Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért fontosabbak az állatok, mint az az emberek? fórum

Miért fontosabbak az állatok, mint az az emberek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
83. csakelőre (válaszként erre: 76. - Papája)
2019. júl. 9. 13:05

Jó lenne,ha nem személyeskednél,mert én sem tettem!

Nem ismerjük egymást.Szóval,STOP!

Az unokázástól még messze vagyok.


Miért,szerinted mit kellett volna tenni?

Üssem agyon?

82. dd3e7764d1 (válaszként erre: 80. - Globus)
2019. júl. 9. 13:04
Ôk nem állatszeretō emberek!!! Àllatot tartanak,mert divat, mert a gyerek kérte stb. és nem érik fel ésszel, hogy állat nem minden embernek való!És amúgy írtam, hogy disznót tartok a házban? A kutyám sem bent van egész nap, éjszaka hozom be az ágyát. Az állattal való törōdés nem egyenlō azzal, hogy bezárod a házba! Foglalkozni kell velük, a saját igényüknek megfelelōen! Ha valaki pl. nagy mozgásigényű kutyát választ, igenis vigye futtatni, labdázni, terelōkutyát akár terelni!!!! Ezt hívják felelōs állattartásnak! Ha szerinted ez nem így van, akkor sajnos neked sem való állat! Ha ezt felismerted akkor jó, ha nem akkor nagyon rossz lesz annak az állatnak!
81. csgybzs (válaszként erre: 80. - Globus)
2019. júl. 9. 12:58

De régen a nők nem szavazhattak, a négerek rabszolgák voltak.... sok minden változik, van ami jó irányba.

Jó példák erre a szüleim. Falun élnek. Gyerekkoromban a kutyát láncon tartották, az ólja egy elfektetett vashordó volt. Nem is gondoltak rá az emberek, hogy mi lenne jó. Ma a kutyájuk benti, sétálni viszik a nagy kert ellenére, odafigyelnek a minőségi táplálására, rendszeresen hordják orvoshoz és állatkínzásnak tartják azt, ahogy tartották a kutyákat régen. Az is volt. Sajnos sokan még most is úgy csinálják.

De sokáig nem lesz még itt az állatjóléttel kapcsolatban rend a fejekben.

80. globus (válaszként erre: 79. - Dd3e7764d1)
2019. júl. 9. 12:50
Hát nem egészen így van... én falun nőttem fel, gyerekkoromban semmilyen állat SOHA a házban nem lakott. Se kutya, macska, tyúk, kacsa, liba, disznó, nyúl, egyik sem. Amikor városba költöztem, ugyanebbe a házba, ahol lakunk, max. 1-2 család tartott kutyát. Most már nincs olyan lakás, ahol ne lenne. Az, hogy az állatok ennyire elszaporodtak, a magukat állatszeretőnek nevező embereknek köszönhető. Nem azoknak, akik nem tartottak egyet sem - jómagam azt vallom, hogy jobb nekik nélkülem :) De soha nem bántanék egyet sem, annak dacára, hogy kétszer voltam kutyatámadás áldozata, egyik a hátsómból harapott, a másikat kedvenc nadrágom bánta, kidobtam. Úgy ugrottak rám, hogy a gazdájuk jelen volt és biztatott, hogy menjek csak, nem bánt... :D
2019. júl. 9. 12:37
Egy állat,olyan lesz, amilyennek neveled. Van gyermekem, férjem kutyám. Mindhármukat imádom! Nálunk a kutya nem "tartva" van, hanem családtag. Ha nyaralni megyünk visszük magunkkal, nem hagyjuk otthon, hogy majd valaki visz neki ételt, italt. Amikor magunkhoz vettük felelōsséget vállaltunk érte. Játszunk vele, sétálni visszük. Ma az állattartási kultúra Magyarországon borzasztó. Az álltok nagy része csak "van" az udvaron, nem foglalkoznak vele és a"gazda" azt hiszi milyen jó neki, hiszen kint van, nem lakásban tartja a harmadik emeleten....Ez szerintem állatkínzás! Mindennap ugyanazok a hatások érik ōket és igen, ezáltal agresszívek lesznek! Remélem egyszer lesz olyan szigorú az állatvédelmi törvény, hogy ezt is nagyon keményen bünteti. Arról nem is beszélve, aki újszülött macskát, kutyát öl meg, mert nincs rá szüksége és annyi esze nincs, hogy ivartalanítsa az állatot. Nálam ez ugyanaz, mint aki megöli a csecsemōt, mert nincs rá szüksége. Aki ezekre képes, nem ember!!!!! Szóval van még hová fejlōdni és aki azt mondja nincs rá pénze, az NE TARTSON ÁLLATOT!!! Mert az nem kötelezō, az állat nem játékszer, felelōsséggel tartozunk érte!
78. Banános Zselé (válaszként erre: 76. - Papája)
2019. júl. 9. 12:37
ha baja van meg kell gyógyítani, a szülő is elviszi a ygereket ha beteg
77. PöttyösPanka (válaszként erre: 66. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 12:35
És itt is a kutya a hibás, ugye?
76. papája (válaszként erre: 72. - Csakelőre)
2019. júl. 9. 12:31

Úgylátszik te is az a fajta vagy, aki a kutyára az utolsó vasát is odaadja, az unokájától meg sajnálja/sajnálni fogja a legapróbb kiadást is.

Na téged is a kutyád fog temetni, vagy megenni....

75. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 73. - Papája)
2019. júl. 9. 12:30

Hát igen

Még is érdemli ha magára marad az ilyen.

74. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 72. - Csakelőre)
2019. júl. 9. 12:30

Te dolgod.

Azért az ivartalanítás is mennyire emberi? Miért is kell ha bent van tartva? Esetleg a lábait is vágd le úgy tuti nem fog elmenni.


Meddő vita, élj boldogan velük. Én is azt teszem. Szia

73. papája (válaszként erre: 64. - 87c0d9fc29)
2019. júl. 9. 12:27
Milyen anya az ilyen ?
72. csakelőre (válaszként erre: 70. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 12:26

Most nem azért,de ha már állatot tartok,akkor alap,hogy odafigyelek rá,fürdetem,orvoshoz viszem,ivartalanítom,stb.


Miért tartsak egy állatot,ha az nem érzi jól magát,


Akkor csak egy példa:a kutyám lábműtétei 600ezer forintba kerültek..mert szükség volt rá,és nem kiraktam a menhely elé.A macskám ivartalanítva van,és nem is mászkál el sehova.:)



Még mindig azt mondom:amit megszelídítettél,azért örökké felelősséggel tartozol!


Erre mit mondasz?Kb.semmit

71. Banános Zselé (válaszként erre: 69. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 12:16
nekünk volt kutyánk és vihartól meg tűzijátéktól félt, ezért bent lehetett meg amikor akart
70. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 68. - Csakelőre)
2019. júl. 9. 12:15
Te is csak azt látod ami teszerinted jó egy állatnak :)
69. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 61. - Csakelőre)
2019. júl. 9. 12:14

Attól még szerethetem és sajnalhatom ha baja esik. De nem fogok bent tartani.

A kutyák is ahogy lehetőség van elszöknek ha az udvaron vannak tartva.

De nem fogja mindenki bent tartani mert úgy gondolják az állatmániákus hogy csak az jó.

Az állat szabadnak született aki bezárva tartja az csak magát ámítja hogy az állatnak jó.

68. csakelőre (válaszként erre: 65. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 12:14

Látom,csak azt látod amit akarsz látni.:D


Csak macskád ne legyen soha!!

67. Banános Zselé (válaszként erre: 65. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 12:12
pont akkor van bent egér ha macska nem mehet be a házba
66. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 64. - 87c0d9fc29)
2019. júl. 9. 12:11
Hát ez nagyon szomorú 😢
65. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 62. - Csakelőre)
2019. júl. 9. 12:11
Pont azért nincs se kint se bent egér 😊
64. 87c0d9fc29 (válaszként erre: 19. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 12:03
Élő példa kedves édesanyám. Az unokái le vannak szarva a kutyái a mindenei. Ami nem bánt, mert az ő dolga. De eltemetni is a kutyái fogják...erről ennyit.
63. Banános Zselé (válaszként erre: 60. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 11:42
jól van akkor legyen sok egeretek, a macskák meg kint
62. csakelőre (válaszként erre: 61. - Csakelőre)
2019. júl. 9. 11:24
eszköz..természetesen:-DD
61. csakelőre (válaszként erre: 60. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 11:04

Akkor ne siránkozz,ha valami baja esik,ezért te vagy a hibás!Ez a te felelősséged,senki másé!


Ne legyen már egy állat fogyóezköz..

60. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 58. - Csakelőre)
2019. júl. 9. 10:59

Na nehogymár szét tartsam bent mert sokak szerint úgy a helyes??

Nálunk kint a helye és kész. Senkinek semmi ő te ahhoz hol és miért tartom.

59. vecus (válaszként erre: 1. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 10:37

Hogy miért is az ember a hibás egy kutya támadásért?


Rendszerint a nem megfelelő tartás az oka hogy támadó egy kutya.

És nem csak arról van szó hogy milyen körülmények között van tartva, hanem a nem a fajtájának megfelelően van vele foglalkozva vagy épp nem a megfelelő neki való kutyát tartja.

Nem mindenkinek való pl németjuhász vagy épp egy pitbull. De írhattam volna spánielt vagy tacskót is.


Egy rossz választás nagy bajhoz is vezethet. Pl saját gazdájára támad, (ezt hívják domináns viselkedésnek) vagy másokra.


Sajnos találkoztam olyan gazdival is aki szándékosan nevelte agresszívnek a kutyáját.


Nem fontosabb egy kutya, de bizony a felelősek vagyunk értük.


De az is tény hogy bizony vannak nagyon fontos szerepet betöltő kutyák akik életeket mentenek, vagy olyan segítő kutyák akik megkönnyítik nagyon sok ember életét a mindennapokban.

Ha őket kérdeznéd, azt válaszolnák hogy a kutya van olyan fontos mint az ember.

58. csakelőre (válaszként erre: 53. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 10:32

Na,hát éppen ezért tünnek el a macskáid...mert nem figyelsz oda rájuk,csak kint legyen..

Tudod,amit egyszer megszelídítettél,azért felelősséggel tartozol.

Te nyilván másként értelmezed ezt a mondatot.

57. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 10:29

Majd ha már az összes állatot feláldoztuk a saját jólétünkért, akkor majd meglátjuk, hogy bizony nélkülük nem tudunk élni. Vagyis azt már nem látjuk meg, mert addigra rég éhen halunk.

De a lényeg, hogy miért kell választani, és ha az emberek szeretetét választjuk, akkor miért kell lenézni az állatokat? A kettő együtt nem megy? Tisztelni az embereket és az állatokat egyaránt? Meg ez a hozzáállás, hogy te az embereket szereted, kivéve akik szeretik az állatokat.

56. PöttyösPanka (válaszként erre: 53. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 10:22

Ilyeneket nem az állatszerető emberek tesznek, hanem pont azok, akik csak egy interaktív, bolyhos, szeretetpótlékot látnak az állatban. Értelmes ember a gyerekét sem azzal szereti, hogy csupa olyan dolggal halmozza el, amire annak a legkevésbé sincs szüksége. Ahogy értelmes állatszerető ember az állatokat is úgy gondozza, ahogy azoknak szükségük van rá.

De ha az a témád, hogy plázacicák hogyan bánnak a padlócirkálójukkal, akkor ne ilyen félreérthető legyen a vitaindító.

55. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 54. - Banános Zselé)
2019. júl. 9. 10:16

Nem kell kiforgatni a szavaim.

Azoknak szólt akik szerint az állat a minden és az ember az semmi.

Akik előbbre helyezik egy állat életét mint az emberekét.

54. Banános Zselé (válaszként erre: 53. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 10:13
te mondat hogy az állat nem fog segíteni ha olyan öregeke leszünk hogy nem tudonk WC-re menni
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook