Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Manapság melyik típusú jutalékos munkánál nagyobb az ember esélye a normális pénzkeresetre? fórum

Manapság melyik típusú jutalékos munkánál nagyobb az ember esélye a normális pénzkeresetre? (tudásbázis kérdés)

28. Judit36 (válaszként erre: 1. - Kisj)
2016. máj. 21. 19:32
MLM - biztos forrásból mondom :D
27. sasmadar (válaszként erre: 25. - Kisj)
2012. jún. 29. 23:23
Főleg amikor más megkapja az állományod és a saját érdekei miatt bontja a te szerződésed. Viszont ilyenkor is vannak kiskapuk amik miatt nem vagy köteles fizetni.
26. sasmadar (válaszként erre: 21. - Simple)
2012. jún. 29. 23:22

És amikor értékesítővel találkozol akkor köteles vagy vásárolni bármit is? Vagy egyáltalán köteles vagy vele találkozni?


Mi van akkor, hogy ha a barátodé a ruhaüzlet? Azért nem vásárolsz nála, mert ő keres rajtad? Jó vicc. Inkább mész vadidegenhez. :DD :DD

25. kisj (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2012. máj. 1. 20:38

Köszönöm a válaszod.

Végül én is erre a végeredményre jutottam.


Sokáig voltam biztosítós, sok vagyont és miegyebet kötöttem. Csak egy hibát követtem el, azt, hogy kiléptem.:P Ugyanis akkor már nincs lehetőséged karbantartani a biztosításidat és bizony ilyenkor mindenkit utolér a visszaírás réme.

24. michelle.r (válaszként erre: 22. - Kisj)
2012. ápr. 28. 15:31

Én az ingatlant javaslom. Ingatlant eladni, venni, mindig fognak az emberek. A kockázati és a vagyonbiztosításhoz viszont nagyon kell érteni, ott nagyot tudsz hibázni, emberek életét tönkre teheted.

Ha valamit az ember tisztességgel csinál, annak előbb-utóbb eredménye is lesz.

23. Gavrilo1 (válaszként erre: 21. - Simple)
2012. ápr. 27. 09:50

Az hogy az ember nem tudja nem jelent semmit, nagyon sok kereskedésben meglévő dolog a jutalék. És bizony ahol ez is van sokkal jobban teljesítenek az emberek- mert a saját munkájuktól függ .

Az már más dolog hogy jelenleg az ingatlanozás vagy biztosítózás mennyire jó üzlet.

22. kisj
2012. ápr. 27. 09:13

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Jól tudom, hogy fontos a hitelesség, sőt a korrektség is.


Még dilemmázok egy kicsit :)

21. simple (válaszként erre: 20. - Gavrilo1)
2012. ápr. 27. 07:09
Ruhaboltban? Egyrészt nem vagyok rákötelezve, hogy abba a boltba a menjek vásárolni. Másrészt, mivel ott eleve azért kap fizetést hogy ott legyen, nem igazán áll érdekében tukmálni. Hacsak nem kap bónuszt a forgalom után, de ez nem igazán szokás.
20. Gavrilo1 (válaszként erre: 17. - Simple)
2012. ápr. 27. 05:40
Mert a ruhaboltban nem ugyanez történik. Ott nem rajtad keres a barátod pénzt ugye?
19. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Kisj)
2012. ápr. 26. 20:56

Na, jol elkanyarodtunk a susnyasba, szegeny foruminditonak pedig meg nem is valaszoltam :)


Az en tapasztalataim azt mutatjak, hogy ha ratermett vagy, mindegy, mit arulsz jutalekos rendszerben, legyen az targy vagy szolgaltatas.

Az a fontos, hogy HIGGYEL abban, amit el akarsz adni. Hogy ne azert ajanld a *megfelelo kifejezes behelyettesitendo*-t az ugyfelnek, mert te azert penzt kapsz, hanem mert szent meggyozodesed, hogy az a dolog jo, es az ugyfel jol fog vele jarni. A meggyozodes nagyon kisugarzik az emberrol, es sokkal meggyozobb ereje van, mint barmi masnak.


Ha magambol indulok ki, ingatlanban, minosegi kulturprogramok az egyik legjobb uzletkoto voltam, de sztem biztositast (vagy Amwayt vagy akarmit) egy darabot sem tudtam volna eladni.


Szoval, sztem ennek fenyeben valassz :)

18. michelle.r (válaszként erre: 16. - Simple)
2012. ápr. 26. 17:26

Egyébként sem szabad megtakarítási céllal biztosítást kötni. Rosszul kezelik az alapokat, magasak a költségek, kicsi a nyereség.


A kockázati és a vagyonbiztosítás jó dolog, egy jó szakember királyként élhet belőle. Csak kevesen vannak :))

17. simple (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. ápr. 26. 16:01
Amit leírtál az MLM rendszerekre igaz. Elég sok emberi kapcsolatom ráment. A "barátaim" folyamatosan tukmálták rám a szart, és közben meg voltak sértődve, hogy nem vásároltam. Na nekem elegem lett. Milyen ember már az, aki a "barátján" akar pénzt keresni?
16. simple (válaszként erre: 1. - Kisj)
2012. ápr. 26. 15:59
Most egyik sem megy túl fényesen, sőt a biztosítás ezentúl még kevésbé fog, hogy jön ez az adó a biztosításokra, sokan le fogják mondani szerintem.
15. M0ncsa (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2012. ápr. 26. 15:56
igy van ;) :D en barmikor elmennek megint jutalekert dolgozni, mert ez szamomra azt jelenti, h sz@rra kereshetem magam ;)
14. michelle.r (válaszként erre: 12. - M0ncsa)
2012. ápr. 26. 15:50

Nálam kifejezetten előnyt élveznek azok, akik jutalékért dolgoznak. Különösen, ha sokáig egy helyen. Mert az azt jelenti, ambíciózus, bízik magában és nyilván azért csinálta, mert jól is keresett vele.


De nyilván fennköltebb alkalmazottként arra várni, hogy a főnök ambíciózusan, jól vezesse a céget - nem kevés esetben jutalékért :o)) - hogy az alkalmazott kényelmesen megkaphassa a nyilván magas fizetését :))

13. Gavrilo1 (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. ápr. 26. 13:25
a takarítónői állás talán jobb az önéletrajzban, pedig arra is szükség van és sokan azt is végzik. A jutalékos munkára rátermettség kell, de ha valaki megtanulta a szakmát jól is kereshet vele.
12. M0ncsa (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. ápr. 25. 19:06

Tudod, en dolgoztam jutalekos rendszerben, ingatlanoztam. Elso evben uzletkotokent, majd 3 evig irodavezetokent. Rengeteget interjuztattam, es a magadfajtatol, aki nem akart jutalekos rendszerben dolgozni, menekultem, mint a tuztol. Mert tudod, a jutalekert valamit tenni is kell, nem csak vakarozni egesz nap.

Hozza kell meg tennem, hogy en IMADTAM jutalekos rendszerben dolgozni, mert akkor kereshettem sokat, mig a fix az csak fix, ha megszakadsz is. Ezenkivul a jutalekos rendszerben vegzett munkaim eddig meg sehol nem szamitottak negativumnak a munkaadok szempontjabol, ellenkezoleg.

Tudod, ezek mar csak ilyen dolgok.

11. kisj (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. ápr. 25. 18:09

Szerintem semmilyen tisztességes munka nem szégyen.

Mint már említettem dolgoztam biztosításban is és az önéletrajzomban is benne van.

Még senki nem röhögött ki ezért.

10. annácskaa (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. ápr. 25. 17:28

Ez igen! Kicsit gondold át...

Akkor ezek szerint itt van egy pár nem normális ember. Mégis sokat keresünk! :D


Azt röhögik ki aki a markát tartja,ahelyett hogy dolgozni menne...

sajnos olyan világban élünk,ahol nem lehet válogatni a melók között.

2012. ápr. 25. 17:11

Én azt tanácsolom ha jót akarsz magadnak elkerülöd az ilyen munkát.Normális ember nem végez jutalékos munkát,hacsaknem életművész.Utána meg majd titkolhatod állásinterjún ha komolyabb munkád lesz,mert kiröhögnek..


Tény, hogy lehet nagy pénzeket lekasztani csak éppen, nem is kiszámítható, és bizony később megvan a böjtje...


Ráadásul tök hülyét csinálsz magadból amikor embereket zaklatsz stb :), a végén még anyádat is eladnád, meg majd visznek agymosó céges kirándulásra, hogy ösztönözzenek...

8. kisj
2012. ápr. 25. 15:00
Köszönöm az eddigi válaszaitokat, de most mennem kell.
7. Lili bárónő (válaszként erre: 1. - Kisj)
2012. ápr. 25. 14:53

Szia!


Ha komolyan érdekel keress meg priviben! :-)

Minden területen dolgoztam/dolgozom...

2012. ápr. 25. 14:48

Az ingatlan jól megy, persze nem a nagy házak, hanem a kis lakások leginkább. Nem rég vásároltunk lakást, de nem ment könnyen, mert mikor kinéztünk egyet megnéztük pár nap után visszamentünk és már eladták. Ez még úgy 5ször megtörtént (arról nem is beszélve, hogy nem egy lakás, ami pár napja volt csak meghirdetve mire odajutottunk hogy szeretnék megnézni, már elkelt..) Az eladó, akitől vettük a lakást 200 000 ft jutalékot fizetett az ingatlanosnak. Számlaadás nem történt csak úgy szólok, mivel mi is ott voltunk pont. Ha abban a hónapban csak azt az egy lakást adta el, akkor már tuti nem halt éhen az ingatlanos csaj, de mint mondtam ezek a pici lakások nagyon pörögnek és nem hiszem, hogy csak ezt az egyet adta el mostanság, ez a nő se úgy nézett ki, mint aki a turiban kell, hogy vásárolja a cuccait...

Ugyanakkor biztos, hogy itt is van egy fajta hierarchia. Én eltudom képzelni, hogy az első időben az "eladhatatlan" lakásokat,házakat, telkeket stb sózzák rád sajnos.

5. kisj
2012. ápr. 25. 14:42

Évekig dolgoztam biztosítónál és normálisan megéltem belőle.

De azt nem tudom, hogy manapság mi a helyzet.

4. annácskaa (válaszként erre: 1. - Kisj)
2012. ápr. 25. 14:40

Hát nem tudom nekem a biztosítós munka sok pénzt hozott,igaz nekem volt fixem is!


De akinek nincs rátermetsége,tudása hozzá,az előbb-utóbb eláshatja magát ezekben a munkakörökben.

2012. ápr. 25. 14:39
A kettő közül egyik sem megy túl jól mostanság.
2. f16feffa10 (válaszként erre: 1. - Kisj)
2012. ápr. 25. 14:38
Ha nem vagy elég rámenős, akkor leginkább egyik se.
1. kisj
2012. ápr. 25. 14:36

Szerintetek manapság melyik típusú jutalékos munkánál nagyobb az ember esélye a normális pénzkeresetre?


Biztosítás, vagy ingatlanközvetítés?

Esetleg valami más?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook