Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért fontosabbak az állatok, mint az az emberek? fórum

Miért fontosabbak az állatok, mint az az emberek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
53. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 51. - PöttyösPanka)
2019. júl. 9. 10:12

Én nem várom ezt egy állatól.

Ez elég hülye összehasonlítás.


Én állatként kezelem nem pupujgatom, nem helyezem az emberek fölé semmivel.


Nálam az állat kint van, nem hagyok hogy az arcom szám nyalogassa (mikor előtte ha bent tartott akkor is ki tudja mit nyalogatott, pl hátsóját)

Nem hagyom az ágyba mászni, nem fürdetem és nem eszek vele egy asztalnál.

Tehát nem kezelem emberként

52. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 38. - 0adc8842b1)
2019. júl. 9. 10:09

Ebben is van igazság igen jól írod.

Te se kerülj olyan helyzetbe hogy a te életedet úgy menti meg egy ember hogy pl a veséjét adja. Vagy a gyermekednek stb.


Igen sok az undorító ember akit állatnak is vétek hívni, de a többség mégis igaz ember.


Mindenkinek van igaza bármelyik oldalt is partolja.

51. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Unom)
2019. júl. 9. 10:06

"szeretem az állatokat, de nagy hibának tartom, ha emberként kezelik őket, emberi tulajdonságokkal, érzésekkel ruházzák fel"


Szerintem is ez a probléma. Például itt van Macuka, aki olyan emberi viselkedésformákat vár el az állatoktól, mint a "megbízhatóság", és a betegápolás.

50. Ervina
2019. júl. 9. 10:04
Mert az állat tisztalelkű, az ember a hibás, amiért nem foglalkozik vele és agresszívvá válik. Egyértelmű, hogy az ember a hibás.
2019. júl. 9. 09:56
az állatok esendőbbek ( nem a gyilkos kutyákra gondoltam )
48. Banános Zselé (válaszként erre: 28. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 09:42
nem csak emberek hanem kutyák is keresik az eltünt emebreket hegyeknél, földrengésnél, árvíznél
47. Banános Zselé (válaszként erre: 19. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 09:39
ők is élőlények mint az ember, és embernek ott a családja vagy berákják valamilyen gyógyintézetbe
46. csgybzs (válaszként erre: 41. - Unom)
2019. júl. 9. 09:37

Tényleg? Nem mondod, köszi szépen, erről sosem hallottam....

Ezek az állatok a fajuk fennmaradásáért küzdenek, teljesen természetes a döntés, amiket meghoznak.

Mi kedvtelésből csináljuk ugyanezen dolgokat. Gyilkolunk, rabolunk, vadászunk, kínzunk, mert megtehetjük. Nem azért, mert szükségünk van rá, hova tovább létszükséglet. Mi szemetelünk, mi túlfogyasztunk, mi zabálunk vég nélkül, szaporodunk vég nélkül. Nem fogom már erről tépni a számat, mert mint írtam teljesen más szemszögből látjuk a dolgokat. Az ember mindennél és mindenkinél többre tartja magát - véleményem szerint - teljesen helytelenül. Arra kellene törekedni, hogy a létezésünkkel ne ártsunk és ne avatkozzunk bele a bolygón ugyanolyan joggal létező többi faj életébe. Ezért nem tartom többre magunkat egyiküknél sem. Nem vagyunk jobbak, többek semmiben. Csak azt hisszük. És ez egy óriási, a jövőnket illetően végzetes hiba!!

És pont a saját nemtörődömségünk miatt kell az erre fogékony embereknek felkarolni az állatokat! Mert senki nem áll ki értük, ők pedig nem tudják magukat megvédeni tőlünk.

45. Banános Zselé (válaszként erre: 14. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 09:37
neked sosem volt állatod?
44. unom (válaszként erre: 40. - Csgybzs)
2019. júl. 9. 09:33
Ezzel egyetértek. Ahogy az se tartson állatot, aki az esetleges orvosi kezelést nem képes kifizetni.
43. Banános Zselé (válaszként erre: 3. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 09:32
biztot csinált hogy támadott, mert kutya ragoszkodik a gazdihoz akkor is ha gazdája bántja
42. Banános Zselé (válaszként erre: 1. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 09:30
attól függ hogy neveli a gazdája a kutyát, a másik meg sok gyerek nem tud bánni a kutyával nem élőlénykényt kezeli hanem játékszernek, piszkálja és ezért támad a kutya
41. unom (válaszként erre: 37. - Csgybzs)
2019. júl. 9. 09:28

Te is olvashatnál kicsit az állatok viselkedéséről. Sok fajnál, ha az alfahímet legyőzik, az új vezér első dolga az elődje kölykeit megölni, hogy az ő génjei maradjanak fent. Ettől nem lesz se gonosz, se rossz, pedig emberi erkölcs szerint ez elfogadhatatlan.

Sok faj nősténye éhezés vagy veszély esetén hátrahagyja a kölykeit, menti a saját életét. Ő se lesz ettől gonosz.

Ha bármelyiket ember teszi meg, az más megítélés alá esik.

40. csgybzs (válaszként erre: 39. - Papája)
2019. júl. 9. 09:27
Akinek az ivartalanítás nagyon drága, ne tartson társállatot, nem kötelező!
2019. júl. 9. 09:23

Egy kutya csak akkor tudja megvalósítani az igen hasznos és valóban csodálatos dolgokat, ha az EMBER erre megtanítja. Magától erre nem képes, esetleg az ösztönei folytán valami hasonlót. Tehát az EMBER a lényeg.


Mellesleg azok, akiket már megtámadott, szörnyen összemart és elcsúfított, netán megölt egy kutya, azok biztos, hogy egy életen át félni fognak tőlük és biztosan gyűlölik a gazdit, a kutyákat és a rendszert is.


Mondjátok meg mi értelme van a rengeteg "emberségből" megtartott/megmentett kutya menhelyen ketrecben való tartásának. Ott vannak bezárva, "dologtalanul" Ennyi kutyát még a nagy állatbarátok sem tudnak 10-12 évig megtartani, mert ez az élet még a kutyának sem való.


Az ivartalanítás nagyon drága, így a felelőtleneknél szaporodnak (mint ő maguk is) megállíthatatlanul.


Lehet itt vitázni ember, vagy kutya, most divat az állatvédelem, bármi és bárki áron. Átestek sokan a ló túloldalára, addig amíg egyszer jól összemarja majd őket is egy állat (kutya)

Tehát a lényeg, hogy mindent a helyén kell kezelni, mi - a többség - emberek vagyunk, emberek a fajtársaink és ők nekünk az fontosabbak.


...és mielőtt megköveznétek én is elítélem az oktalan állatkínzást, pl. a Pamplómai bikafuttatást, az állatok helytelen tartását stb.

38. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 09:21
Mennyi olyan család van, ahol a gyereket az utca neveli. Ahol a gyerek a TV-ben nézheti a gyilkosságokat. Mennyi rablás, fiatalok által betörés, gyilkosság létezik. Ők nem állatok, de szerinted emberek??? Milyen nevelést kapnak és hogy kerülnek ki az életbe, vagy be egy börtönbe? Egy kutya, vagy egy macska ha kap enni, ha törődnek vele, sokkal hálásabb. Az elhanyagolt vadabb kutyákat valóban kerülni kell, vagy a lakóknak minden nap járni az önkormányzatra és nem hagyni nekik békét, hogy vigyék el a kutyákat. Nem kell megvárni, amíg egy gyerek, vagy felnőtt lesz az áldozat. A kutyák életet mentenek, melletted vannak, szeretnek és ki is mutatják. Igen, van az a pont, amikor egy kutyáért is tűzbe megy valaki. Egy gyerek, egy felnőtt is mennyire tud szeretni egy babát, egy játékát és semmi pénzért nem engedné el. Macuka, ne kerüljön rá a sor ha egyszer egy kutya mentené meg az életed!
37. csgybzs (válaszként erre: 32. - Unom)
2019. júl. 9. 09:13

Ha többet olvasnál az állatok intelligenciájáról tudnád, hogy nem így van. Ugyanúgy éreznek, vannak anyai ösztöneik, gondozzák az utódaikat, éreznek érzelmi fájdalmat, gyászolnak. Nyilván nem minden faj, de jó részük igen. Olyan fajok, akik azért halnak ki, mert nekünk ész nélkül kell pusztítani a bolygót. Hidd el, az állatok az emberi faj nélkül is ellenének. A betegek elpusztulnának, az egészségesek élnének, a szelekcióval minden fajból a legjobbak vinnék tovább a genetikát, semmi szükségük nincs ránk.

Egyébként is, honnan tudjuk, hogy valami "emberi tulajdonság"? Jól írtad, emberi találmányok. Mert mi ezt a címkét adjuk neki, ahogy eldöntöttük, hogy egyes fajok haszonállatok. Mi döntöttük el, hogy egy kutyát bűn levágni, a disznó meg azért van.

Kicsit mélyebb téma ez, mint a "jó akkor téged ne mentsen ki a tűzből senki" vagy a "szeretem az állatokat, de nagy hibának tartom, hogy..."

Én meg szeretem az állatokat, jobban mint az embereket. Ennyi. Szerintem meg az hiba, hogy az emberek ennyire érzéketlen tuskók lettek. Elmennek egy hajléktalan mellett, utálják a rászorulókat/migránsokat, inkább bezárják a kényes posztokat FB-n, de ha feljön az állat/ember téma, akkor így az ember, úgy az ember. Kíváncsi vagyok egyéni szinten vajon ki mit tesz meg értük... álszent fotelforradalmárok.


Ez egy parttalan vita, mert olyan messze vannak a gondolataink és az érveink egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Mintha Donald Trump és David Attenborough ülne le beszélgetni, a miről is....?


Szerintem alapjában véve az emberek mostanra a fogyasztói társadalommal, a nekem minden jár attitűddel teljesen eltávolodtak érzelmileg mindentől. Nézd meg mennyi erőszak, mennyi gonoszság, mennyi negatív dolog forrong mindenkiben. Én teljesen kiábrándultnak érzem magam belőlünk. És nem csak az állatokhoz való viszonyulás, hanem a saját magunk felé viszonyulás miatt is. Mindenkinek csak az ÉN fontos, nekem mi jár, velem mi lesz, én hogy leszek. Tojik itt mindenki az embertársak fejére is, a legkisebb problémánk kb, hogy hogy viszonyulunk a háziállatokhoz....

36. csakelőre (válaszként erre: 35. - Csakelőre)
2019. júl. 9. 09:06
Nem is ismersz:DDD
35. csakelőre (válaszként erre: 33. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 09:06

:DD Nem tudom,tőlem hol olvastál ilyet.Mindegy is.

Menj akkor a dolgodra..:)

34. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 32. - Unom)
2019. júl. 9. 09:05

Egyetértek.

Én is siratzam meg a macskám mikor elvesztettem, én is megvettem neki a legfinomabb falatokat és ápolta ha beteg volt. De tudom hol a határ.

Es ez a normális. Előbb vesszen az állat mint az ember ha arról l van szó.

33. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 30. - Csakelőre)
2019. júl. 9. 09:03

Már jó ideje itt vahyok

Meddő vita hiszen te és sokan csak az állatot istenitik. Nekem meg tényleg dolgom van, nekem családom van, de vissza fogok nézni természetesen később.

32. unom (válaszként erre: 21. - Csgybzs)
2019. júl. 9. 09:02

Az emberi fajnak köszönhetően lehet gyógyítani a beteg állatokat például.

Tisztázzuk: szeretem az állatokat, de nagy hibának tartom, ha emberként kezelik őket, emberi tulajdonságokkal, érzésekkel ruházzák fel, erkölcsről beszélnek velük kapcsolatban, mikor az erkölcsi normák emberi találmányok.

Néhány háziállat esetén az ember képes saját elképzelései alapján felülírni az ösztönök ez, de ez mesterséges kiválasztással, neveléssel lehetséges.

31. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 20. - F8db0709b8)
2019. júl. 9. 09:02
Ez azért nagyon durva. 😥
30. csakelőre (válaszként erre: 28. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 09:02

Látom,beszélgetni nem nagyon akartál.

Nem egyezik a véleményünk és rögtön dolgod van:)

29. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 21. - Csgybzs)
2019. júl. 9. 09:01

Jó akkor ha tűz lesz téged senki se mentsen meg. Ennyi ésszel. Inkább hagyod veszni az embert!

Ez olyan mint az a hülye szőke nő aki a kutyája után ugrott a hajóról mikor az beleugrott. Vihar volt a kutyának esélye se volt, de így legalább a nő is meghalt. Szegény férje semmit se tehetett. Milyen jó ez is ugye? Így legalább a felesége is meghalt, biztos jó döntés volt a férj részéről is hogy utána ugrott a nő.

28. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 26. - Csakelőre)
2019. júl. 9. 08:58

A kórházban az ember gyógyít, a romok alól az emberek hozzák ki a sérülteket, az emberek gyűjtenek embereknek segítséget. De lehetne sorolni még

Én is szeretem az állatokat de ők állatok, feltétel nélkül bennük sem lehet megbízni.


Persze lehet nem a gyerekünk ápol idős korunkban de egy öregekotthonaban emberek fognak.


További jó beszélgetést.

Nekem dolgom van.

27. simple (válaszként erre: 21. - Csgybzs)
2019. júl. 9. 08:54
Minden szavaddal egyetértek. Elejétől a végéig.
26. csakelőre (válaszként erre: 24. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 08:52

Nem gyűlölöm,pedig vannak igen érdekes emberek..

Én meg téged nem értelek,de ez nem is fontos.

Csak mielőtt fröccsentesz itt,előbb olvass utána,mennyi mindent köszönhetünk a kutyáknak,kataszrófa után élő és halott ember felkutatása,különböző betegségek(daganatos)kiszimatolása,vakvezető kutya,stb

Nem utolsó sorban,remek barátok!

Miért gondolod,hogy idősebb korban éppen a gyermeked fog ápolni..egy csomóan tojnak a szüleikre..

25. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 08:49

Az alapján, amit írtál, csak az érdemes a szeretetedre, akitől elvárhatod, hogy kiszolgáljon. Te csak azért vagy hajlandó szeretni valakit, mert tudod, hogy adott esetben kivisz a wc-re?

Más, jobb érzésű emberek, nem ellenszolgáltatás fejében osztják a szeretetüket. Ahogy a szeretet sem véges, és nem kell választani, hogy a gyerekem vagy a kutyám szeretem-e.

2019. júl. 9. 08:47

Jó beszélgetést. Sajnos szomorú hogy ennyire gyűlöltitek a saját fajtátokat.


Pedig bizony akkor is a szerintetek selejt emberekre fogtok szorulni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook