentkezett a dolog.Ha meglátta, hogy bármilyen formában szeretjük egymást, akkor ált. az apját ellökte és ő bújt oda, de volt olyan is hogy fordítva.Ez egy pár hónapig tart, de visszafogod még sírni mert lesz hogy már le se tojja, hogy mit csinálsz és könyörögni kell, hogy adjon egy puszit, mert ő éppen vagy nagyon elfoglalt(játszik)vagy már túl nagy ahhoz hogy nyílvános helyen főleg megpusziljon.Nyugi semmit nem rontottatok el.Szia
12. trapiti (válaszként erre: 8. - 15a0ad145d)
2011. febr. 9. 19:39

:) Teljesen normális jelenség. Ez még nem biztos, hogy az a klasszikus helyzet, amikor a kisgyerek az azonos nemű szülőjével azonosul és vele verseng a másik nemű szülő figyelméért, hanem egyszerűen csak féltékeny kicsit, úgy érzi, hogy kimarad valamiből, és addig nem vele foglalkoztok. És ez nem jelenti azt, hogy keveset foglalkoznátok Vele.

Lesznek még ilyenek, vannak időszakok amikor kifejezettebb, van amikor nem annyira. Az én lányom pl. telefonálni nem hagy, pedig néhány percről van szó és természetesen csak akkor amikor Ő már mindent megkapott. Mégis neki rögtön azonnak ezer fontos mondani-énekelni-kiabálnivalója van, azonnal éhes-szomjas-pisilnikakilni kell-fáj a hasa, foga, lába, feje... és még ezer ötlet :)

Másfél éves korában kiabált ha mással akartam beszélgetni, leginkább ha az apjával :) Most 3 múlt és kifejezetten szereti ha megöleljük, megpusziljuk egymást :) Mindig változik ez, de időről időre előjön ebben a korban.

11. Hexike
2011. febr. 9. 19:20
Helyesbítek...nem azt kívánja h haljon meg, hanem hogy ne legyen ott...tűnjön el az életükből, hogy az anyja CSAK az övé legyen, csak vele foglalkozzon.
10. Hexike (válaszként erre: 8. - 15a0ad145d)
2011. febr. 9. 19:16

Kedves Mangó!

Ez természetes dolog, hogy így viselkedik. (pszichológiából tanultam). :)

A lányok az apjuk iránt éreznek nagyobb szeretet, talán azt mondják idősebb korukban (amikor már tudnak beszélni), hogy az apjához akar férjhez menni... majd később megijed...és azt mondja, olyan férjet szeretnék aki olyan mint az apa...


Fiúknál ugyan ez a helyzet, csak az anyjukkal kapcsolatban...ott rájön a fiugyermek, hogy az apja erősebb, ezért kívánhatja azt is magában (már volt rá példa) h haljon meg az apja, hogy ő az anyjával élhessen....) Aztán amikor felnő,e z meg fog változni. :) :) :)


Szóval, nyugi, ez természetes dolog.

2011. febr. 9. 19:13
Szerintem ilyen minden családban van.Nekem 2 kicsi van és mindkettő féltékeny,ha az apjukkal össuebújcsizunk.
2011. febr. 9. 19:11
Akkor tehát nem velünk van a baj, nem mi rontottunk el valamit, esetleg őt valamivel?!Remélhetőleg majd kinövi...?
2011. febr. 9. 19:08

Nálunk is van ilyen néha. De nem állandóan. Az nem zavarja hogyha apa hazajön és adok neki puszit. De ha lefekszünk akkor állandóan közénk furakodik.

A múltkor úgy elveszekedtek rajtam hogy anya kié is. De szerencsére nem vette rossz néven vagy zokon mert közben elbohóckodtuk nehogy később baj legyen. De pl. ha úgy fekszünk hogy én vagyok középen az nem zavarja csak ha apa van középen és ő nem mellettem van.

6. katus3 (válaszként erre: 4. - 15a0ad145d)
2011. febr. 9. 19:02
Nem mostanában,de hogy pontosan mikor ,azt nem tudnám megmondani,talán olyan 3 éves kora körül,nem olyan korán mint nálatok. Sőt ,néha már azt is mondja,Apa az övé.:-/
2011. febr. 9. 18:59
Szia! Az én kisfaim 4 éves. A történet ismerős, de ő csak az apjára féltékeny.:-) Őt "löki" el tőlem és hozzám bújik.
2011. febr. 9. 18:56
És nálatok mikor kezdődött?
2011. febr. 9. 18:55
Mert féltékeny.
2. katus3 (válaszként erre: 1. - 15a0ad145d)
2011. febr. 9. 18:53

Szia! Nekem a 6 éves lányom

féltékeny,férjemmel nem puszilhatjuk meg egymást,nem fekhetek mellé az ágyra, mert mászik közénk.:-( Pedig ő már nem olyan pici,és hiába magyarázzuk neki,hogy ezt nem szabad...

2011. febr. 9. 18:51
Sziasztok! 16 hónapos kislányunk az elmúlt pár hétben elég furán viselkedik...ha az édesapjával megöleljük vagy megpusziljuk (tehát szeretjük) egymást, akkor ő mérgesen kiabál felénk, szinte rosszul esik neki, mintha féltékeny lenne.Van amikor engem az apjától, van amikor az apját löki el tőlem. Úgy csinál, mintha mi éppen veszekednénk vagy bántanánk egymást, pedig ilyen soha nem fordult elő sem előtte, sem máshol/máskor! Érdekelne, hogy mi erről a véleményetek, hogy egyedi eset vagy a többi bébi is így fogadja, ha a szülei boldogok együtt? Mindenesetre tudni kell, hogy őt is szoktuk szeretni, puszilgatni, ölelni és dögönyözni, nem lelheti hiányát semmiben. Várunk minél több hozzászólást, véleményt, sőt tanácsot ez ügyben! Köszönettel: Adri baba szülei

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook