Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért félnek az emberek a jutalékos munkáktól és az MLM-ektől? fórum

Miért félnek az emberek a jutalékos munkáktól és az MLM-ektől? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
71. 06718ca650 (válaszként erre: 50. - YOURDARLING)
2012. jan. 29. 13:31
jajj, de bírom ezt a felfogást. :D mert a magyar ember minden más melóhelyen csak hereverézik, lógatja a tökét, úgy kap fizetést... mert itt senki se szeret melózni, sőt mindenki hanyag és lusta. így van ám ez. :) szerintem meg van aki csak abszolút nem olyan fajta hogy ezt csinálja. én nem félek tőle, de lélek rá nem vinne.
70. YOURDARLING (válaszként erre: 68. - Hebrencs)
2012. jan. 29. 13:18
na ez a lényeg :)) pl én is rengeteget kamatoztattam a hagyomanyos uzleti eletben abbol amit az mlm ben tanultam!
69. rbadta
2012. jan. 28. 09:34

hello

nem olvastam végig a hozzászólásokat és lehet nem fogok újat mondani de a legtöbb munkakereső pld nincs abban az anyagi helyzetben, hogy befektessen akár 1000 forintot is és a rezsi se vár arra, hogy majd szépen kiépül a csodálatos üzleti háló. Sok munkanélkülinek még a netet fizetni is promléma, tehát nincs...és sajna az ismeretségi kör se olyan akire rásózhatna az ember méregdrága legtöbbször felesleges szarokat, beígérve az örök élet titkát vagy valami hasonlót..egy vélemény...

2012. jan. 28. 09:22

jól tippelsz :)

igen abbahagytam, de nem okolok senkit, csak saját magamat :) a kudarc okait nem vetítem másra.

lehet hogy nem voltam kitartó, lehet hogy pont a cél előtt, lehet hogy túl sokat vártam el, lehet hogy valóban nem szabad a beléptető embertől annyi segítséget várni, hanem önállóban kell feltalálni magát az embernek, de az is lehet hogy egyszerűen nem vagyok alkalmas ilyen melóra. és nincs ezzel semmi baj. mindenki jó valamiben :)

de amit megtanultam ez idő alatt, az az enyém, és azóta máshol is tudom ezt a tudást kamatoztatni.

67. YOURDARLING (válaszként erre: 66. - Hebrencs)
2012. jan. 28. 08:14

és abbahagytad....

lehet pont a cél elött!

semmilyen vállalkozás sikeréhez nem elég a hónapok, lehet évekig kell gurcolni..

egy biztos igaz, a sikertelen emberek MINDIG MINDENT A SAJÁT KUDARCUK FELLELŐSÉVÉ TESZNEK!!

igy van ez az mlm-ben is...

kudarc egyenlo, rosz ceg, termek, comp plan, szponzor, magyarorszag, orban viktor, gyurcsany ferenc, a fradi es a vizilabda válogatott :) ja és ez akkor is piramis :))))

66. hebrencs (válaszként erre: 64. - XxLady)
2012. jan. 27. 10:06

Dehogy haragszom :) sőt, örülök hogy neked nem volt rossz tapasztalod és sikeresen tudod csinálni. Csodálom azokat az embereket, akiknek és akik környezetében van más olyan ember is, akiknek van kp-ban több tíz (száz)ezer forint amit a lehetőség reményében be tudnak fektetni az üzletbe. Hiába léptem be, nem tudtam tovább vinni. Lehet hogy az én bénaságom is benne volt, de lehet hogy az is, hogy azért mert nem kaptam kellő támogatást, konkrétumokat, gyakorlati tanácsokat attól aki beléptetett. Amikor elakadtam, azt a választ kaptam, hogy jó ez a termék, higgy benne, dolgozz többet, nézz utána saját magad, olvasd el a honlapot, vagy hogy mondjam az ismerőseimnek, hogy kérjenek kölcsön, mert ez egy olyan tuti üzlet, vagy kezdjek el hirdetni és akkor majd csak úgy tobzódnak a jelentkezők. hát nem így történt.

pedig hittem benne, napi több mint 8-9 órát csak és kizárólag ezzel foglalkoztam, iszonyat pénzt elköltöttem telefonálásra, találkozásokra, több hónapon keresztül. életemben nem fókuszáltam és dolgoztam még annyit... most már mondhatom, hogy feleslegesen és hiába :(

ezért nem értek egyet YOURDARLING válaszával.

2012. jan. 27. 09:43

Anno engem is megpróbáltak beszervezni, a F.....L.....P.......

Az előadó komolytalan volt és nagyon sok hülyeséget hordott össze, biológiatanárnő létére.

A lényeg: vegyünk meg egy százezres csomagot, és adjuk el, szervezzünk be másokat.

Szóltunk barátnőmmel, hogy százezer nekünk elég nagy pénz, nem megy csak úgy ripsz-ropsz az összeszedése. Erre kérjünk kölcsön, vegyük rá a szüleinket volt a válasz.

18 éves kollégisták voltunk, nem volt olyan ismerősünk, aki kiadott volna ennyit (négyezres dezodor, meg ilyenek), erre le lettünk osztva, hogy mi nem vesszük észre, hogy ez micsoda csodálatos termék, mennyire természetes, satöbbi.

Két hónapra rá, ő is belebukott, hiába melózott és hitt benne.

64. xxLady (válaszként erre: 63. - Hebrencs)
2012. jan. 27. 09:26

Én is csak a véleményemet írtam le, valamint a tapasztalataimat. :) Azért ne haragudj, hogy nekem negatív még nem volt :D :D :D .

A választ meg YOURDARLING megadta - nekem, nagyon frappánsan. :)


Amúgy lehet hogy még talán az is hozzájárul az emberekben élő félelemhez, hogy én azt látom (saját magamon is tapasztaltam kezdetekben), hogy a vállalkozószellem szunnyad bennük. Persze ha valakiben ez meg is van, de szorgalma nincs, akkor nem fog eredményeket produkálni (és ez nem csak az MLM-világában igaz).

63. hebrencs (válaszként erre: 62. - XxLady)
2012. jan. 22. 18:34

nézd, attól hogy másképp látom a dolgokat nem úgy látom a dolgokat mint te, az nem azt jelenti hogy "egysíkú" a kép. Sőt!

és már ne is haragudj, de attól hogy csak a jó oldalát láttatják az üzletépítők az MLM-nek, még nincs megválaszolva, hogy "Miért félnek az emberek a jutalékos munkától és MLM-ektől" holott itt pont ez volt a kérdés!

szerintem.

62. xxLady (válaszként erre: 61. - Hebrencs)
2012. jan. 22. 18:25

Nem aranyosságból osztottam meg, hanem hogy ellensúlyozzam azt az egysíkú képet ,amelyet te itt megosztottál.

De mivel téged már semmilyen szinten nem érdekel az MLM, gondolom csak rossz tapasztalataid voltak. Amit sajnálok.


Én is sok sikert kívánok az életedhez.

61. hebrencs (válaszként erre: 60. - XxLady)
2012. jan. 22. 18:08

aranyos vagy, hogy ilyen jó példákat is megosztasz.

de mint megállapítottuk, mindketten saját tapasztalatot osztottunk meg.


mivel már nem érdekel az MLM semmilyen szinten, számomra teljesen mindegy hogyan és miként lehet építeni :)

neked viszont további sok sikert kívánok :)

60. xxLady (válaszként erre: 59. - Hebrencs)
2012. jan. 22. 17:58

Én nem meggyőzni akartalak, csak reagáltam arra, amit írtál, nyilván a saját tapasztalataim alapján.


Egyébkén az én felsővonalamban lévő hölgy,szponzor nélkül építette fel a hálózatát. Az biztos, hogy a kezdetekkor nagyon szerencsés ha a szponzid ott van melletted, mert kevesebb bakit követsz el (így is lesz, hiszen ha kezdő vagy, ez beletartozik:) ).


Az oktatási anyagokkal és nyíltakkal egyedül is lehet boldogulni,de nem lesz olyan gyors az üzletépítés.

59. hebrencs (válaszként erre: 58. - YOURDARLING)
2012. jan. 21. 10:35

pontosan. tökéletesen jól értetted amit leírtam.

ha nincs meg támogatás attól aki beléptetett,nem fog menni.

58. YOURDARLING (válaszként erre: 56. - XxLady)
2012. jan. 21. 08:39

szerintem ugy ertette, h amikor kell a segitseg nincsenek ott a szponzorok..

es most pl arrol beszelek, amikor lekell ulni egy jeloltel...

aki kezdo ezeket nem nagyon tudja, kell a support

57. hebrencs (válaszként erre: 56. - XxLady)
2012. jan. 21. 08:05

itt nem arról van szó, hogy kinek van igaza, kinek nincs. nem kell meggyőznünk egymást.

itt volt egy kérdést, amire te elmondod a te tapasztalatodat, én az enyémet.

ennyi :)

56. xxLady (válaszként erre: 53. - Hebrencs)
2012. jan. 21. 07:50

Több pontban sincs igazad. Illetve nem is tudom, hogy melyik hálózatnál építed az üzleted, mert nyilván a tapasztalataid alapján osztod meg velünk a gondolataidat.


A siker-nap jellegű rendezvényeken nem éltetik a minősült munkatársakat, hanem minősülnek és aki nem akar, nem ünnepel velük. Ez a lelkiismereti szabadság elvén alapul:). Az ilyen rendezvényeken nívós koncertekkel jutalmaznak minden munkatársat és résztvevőt, valamint szakmai előadásokat is leszerveznek. Tehát van aki elmondja, hogy mit és hogy csináljon. Egyébként erre szolgálnak az oktatási anyagok és a szponzor, aki melletted ül ha kell és bármikor segít.


Csak rajtad múlik, hogy mit tanulsz meg - mert annak minden feltétele adott. Ez nem alkalmazotti munkakör, hogy akkor is megkapod a fizetésedet, ha semmit nem tettél le az asztalra - ezt a gondolatmenetet nehéz levetkőzni egy "átlag embernek".


A hagyományos munkahelyeken is vannak olyan emberek, akik nem hitelesek és tesznek a munkatársak fejére :D :D :D Általában ezek a főnökök, az MLM-ben pedig szerencsére mindenkinek adott a lehetősége a vezetőképzésre.

55. hebrencs (válaszként erre: 54. - YOURDARLING)
2012. jan. 19. 13:20

sajna, nem ez a gyakorlat.

akkor te a nemlétező fehér hollók táborát gyarapítod :)

54. YOURDARLING (válaszként erre: 53. - Hebrencs)
2012. jan. 19. 13:10

nagyon sok igazságot mondtál!!! SAJNOS!!!!

Én nem igy dolgozok, mivel felfogtam, hogy az én sikerem a mások sikerével kezdődik!!!

2012. jan. 19. 13:03

nem értek egyet azzal, hogy azért félnek mert itt dolgozni kell. értelmes ember nem fél a munkától.

az átlag ember, azért fél, mert egyrészt nem látja át a rendszert, mivel nincs ki hogy rendesen, alaposan elmagyarázza neki. akivel találkozik, annak csak az a fontos , hogy belépjen és utána, magára van hagyva, „találd fel magad, tanuld meg, nézz utána, kötelezően! menj el ide vagy oda és majd ott meghallod” címszóval. holott a rendezvényeken, csak a már eredményeket elért tagok éltetését és dicséretét hallani, nem pedig gyakorlati tanácsokat, útmutatókat.

másrészt, a leggyakoribb hátráltató, hogy hiába „dolgozna”, ha a hozzá csatlakozó embereknek ő sem tudja továbbadni, hogy ez miért jó, miért éri meg, mert neki se lett elmagyarázva. Csak a „lépj be, majd meglátod milyen jó lesz az neked, hülye vagy ha kihagyod, de természetesen a te döntésed”, majd ugyanúgy magára hagyja az embereket, mint ahogy vele is megtörtént. persze hogy minden összeomlik.

a legnagyobb baj pedig, hogy boldog-boldogtalan be van léptetve, aki nem ért az üzlethez és sajna csak ezt tudják tovább adni, és ez nem hiteles, nem meggyőző.

52. YOURDARLING (válaszként erre: 51. - XxLady)
2012. jan. 16. 11:37
koszi :)
51. xxLady (válaszként erre: 50. - YOURDARLING)
2012. jan. 15. 17:30
Ez nagyon frappáns és igaz :D :D :D
2011. dec. 26. 10:28
a válaszom a topik inditó kérdésre : mert ezekben a hálozatos üzletekben nem adnak pénzt henyélésért, csak a kőkemény melót fizetik meg, viszont azt nagyon :)
49. 53dfddad18 (válaszként erre: 48. - XxLady)
2011. szept. 24. 18:21
A tagok cserélődése, un. "pezsgése" természetes része a rendszernek. E nélkül nem is működne. MLM rendszerek jönnek és mennek. Mindig a legújabbakra ugrik rá az összes guru, még mielőtt telítődne, kimerülne.
48. xxLady (válaszként erre: 47. - 53dfddad18)
2011. szept. 24. 18:07

Szerintem nem lemezeket kell hallgatni, hanem egy jó döntést hozni és csinálni, tanulni folyamatosan.

Aki a sokadik MLM hálózatot próbálgatja, az sosem fektetett bele annyi munkát, hogy sikert érjen el. Ez nemcsak az MLM-ben van így - persze sokat lendít egy alkalmazotti pozícióban ha a nagyfőnök tüzéhez közel ülsz :D :D :D

47. 53dfddad18 (válaszként erre: 45. - XxLady)
2011. szept. 24. 16:08
Az MLM-ben dolgozni önmagában kevés. Embereket kell beszervezni. Az meg végtelen láncolatban nem mehet ugyebár. Igaz hogy minden percben születik egy balek, és egy újszülöttnek minden vicc új...
46. 53dfddad18 (válaszként erre: 44. - XxLady)
2011. szept. 24. 16:01
Harminc éve ugyanaz a lemez...
45. xxLady
2011. szept. 24. 15:11

Jaj és igen a legfontosabbak egyikét kihagytam:). Alfascan mondta ki a kulcsszót: vállalkozás. Egy átlagember, aki az MLM-be nem látott bele, nem így tekint rá.. pedig ha így tekintene rá, akkor láthatná, hogy működőképes és profitközpontú lehetőség.

De itt jön a trükk: valóban dolgozni kell :D :D :D

És saját tapasztalat szerint itt nyögik rá, hogy ez nem működik úgyse, nekem erre nincs időm, már csinálja a családból a Géza, a szomszédom macskája állandó stresszben tart és a többi és a többi... :D :D :D

44. xxLady
2011. szept. 24. 15:09

Szerintem a legtöbb ember azért tart az MLM-ről, mert semmi valós információt nem tud hozzá kapcsolni, maximum egy házaló, rámenő és idegesítő ügynök figuráját.

Úgy gondolom, ahogy az internetes vásárlás is egyre nagyobb teret hódít, ugyanúgy élhető és szükséges fejlődés lesz a hálózatépítés egyre inkább elfogadottá válása, hiszen nem mindegy, hogy például a saját vásárlásaid után kapott bónuszt levásárolhatod, illetve kápéban is megkaphatod.


Nyilván ahogy már az előttem szólók is megjegyezték, nem árt tájékozódni az adott cégről - de nem hallomásból... hogy Gizike ezt meg ezt hallotta, a sarki patikában letiltottak róla stb...

2011. aug. 31. 09:20
De a vásárlók nem szeretik, ha követik őket. Félnek az MLM-től. Ördögi kör...
42. Alfascan (válaszként erre: 41. - Pteri)
2011. aug. 26. 15:01
Igen, kell hozzá szerencse, de csak annyira, hogy jó csapatba kerülj, akiknek meg tudod fogni a kezüket és tudnak jó irányba vinni. Sok a kókler, én hála istennek tényleg jó helyen vagyok. A többi meg úgyis az emberen múlik, a kitartáson. Sokakból ez hiányzik, ezért hagyják abba az üzletet, és sokan gondolják azt, hogy gyorsan lehet pénzhez jutni munka nélkül. Az meg tudjuk, hogy butaság. Nekem van egy, a párommal közös vállalkozásunk, amit csinálunk is becsülettel, viszont állami szinten hoztak olyan rendelkezéseket, ami minimálisra vitte az üzletet. Kevesebb az ügyfél, kevesebb a pénz. Nem tudunk hatással lenni az eseményekre, itt viszont tudom, hogy ha nem úgy zakatol az üzlet, ahogy én szeretném, akkor az csak az én hibám és felül kell bírálnom a döntéseimet, meg kell találnom, hol mentem rossz irányba. Ez egy jófajta önismereti tréninggel is felér! :-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook