Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért félnek az emberek a jutalékos munkáktól és az MLM-ektől? fórum

Miért félnek az emberek a jutalékos munkáktól és az MLM-ektől? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
41. pteri (válaszként erre: 40. - Alfascan)
2011. aug. 26. 14:23
köszönöm, új információkra nyitott vagyok. Örülök, hogy bejött neked ez a dolog. Van olyan ismerősöm, aki a sokadik MLM rendszerű cégnél dolgozik mindig új lelkesedéssel, pénze meg nincs, más az első sikertelen próbálkozás után feladta. Én meg el se kezdtem sose. Ehhez kell valami tehetség, meg szerencse, hogy jó helyre kerülj,biztosan.
40. Alfascan (válaszként erre: 37. - Pteri)
2011. aug. 26. 11:20
Nézd én mindenkinek elmondom milyen lehetőségek közül tud választani (akit érdekli) és ezek az emberek eldöntik, hogy mi az, mit szeretne kivenni belőle. Ha semmit, akkor legalább beszélgettünk egy jót. Nyilván ez az üzleti szisztéma leginkább annak megy jobban és épül a leggyorsabban, ha valaki nyitott a többi emberre, könnyen ismerkedik. Egyébként ez is tanulható, nem erőszakosan, csak gyakorlással. Volt nekem is befordulós időszakom, amikor újra meg kellett tanulnom kapcsolatokat építeni ápolni és hogy egyáltalán érdekeljenek mások. :-) A fizetés nyilván az adott havi termékforgalmon múlik. Ha gyorsan akarsz eredményt elérni, akkor vannak bejárt módszerek, amivel boldogulni lehet. Egyébként a lehetőség nálunk nem áll meg annyiban, hogy családi bemutató és kész. Van pl. Cafetéria rendszerünk. Ha egy vállalkozó ténylegesen szeretné a beosztottjai egészségi állapotát megőrizni, vagy jobbá tenni, akkor a rendszernek köszönhetően garantálni tudjuk, hogy a rászánt összeget táplálékkiegészítőkre fogja költeni. (úgy hallottam, hogy az eddig ismeretes egészségkártyát már divatüzletek is elfogadják - nyilván nem mindegyik - de ha te vállalkozó vagy és gondoskodni akarsz a beosztottjaidról, nem biztos, hogy trikót, vagy farmert szeretnél venni nekik.). Van utazási brókercégünk, amivel kedvezményes kül-, és belföldi utakat lehet leszervezni. Sok ismerősöm utazik rendszeresen. Vagy beszélhetnék a telefonflottánkról, amiben én 10 forintért beszélek percenként. Van olyan vállalkozás, zenekar, stb. akik eu, vagy belföldi promóciós lehetőséget keresnek. Ám legyen. Most például én is megosztottam veled egy csomó információt tukma nélkül, ha nem is érdekel, remélem nem teher számodra! :-)
39. HnéViktória (válaszként erre: 37. - Pteri)
2011. aug. 24. 16:05
Szia!Írtam neked váaszt!Üdv:VIKI
38. HnéViktória (válaszként erre: 37. - Pteri)
2011. aug. 24. 15:33
Nálunk,nem lehet a terméket árusítani,hanem ha valakit érdekel a dolog,fel lehet neki ajánlani a törzskártyát,mellyel utána Ő saját maga rendelhet ha beválik neki a termék.Az üzlet úgy épül fel,hogy majd ő is elmondja ő is ajánl kártyát,és a szponzor azután kapja a jutalékot!De ez csak elmélet mert én gyakorlatban összesen 2 kártyát adtam ki.És ők is csak maguknak rendelgettek.Az ügynökös telefonálgatós zaklatós meló nekem sem jön be,de biztos ha egy anyuka mondjuk hozzám fordul,hogy a gyerek gyakran beteg,hurutos netán allergiás,én nyugodt szívvel mondanám el neki a tapasztalataimat.És több esetben tudtam ezzel segíteni szülőknek amiért azóta is hálásak.Mert persze,ha kártyát nem is akart,természetes,hogy néhány terméket rendeltem neki,saját névre haszon nélkül.Én nem is azért foglalkozom vele.Hanem mert a termékek aranyat érnek.
37. pteri (válaszként erre: 30. - Alfascan)
2011. aug. 24. 15:16
Ez így jól hangzik, valóban. Az ilyen üzletkötőkkel semmi gondja az embereknek, de az eredeti kérdést nézve miből él meg. Mert én , ha ajánlok valamit 20 embernek, aztán 21.-nek, bejön, akkor mekkora haszonnal kell dolgozni? Ugyanis én pl. olyan vagyok, akinek kicsi az ismeretségi köre, nem is könnyen kötök új ismeretséget, ismeretlennek pedig főleg nem kezdenék semmit ajánlgatni. Egyébként néha én is vásárolok így , de abból se nagyon tud profitálni az eladó, mert nem olyan gyakran, pl. most vett a párom T....edényeket, azt használom évekig. Ez is úgy volt, hogy tudta ki árulja, leadta a megrendelést és megkapta, kész. Azzal van bajom, ha jön az illető állandóan a nyakamra, hogy de vegyek még, és szervezzek bemutatókat neki és lépjek be, mert azzal őt segítem meg magamat is. Én meg csak pár edényt akartam. Ezért mondom, hogy tudom, hogy jó és szívesebben megvenném ugyanazt úgy, ha mondjuk árulnák a háztartási boltban is a főutcán.Lehet, hogy olcsóbb is lenne, mert nem kellene a különböző szinteken lévő munkatársak jutalékát kitermelni, vagy rosszul látom?
36. Zizisicc (válaszként erre: 35. - 53dfddad18)
2011. aug. 24. 14:57
Én nem is értem, hogy lehet vkit ilyen kényelmetlen szituba hozni ...... engem is talált már meg így régi barát, kolléga ..... bár már szemrebbenés nélkül utasítom vissza .....
2011. aug. 24. 14:50
Milyen jó is az, amikor az embert váratlanul felhívja telefonon egy régi osztálytársa, évfolyamtársa. Hát veled mi van, de régóta nem hallottam rólad, stb. Aztán miután ezt kitárgyaltuk, egyszercsak azt mondja, hogy szeretne nekem ajánlani egy nagyszerű lehetőséget. Innen már lehet tudni, honnan fúj a szél :) Milyen lehetőséget? Hát azt így telefonon nem tudja elmondani, beszéljünk meg egy találkozót. Na de mégis, mi az? Csak nem az X nevű MLM-cég? De, miért, mit hallottál róla? Stb. De kínos utána megszabadulni az illetőtől. . .
34. HnéViktória (válaszként erre: 33. - 53dfddad18)
2011. aug. 24. 14:41
Rendben :) Nem is szeretném reklámozni,nekem bevált és én csak a saját tapasztalataimat osztottam meg veletek :)Én is igy voltam az elején ezért megértelek...
33. 53dfddad18 (válaszként erre: 32. - HnéViktória)
2011. aug. 24. 14:39
A Magyar Természet Gyógyászok ajánlása a legjobb ellenreklám a szememben.
32. HnéViktória (válaszként erre: 29. - Pteri)
2011. aug. 24. 14:06
Hidd el ez tényleg legális a termékeken rajt van a Magyar Természet Gyógyászok ajánlásával embléma.És szerintem a piacon ennek a cégnek a termékei a legkiválóbb minőségüek,mert már kipróbáltunk mást is.Amin nagyon meglepődtem a Megyénkben X kórház,gyermekgyógyásza az anyukáknak az általam használt termékeket javasolja.A visszajelzések nagyon jók.Nekem és a férjemnek is újat mutattak,mert amikor rendeltünk először 5%esélyt adtunk,hogy használ.És csak néztünk nagyokat!
31. Cilumiluci (válaszként erre: 14. - 83e25137af)
2011. aug. 24. 13:42
Igen édesem:)
30. Alfascan (válaszként erre: 29. - Pteri)
2011. aug. 24. 12:45
Nézd van a cégnek egy alapvető üzletpolitikája, amiről sokakban él tévhit, ebbe nem akarok belemenni, nem vagyok hittérítő, ami a személyes ajánlásra alapoz. Én szívesebben megyek olyan helyre, amit ismerőseim ajánlottak, szívesen szívesen nézek meg filmet, amit valaki ajánlott, mintha bemennék egy tékába, ahol több ezer film van, fogalmam sincs melyik milyen, és lehúzok a polcról valami hülyeséget. Alkati kérdés, más dolgokkal szimpatizálunk... A tukmálást én sem szeretem, sokan csinálják, arról én nem tehetek, csak sajnálni tudom. Én senkit nem szoktam rábeszélni semmire, felnőtt ember vagy, képes a döntésre. Egyébként nálunk van lehetőség arra, hogy saját nagyker kártyád legyen, hogy másoktól függetlenül tudj hozzájutni a termékekhez és ahogy lent olvashattad, még akár bónuszt is kaphatsz, amit le tudsz vásárolni. Szerintem ez egy jó ajánlat, mentes a tukmálástól.
29. pteri (válaszként erre: 27. - HnéViktória)
2011. aug. 24. 12:38

Ez igaz. Csak azt nem értem, ha bármilyen termék tényleg hatásos és legális , miért nem lehet szaküzletekben, patikákban, stb. megvenni. Miért kell ilyen tukmálós módszerrel eladni. Nekem sokszor

lehet olyan, hogy valami jó lenne, de így nincs benne bizalmam. Mivel már párszor átvágtak, bizalmatlan vagyok.

2011. aug. 24. 12:36

Minőség párti vagyok, nekem tele van a lakás a lent említett termékekkel, le nem cserélném semmi másra. Szerencsére az eredmények nem hit kérdése.

Vicces, de tényleg így van, hát nem kell ezzel mindenkinek foglalkoznia :-)

[link]

2011. aug. 24. 12:28
Biztos van ócska termék is nem is kevés,de szerencsére ahonnan én és családom fogyaszt,az nagyon jó minőségű,ezt bátran mondom!Kipróbáltam egy drogéria aloe vera géljét,mert olcsó volt-hát abban minden volt de aloe vera nem.Ki kellett borítani.És tényleg az ilyen rossz minőségű termékek,meg a zaklató ügynökök rontják el a jobb nem zaklató megbízható cégek hírét.
26. Gaby76
2011. aug. 24. 12:24
MLM? Valaki még ezt csinálja? Átverés és ócska nagyon drága termékek! Mivel piramisjátékról van szó, ezért a piramis legalján szereplők keresnek vele rengeteget! A többiek meg csak zaklathatják az embereket
25. HnéViktória (válaszként erre: 24. - Alfascan)
2011. aug. 24. 12:16
Ez igy igaz.Hisz én is belestem abba a hibába,hogy pénzhiány miatt abbahagytam,mondjuk egy fél évre.Kicsi fiam elkezdett beteg lenni,visszatérően lefogyott stb...patikába addigra írtuk 70.000 forintot !!!hagytunk.Antibiotikumok,orrsray,köptető,vitaminok,stb...ismét elkezdtem használni rendeltem 22.000 forintért,a gyerkőc 2hét alatt rendbe jött,és 3 hónapja nem beteg!De hiába ajánlom...sokan meg sem hallgatnak,és azt hiszik,hogy ámítás az egész.Ámbár nem zaklattam soha senkit,csak elmeséltem a jó tapasztalataimat!És tényleg hálás vagyok,hogy vannak ezek a termékek...Nem is tudtam,hogy jár kedvezmény nekem annyira nem törődtem vele,és 1 hete felhívott a szponzorom,hogy tudom-e hogy bennt van 30.000,-forint,hát majdnem kiugrottam örömömben a bőrömből...
24. Alfascan (válaszként erre: 22. - HnéViktória)
2011. aug. 24. 11:52
Ha gyógyszerre van pénz, akkor van másra is. Ráadásul nézzük meg, hogy az emberek nagy része milyen butaságokra tud költeni. Viszont a másik oldala az üzletnek, amitől nem leszel tukmálós, hogy tudomásul veszed és elfogadod a döntését, magad részéről mindent megtettél... Én senkinek nem szoktam azt állítani, hogy könnyű a folyamat, de ha tudom miért csinálom, akkor jönnek a hogyanok is. Lehet, hogy 20 ember nem fogadja el, de ha van 1, aki megköszöni a közbenjárásom, simán feledteti a 20 nemet.
23. Alfascan (válaszként erre: 18. - HnéViktória)
2011. aug. 24. 11:47
Egy korrekt üzlet pont ettől lesz működőképes! Kaptál egy ajánlást, amit elfogadtál, jó tapasztalataid vannak és bátran ajánlod másoknak is, mert tudod, hogy nem tudsz mellé lőni. Tisztán és egyszerűen, ez a lényeg! :-)
22. HnéViktória (válaszként erre: 20. - Alfascan)
2011. aug. 24. 11:44
Amivel én foglalkozom ott sincs belépési díj,termékek kell forgalmazni,és nagyon korrekt nagyon jó cég,csak az a baj,hogy a termékek tényleg kipróbáltan jók,és én tudom,hogy aranyat érnek,de nagyon drágák az én környezetemnek!És ezért nem jutottam feljebb.Hiába látták sokan ,hogy a beteges gyerekemből egy vasgyúró lett,a válasz: nincs rá pénz!
21. 83e25137af (válaszként erre: 16. - 43fe10e42c)
2011. aug. 24. 11:39
akkor rábacik.. :) már bocs a kifejezésért. és nem nem csak abban lehet végezni de a profitéhes cégek miért fizessenek fixen ha lehet így is? :)
2011. aug. 24. 11:39
Sziasztok! Én másodállásként MLM üzletet építek, egyre jobb eredménnyel. Tényleg vannak inkorrekt cégek, érdemes alaposan vizsgálódni. Amivel én állok kapcsolatban évtizedek óta stabilan működik, igen jelentős nemzetközi hálózat, az üzlet alapja a termékforgalom (nem belépési összeg, vagy ilyesmi...), a képzéseket gombokért lehet elérni, az oktatási anyagok is gyártási áron...Nem tudok rosszat mondani. És ami nagyon fontos, hogy kell képezned magad és kell dolgoznod!!! Anélkül egy üzlet sem fog működni, az tuti. Ha valaki tagdíjat kér és kevés munkával sok pénzt ígér, azzal nem érdemes törődni. Nálunk rajtad múlik meddig jutsz, a szorgalmadon és a megszerzett gyakorlati tudásodon. Értem és megértem az ellenérveket is, de szerintem nem kell általánosítani, hanem járj utána és légy tájékozott! Az nem árthat...
19. pteri (válaszként erre: 16. - 43fe10e42c)
2011. aug. 24. 11:36
Sokan erre apellálnak, hogy kössek már biztosítást, vegyek már ezt, meg azt, mert ha én se, akkor mi lesz vele. És adjam már meg néhány ismerősöm nevét, hogy felkeresse őket. Ha pedig nemet mondok, én érzem magam kellemetlenül, hogy le kell ráznom. Ismerősöm neveit pedig nem adom ki ilyeneknek és elvárom, hogy ők se tegyék velem.
2011. aug. 24. 11:32
Sziasztok!Első MLM-es megkeresésem 7 éve volt,és akkor nagyot hibáztam,hogy egyáltalán meghalgattam az embert,mert az üzlet nem tetszett annak ellenére rendszeresen zaklatott,hogy lépjek be.Az ember olyan volt mint aki agymosáson vett részt.Néhány év múlva megszületett a kisfiam allergiás lett,ezáltal beteges,és egy nagyon kedves aranyos gyermekorvos ajánlott aloe verás készitményeket,amik ha belépek természetesen olcsobbak.A készítményeben nem hittem,de már nem igen volt más reményem mert addigra kb 15 magánrendelésen jártunk,a gyerek meg egyre betegesebb lett.És láttam csodát!!!Segítettek a termékek és hozzáteszem rengeteget!Én senkit nem zaklattam,hogy lépjen be,de a termékeket azóta is használom,ámbár voltak kihagyások,és akkor a patikába hordtam a pénzt!Időközben rájöttem egyrészt olcsóbb mint a gyógyszer,és lelkileg sem mindegy hogy a gyerek 1 nátha után nem kórházba kerül szövődménnyel hanem 2-3 nap után ismét egészséges.Örökké hálás leszek a Gyermekorvosnak aki megmutatta ezt a lehetőséget.És nem mellékes 2 év után az egyben levásárolható jutalékom majdnem 30.000ft volt.Amiért nem tettem semmit.Ha dolgoztam volna többszörösét keresem.Most ismét lenne egy üzlet melyben belevágtam 1000 forintot kellett befizetni,és néhány embert beléptetni,de az emberek félnek,egyet sem találtam aki mert volna vállalkozni:Pedig ha belegondolunk mit is veszthetünk:1000 ft és némi időt.A lényeg én is félek,de azért probálkozom...mert aki mer az nyer
17. pteri (válaszként erre: 9. - 43fe10e42c)
2011. aug. 24. 11:32

Ismerek olyanokat, akik sok évvel ezelőtt kezdtek, F.....a, A.....y, stb.és most a piramis csúcsán vannak. Nekik jön belőle be pénz, de ma is keményen dolgoznak, nem részmunkaidőben, hogy az alattuk lévő balekoknak segítsenek még több balekot behálózni, különben dől a rendszer.

Személy szerint azért nem kezdenék bele, mert a kevés szabadidőmben nem szeretnék ismerősöket zaklatni, amiből nekem pl. olyan kevés van, hogy 2 hét alatt felkeresném mindet, aztán vége az üzletnek.

2011. aug. 24. 11:30
Arra gondolt már valamelyikőtök, hogy bizonyos munkát csak jutalékos rendszerben lehet végezni, és ez is egy munka, amit valakinek csinálni kell, hogy megéljen? Viszont, ha senki nem áll vele szóba, akkor mi lesz vele?
15. katika23 (válaszként erre: 1. - 43fe10e42c)
2011. aug. 24. 11:21
Nem ismerik de az emberek beszelnek es pl en orvendtem volna ha valaki elore figyelmeztet mi var ram mert befizettem MLMcegnel x osszeget es nagyon nagyot buktam valami nagyon keves jott vissza.es rajottem h engem becsaptak es meg en menjek es csapjam be az ismeroseimet h ok is fektessenek a semmibe majd atkozzanak h atvertem oket.es az a keves ceg aki talan nem zsakbamacska attol is menekulnek az emberek hisz tul sokan rafaztam mar az ilyensmikre!!
14. 83e25137af (válaszként erre: 10. - Cilumiluci)
2011. aug. 24. 11:19

én is ezt írtam :)


meg kell egy gerinc kioperáló műtét is az ilyen munkához XD

13. pierot (válaszként erre: 3. - 4e1fcae85e)
2011. aug. 24. 11:16
nekem is pont ez miatt nem tetszik, hogy zaklatni kéne az embereket és már nagyon kevés balek van, akit belehetne erre fűzni, és ezért a jutalék szinte biztos, hogy nincs.....
12. Cilumiluci (válaszként erre: 4. - Mandarin_x)
2011. aug. 24. 11:16
Merthogy az is!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook