Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért is a teljes érdektelenség? fórum

Miért is a teljes érdektelenség? (beszélgetős fórum)


29. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 28. - 3ad566bc5a)
2012. jún. 1. 14:08

Hajaj...a mikor halottam, hogy csipog a kutyua feje felet, mert elfelejtet lelegezni...na akor egyszer en is bepanikoltam.

A legjobb tanaraink, novereink Spanyor es Olasz orszagban szedik az pret vagy ep oregekre ugyelnek.

Igaz minden attol fug mi az amit akar az ember.En csak anyit szeretnek, ha nem jutna oda, hogy ha egyetemre akar meni , nem tudjuk fizetni.Ha ezt sikerul elerni az mar itt nagy dollog.Nagyon sokan nem tudjak elvegezni , mert nincs ra penzuk, ha pedig igen a szuleiknek ero feleti aldozat, szo szerint leszegenyednek.

28. 3ad566bc5a (válaszként erre: 26. - 2f661e7cc5)
2012. jún. 1. 13:39

Keményen megjártad a hadak útját:-( Igaz a fiam már 24 éves, de még most is él bennem az a pánik és feszültség, amit a születése után átéltem, pedig ő csak besárgult, ami ha igaz nem ritka jelenség, de már attól ki voltam borulva, hogy napokig csak üvegfal mögül nézhettem. Elég lyukas a memóriám de ez nagyon megmaradt bennem.

Még sok örömed lesz a kicsiben, én régebben kilenc éves kislányokat tanítottam napköziben, akkor lepődtem meg milyen tisztán látják már a világot, gyakorlatilag egyenlő félként tudtam mindenről beszélni velük. Persze ne dőlj hátra, ahogy kamaszodni fog lesznek még nehéz napjaid:-))

Régen jártam Romániában, még a legvidámabb barakk idejében, akkor viszont sokszor sok helyen megfordultam és ilyesztő állapotok voltak. Mostanában nincs összehasonlítási alapom, de ha még mindig rosszabb a helyzet mint nálunk akkor egyikünket sem irigylem:-(

2012. jún. 1. 09:57
Irisz pont az ellentetem , de szeretem ezt az okos, labal a foldon levo lanyt.:)
26. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 20. - 3ad566bc5a)
2012. jún. 1. 09:56

Romaniaban elek, nem titok ez.A Bekasi szorban.

Meselek vallamit: a lanyom 90 dkgral szuletet, azon a delutanon a maga a szoba orvosnoje mondta , hogy ne remenykedjek tulsagosan az eltben maradasan."Az Isten nem azert adta, hogy most elvegye".2x volt a tubusok miat elet veszelyes helyzetben uttana is, de el es a gyakori huleseket leszamitva egeszseges, okos, eleven, sot a jellemzese kb ez lene: eleven, kreativ es akaratos szemelyiseg.:)) 6 eves. Nekem sem josoltak , hogy tul elem a szulest.:) Es az anyagi reszet meg nem is ecsetelttem. kb 200 km volt a korhaz tollunk.A parom hetente legalabb bejott , mar az is penz.Az osszes infuziom es minden gyogyszerem penzbe kerult, azon kivul amit az orvos kapot. A tejpora ment szinte az egesz akori keresetunk.Volt hogy pemparsre sem volt penz, nem hogy kenyere. Tul vagyunk rajtta.

Hid el , ha lene eselyem, ha meg egy gyerek nem erezne fajdalmat ujra kezdenem.Megerte.

Tul sokat akara mai modern ember: emeetes hazat es markas kocsit, ruhat , legujabb szamitogepet es meg ki tudja mit.Sok anya dolgozik nagyon sokat es nincs ereje energiaja elolvasni egy esti meset, nincs ideje megsutni maga a gyerek kedvenc sutemenyet.Anaygi dollgokat konyebb hatra hagyni mint idot, tuerelmet...

Ah mindig is elelnsegem volt a penz, bar mar megszoktam , hogy azzal elunk. Sok szemetet lehet erteknek itelni. Jo ha nem nelkuloz az ember fia, de ne legyen neki tobb mint amia megelheteset biztositja.

25. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2012. jún. 1. 09:40
Te is hianyzol. Elkeruljuk egymast.:)) Bar rank szo szerint ervenyes" az ellentetek vonzak egymast" , megis mas korokben forgunk.:) Mar amenyire forgunk mind a ketten, te sem vagy nagy hoxas en is szinte csak a kavezomba vagyok, de mar az is inkabb bekoszonok forun let.:)
24. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - 2f661e7cc5)
2012. máj. 31. 20:38

:))))

Hiányoztál!

Rég nem futottunk össze.

23. Anika70 (válaszként erre: 22. - 3ad566bc5a)
2012. máj. 31. 20:29
:-)
22. 3ad566bc5a (válaszként erre: 21. - E57e061615)
2012. máj. 31. 16:56

A hasonlatod lenyűgöz, ezért már érdemes volt egy "sikertelen akcióba" kezdenem:-) De tényleg bejön.

Ellenben nem állt szándékomban senkit fikázni, mint talán feltűnt aki megtisztelt azzal, hogy írt a fórumra megértettem és elfogadtam a véleményét, hiszen arra voltam kíváncsi. A tiedet is elfogadnám, csak abból nem derül ki, hogy te a víz vagy a kacsa vagy-e.

21. e57e061615 (válaszként erre: 15. - 3ad566bc5a)
2012. máj. 31. 16:40

Ott biztosan ez a kedvenc hasonlat, de amúgyis csípik az orvosos példát.


Különben mindegy.


Az viszont tök bunkóság, hogy leszólod az emberekt azért mert sikertelen volt az akciód, mivel nem ismered a honlap működését. Most meg egy fikázós topikot indítottál arról, hogy a víz a hülye, mert te nem vagy eléggé kacsa.

20. 3ad566bc5a (válaszként erre: 18. - 2f661e7cc5)
2012. máj. 31. 15:35

Irigylem az optimizmusod és kívánom soha ne történjen olyasmi ami megrendítene ebben.

Ha megírnád üzenetben hol az a hely megköszönném, mert hirtelen végignéztem a térképet de nem találtam.

19. 74f8c12b8e (válaszként erre: 16. - 3ad566bc5a)
2012. máj. 31. 15:32
Igen,ebben igazad van
18. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 16. - 3ad566bc5a)
2012. máj. 31. 15:24
Olvasttam a sikerol:' az lesz amit varsz".0 indultunk, egy teto (ami az elhalt anyosomeke volt), 40 kaptarunk volt.Volt hogy kenyere sem volt.El sem hiszem, hogy hol tartunk.Mar epitkezesrol beszelunk, nem tartjuk elerhetetlenek es sokal roszabb a helyzet itt mint Magyar o, bar sokkal kevesebb pityergo embert talalsz.
17. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2012. máj. 31. 15:21

Szia draga baratnom:)

Na most kivetelesen egyet ertunk.:)) Jomagam nem lepek egy kluba sem, mert ma vagyok a hoxan , holnap nem biztos.Volt tobbszor, hogy hoszabb idore eltunok.Ezert nem lepek olyan kluba sem ahol regi jo ismeroseim vanak es a tema is erdekelne.

Vallamikor tartozttam , sot nyitottam is klubot, tallan igy tobbet tudok mondani. Klubot csak akor erdemes inditani, ha mar megvan beszelve par emberel, hogy ott beszeltek.A 3 szemely ami lebeszelve volt egy ido uttan nallunk kevesnek bizonyult.Masok nem szalttak be.

Most kapttam egy jellet , igy jottem kivancsisagbol, lassam kitol.

Gyermek jovo? Hat sok mindent szeretnenk... Mar az is kerdes , hogy a mi gyerekunk mit szeretne.De ... azt hiszem vakacion volttam amikor a peszimizmust osztogatak, igy nem vagyok bizos , hogy van mit ide irnom.Nem vagyok anyagias sem(ismersz mar), mas ertekeben gondolkozom.:))

16. 3ad566bc5a (válaszként erre: 13. - 74f8c12b8e)
2012. máj. 31. 14:32

Kedves Júlia, egy hosszú távú megtakarítás esetében teljes mértékben elfogadom az álláspontodat.

De akkor ott van még a baleset, műtét, rokkantság, keresőképtelenség, bármi kár a lakásban és még számos sajnálatos eset ami előfordulhat, ezek biztosítása nem olyan volumenű ráfordítás, de ezt sem kérdezte senki.

15. 3ad566bc5a (válaszként erre: 14. - E57e061615)
2012. máj. 31. 14:17

Ez fájt:-) Nagyon remélem, hogy saját énem egy része azért megmaradt mint Darth Vader-nek:-)

Nekem a hasonlat fejből jött (tudom nem nagy teljesítmény), nem sablonból olvastam:-)

Így azután a tipp sem nyert:-)

14. e57e061615 (válaszként erre: 12. - 3ad566bc5a)
2012. máj. 31. 13:19
A használt hasonlat alapján Brókernet vagy a konzorciuma az érdekeltség. :P
2012. máj. 31. 13:11

Szerintem is az emberek nagyobb része a magélhetéssel küzd,és még a jövő év is távolinak tűnik,hanem max csak az őszi iskolakezdésért,meg a télu fűtésért aggódik.Akinek meg jobban megy,az valószínű legnagyobbrészt már gondoskodott valamiylen megtakarításról.

Kevés ember áll úgy,hogy ebebna hazdasági helyzetben most hirtelen lett 1 kis pénze,és azt nem törlesztőrészletre,vagy egy sokéve várt nyaralásra szánja,hanem hopp,pont most jut eszébe,hogy a távoli jövőt biztosítsa...

12. 3ad566bc5a (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2012. máj. 31. 09:33
Tudod az a gond, hogy a biztosítás szóra mindenki egyből egy erőszakos, csak magamért típusú ügynökre gondol és arra,hogy tuti, hogy ez a pasi csak el akar sózni nekem valamit. Pedig csak arról van szó, hogy ez a terület hozzá tartozik az életünkhöz, akit érdekel, annak tudok segíteni,mert én ahhoz értek, mint amikor beteg vagy egy orvost kérdezel. Viszont pont az ellenérzésből fakadóan el akarom kerülni a reklám látszatát is, hiszen nem erről van szó.
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - 3ad566bc5a)
2012. máj. 31. 09:23

Ja, értem.

A klubot is.


Nem tudom, hogy egy új klub nyitásakor beúszik e az információs ablak, de lehet kellene kérni Hoxát, hogy ez is megtörténjen és akkor esetleg többen észreveszik, hogy nyilt egy klub, ami számára érdekes lehet.

10. 3ad566bc5a (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2012. máj. 31. 09:16
Kedves irisz, mint talán az adatlapomból láthattad, biztosításokkal foglalkozom. A klubot azért nyitottam, ha valakit konkrétan érdekel a téma akkor másokat ne terheljek vele. A munkával kapcsolatban nagyon sok dolgot tanultam és ráébredtem, hogy mennyi mindenre nem gondoltam korábban, ha előre tudom milyen világ köszönt ránk most nem fájna úgy a fejem. Nem önreklámozni akarom magam, ez itt nem annak a helye, csupán beszélgetni arról, esetleg milyen lehetőségeink vannak arra, hogy a jövőben ne álljunk védtelenül, ha bármi baj ér minket. És az lepett meg, hogy ez eddig kérdés szintjén sem merült fel senkiben, tisztában léve azzal, hogy sokakna ezek a lehetőségek a mai helyzetük miatt megoldhatatlan.
9. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 3ad566bc5a)
2012. máj. 31. 09:02

Megtanítjuk rá egymást. Mármint az érdektelenségre.


Egyébként nem értem, hogy miért klubot nyitottál. Szerintem a klub nem jó, mert elszigetel. Ezzel pont az érdektelenséget, magának valóságot erősíted az emberekeben.


Egy nyilt fórumhoz többen hoozászólnak. Több ebernek a véleményét, hozzáállását ismerheted meg.


Mi lenne a célja a klubodnak?

8. Anika70 (válaszként erre: 7. - 3ad566bc5a)
2012. máj. 31. 08:53

Köszönöm szépen:-)


Sajnos az enyém sem éri el még a felhők alját sem....de a remény hal meg utoljára!

2012. máj. 31. 08:50

Sok boldogságot és egészséget hozzá!

Meglátjuk merre fordulnak a dolgok, mondjuk az optimizmusom nem szárnyal az egekbe...

6. Anika70 (válaszként erre: 5. - 3ad566bc5a)
2012. máj. 31. 08:45
Én 42 vagyok, egyetlen kislányom 9 hónapos..talán sikerül neki normális jövőt biztosítanom.
2012. máj. 31. 08:36
Én meg későn ébredtem, amikor még megtehettem volna akkor kellett volna beszállnom egy programba, most nézem, ahogy a fiam halmozza magára a diákhitelt, úgyhogy ha el is végzi a sulit, akkor is hátrányból indul:-(
4. Anika70 (válaszként erre: 3. - 3ad566bc5a)
2012. máj. 31. 08:31
Valóban, ezzel teljesen egyetértek.....én is szeretnék már ott tartani, hogy félre tudjak tenni a kislányomnak, hogy ne nulláról kezdje az életét, mint ahogyan én tettem egykor:-(
2012. máj. 31. 08:09
Igen, ezzel tisztában vagyok, hiszen én sem teszek másként, csak sajnos felsorolhatatlan dolog jöhet közbe ami ezt is megakadályozza és akkor nincs segítség.
2012. máj. 31. 08:07

Szia!


Nem érdektelenség ez, de sajnos sokan a napi megélhetésükért küzdenek.......

2012. máj. 31. 08:03

Sziasztok!

Egy hete nyitottam egy klubot, ami a gyerekek jövőjének és otthonának biztosításával komolyan foglalkozóknak szólna. Nos még csak egy megkeresés sem érkezett.

Ha van kedvetek beszéljünk róla, érdekelne a véleményetek miért is ennyire mellékes, vagy érdektelen ez a téma.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook