Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért fontosabbak az állatok, mint az az emberek? fórum

Miért fontosabbak az állatok, mint az az emberek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
23. csakelőre (válaszként erre: 19. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 08:45

Igen,és képzeld el,hogy még a zoknidat is fel tudja húzni.


Előbb olvass utána plííz..

22. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 17. - Csakelőre)
2019. júl. 9. 08:45

Nem azt mondtam hogy mindig az állat de ahogy ott is máshol is 95%-ban csak az embert okolják!


Az állat az állat de sokan inkább nézik embernek. Óriási hiba.

21. csgybzs (válaszként erre: 16. - Unom)
2019. júl. 9. 08:43

Tudom, hogy cinikusnak szántad, de tudod mit? Én őszintén vállalom, hogy például a pár hete nagy port kavart: Kit mentenél meg tűz esetén, a saját háziállatod vagy a szomszéd gyerekét? szavazásra még mindig felvállalom, hogy a saját állatom menteném. És igen, azzal se lenne gondom, hogy ha tűz esetén nem én jutnék ki.


Tudjátok nem értem, attól, mert valakivel egy fajhoz tartozok, miért kéne többre tartanom, mint egy másik faj képviselőjét? Miért kéne például xy nemi erőszakoló, yy pedofil, qq gyilkos embert többre tartanom, mint egy egész életében ketrecben tartott kutyát?

El kéne fogadni, hogy a mi fajtánk nagy része egy teljesen felesleges maszlag. Szaporodik, fogyaszt nyakra-főre, elpusztít mindent, nem tisztel semmit. Mint egy vírus, úgy pusztít el mindent, amihez hozzáér. Ezzel szemben él még itt a világon több millió olyan faj, aki úgy él, hogy hagyatkozik a természetes szelekcióra, addig szaporodik, amíg van hozzá erőforrása. Egymilliószor intelligensebben és normálisabban kezelik a maguk szintjén a dolgaikat, mint mi. Nem tudom mi a francért kéne hasraesnem az emberi fajtól és képtelen is vagyok rá.

20. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - PöttyösPanka)
2019. júl. 9. 08:43
Már tettek feljelentést,többen is és semmi...kisebbségiek...nem igazán húz velük ujjat senki se 😭
2019. júl. 9. 08:43

Még egy kérdés felmerült bennem.


Ha az állat az első és inkább ők, akkor majd ha embertársaitokra szorultok akkor is az állat lesz a legfontosabb?

Ha baleteset szenvedtek és ápolni kell benneteket ki fogja megtenni, a kiskedvenc?

Ki visz nektek oda ennivalót? A kutyus?

Ki segít elmenni a wc-ig? A kutya?

Ugyanmár!

Akinek elsők a kutyák (vagy más állatok) azok nem érdemlik meg az emberek szeretetét!

Egy csecsemő ha beteg és segítséget kér a szülő (mert már nincs más lehetősége) akkor nem érdekes csak az állat akit kitettek az utcára?

Nagyon nagy baj van sok ember fejével!


Aki egy szintre hozzá az állatot az emberrel az tényleg csak azt érdemli hogy állat vegye körül de akkor ember közelébe ne menjen.

18. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Csakelőre)
2019. júl. 9. 08:43
És amúgy is helyben agyonlőni a bestiát!
17. csakelőre (válaszként erre: 14. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 08:40

Nem igazán értelek.


De tudod mit?

Csak,hogy elégedett legyél.

Igen,mindig a kutya a hibás,mert az emberek nagyon jók,és soha nem hibáznak!

Jó lesz így?

16. unom (válaszként erre: 5. - Csgybzs)
2019. júl. 9. 08:37

Az állat az ösztönei szerint cselekszik, amit neveléssel felül lehet írni, fajtánként változó, hogy mennyire.

De aki úgy gondolja, mint te, az valahogy jelezhetné, hogy véleménye szerint tűz, vagy baleset esetén őt ne mentsék előbb, mint az állatokat.

15. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2019. júl. 9. 08:36
Csak lehet valamit csinálni, mert ez így nem normális dolog. Ha történt már támadás, tegyetek feljelentést! Ha meg még nem ütött be a baj, fogjatok össze a szomszédokkal, és beszélgessetek el a drága gazdival!
2019. júl. 9. 08:36

Elolvasom a véleményeket, de nem értek egyet.

Remélem azért lesz olyan komment is akinek az ember sokkal többet jelenet mint egy ember

13. csakelőre (válaszként erre: 1. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 08:35

Micsoda baromság!


Mindig a gazda a hibás,bármennyire is sz.rul esik ez neked.

Mert úgy látom,nálad az a cél,hogy az állat legyen a hibás.

12. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 4. - Simple)
2019. júl. 9. 08:35

Erről a eszembe jut egy akkor még csak 16 éves lány. Csakis az állatok voltak a mindenei. Azt mondta ha felnő inkább adakozik az állatoknak mint az embereknek.

Beteg gyereke született, mikor láttam hogy segítséget kér megkérdezten tőle mit szólna ha most valaki ugyanazt mondaná mint ő hogy bocs de nem segítsek inkább az állatoknak. Nem tudott mit mondani.


Szerintem ez a kijelentés nagyon durva mert igenis az embernek a saját fajtája legyen az első.

Ilyenkor azt mondom be is legyen sose senkije aki ezt mondja csak az állata, egy ember se szóljon hozzá stb megnézem milyen élete lenne ha senki feléje se nézne

11. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 08:33

Az állatok nem támadnak bármikor bármiért. Következetesen, a jellemüknek megfelelően viselkednek. Maximum az adott ember nem ért a kutyákhoz, ezért tűnhet neki kiszámíthatatlannak. Ha valaki fogságban tart egy állatot, azért igenis felelős. Elvileg ő az okosabb, és ő tart egy másik élőlényt a természetestől eltérő körülmények közt. Tehát neki kell biztosítania a szükséges feltételeket. Különben semmi csodálkozni való nincs benne, ha az a szerencsétlen kutya nem úgy viselkedik, mint egy plüssnyuszi.

De sajnos az emberek még a saját fajtársaikat sem ismerik, nem hogy a kutyákat.

10. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Unom)
2019. júl. 9. 08:26

Tudom....itt az utcánban balra nem megyünk mert 3 kutya van egy helyen ami támad...postás is kisérettel jön erre . .jobbra meg akkor csak akkor merek elindulni ha a 3.szomszéd kapuja csukva van mert ott is támadós kutya van... Na most nem szeretném ha szétszedné bármelyik gyerekem...

Közjegyző se csinál semmit ..sintérek se jönnek egyiké se...van hogy boltba nem tudok elindulni mert itt kolbászol a kutya. .

9. simple (válaszként erre: 5. - Csgybzs)
2019. júl. 9. 08:21

"Bármelyik állat ezerszer magasabb szinten van érzelmi tisztaságban nálunk."


Itt a lényeg.

8. unom (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2019. júl. 9. 08:20
Az a baj, hogy bárki hozzájuthat kutyához, hála a felelőtlen gazdáknak, akik nem hajlandók ivartalanítani a kutyájukat.
7. unom (válaszként erre: 3. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 08:18

Ezt a gazda mondta? Persze, hogy szerinte jól nevelte,de valamit mégis rosszul csinált.

Pl. dobermannt első kutyának sose vennék, pedig imádom a fajtát.

6. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Unom)
2019. júl. 9. 08:17

Egyetértek.....bár gyereket is szülnek ugy sokan hogy fogalmuk sincs hogy kell őket nevelni....


A kutya ha bezárva tartják,láncon és csak elé b...k az ételt és vizet,bizony agresszív lesz.

Én minden kutya tettéért a gazdát hibáztatom,én nem a kutyát lőném le vagy altatnám el,hanem a gazdit.

Vizsgához kötném az állattartást.

5. csgybzs (válaszként erre: 1. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 08:17

Nem írhatom le mit gondolok, mert kitiltanak érte.


Egy állat minimális kivétellel mindig azt tükrözi vissza, amit kap viselkedésben. Egyébként pedig arra lett tenyésztve, hogy feltétel nélkül bízzon és alázkodjon meg az embernek.

Ha egy kutyát ütsz-vágsz, akkor is szeretni fog. Ezért tartják a beagle fajtát a kísérleti laborokban. Mert ha egész nap gázt szívatnak velük, vagy kínozzák őket, másnap mégis ugyanúgy örülnek a gondozónak.


Az állatokban nincs gonoszság, romlottság, irigység, utálat, lenézés. Bármelyik állat ezerszer magasabb szinten van érzelmi tisztaságban nálunk. Én ezért sajnálom őket jobban. Kiszolgáltatva élik az életüket, soha nem adnak rosszat, mégis rengeteget szenvednek miattunk.


De ezt egy EQ szegény ember sosem fogja megérteni, nekik mindig is CSAK egy állat marad mindegyik és az ember a MINDEN, aki bármit megtehet bárkivel.

4. simple (válaszként erre: 1. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 08:13
Egy állat mindig ártatlan, ő nem tehet semmiről. Ha bármi gond van, azért az ember a felelős. Ezért például én csak állatoknak szoktam adakozni, őket segítem. Az ember tud magán segíteni, de egy állat nem. Számomra igenis fontosabbak az állatok az embernél, mindig is azok voltak. Rengeteg beszólást kapok emiatt, de nem érdekel.
3. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 2. - Unom)
2019. júl. 9. 08:09

Én ismertem olyat aki kutyasuliba járatta a dobbermanját, jól nevelt kutya volt, ember szerető, mégis ratamadt a gazdájára pedig az sosem bántotta volna. Nem volt beteg, se kölykei éhes se és mégis.

Rengeteget foglalkozott vele a gazdija.

A kutyát elaltatták teljesen jogosan.

Szóval szerintem igenis bármikor bármelyik támadhat.

2. unom (válaszként erre: 1. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 9. 07:53

A kutya tetteiért a gazda a felelős.

Sokan tartanak úgy kutyát, hogy fogalmuk sincs arról, hogyan kellene nevelni, vagy, hogy egyáltalán kellene. Elfelejtik, hogy a kutya nem ember, és éppen ez benne a jó.

2019. júl. 9. 07:49

Közösségi oldalon szinte mindig ilyet látok :


Adott egy cikk amiben egy kutya például megharap valakit vagy még komolyabb bajt okoz.


A vélemények több száz ahol szinte lincshangulat alakul ki, mindenki a kutya gazdáját hibáztatja, védi a kutyát.

Aki szerint a kutya a hibás az megkapja a magáét.

Szinte már lényegtelen hogy mi van az emberrel akit bántott.


Miért az állat a fontosabb?

Miért nem lehet egy állat a hibás? Ezek állatok és bármikor barmiért támadhatnak!

Ez az én véleményem!


Mit gondoltok?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook