Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem szabad inni kávét és fekete teát a terhesség alatt? fórum

Miért nem szabad inni kávét és fekete teát a terhesség alatt? (tudásbázis kérdés)


20. Nikyci
2010. aug. 13. 20:51
Inni lehet csak tulzásba nem jo vinni.Én is ittam mind a kétszer mert nagyon alacson a vérnyomásom és semmi bajuk se lett.
2010. aug. 12. 17:53
Nekem ajánlott volt inni, mert alacsony volt a vérnyomás - 90/60; délelőtt fekete kávé, ebéd után nescafé, és nem volt semmi gond.
2010. aug. 12. 17:24
a koffein megemeli a pulzusszámot. (nem a vérnyomást, ezt sokan rosszul tudják)
2009. nov. 2. 23:44
A kávé a koffein miatt.A fekete tea szintén tartalmaz koffeint,na meg terhesség alatt a kismamák egyébként is hajlamosak az erős gyomor égésre és a fekete tea és a kávé is elég sok csersavat tartalmaz, ami viszont a gyomorégésesélyét is alaposan megnöveli.
2009. nov. 2. 22:03

gyanítom a koffein miatt, persze csak tippelek.

:)

15. Vikó 26 (válaszként erre: 7. - Bajusz9)
2009. nov. 2. 22:02
Én nem kávéztsam,merrt nem szerettem sosem a kávét,de az én lányom mégis egy örökmozgó energia bomba... :-))
14. Vikó 26 (válaszként erre: 1. - Signorinagabi)
2009. nov. 2. 21:59

Nekem ctg előtt kifejezetten ajánlották a kávét,mert így egy kicsit a baba is magához tért,ha nagyon lustácska volt és nem akarta magát produkálni!

Amúgy sosem kávéztam,még most sem de a teát nagyon szeretem és ittam is,iszom most is,16 hetesen!

A kislányomnak sem lett tőles emmi baja,egésségesen születet!

13. McKenzi (válaszként erre: 9. - Russodebby)
2009. nov. 2. 21:32

:)) nem hinném, ezek alapján akkor ha nem kávézok egész nap aludna a fiam :)) Egy kezemen meg tudom számolni hányszor nem aludt délután,

igaz az első hónapokban borzasztóan hasfájós volt, és akkor tényleg nagyon keveset aludt.

2009. nov. 2. 20:50

miért ne szabadna?


3-4 csésze eszpresszó kávé az, ami már növelheti a vetélés kockázatát az elején. gonolom ennyit nem iszol...

2009. nov. 2. 11:02
Én tejeskávét ittam reggelire- egy gyerekemnél sem vettem észre semmi jelét, hogy hatással lenne rá. Ha valaki csak gyenge teát iszik, akkor nem lehet baj, nem jelentős akoffein mennyisége. De a gyümölcsös teákkal vigyázni kell mert a filteresek nagy százaláka ugyanúgy fekete tea csak aromatizálva van- az aroma meg még sokkal károsabb a babára mint a koffein. A koffeinmentes kávé szintén káros, mert a mentesítéshez használt vegyianyag durva méreg.
10. bancsi77 (válaszként erre: 7. - Bajusz9)
2009. nov. 2. 10:21
Én az első gyerekemmel nem kávéztam, mégis rossz alvó volt 3 éves koráig. most tejeskávét iszom, kíváncsi leszek ő milyen alvó lesz majd.
9. russodebby (válaszként erre: 7. - Bajusz9)
2009. nov. 2. 10:19
Nekem is örök mozgó a fiam és nem is volt és most sem valami jó alvó főleg napközben. Nem tudom,hogy a kávétól van/volt-e ez a "probléma".
2009. nov. 2. 10:17
A koffein miatt nem szabad inni kávét,teát és energia italt sem. Terhesség alatt napi 2 -3 kávét ittam (1 rendes kotyogós a többi gépi volt), energia italt is ittam néha. Semmi baja nem lett a picurkámnak. Nekem is alacsony a vérnyomásom,a védőnő is mondta,hogy napi 1-2 kávé nem árt.
2009. nov. 2. 10:17

Valahol olvastam, hogy sokszor lassabban bomlik le egy kismama vérében, mint egyébként, így a magzat sokkal nagyobb koncentrációban kapja. Én csak a szüléseim után olvastam ezt, így reggelente ittam egy fél adagot, hogy ettől-e, vagy sem, mind a három gyerekem örökmozgó, rossz alvó. A Húgom nem ivott (kávét), Neki egy nagyon nyugodt kisfia van.

Persze ez lehet véletlen is (sőt valószínű), de az engem is érdekelne, hogy másnál hogy van ez.

A fekete tea helyett pedig nagyon finom gyümölcs teákat lehet inni. Nekem nagyon bevált a csipkebogyó, hibiszkusz, őszibarack kombináció, nem is sokkal más mint a sima tea.

Jó egészséget!

2009. nov. 2. 10:13

Napi egy csésze kávé, vagy tea még elmegy..szakkönyvekben ez áll. A gyümi teában nincs koffein, tehát ha két pohárral iszol, az sem árt.

Speciel én kávézom időnként 1/3 kávé (de nem a kotyogós, erős kávé), 2/3 tejjel.

2009. nov. 2. 10:12
Én is ittam kávét,mivel alacsony a vérnyomásom.Azt mondják,hogy azért nem ajánlják,mert felgyorsítja a baba szívverését.Én így tudom.Ja,három gyerkőcöm van,mindháromszor ittam kávét,és makk egészségesek.
2009. nov. 2. 10:11

Szia! A koffein nem tesz jót a babádnak!

Kávé helyett nem tudok mit mondani, mert állítólag a nem koffein tartalmú kávét sem szeretik. Állítólag az íze miatt. Teából meg inkább akkor olyant igyál ami nem koffeines. Azt szabad.:-)

2009. nov. 2. 10:10

Szia!


Nekem nagyon alacsony volt a vérnyomásom és három kávét ittam terhesség alatt.

Semmi bajunk nem lett:)

2009. nov. 2. 10:10
Én ittam, igaz a terhesség alatt már tejjel ittam a kávét, nem simán:) De teát is ittam, semmi bajom nem lett tőle és ami a legfontosabb Virágnak sem:)
2009. nov. 2. 10:09
Sziasztok! Több helyen is olvastam, hogy a terhesség alatt, ill. előtt is javasolt, hogy az ember lánya kerülje a kávé, és fekete tea fogyasztását. Én személy szerint nagy teaivó vagyok, és a kávét sem vetem meg, bár arról, hamarabb le tudok mondani. Nem tudjátok véletlenül miért káros a kávé és a fekete tea fogysztása a terhesség alatt (előtt)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook