Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért érzem, hogy elhanyagolt a külsőm? fórum

Miért érzem, hogy elhanyagolt a külsőm? (beszélgetős fórum)


1 2
38. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Gyöngy:))
2021. jan. 21. 10:51
Neked eredeti fekete hajad van!? Azigen! Hogyan? És nekem miért kell erre költenem? Mázlista!
37. gyöngy:) (válaszként erre: 31. - Epresturmix)
2021. jan. 20. 23:09
Én közel 50 éve imádom:)
36. Epresturmix (válaszként erre: 34. - Df1e1c376c)
2021. jan. 20. 22:32
Hű mikor lehetett az? Szerintem mèg akkor amikor hosszabb hajam volt, ráadásul nem is voltam szemüveges. Vaaagy várj. Ismerősök voltunk feszbukon, de eltűntél. Hova lettél?
35. Érdekes73 (válaszként erre: 7. - Hornyak23)
2021. jan. 20. 22:29
Az nem a valóság. Szépítő fotók , trükkök az árnyékokkal, mértékekkel, retus.Vannak trükkök hogy lesz a fotón izmosabb , karcsúbb stb... Látszatéletek meg képek hozzá.
34. df1e1c376c (válaszként erre: 31. - Epresturmix)
2021. jan. 20. 14:20

Rég láttam fotót, , de azzal jól nézel ki.


Én szerettem a Morisha kinézetet, de a hajfesteshez nincs türelmem.

33. Mézes-Krémes (válaszként erre: 30. - Scherlock)
2021. jan. 20. 13:44

Jajj, abszolúte nincsen baráti társaságom. Kolléganők viszont döööögivel vannak. ;) Egyszem barátnőm volt, ő mondta, hogy igénytelen vagyok, de ő már múltidő teljesen... Az esküvőm napján láttam utoljára, mint érdekesség. Mindegy is!


Jajj, semmi gond az egyedül léttel, akkor félreértettél. Tudom a különbséget. Viszont látok olyan szitukat, hogy az ember lánya kétségbe van esve teljesen, hogy valaki a nőjévé tegye komolyabban, és közben eszébe se jut az, hogy nem feltétlenül a férfiak szarok, és velük van a gond, hanem esetleg a külcsínyről való fókuszból kéne picit visszavenni, és más dolgokra(is) fókuszálni.


A férjemmel beszélgettünk már erről. Hát ő élt meg ezt-azt, és sok póthajas, műpillás, szolis, felfújt ajkú meg agyonsminkelt nőt fogott ki a zavarosból, akikkel egyéjszakás vagy nagggyon rövidtávú viszonya volt. Azt mondta, hogy ha egy ilyet megismersz a típusából, akkor ismered az összeset. És hogy egy vagy pár éjszakára tökéletes, de társnak semmiképpen nem választaná egyiküket sem.


Aki ilyen szinten változtatni akar a külsejével az nincsen rendben önmagával. Kizárt dolog. Ha rendben lenne, akkor nem ilyen szinten űzné a dolgot.

32. timycat (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2021. jan. 20. 13:39

Se sminkem, se műcuccom, se hajfestésem nincs. Szoláriumban sem volt nagyon régóta.

Nem érzem magam elhanyagoltnak.

Elnyűttnek néha, mikor egy hét alatt alszok 20 órát és nem 3 nap alatt vagy amikor valamiért a bőröm nincs a topon, de elhanyagoltnak nem.


Elhanyagolt az aki koszos, büdös.


Az insta lányok nem irányadóak, azokban a képekben nagyon komoly munka van, hogy úgy néznek ki rajtuk ahogy.

31. Epresturmix (válaszként erre: 29. - Df1e1c376c)
2021. jan. 20. 13:21
Én nem is akarok a fekete hajamtól szabadulni. Imádom már közel 20 éve. Megunhatatlan.
30. Scherlock (válaszként erre: 21. - Mézes-Krémes)
2021. jan. 20. 13:21

Szerintem a baráti társaságod cserére szorul. :)


Ez különben így van: a férfiak ( nem a hímneműek :D) nem a sminkelt nőket SZERETIK, hanem azt, aki önmagával is rendben van.Tudod, sokáig voltam egyedül, de nem magányos.A kettő között óriási különbség van.



Engem nem zavar, ha a nők többsége sminkkel, csak van egy egészséges határ, mert sajnos vannak, akik átmennek a közönséges kategóriába.

29. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2021. jan. 20. 13:19

A hajszín egy dolog. Ha nem tetszik, változtass meg! Én szinte minden színű voltam. Jo ideje azért nem festem, mert nincs hozzá türelmem.es sajnos nem lehet egyik napról a másikra váltani. Pl. A feketetol iszonyat megszabadulni... De a jujj-szokebol a saját kozepszokemre váltani is hónapokba telik.


Én ha udgrosros musyuszakom van, reggel 5-kor zsíros hajjal simán bemegyek, mert hajhaloval toltok 3-4 órát. Ki a rokon érdekli? Senki nem gondol engem igénytelennek, sőt...

Mikor délután visszamegyek, már szép, rendezett a fejem.


Szeretek sminkelni, de ha kijön az árpam, vagy csak épp túl termelnek a mirigyeim, nem szabad, vagy nincs kedvem, hát nem sminkek.

Alapozót nem nagyon használok mióta folyton maszkban kell lenni.


Az az igénytelen, aki büdös meg koszos, meg aki troger melót csinál, és kosz van körülötte.

Én tartok váltás egyenruhát a munkahelyen, és a legoszmanyabb melokat is megcsinálom zokszó nélkül, ha dzsuvas lesz, lecseréljem nap közben.

Nem vagyok elhanyagolt, és nem is gondol senki annak akkor sem, ha nincs rajtam smink.


Ha jobban tetszel magadnak sminkkel, csináld meg! Nem egy nagy ördöngösség.

28. Epresturmix (válaszként erre: 26. - A32f396a94)
2021. jan. 20. 13:07
95%-a prosti.
27. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Mézes-Krémes)
2021. jan. 20. 13:06
Szerintem inkább azt gondoljâk, hogy nekik nincsen olyan alakjuk, nagy mellük, ruhàjuk vagy nem tudnak olyan szépen sminkelni. Itt csúszik félre.
26. a32f396a94 (válaszként erre: 23. - Mézes-Krémes)
2021. jan. 20. 13:02
Ráadásul egy jelentős részük (nem mondom, hogy az összes, de elég sok) prostituált.
25. Mézes-Krémes (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2021. jan. 20. 12:57
Tényleg? :D Nem szoktam ilyen videókat nézni. Mondjuk az építő jellegű ha mutatja milyen alapból, mert így a sok önbizalomhiányos tininek talán leeshet, hogy ezek a lányok/nők sem így születnek, hanem kőkemény munka és folyamatos törekvés van a külsejük mögött.
24. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Mézes-Krémes)
2021. jan. 20. 12:49
Sokuk mutat előtte-utána videót magáról. Főleg tiktokon. Bányarèm, elnyűtt pólóban, másik percben már feszes póló akkora ugráló csöcsökkel, hogy behalsz. 😂😂
23. Mézes-Krémes (válaszként erre: 7. - Hornyak23)
2021. jan. 20. 12:42
Az ott látott hölgyek kinézete egy rakat filter meg akár több órás smink eredménye. Ha megnéznéd őket reggel mikor felébrednek, akkor egészen más lenne a véleményed. Ők is csak emberek. Szemfényvesztés... :)
22. a32f396a94 (válaszként erre: 7. - Hornyak23)
2021. jan. 20. 12:28
De miért? Azok csak plasztik cicababák.
21. Mézes-Krémes (válaszként erre: 18. - Scherlock)
2021. jan. 20. 12:19

Nem benned van a hiba, hanem te vagy rendben. Én sokszor megkaptam folyton "kikerázott" barátnőnek gondolt valakitől meg 1-2 kolléganőtől hogy: lehetnék igényesebb is. Bátor vagyok, hogy ki merek menni smink nélkül az utcára, ők nem tennék a helyemben. Meg még sorolhatnám.


Érdekes, hogy egy alap smink meg műköröm már az ápoltság szerves része az emberek egy része szerint. Fura nekem az, hogy a belső önszeretetre, önismeretre, elfogadásra való igényességről soha nem esik szó. Erre valahogy valamiért nincsen "alap" igény. Miért?


Érdekes nekem, hogy ezek a lányok többnyire mind 30 feletti magányos szinglik, hiába a nagy igényességük. Akik előtt amúgy sorban állnak a palik, de értelmes kapcsolat soha semmiből nem lesz valahogy. Álmodnak a nagybetűs férfiról és álomkapcsolatról úgy, hogy festék nélkül nem MERNEK a saját arcukat vállalva az utcára lépni.


Mégegyszer mondom, nincsen gond a sminkkel meg társaival, de azzal már igen, ha egy nő a saját nőiességét, szerethetőségét ebben méri, és aztán meg van lepődve, hogy egy normális és valamire való pali nem akad a horgára.

20. jooeva
2021. jan. 20. 11:48

Instán, de már a fb-on is tele van minden a beállított, agyonfilterezett fotókkal....találkoztok élőben, rá sem ismersz az illetőre...nagy csalódás.

Ez egy álomvilág, a külvilág felé vetített hamis kép....

Ne legyen ez a példakép és a szint, amit meg kell ugrani...legyen egyéniséged, legyen merszed vállalni, amilyen vagy és hidd el boldogabb is leszel!

2021. jan. 20. 11:42

Ne hasonlítsd magad más nőkhöz, írod hogy az Instagramon látott nők miatt nem érzed jől magad.

Az az igazi ámítás/szűrők, filterek agyon retusált nők köre.

Nézz bele a tūkörbe, szeresd magad.

Az egészséges önbizalom kell ahhoz hogy magadat szépnek låsd, nem kell ahhoz sok smink sem.

2021. jan. 20. 11:41

Hajam melírozott, nem festem magam, olykor rúzs, de sose éreztem azt, hogy elhanyagolt lenne a külsőm.


Szerintem a lelked nem érzi jól magát. Nálam sose számított, hogy: " Ki legyek kerázva".


Különben meg lehet bennem van a hiba, de nagyon sokszor szépnek érzem magam. :)

17. Mézes-Krémes (válaszként erre: 8. - Pteri)
2021. jan. 20. 11:29

Szerintem a szépség az az, amit a természet alkotott. :) És azt is gondolom, hogy mindenki szép valakinek. Nincsen gond ezekkel a dolgokkal amúgy, és nem gondolom ribisnek sem. Viszont nagy bajban van fejben annál, aki mondjuk azt hiszi, hogy attól lesz szép és ápolt, vagy mondjuk nőies, ha mű dolgokat ragasztgat magára, meg festékekkel kenegeti magát, és megállás nélkül azon dolgozik hogy mindenféle kemikáliával megváltoztassa a saját külsejét. Persze ezt is lehet az ésszerűség határain belül csinálni. De azon a ponton amikor valaki a saját nőiességét ezekben a mű dolgokban méri ott már gond van fejben. Bocsi, ha valakit megsértek ezzel. :)


Amúgy a férjem azt mondta, hogy az ilyen kikent-kifent nagyon külsőségekre adó nőcik szerinte is gyönyörűen meg vannak csinálva, de ha egyet ismersz ismered az összeset. És hogy ez a típus jó egy kis kalandra, de hosszú távra semmiképpen se kéne neki.


Én nem vagyok előítéletes, de az tényleg igaz, hogy minél inkább a tükörképedre fókuszálsz annál kevesebb jut a befelé figyelésre, és a belülről való építkezésre.

2021. jan. 20. 11:26

Szerintem nem ciki a fehér bőr. Sőt télen a barnára szolizott kifejezetten nevetséges. Remélem baseball sapkát és magas talpú edzőcipőt és pink edzőruhát nem hordtál 🙃


A leírtak alapján nincs baj a külsőddel, csak szokatlan. A bőrödet időnként hámlaszd finoman, és kend nagyon jó minőségű krémekkel, esszenciális olajakkal, mire itt a napsütés, rendbe jön.


És ha szereted a barna bőrt és megteheted, reggel 9-00ig legyén a napon, fényvédő nélkül, utána még azzal sem. Így szép és természetes barna leszel egész nyáron. Nyaraláskor se menj a tűző napra, akárhány faktoros krémed van. A leégésnél is rosszabb, hogy ezek a kemikáliák beleégnek a bőrbe.


Tele a youtube smink tutorial videókkal, keress magadnak egy olyat, ami illik hozzád, az új színeidhez, vagy menj el egy sminkeshez cseréld a ruhatárad egy részét, és előbb-utóbb elégedett leszel a tükörképeddel 😉

15. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2021. jan. 20. 11:19

Fiatal felnőttként én is festettem a hajamat, de aztán észrevettem hogy kezd tönkremenni az állaga és ezért felhagytam vele. Gél lakkoztam is évekig, arra meg brutális allergiám lett, így azzal is felhagytam. Nem sminkelek, SOHA nem sminkeltem. Szoli dettó.


Miért lennél elhanyagolt? Az nem itt kezdődik. Nem elhanyagolt vagy, csak natúr, de ez egyáltalán nem gond. Akinek tetszened kell, annak szép és jó leszel a sok mű szarság nélkül is. :)

14. jooeva (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2021. jan. 20. 08:24

A kevesebb sokszor több!

Nem attól leszel ápolt és "jónő", ha kreolra szoliztad a bőröd, ha van rajtad sok festék és műpilla...

Nekem az ápoltság azt jelenti, hogy tiszta és rendezett valaki külseje, attól, hogy nem a legújabb divat szerint van öltözve és nem követi a smink trendeket, nem elhanyagolt.

Legyen rendben a hajad, a fogaid, ápolt kéz, még a lakk sem fontos, a fehér bőr sem ciki és sokszor egy kis spirál és szájfény bőven elég.

A pasik is inkább a természetes nőket kedvelik, nem kell a sok máz...

Nekem a hajam festett, mert őszülök, a körmöm lakkozva, a bőröm problémás, így szinte nem sminkelek, csak spirál és jó minőségű arckrém kerül fel. Szoliba tavasszal elmegyek párszor, hogy mire jön a jó idő, ne legyek totál fehér és ne égjek le.

Belülről fakad a szépség, ha Te elégedett vagy magaddal, az mások is észreveszik, egy magabiztos mosoly szebbé tesz, mint a sok festék!

13. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Channa*)
2021. jan. 20. 08:22

Egy megfelelően gondozott ősz haj egyáltalán nem teszi a viselőjét elhanyagolttá.

Sokkal inkább a festetett, de már lenövő haj, a természet ellenes hajszín.

12. Lau_Ra
2021. jan. 20. 08:19
Hajamat festem, heti 2-3x mosom. Ritkán sminkelek. Ezen kívűl semmi mást nem csinálok az általad felsoroltakból. Az instagrammos nők nagyrésze sem úgy néz ki az áltag hétköznapokban. Amúgy is felesleges máshoz hasonlítani saját magad, pláne ilyen lényegtelen dolgokban.
2021. jan. 20. 08:15

Nekem sokkal jobban tetszik az olyan bőrszín, ami nem a mesterséges szolitól lesz. A szolizástól lesz egy olyan csúnya sárga hatása a bőrnek, illetve jellemzően túlzásba viszik, amitől nem lesz egészséges a bőr.

Hamar ráncosodnak, stb.


Azt gondolom, hogy jól tetted, hogy elengedted ezeket a mű cuccokat. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de sok nő, ahogy kinéz az borzalom. És nem tudnak leállni, és 40 felett is túltolják, amitől egy alkoholista tehén kinézetük lesz.


Már miért is kellene a műköröm? Szerintem arra jó, hogy tönkremenjen tőle a saját köröm. El nem tudom képzelni, hogy azzal a vastag valamivel a körmünkön kényelmes lehet. Mindig arra gondolok, hogy mi lehet a saját köröm és a mű között. Ott szaporodnak a gombák, bacik?


Műszempilla? Na, ez is jellemzően túl természet ellenes és mesterkélt, főleg azért mert sok nő azt gondolja, hogy mindenképp tudatnia kell a világgal, hogy mű, így olyan hosszúra csináltatja, hogy csak nevetségessé válik ettől.


És igen, ahogy írod, hogy a bőröd még mindig nem rendeződött...Hát el is hiszem ettől a sok vacaktól. Reménykedj benne, hogy nem lett végleges ez az állapot, amit ezek előidéztek.


Az általad felsoroltak közül, egyedül a hajfestés az, amire azt mondom, hogy van az az eset, amikor kell. Ilyen az őszülés. Nincs annál rondább, ha egy nő úgy hagyja. Na ettől igen, elhanyagoltnak tűnik és öregnek akkor is, ha azt próbálják egyesek belesulykolni az emberekbe, hogy mennyire menő. Nem az. Az őszülés csak a férfiaknak áll jól.


Tehát, ne érezd azért magad elhanyagoltnak, mert nem ragasztasz magadra műcuccokat és nem raksz magadra 2 cm-es vakolatot.


És igen, a kövérség inkább ad elhanyagolt külsőt, mint a smink és a műcuccok hiánya .

10. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Hornyak23)
2021. jan. 20. 08:11

Nem attól lesz valaki szép, hogy szolizik, meg műköröm, műszempilla, agyon sminkezett fej, butaság, ha így gondolod.

Felnőtt fejjel, ésszel azért ezt érezni kellene.

9. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Hornyak23)
2021. jan. 20. 07:59
Én rendszeresen nézem a tiktokot mégsem érzem magam rosszul.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook