Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nehéz elhagyni az ajándékozást? fórum

Miért nehéz elhagyni az ajándékozást? (beszélgetős fórum)


2022. okt. 21. 15:39
Nálunk pár éve csak a gyerek kapnak ajándékot. Felnőttek csak a családban /anya,apa mama,papa,anyós,após,testvér/tényleg vmi apróság (könyv, illatszer...)
2022. jan. 2. 10:44
Hogy lehet egy ajándékot elhagyni? Hát ha már kiköltekeztétek magatokat, miért nem vigyáztok jobban az ajándékra?
2021. dec. 24. 08:43

Azt gondolom, az nehéz, amit annak hiszünk.


Más:


Nálam a Karácsony a SZERETET ünnepe, DE minden nap Karácsony van, amikor Béke és Szeretet van, és ilyen nap rengeteg van.

Szóval bármikor ajándékozom, ez sosincs kötve bizonyos napokhoz.


Áldott Karácsonyt! :)

2021. dec. 22. 21:24
Nem nehéz. Idén családon belül nem ajándékozunk egymás között. Csak a gyerekek és papa-mama kap apróságot. Nem kell több kacat, nem kell agyalni. Megkönnyebbültem. 🤯
24. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 23. - 51683d1c00)
2021. dec. 21. 15:12
na, erre adok egy piros pontyot...-)
2021. dec. 21. 09:26

Ki mondta,hogy nehéz?

Én egész évben ajándékozom,ha van kedvem,nem kötöm semmihez...ha direktbe "kell" akkor viszont nem.

22. semleges (válaszként erre: 21. - Bichi)
2021. dec. 21. 03:55
Ugyanaz mint nyaralni hitelből menni. Eszembe se jutna. Még nyáron nyögjem a karácsonyi ajándékokat és még karácsonykor a nyaralást.
21. Bichi (válaszként erre: 5. - Daniella223)
2021. dec. 20. 22:00

A pénz ajándékozásáról nekem mindig az jut eszembe, hogy adott egy összeg, és az körbejár, tehát a kezdőnél végez, pont mintha senki nem adott volna semmit.

Én imádnám, ha nem lenne ajándékozás, mert mindenkinek megvan mindene amit szeretne, de a férjem hallani sem akar róla, mert ő meg imád ajándékot venni :).

Engem sokszor az zavar inkább, ha vagyonokat költünk ajándékra, holott ennek nagyon nem erről kéne szólnia. Manapság a karácson nem a szeretet, hanem a pénz ünnepe, ennek meg már így semmi értelme...

A tv reklámok, miszerint hitelből vegyél ajándékot, na az meg totál kiveri nálam a biztosítékot...

20. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Daniella223)
2021. dec. 20. 20:44
Merthogy ez hagyomány.... egyetértek veled, nekem is nyűg.
19. sanyinak (válaszként erre: 18. - Tuskoledi)
2021. dec. 20. 20:40

A ti családotokban 3 család van? 😁

Na és ki a vendéglátó? A maradék az kié?

2021. dec. 20. 18:12
A mi családunkban is az együtt töltött este vacsorával egybekötve a legfontosabb. Ezt is elosztjuk 3 család egymás közt: egyik családé a kaja, másiké a desszert, harmadiké az ital. Nagyobb ajándékot a gyerekek kapnak (ők listát írnak, ebből választunk); mi, felnőttek pedig hasznos aprósággal lepjük meg egymást.
17. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 16. - Hpetra22)
2021. dec. 20. 17:49

az életben majd minden a piszkos anyagiakon múlik...


de ezt nem én találtam ki...-)

16. hpetra22 (válaszként erre: 15. - 5d8fd6c5cb)
2021. dec. 20. 17:42
Na persze, mintha csak ennyin múlna...
15. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 14. - Hpetra22)
2021. dec. 20. 17:39

Beszéld meg az anyukádékkal, majd kitüntetnek az ötletedért...-)


De ha belegondolsz, együtt a család a gyerekekkel, nekünk ez volt a téli szabadság, és a gyerekek imádták...


ja, és csoki barnán jöttünk vissza....-)

14. hpetra22 (válaszként erre: 13. - 5d8fd6c5cb)
2021. dec. 20. 17:27
Erre én is elcserélném bármelyik karácsonyi ajándékomat ám! 😍
2021. dec. 20. 17:26

Mi anno a gyerekekkel megbeszéltük, hogy nincs hagyományos ajándékozás...


a hideg, latyakos, komor decemberi belvárosból elutaztunk egy napfényes tenger vagy bármilyen vízpartra 3 hétre, januárban meg vissza.

Nálunk ez bevált, nem volt stressz csak vidámság és öröm.

12. Daniella223 (válaszként erre: 10. - Liliom10)
2021. dec. 20. 15:29
ez motiváló volt, köszönöm 🥰
2021. dec. 20. 15:05
Felnőtteknek jelképes, de hasznos ajándékok, gyerekeknek amit megírnak a télapónak, Jézuskának, nyuszinak. Igy még könnyű:)
10. liliom10 (válaszként erre: 1. - Daniella223)
2021. dec. 20. 14:56

" Miért olyan nehéz karácsonykor tényleg "abbahagyni" az ajándékozást. Sosem tudjuk magunk sem hogy minek örülnénk "

Mikor már sokan lettünk, 6 szülő, 6 gyerek (3család)+ szüleink, régebben pár nagyszülő is, akkor megbeszéltük, hogy Karácsonykor csak a gyerekeket ajándékozzuk meg, mi felnőttek egymást nem. Odavittünk ajándékot, ahová ebédre mentünk, pl. anyósomékhoz. A felnőttek szülinapra kaptak ajándékot, egyesek névnapra is.

Az utóbbi években lehet ajándék utalványokat venni, azt is lehet becsomagolva átadni.

Nálunk bevált, hogy kívánságlistát írnak páran, ezekből lehet, de nem muszáj választani. Biztos, hogy az illető örülni fog, és nem tudja, mit kap a listáról.

Mi nem is akarunk az ajándék abbahagyásán gondolkodni. Nem kellenek nagy dolgok, de pl.én imádok ajándékozni ! :)

9. Hattori (válaszként erre: 1. - Daniella223)
2021. dec. 20. 14:08
Pár évtizede még nem volt fogyasztói társadalom és kapni,adni, vagy hozzájutni valamihez extrém dolognak számitott
8. 3922e0e3cc (válaszként erre: 4. - Csicsi25)
2021. dec. 20. 14:08
Egyetértek :)
2021. dec. 20. 14:07
Nem nehéz annyira ,mert hatalmas ajándékozás sohasem volt a családomban,ami nem baj,az együtt elköltött ünnepi vacsora és beszélgetés volt mindig is a lényeg.Ezt tartjuk ma is,bár a párom nehezen nyugszik bele,nehéz visszatartani,hogy ne költekezzen túl...
6. jooeva (válaszként erre: 1. - Daniella223)
2021. dec. 20. 14:05

Saját készítésű ajándékkal kell próbálkozni a felnőtteknél. Egy felnőttnek mindig nehezebb megtalálni a megfelelő ajándékot, mindenük meg van már, ha ritkább a találkozás, akkor még nehezebb.

Gasztro-ajándékok népszerűek. Házi készítésű süti, tojáslikőr, baileys. Én pl. mézeskalácsból készítek mécsestartót, de ha egy kis sütiválogatást teszel dobozba, az is jó. Habcsókok, mutatós és finom is!

Ha pedig végképp nincs ötlet, akkor egy vásárlási utalvány.

5. Daniella223 (válaszként erre: 4. - Csicsi25)
2021. dec. 20. 14:03

Fiatal felnőttként én is a legtöbbször arra próbálom rávenni felmenőimet hogy inkább pénzt adjanak, még ha személytelen is. Általában a személytelenséggel van a gond.


Gyakran ez a "kinek ki mit mennyiért" és a "bezzeg" savazza be az egészet. Vagy ha szüleim X ezret adtak unokatesóimnak, akkor mi miért kaptunk másfélszer annyit amikor megbeszéltük, "tök ciki ez". Nem győzöm kibogozni a szálat hogy hol a hiba a szerkezetben. Valószínűleg ott, hogy javíthatatlanok azok, akik méricskélnek.

2021. dec. 20. 13:56
Nálunk már nagykorúak a gyerekek, de ők mindig is pénzt kaptak és azt vettek rajta, amit akartak. Mi szülők, nagyszülők pedig kis apróságot, hasznos dolgot veszünk egymásnak, pl. egy ajándéktasakba teszünk kávét, teát, bonbont, szárított gyümölcsöt. Ezek elfogynak, nem olyan, amit megveszel és nincs rá szükség. És mégis adtál valamit. Ünnepekkor az ember nem tudja megállni, hogy valami kis apróságot ne adjon a szeretteinek. Képtelen lennék üres kézzel odamenni a szüleimhez vagy anyósomékhoz.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Daniella223)
2021. dec. 20. 13:55
Nem tudom miért nehéz. Nekünk nem volt az. Megbeszéltük, és úgy is lett.
2. Csingilingiling (válaszként erre: 1. - Daniella223)
2021. dec. 20. 13:55
Én spec szeretek kapni is nem csak adni. Ha csak egy kis jelképes akkor is és jó is adni a masiknak akkor is felnőtt.
2021. dec. 20. 13:40
A családban visszatérő téma ez. Miért olyan nehéz karácsonykor tényleg "abbahagyni" az ajándékozást. Sosem tudjuk magunk sem hogy minek örülnénk, görcsös az egész és csak a pénz meg az idegzet megy el rá. Mindig megbeszéljük, mégsem hagyjuk abba ezt. Más ha van a családban gyerek, de felnőtteknek úgy érzem erőltetett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook