Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért mondják, hogy kínzás, ha egyszer hatásos? fórum

Miért mondják, hogy kínzás, ha egyszer hatásos? (beszélgetős fórum)


1 2
12. trapiti (válaszként erre: 3. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 16. 16:52
Csak szerintem nem mindegy, hogy mikor sír... pár hónaposan, vagy egész életében amiatt hogy sérült maradt...
2013. szept. 16. 16:50

Orvos vagyok, személyesen ismerem Dévény Annát gyerekkorom óta. Azt, hogy az eredmények megkérdőjelezhetőek, csak olyan állítja akinek fogalma nincs miről szól a DSGM. Mellesleg az egészségügyi főiskolán évtizedek óta oktatják, jelenleg prosztgraduális képzés keretében.

Személyes élményem pedig: orvosként örökbefogadtam egy súlyosan oxigénhiányos kisbabát, akinek nem annyi baja volt, hogy kicsit feszes, vagy kicsit ferdén tartja a fejét. Ő minden orvosi vélemény szerint súlyosan mozgássérült kellene hogy legyen. Panni néni 6 hetes korától másfél éves koráig kezelte heti 2x. Igen, elejétől végig üvöltött, de ha ez volt az ára annak, hogy most egy egészséges 6 éves nagylány lehet, akiről el sem hiszi senki hogy baja volt, hát vállalom hogy kínoztam... Sajnos az élet olyan, hogy sok dolog kellemetlen vagy fájdalmas ami használ... Komolyan kérdezem, ha valakinek vakbélgyulladása van, akkor ne operáltassa meg magát, mert az nem kellemes????

10. fcbcd01d00 (válaszként erre: 8. - Nadry)
2013. szept. 16. 15:42
Nincs egy véleményen. Ez egy Magyarországon, egy ember által kifejlesztett módszer, aki ráadásul nem orvos. A dolog hatásossága megkérdőjelezhető.
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Nadry)
2013. szept. 16. 15:34

kíváncsi vagyok, milyen orvosi indoka van a "nem szereti" mögött


Nagyon jó eredményeket érnek el ezzel a módszerrel, vidd csak a gyermeked!!

8. nadry (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2013. szept. 16. 15:31
amúgy egy neurológus mondta, hogy nem szereti ezt a fajta tornát. Érdekes mert két neurológusnál is jártunk, az egyik azt mondta semmi baj, csak tegyem minél többet hasra a lányom, a másik meg mondta, hogy kell járni mert feszes. Én attól vagyok ki, hogy nincs egy véleményen a két orvos.
7. nadry (válaszként erre: 2. - 84a7ff9743)
2013. szept. 16. 15:28
mi már a 6-ik alkalmon vagyunk, feszes a lányom egy kicsit
6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2013. szept. 16. 15:01
igen , a torna kifejezést szokták használni, de valójában messze nem az
2013. szept. 16. 14:59
Voltál már Dévény-tornán? az izom rostjai közé nyomja be az ujját a tornász, ami bizony fáj. Nem arról a tornáról van szó, ahol csak hintáztatják Őket.
2013. szept. 16. 14:59

Sajnos fájdalmas....de hatásos.

Amelyik doki gyerekkínzásnak minősíti, attól megkérdezném, hogy egyáltalán tisztában van-e a hatásmechanizmusával...meggyőződésem, hogy fogalma sem lenne róla

MMinden szakmán belül vannak irányvonalak, az orvoslásban is megosztó a Dévény-módszer, mert sokan felületesen szemlélik.

Viszont sokkal hatásosabb, mint a Katona vagy a Pető módszer bizonyos bajok esetén

3. fcbcd01d00 (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. szept. 16. 14:57
Egyszerű. Ha sír a gyerek közben akkor szenved, ha nem sír, akkor nem kínzás.
2. 84a7ff9743 (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. szept. 16. 14:52

Szia!


Mi jártunk,9 hónapos volt a leányzó,és nem fordult,nem mászott...eléggé kis pufók volt,és nem birták a kezei.

4 alkalomra volt szükség,mind a 4x végigordította a 45 percet,már remegett szegény,én meg majd hülyét kaptam..de megérte...a 4-ik kezelés után 3 nappal már fordult,mászott....megérte!!

2013. szept. 16. 14:44

Dévényes torna kapcsán, más orvos mondta, hogy gyerek kínzás...amit nem értek, hiszen a tornának csak pozitív hatása van a fejlődésre.


Nektek mi a véleményetek? kellett járnotok? hány kezelésre volt szükség?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook