Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért nem fogyok? Diétázom, sportolok és nincs eredmény. fórum

Miért nem fogyok? Diétázom, sportolok és nincs eredmény. (tudásbázis kérdés)


1 2
53. loch ness (válaszként erre: 19. - Jekaterina)
2009. febr. 23. 15:00
Igen, erre gondoltam. Kisebbedik a csípőd vagy másik testrészed, a mozgástól viszont izmosodsz, ami súlyban gyarapodást jelent, de kinézetben vékonyodást. Úgyhogy való igaz, hogy nem a mérleg mondja meg az igazat! Pl. ha ennyi maradna a súlyom, amennyi most, mert lement a zsírpárnákból, de rám rakódott egy kis izom, sokkal vékonyabb, formásabb és boldogabb lennék. Na nem ezen múlik a boldogság, de azért számít.
52. zani (válaszként erre: 51. - Jázminka)
2009. febr. 20. 16:09

gratula neked, hogy ilyen kitartó vagy. csak vigyázz, nehogy úgy járj mint én, hogy levesz a lábadról a betegség. azt hiszem ma már kezdek visszahangolódni, mondjuk egy laza duci tréninggel. bár egy kicsit most elfáradtam, takarítok már 1 órája...

szerintem ha van elég hely nálatok nyugodtan állítsd be a gyerekeidet is magad mellé, persze csak úgy játékosan, nem árt ha szokják a testmozgást, meg aztán jól kifáradnak és alszanak majd mint a bunda.

bár nekem még nincs gyerkőcöm de már tudom (vagy legalábbis tervezem) hogy majd annak idején rászoktatom őket a mozgásra

51. Jázminka (válaszként erre: 50. - Zani)
2009. febr. 20. 13:15

Akkor biztassuk egymást!!!

Gyógyulj meg mihamarabb,és legyen sok sok erőd a folytatáshoz!

Az este -5 fokban futottam és félútig(hazafelé) totál széllel szemben bicajoztam.Rettenetes...Annyira fájt már a légcsövem,hogy minden légvétel szenvedés volt.Itthon a jó melegben meg köhögő rohamok jöttek rám,majdnem hányásig.Meg is jegyezte a férjem,hogy ezért aztán érdemes hajtani magam!

De ha ráfogom az időre,akkor utána ráfogom bármire.Bár megvan Norbi 4 ducitréningje,de az gyenge ahoz képest,amit egyébként csinálok.Na meg 3 gyerek szalad rám egyből,ha nekiállok tornázni idebent.Ja,nehezített program! :)

De próbálom "tartani" magam!

50. zani (válaszként erre: 49. - Jázminka)
2009. febr. 19. 17:32

egy kicsit most én is leálltam, mert lebetegedtem és nem megy a torna, hiányzik a kedv és az erő.

nyugi a tejtermelés nem a cici mérettől függ, hanem a kiegyensúlyozott táplálkozástól és a sok folyadéktól.

az én súlyom is maradt ugyanaz :( bár a héten nem is nagyon tettem érte hogy csökkenjen

de lassan megpróbálom összeszedni magam

2009. febr. 19. 12:39

Katasztófa felénk minden.

Egyrészt,mert 1 hét alatt 3x kell a családot hívni enni-inni-mulatni,olyan sűrűn vannak a szülinapok,plusz még a lányomnak jövőhéten névnap.

Szóval bűnöztem.

A mérleget nagy ívben kerülöm,mert annyira megbántott amikor nem mutatta a kínlódásaim eredményét,hogy csak na.

Futni azért voltam,meg kerózni,de szakadó hóban,jégbordák között,vagy éppen tükörjégen,minusz 6 fokban, nos nem egy leányálom .

Nem is birom olyan tempóban.

Március 6.-ától megyek az urammal salsa tanfolyamra,remélem lesz egy kis eredménye!

Volt már valaki ,meg lehet tanulni a salsat oldalcsípődés nélkül?

És... fel-fel veszem a fekete "próba nadrágom",és nem szorít.

Talán a combom a futás miatt nem olyan narancsbőrös,de... szóval még nem nagyon kéne tükörbe néznem. :(

Az anyukám azt mondta,hogy már a cicim lassan eltűnik... nem esett jól,de ez van.Pedig a lányom még szopik!

Szóval ez van.

Lassan,de biztosan a cél felé.

Bár szeretnék nagyon hamar lefogyni,de kezd érni bennem a dolog,hogy jobb lesz kevésbé húzni a gyeplőt,de sokáig...

48. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 47. - MelisUK)
2009. febr. 13. 16:42
Én is megszabadultam már egy 10estől :P Nálam a kóla meg a sok kalóriabomba volt az oka.
47. MelisUK (válaszként erre: 44. - 5f3b9a27bc)
2009. febr. 13. 16:39
Jó neked, ha nem eszed degeszre magad. Én 3 évig így ettem és nagyon jól esett. Csak épp le kell most adnom 10 kilót miatta. :P
46. MelisUK (válaszként erre: 45. - 5f3b9a27bc)
2009. febr. 13. 16:38

Valóban lehet többet enni a zöldségből, pl köretnek jobb pl tészta helyett zöldséget enni, de sok zöldségnél oda kell figyelni azért a kalóriákra.


Az senkinek nem okozott még problémát, ha ésszel koplal egy picit, azaz pl az átlagos étkezési szokásaihoz képest fele annyit eszik. Ez inkább jó, mint rossz. Egy vékony ember tovább él, nem fenyegetik bizonyos betegségek, mint amik a vastagabbakat igen.

Persze nem sanyargatni kell magunkat, én se vagyok a híve annak, hogy egyszer egyen az ember egy nap. Én pl 3-4x eszek naponta, csak keveset - és így mindenből ehetek, még zsírszalonnát is. (Van, hogy egy hétig is szalonnát eszek reggelire.)

45. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 43. - MelisUK)
2009. febr. 13. 16:31
Lehet, hogy a "sok" tévesztett meg, de pl zöldségből nyugodtan lehet enni, de nem zabálni, hanem mindent mértékkel.
44. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 43. - MelisUK)
2009. febr. 13. 16:29
Lehet, hogy velem van a probléma, de nekem az evésről nem a hastele tömés jut eszembe, hanem eszel, amennyit kívánsz. A koplalás se vezet sok jóra...
43. MelisUK (válaszként erre: 42. - 5f3b9a27bc)
2009. febr. 13. 16:23
Valószínű, hogy megválogatja, hogy mit eszik. És semmiből nem lehet degeszre "zabálni", persze néhány diéta szerint igen, de a gyors eredményük után vissza is mennek a kilók. Ha teleeszed magad, akkor a gyomrod egyre jobban tágul, egyre nagyobb lesz a hasad... Ezért eszik az ember keveset, hogy ne legyen "beles". Nem szép, ha nagyobb a has, mint a mell.
42. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 41. - 5f3b9a27bc)
2009. febr. 13. 16:16
:D ezt jól megmondtam. ha akkor eszel akkor amúgy sem értem miért eszel keveset?
41. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 2. - Jázminka)
2009. febr. 13. 16:15
csak délben esze? akkor ne csodálkozz. és ha akkor eszel, amúgy sem miért eszel keveset? nem az a lényeg, hogy ne egyél semmit, ehetsz sokat is csak értelmes dolgokból.
40. MelisUK (válaszként erre: 39. - Jázminka)
2009. febr. 13. 16:09

Ezt pusztán személyes tapasztalatból írom, másnál lehet, hogy máshogy jelentkezik ez és biztos nem mindegy, hogy milyen édesítőszert használ az ember. De emlékszem régen is volt rajtam egy "extra éhes vagyok állandóan hullám", az a Bolero italporból készített üdítők hatása volt.

Most pedig, hogy kb 1,5 hónapja felhagytam az édesítőszerrel a reggeli teámból, újra nincs éhségérzetem, pedig az édesítős tea mellett "zabálhatnékom" volt.

De ha neked beválik, akkor használd nyugodtan, csak ha mégis lenne hasonló tüneted, mint nekem volt, akkor legalább sejteni fogod, hogy mi az oka.

Egyébként én is keveset iszom - majd este rámtör a szomjúság, éjszaka meg rohangálok a mellékhelységre...

39. Jázminka (válaszként erre: 38. - MelisUK)
2009. febr. 13. 15:50

Érekes amit írsz,én kizárólag édesítőszeres italokat (jó persze nem feltétlen üdítőt) hanem teát is ezzel készítem és amihez cukor kellene a főzéshez,azt is édesítővel csinálom.

Vizet keveset iszom,de teát többet.

Bár ahogy visszagondolok,nagyon keveset iszom,gyakran nincs meg az 1 liter.Ezen is kéne változtassak!

Köszi a tanácsot!

Persze,kerülöm én a kekszet,mert 1 szem keksz legalább 1 alma kalóriája..

38. MelisUK (válaszként erre: 37. - Jázminka)
2009. febr. 13. 15:42

Ajánlanám még, hogy light italok helyett, amikben édesítőszer van, inkább vizet igyál vagy ne light-ot. Nekem az a tapasztalatom velük, hogy ha egy ideje light colákat és ilyen hasonlókat iszom, akkor állandóan éhesnek érzem magam, de kegyetlenül. Inkább iszom normál üdítőt, de kevesebbet, mint régen, a többi pedig víz. Én kerülöm az édesítőszert.

Pl reggelente is a teámat édesítővel ittam és nagyon szenvedtem, hogy éhes vagyok. Szépen átálltam a cukros teára (nem túl cukros, csak enyhén) és nem mardos az éhség egész nap.

Az édességekből felejtsd el a kekszeket, "baromi" magas a kalóriatartalmuk, inkább 1-2 kocka csokit egyél és tényleg csak délelőtt.

Meglásd, lesz hatása annak, amit csinálsz, csak tényleg nem egyik napról a másikra.

És a mozgást soha nem szabad abbahagyni, mert újra jönnek a kilók. És ha egyszer abbahagyod, akkor nagyon nehéz újra nekivágni.

2009. febr. 13. 15:19

Igen,a gyengéim az édességek...Pláne a csoki,a nápolyi.

Nagyon ritkán de én is eszem ilyesmit.

De a tegnapi napon azt a fini epres túrókrémtortát nem hagyhattam ki a fiam szülinapján,ezt ugye meg lehet érteni? :)

Este futni sem tudtam elmenni,mert egyfolytában szakadt a hó -és azóta is esik...

Vettem ezt a bio cla+t-t és ebéd előtt bevettem

(halászlé üresen,csak halszelettel,sült csirkehusi,gombaszósz és céklasali) ez volt az ebédem,de már a levesnél úgy éreztem,hogy reped a gyomrom.Lehet,hogy ez a kapszula csinálja?

Délelőtt az oviban farsangoztunk,ott ettem 2 szelet sütit...

De azthiszem holnap délig már nem nagyon kéne ennem,max valami zöldet vagy gyümölcsöt.Eteleg egy kis sovány sajtot.Vettem 27%os füstölt korbácska sajtot,nagyon fini és ami lényeg: light!!!

36. MelisUK (válaszként erre: 33. - Zani)
2009. febr. 13. 12:29

Én se tudom letenni a csokit, így reggelre vagy délelőttre iktatom be. A csoki még mindig jobb, mint ha valaki kekszezik, a kekszben extra sok kalória van.

Személy szerint a csokit le tudom redukálni, pl egy sor csokit eszek meg vagy egy szem bonbont. De van olyan nap is, ami azért kimarad, de olyankor pl csokis búzapelyhet eszek. :P De kizárólag délelőtt.

35. MelisUK (válaszként erre: 34. - Jázminka)
2009. febr. 13. 12:27

Szerintem lehet bűnbe esni, csak reggel vagy még délelőtt kell ebbe esni. Én is csokizok szinte minden nap, de kb születésem óta. Észre vettem, hogy ha délután eszem, akkor jönnek föl a kilók, ha délelőtt, akkor nincs gond. Csak nem szabad "bezabálni" belőle.

Kitartást!

34. Jázminka (válaszként erre: 31. - Zani)
2009. febr. 12. 21:49

Nekem TI vagytok a személyi edzőim :)

Igyekszem jobban figyelni és valóban nem ártana egy vérképet csináltatni,nem mostanában volt ilyesmi...

Ma viszont bűnöztem.Délben ettem,délután pedig tortáztunk,mert ma van a középső gyerkőcömnek a szülinapja.Ráadásul emiatt nem mentem futni,de nem is igazán lett volna jó,mert kora este óta szakad a hó... :(

De a férjem majd megizzaszt :)

Holnap vigyázok,és követem a kedves tanácsokat,amit itt kapok.


Köszönöm mindenkinek!

33. zani
2009. febr. 12. 14:56
nekem meg pont az könnyeb ha heti 4X tornázok, mert a diétát nehezen viselem. az a baj, hogy szeretek enni és nagyon édesszájú vagyok. ha megkívánok pl egy kis csokit akkor hiába eszek gyümit vagy joghurtot akkor is csokit kívánok.lehet h megeszek egy kis kocka csokit fele annyi kalóriát eszek, mintha próbálom mindenfélével csillapítani az édesség utáni vágyam. de azért majd megemberelem magam...
32. MelisUK (válaszként erre: 31. - Zani)
2009. febr. 12. 14:33

Nekem elég, ha megltátok egy nálam csinosabb lányt, máris jobban szeretnék kinézni. És persze szeretném, hogy a párom szemében én legyek a legcsinosabb. :D

De nehéz elkezdeni a tornát még így is, ha már évekig lustult az ember, mint én. Egyszerűbb a diéta, mint mozogni, csak az eredmény nem ugyanaz. (Egyszer pl elájultam egy diétázás miatt, azóta nem csinálok ilyesmit, csak picit kevesebbet eszem és nem édességezek, plusz odafigyelek, hogy inkább délelőtt egyek, s csak keveset délután.)

De végre második hete én is újra naponta tornázom! :D

31. zani
2009. febr. 12. 14:08
ezért jó pl. a személyi edző, mert ő mindig ösztönöz a kitartásra és bíztat, hogy ne hagyd abba. de az is elég, ha amikor úgy érzed kell egy kis noszogatás, jössz ide a fórumra és kapsz egy extra adag buzdítást :)
2009. febr. 12. 13:52
Mármint ezt természetesen Jázminkának írtam, de a Melis hozzászólásában írtakra.
29. loch ness (válaszként erre: 27. - MelisUK)
2009. febr. 12. 13:50

Ez az! Ha a lelkednek valami biztatás kell, időnként próbáld meg azokat a ruhákat, amikbe eddig nem fértél bele. Testmozgás mellett biztos, hogy ez folyamatos, még ha a mérleg nem is folyamatosan mozdul lefelé.

Sok sikert!

28. a9e1c02a7b (válaszként erre: 25. - Jázminka)
2009. febr. 12. 10:43

Szerintem első lépés, hogy megvizsgálod, elegendő vitamint, ásványi anyagot viszel-e be a szervezetedbe. Mert ha nem, akkor sürgősen valami természetes pótlás után kellene nézni, hogy ne reagáljon éhséggel a szervezet a különböző hiányokra. Aztán még vigyázni kell arra, hogy a vércukorszinted ne ingadozzon, tehát rendszeresen (2,5-3 óránként) enni kell kis adag alacsony glikémiás indexű ételt. Kora délutánig pl. teljes kiőrlésű szendvics, rizs, gyümölcsök, lencsefélék, köles, zöldségek, estefelé inkább már csak sovány tejtermékek, sovány húsfélék, zöldségek, alacsony cukortartalmú gyümölcsök... Fontos még, hogy igyál elég vizet, kb. naponta 2 litert és mozogj valamit hetente 3-4-szer.


Ha ennyit betartasz, biztos nem jojózod vissza a leadott kilókat. Lehet, hogy nem holnapra mennek le a kilók, de gondolj arra, nyárra biztosan sokkal-sokkal csinosabb leszel.

27. MelisUK (válaszként erre: 2. - Jázminka)
2009. febr. 12. 10:27

Szia!

Én is elkezdtem tornázni és kevesebbet enni. Én reggelizek, ebédre műzlizek és sajnos este eszünk ebédre való ételt, de a 9-17-ig tartó munkaidő mellet ez a megoldható.

Nekem ez a második hét, hogy minden este tornázom és nemhogy fogytam volna, nehezebb lettem - pont a torna teszi. De látom a karomon, hogy izmosodik, gondolom máshol is, csak máshol kevésbé tűnik még most föl. Persze én is arra hajtok, hogy a súlyom menjen le, de eddig ez nem jött össze. 10 kilótól szeretnék megszabadulni, vagy ha nem kilókról van szó, akkor szeretnék beleférni a régebbi nadrágjaimba és jó lenne, ha a fölsőim nem csúsznának föl a hasamon.

Szorítok neked, csak így tovább, ne a mérleget nézd, hanem érezd, hogy mennyivel fittebb vagy napról-napra. Szépen át foga alakulni a tested, biztos lehetsz benne.

Hosszú éveken keresztül sportoltam, ettem rendesen mellette és nagyon csinos voltam. Az utóbbi 3 évben csak lustultam, feljöttek a kilók, így én is újra tornázom. De a futásra nem tudom rávenni magam. Régen versenyszerűen futottam 5km-es és 800m-es versenyeken, de sose szerettem futni. Most élvezem, hogy már nem kell.

2009. febr. 12. 09:32

Én is szeretnék most azonnal karcsú lenni... Nekem meg gyakorlatilag sosem volt bajom az alakommal, ehettem, amit és amennyit akartam. Pár éve váratlanul kezdtek rámrakódni a kilók, legalább 15. Ebből legalább 10 teljesen feleslegesen, bár már "csak" 5-6 van meg belőle. Utálok ükörbe nézni, fényképezkedni. Szeretnék most azonnal karcsú és szép lenni. De ha villámdiétára fogom magam, lehet, hogy egy hét alatt lefogyok, de nem sokáig élvezhetem. Ezért próbálom türelemre inteni magam (bár nehezen megy), hiszen ha a bevált módon folytatom, tudom, hogy tartós lesz az eredmény, és nem kell rettegnem a visszahízástól, ha néha többet eszem is a kelleténél.

Neked is kívánom, hogy tudj türelmes lenni, jó módszerrel fogyózni, és hogy érd is el az eredményt!

25. Jázminka (válaszként erre: 22. - A9e1c02a7b)
2009. febr. 11. 21:33
Köszönöm szépen a tanácsot,meg fogom nézni!
2009. febr. 11. 21:31

Teljesen igazatok van a kevés kalóriabevitel miatt.Minden hátrányát ismerem,de úgy szeretnék gyorsan lefogyni! Mondjuk holnap reggelre... :)

Persze ezt csak az érzi milyen,aki szintén mindíg kövér volt és ki akar törni.Rögtön...

Aranyosak vagyok,hogy tartjátok bennem a lelket,kapok szuper tanácsokat,ígérem oda fogok figyelni jobban kicsit.

Tudom,hogy az idő engem segít,csak a kitartásom maradjon meg.

A mai futás nagyon nehezen ment a sikertelenség miatt( mármint amit a mérleg mutat), de végigcsináltam!

Csinálom! Kitartok!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook