Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért mondják, hogy kínzás, ha egyszer hatásos? fórum

Miért mondják, hogy kínzás, ha egyszer hatásos? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Bcicus (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. szept. 16. 22:02
Van akinél komoly gondok vannak és nagy fáj, de muszáj, mert hatásos.
2013. szept. 16. 21:49
Bocsi ha félreérthető voltam:)
40. Zebra25 (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2013. szept. 16. 21:48
Nem is írtam, hogy ugyan az a 2. Csak azért hoztam fel a TSMT tornát, mert így akartam volna leírni, hogy az én fiam nem azért sírt Dévényen, mert nem jöhetett oda hozzám, hanem azért mert fájdalmas volt a Dévény. Jártunk TSMT-re is, ott sem jöhetett oda hozzám, csinálni kellett a feladatokat és nem volt semmi baj, mert ott fizikailag nem fájt Neki. Ezt szerettem volna leírni, nem azt, hogy a kettő ugyan az.
39. trapiti (válaszként erre: 36. - Nadry)
2013. szept. 16. 20:49
6 éves lesz :) és a DSGM "mellékhatásaként" szuper okos is :)
38. nadry (válaszként erre: 37. - Fiúsmami)
2013. szept. 16. 20:37
Teljesen igazad van. Az enyém fél éves lesz, de hatalmas és 1 évesnek nézik. Nagyon nehéz látni, hogy sír a baba torna közben, de tényleg inkább most sírjon mint később!
2013. szept. 16. 20:32
A kisebb fiúnkkal újszülött korától 1 éves koráig jártunk.Nagy baba volt le voltak tapadva az izmai.Igen előfordult,hogy sírt,és biztos fájt is neki.De úgy voltam vele inkább most sírjon mint 16 évesen,hogy nem tud rendesen mozogni,focizni a haverokkal.A tornán én mindig ott ültem mellette a matracon,nagyon megszerettük a gyógytornászt,örök hálával tartozom.Én nem értem azokat a szülőket akik sírás miatt nem viszik tornára.Pelenkázáskor is előfordul,hogy sír a baba,vagy ha szopáskor sok levegőt nyel és utána fáj a pocija,a sírást elfelejtik ha segíteni kell egy szülőnek kutya kötelessége nyelni a könnyeket bármilyen nehéz és a leggyengébb szalmaszálba is belekapaszkodni.
36. nadry (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2013. szept. 16. 20:31
:( de az a lényeg, hogy már minden oké. Mennyi idős??
35. trapiti (válaszként erre: 34. - Nadry)
2013. szept. 16. 20:29

Egészen biztosan benne van, ha 60-as pulzusa volt, akkor nem volt igazán jó a keringése.

És ez még egy viszonylag enyhe eset.

Nálunk újra kellett éleszteni a kislányomat, ráadásul elég sokáig tartott.

34. nadry (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2013. szept. 16. 20:27
Amúgy lehet, bár nem lett kimondva se lepapirozva, de állitólag egy pici oxigénhiánytól is kialakulhat feszesség. 1 hetet túlhordtam a Vikit, oxitocint fájáselősegítőt kaptam amitől lement 60-ra a babám szivverése...ekkor szoltam a dokinak, és abbahagyták. Lehet, hogy ez is benne van, hogy feszes:(
33. trapiti (válaszként erre: 32. - Nadry)
2013. szept. 16. 20:23
Igen, a Moszkva térre.
32. nadry (válaszként erre: 30. - Trapiti)
2013. szept. 16. 20:22
központba jártatok??
31. nadry (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2013. szept. 16. 20:19
hány évesen jártatok?
30. trapiti (válaszként erre: 19. - Nadry)
2013. szept. 16. 20:19
Igen :D
29. nadry (válaszként erre: 20. - Csincsinlány)
2013. szept. 16. 20:18
én is igy voltam ezzel
28. trapiti (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2013. szept. 16. 20:11
Nem kellemes, sőt. A feszes gyerekeknek egyértelműen fájdalmas. Ennek ellenére az én lányom pl. csak addig üvöltött amíg kezelték, amint befejeződött, azonnal abbahagyta és önfeledten kacagott a terapeutára is. Nem üvöltött emiatt máshol, sőt ott sem ahová kezelésre jártunk. Viszont életem legszebb pillanatai voltak amikor a kezelés másnapján láthatóan élvezte hogy felszabadult a mozgása... kezelés előtti napon már általában észrevehetően rosszabb volt a helyzet, zavarta hogy nem tud úgy mozogni, na attól szenvedett csak igazán...
27. trapiti (válaszként erre: 23. - Zebra25)
2013. szept. 16. 20:08
A TSMT egészen más, másra is való, és abban amiben a DSGM a legjobb (szülési oxigénhiányos károsodások) a TSMT hatásfoka nagyon kicsi. Más életkorban is alkalmazzák. Mi is csináltuk másfél éves korától két és fél éven keresztül, de a kettőnek köze nincs egymáshoz.
2013. szept. 16. 19:33
Az utcánkban lakik egy család akiknek ugyancsak a védőnő javasolta, hogy járjanak Dévény tornára. Voltak egy pár alkalommal, aztán a sírás miatt nem mentek többet. Már bánják, mert "furcsa" a mozgása.
25. Zebra25 (válaszként erre: 24. - 84a7ff9743)
2013. szept. 16. 19:26

Ha kell, akkor kell, nincs mese.

Inkább csak az, hogy tényleg tud fájdalmas lenni.

Mi több mint 1 évig jártunk, de elég is volt az az 1 év. A végén a gyerek bárhova is mentünk, mindenhol üvölteni kezdett, mert azt hitte, hogy tornára megyünk.

24. 84a7ff9743 (válaszként erre: 23. - Zebra25)
2013. szept. 16. 19:22

Nem mondom,hogy nincs igazad,mert Te is érezhetted.

De a kis lelke sem sínylette meg,legalább is jelét azóta sem látom,úgy hogy én személy szerint csak ajánlani tudom.De ez az én véleményem. :)

23. Zebra25 (válaszként erre: 22. - 84a7ff9743)
2013. szept. 16. 19:19

Mi Dévény mellett jártunk TSMT-re és ott egyáltalán nem sírt, pedig idegen volt a tornász csaj.

Nekem mutatta a dévényes gyógytornász, hogy hogyan masszíroz és nekem igen kellemetlennek érződött.

2013. szept. 16. 19:15

Bizonyára fáj a piciknek valamilyen szinten...

Én is megkérdeztem,hogy ha nem fáj,akkor miért sír?

Erre mondta a gyógytornász,hogy azért,mert bár nem fáj,valamilyen szinten rá kényszeríti őket arra,hogy igen is csinálni kell....ezt el is hittem neki.

Viszont amikor az izmait nyomkodta,maszirozta,biztos,hogy nem volt kellemes.

Akinek meg kötöttek az izmai főleg.

De bizonyára az is közre játszik,legalább is nálunk közre játszott,hogy a kismanóm nem értette,hogy bár ott vagyok,de nem jöhet oda hozzám,nem vígasztalhatom meg,és hogy egy vadidegen néni mit és miért csinálja ezt vele,holott ő ezt egyáltalán nem akarja.

Sajnáltam a picit,nagyon is,de így utólag megérte a szenvedést mind a kettőnknek.

21. csincsinlány (válaszként erre: 10. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 16. 19:10
Még nem találkoztam olyan szülővel aki hordta a gyermekét Dévény tornára és ne lett volna az eredménnyel megelégedve. Persze sajnálja az ember amikor sír, de az eredmény mindent megér.
20. csincsinlány (válaszként erre: 8. - Nadry)
2013. szept. 16. 19:07

Na, némelyik gyerekneurológustól mentsen meg az ég. A második babám koraszülött volt és több más probléma is adódott. Az itteni kórház egyáltalán nem támogatja a Dévény tornát hivatalosan.

Szerencsére az ottani főnővér utánnunk üzent, hogy menjünk, mert nagyon jó. A védőnőnket, aki segített Dévényest keresni jól megráncigálták ezért a körzeti gyerekorvosok amikor kiderült. Mi több mint fél évig hordtuk a gyereket és itthol is nagyon sokat tornásztattam. Szerintem ma ennek köszönhetjük, hogy egy teljesen ép, testileg, szellemileg egészséges kisfiút nevelhetünk.

Igen, biztos, hogy sokszor fájdalmas a kezelés, de gondoljunk bele, aki volt már masszázson ahol a feszes izmait úgy igazán jól átmozgatták az nem fájt? Dehogyisnem, csak nem sírtunk, bár nekem volt, hogy belekönnyezett a szemem. De sokkal jobb lett a kezelés után. Én bizony még a teljesen egészséges gyereket is elvinném legalább egyszer egy Dévényes szakemberhez.

Ja, és a kórházi neurológus 3 perces vizsgálat után azt mondta, hogy agyat nem adhat a gyerekemnek. Szerencsére találtunk egy sokkal jobb szakembert nála, aki rögtön megírta a beutalót a Dévény tornára.

19. nadry (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2013. szept. 16. 18:54
mostmár minden rendben?
18. trapiti (válaszként erre: 16. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 16. 18:16
Csak hogy egyértelmű legyen, én nem egy egészségesnek tűnő gyereket kezeltettem, és így lett belőle egészséges, hanem egy egyértelműen betegnek tűnő gyerekről volt szó. Minden tünetét mutatta a középsúlyos-súlyos oxigénhiányos károsodásnak, ami a mozgást illeti. Az értelmi képességeit nem érintette, de egyébként mindent.
17. trapiti (válaszként erre: 16. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 16. 18:14
Dehogynem. Abban az állapotban amiben 6 hetesen volt gyakorlatilag mozgásképtelen lenne. Mint ahogyan évtizedekig tele volt pl. az ortopédiai klinika az ilyen gyerekekkel, akiken nem tudtak segíteni, és sorvadt izomzattal, torzult végtagokkal, jobb esetben két bottal botorkálva élték az életüket. Orvosilag, DSGM nélkül ilyen jövője lett volna.
16. fcbcd01d00 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2013. szept. 16. 17:55
De azt nem tudhatjuk, hogy a torna nélkül most milyen lenne, nem?
15. nadry (válaszként erre: 10. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 16. 17:48
miért gondolod, hogy megkérdőjelezhető a hatásossága?
14. nadry (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2013. szept. 16. 17:45
nem fejtette ki, csak hogy nem szereti:) nem azért, de szerencse, hogy volt annyi eszem, hogy jobban utána jártam ennek, és itt a portálon is csak dicsérték a dévény tornát.
13. nadry (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2013. szept. 16. 17:44
perszee, tudom! egy nagyon profi szakemberhez járunk!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook