Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért ér többet egy gyermek egy több gyermekes családban? fórum

Miért ér többet egy gyermek egy több gyermekes családban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
139. martin3 (válaszként erre: 138. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 00:09

hidd el, teljesen megértelek. CSak azt kérdezném, hogy szerinted miből legyenek magasabbak a bérek, amikor az állam tele van adóssággal? egyszerűen lehetetlen ilyenkor bért emelni, szerintem örülhetünk, hogy nem csökkentik! erre is volt már példa a környező országokban..

és igen, elhiszem hogy nehéz lehet egyedül nevelni 1 gyereket, sőt az a legnehezebb, hiszen 1 gyerek szerintem a legdrágább, annak mindent meg kell venni, a többi már egy csomó dolgot örökölhet...viszont most ennek a kormánynak most az a prioritása, hogy a több gyerekes családokat (akik dolgoznak, és nem a napot lopják) támogatja, hogy a társadalom létszáma is nőjön, ezzel akarják pl a 2 gyerekesekt is arra ösztönözni, hogy vállaljanak be még min. még 1-et. Bár halkan jegyezném meg, aki csak emiatt vállal még egyet, nem biztos, hogy jól jár, mert ha ezt 4 év múlva eltörlik, akkor szívnak(már bocs).

egyszerűen azt kell megérteni, hogy nem fér bele a mostani helyzetbe az, hogy egyszerre legyen jó mindenkinke. (ilyen amúgy nem is létezik, soha nem lesz jó egyformán mindenkinek)

138. zsanci79 (válaszként erre: 136. - Martin3)
2011. jan. 9. 23:59

9, 30, 124 hsz. Ami a fórum témájába vág.

De olyan ebben az országban az életbe nem lesz....

137. martin3 (válaszként erre: 135. - Zsanci79)
2011. jan. 9. 23:53

szerencsére nem azon réteg közé tartozunk, akik azért szültek, mert támogatást kapnak, az állam nélkül is fel tudjuk őket nevelni, sőt...

hidd el sokat tettünk azért, hogy ezt a mondatot most leírhassam, 2 gyerek mellett éjjel 2-3 ig tanultam, a 3.-kal voltam pocakos, amikor a másod diplomámat letettem. Megmondom őszintén sokszor elsírtam magam éjjel, hogy én ezt nem bírom, képtelenség megcsinálni, de megcsináltam, mert tudtam mi a célom, jobb anyagi környezetben szeretnék élni, nem akarok az állam satnya támogatását élvezni, saját lábamon szeretnék megállni. És sikerült, baromi nehéz volt, de mégérte, (ja és a gimis éveimet is végig tanultam, soha nem jártam bulizni, mert a tanulás volt az első...és most azt mondom, megérte..)

136. martin3 (válaszként erre: 134. - Zsanci79)
2011. jan. 9. 23:49
ok, megteszem, hidd el, nektek is jobb lesz. Csak ki kell várni. De szreinted mi lenne a megoldás? minket is még jobban megadóztatni, hogy mi is arra szinte süllyedjünk, hogy a számlát sem tudjuk kifizetni, és a tőlünk elvett pénzt adják nektek támogatásra? és akkor majd vegetál az egész ország...ez jobb kilátás lenne? vagy neked mi lenne a javaslatod, szerinted hogyan lenne jó mindenkinek? tényleg kíváncsi vagyok a véleményedre.
135. zsanci79 (válaszként erre: 133. - Martin3)
2011. jan. 9. 23:49

Majd ha elolvastad a hozzászólásaimat, akkor irogassál olyanokat hogy irígy vagyok, oksi?

Külömben nagyrészt bicskanyitogító amiket írsz.

Tényleg, ne támogassa a rászorulókat, lőjjük inkább fejbe őket, legalább más mégjobban jár.

Ha meg eddig folytogatva érezted magad, minek vállaltál 4 gyereket.

Én nem vállalok, mert felelősségteljes embernek érzem magam, egyedül nevelem a gyerekem, semmivel sem kapok többet mint egy család kap, köztük a Te családod is, pedig hidd el nem egyszerű. Ja, bocs én már a rászoruló kategóriát gyarapítom, úgyhogy befogtam.

134. zsanci79 (válaszként erre: 129. - Martin3)
2011. jan. 9. 23:43

Akkor fogyasszál sokat, hátha jut egy kis morzsa a nehezebb sorsúaknak....s a haza felvirágzik!

Ha már ennyi empátia szorult beléd!

133. martin3 (válaszként erre: 131. - Zsanci79)
2011. jan. 9. 23:40

én nem éljeneztem viktort félre ne értsük már a helyzetet, de én pl baromira örültem, hogy végre fellélegezhetünk, és jobb lesz anyagilag. De persze milyen a magyar? jó irigy, ha egyiknek nem jó, nehogy már jó legyen a másiknak is! pedig az nem jut el a másik agyáig, ha egyiknek most jobb, akkor talán kis idővel nekem is jobb lehet! inkább dobáljunk rá szart, hadd dögöljön meg az ország egésze! igazad van....

és igen, tudom sokaknak 1-2 ezer is számít. de mi a fenének nem tesz róla, hogy jobb legyen? aki akar, az igenis tud boldogulni...sehol sem könnyebb a helyzet, mindenhol vannak szegényebb emeberk és vannak tehetősebbek, de az állam nem jóléti intézmény, ne várjuk már tőle, hogy a rászorúlókat támogassa, minden ember a maga sorsának a kovácsa...

132. zsanci79 (válaszként erre: 130. - Martin3)
2011. jan. 9. 23:32
Valakinek az az 1-2 ezer annyit jelent mint Neked 30-40 ezer! Ne nézzél már le senkit! Köszi
131. zsanci79 (válaszként erre: 129. - Martin3)
2011. jan. 9. 23:31

Hállelujja!!!! :DDDDDD

Áldott legyen a te neved Viktor!

130. martin3 (válaszként erre: 127. - Alidamolnar)
2011. jan. 9. 23:28

így van, ott a pont!

ezt végre azok tudják igénybe venni, akiknek az adója magas....aki nem tudja igénybe venni, hát nem veszi igénybe, rosszabbul nem jár. Ne lihegjük már túl a dolgot, amiért pár ezer ember 1-2 ezerrel kevesebbet kap majd, mint eddig, arról miért nem beszélünk, hogy igen sokan sokkal jobban járnak...az én környezetemben pl mindenki!!!!!!!érdekes, ezt valahogy nem olvasom, pedig így van...

129. martin3 (válaszként erre: 106. - E54caf90fe)
2011. jan. 9. 23:25

"Csak miért nem lehet akkor egységesen segíteni?"

miért nem?? azért mert végre nem a szocializmusban élünk, ahol 10emberből 2 dolgozott 8 meg nézte, mégis mind a 10 ugyanannyit keresett!!!!!!!

el kell sajnos fogadni, hogy nem lehet mindig mindenkinek jó, ez a kormány most a tisztességes fizetésből(nem feltétlen csak jól kereső) élő nagycsaládosokat akarja támogatni, egyrészt ők járulnak hozzá ahhoz, hogy a társadalmunk ne foggyjon, másrészt, mivel náluk most több marad a családi kasszába, lesz miből költeni, vagyis ők fogják beindítani a gazdaságot( az ő "megrendeléseik),Ha azokat támogatnák most, akik a számláikat éppen csak ki tudják fizetni, azoknak a támogatás éppen erre lenne elég, már nem maradna arra, hogy többet költesenek másra, vagyis csak felélnék a támogatást, de a gazdaság nem indulna be. Meglátjuk mi lesz, ha beindul a gazdaság, jobb lesz a másik rétegnek is, de egyszerre mindent nem lehet! Adósságban van az ország, egyelőre a nullára kell visszatornázni magunkat...

Olyan rendszer soha nem lesz, ahol mindenkinek egyformán jó lesz. ez a kormány most végre más célcsoportot támogat, mint az előzőek...

amúgy meg mindenkinek megvan a lehetősége, hogy ne minimálbért keressen, csak ahhoz tanulni kellett volna(vagy szakmunkásként a szakmájában a legjobbnak lenni...máris a jól kereső kategóriába tartozna..)

128. zsanci79 (válaszként erre: 127. - Alidamolnar)
2011. jan. 9. 22:23

Hát eléggé leegyszerűsíted, az tény.

csóri emberke azon se akadjon ki, hogy felnőtt gyerekei vannak, tisztességesen felnevelte őket, adófizető állampolgár, nem éri el a fizetése a statisztikai átlagot, ezért ő havonta majd 2-3 ezerrel kevesebbet kap. Miért is? Mert mindenki jól jár :D

2011. jan. 9. 22:15

Hát, elég nagy feszültséget generált ez a jogszabály.

Szerintem nem egymásra kell fújni, hanem azt kéne tudomásul venni, hogy ez nem segély,hanem kedvezmény az ADÓBÓL.

Aki nem tudja igénybe venni,mert nincs annyi fizetendő adója, az nem veszi.

Még jó, hogy a nem létező fizetendő adójából nem igényelheti vissza valaki.

(Amúgy ilyen jogszabály már volt az előző Fidesz kormány idején is, és akkor is azoknak nem tetszett, akik nem tudták miből visszaigényelni, pedig ha belegondoltok, teljesen értelmetlen ezen kiakadni.)

2011. jan. 9. 21:45
Hiába adnak 33000 ft adókedvezményt, ha egyszer nem tudjuk igénybe venni minimálbéres fizetésből!
125. e85d563ad5 (válaszként erre: 121. - Zsanci79)
2011. jan. 9. 21:40

Nem szapultam, egyszerűen tényeket mondtam el, mert az egész gazdaság ez miatt tart itt ahol, és ezek a vállakozól a minuszos eredményük mellett ingatlanokat vásárolnak, nyaralni mennek (évente többször is)...

Kinek a pénzén? A szerencsétlen melós, és a szerencsétlen "gazdag" 150-et keresők pénzén... :S

124. zsanci79 (válaszként erre: 122. - Trapiti)
2011. jan. 9. 21:40

Én szakközépiskolát végeztem, szakközépiskola nem számít bele, csak az ipari. Az egyetem meg 97-ig számít bele, utána akkor, ha járulékot fizetett maga után tanulmányai alatt. Persze ez nem volnatkozik a mostani kedvezményre, de az nem is lesz hosszúéletű, garantált.

Én nem ráfogok valamit valamire, hanem külömböző élethelyzetek vannak, és jól fogunk kinézni, ha egyszer az egész ország diplomás lesz :DDD


A témához visszatérve mégegyszer leírom, nem sajnálok senkitől semmit, lennének magsabbak a fizetések, és nem lenne zúgolódás, ennyi.

123. e85d563ad5 (válaszként erre: 120. - Zsanci79)
2011. jan. 9. 21:37

Nem a lenézésen van a hangsúly.

Aki többet tanul, és nagyobb a felelőssége, keressen többet.

(18 év alatt nem igazán dolgozik senki, de nem mindegy, hogy 18 évesen kezdesz el dolgozni, vagy 25 évesen.) Minden munkát meg kell becsülni, és nem alamizsnát fizetni jövedelem címén, ami éppen arra elég, hogy ne haljon éhen az ember.

Nem a jobban keresőket kellene lehúzni mégjobban, hogy akkor neki se legyen több, hisz nélkülük nem lenne nyugdíj, GYES, táppénz, stb kifizetés.

122. trapiti (válaszként erre: 120. - Zsanci79)
2011. jan. 9. 21:34

Például a szakközépiskola beleszámít a szolgálati időbe. Egyetem alatt megbízásos szerződéssel dolgoztam éjszakás nővérként, fizettem járulékokat, de nappali tagozaton tanultam, így nem számít sehová.


Nem nézek le senkit.


Könnyű mindent arra fogni, hogy kinek mire nem volt lehetősége. Az én szüleim is dolgoznak, pedig mindketten diplomás emberek, ennek ellenére a mai napig kétkezi munkát végeznek. Ha Ők meg tudták tenni, akkor más is.

121. zsanci79 (válaszként erre: 119. - E85d563ad5)
2011. jan. 9. 21:32

Ki mondta hogy jobb? Ilyent senki nem mondott!

Nem a melós tehet róla, nem őt kell szapulni!

A minden évben nullás meg mínuszos vállalkozókat kell megfogni, nem az ő játékaikat elszenvedőket kell ostorozni

120. zsanci79 (válaszként erre: 117. - Trapiti)
2011. jan. 9. 21:29

Hogyne! El lehet menni és meg lehet nézni hogy hány éves emberk dolgoznak szalag mellett, meg fogsz lepődni! Nyugdíj előtt álló asszonyok! Tudod van egy olyan korosztály akinek nem volt lehetősége tanulni, de ebbe nem megyek bele, nagyon eltértünk már a témától.

Nem lehet mindenki diplomás! Ja persze ma már lehet, ezért is termeljük azt a sok munkanélküli diplomást! Attól függetlenül a két kezi munkát nem kell lenézni, elég carul éreznéd magad ha nem termelnének. Gyanítom a GDP jelentős részéhez járulnak hozzá...

Sennki nem sajnál semmit a diplomástól, de mikor szóvátesszük, hogy mi miért nem tetszik, egyszerűen olyan szinten felsőbbrendűnek érzik magukat, é lenézik a melóst, hogy az valami hihetetlen. Nem először tapasztalom.

Nekem sem számít bele a tanulmányom, az egyetem mivel külömb? Fizettél járulékot akkor?

A nyugdíjkorhatár meg 65 év mindenkinek. Eddig! De ez csak több lesz. Ez a 40 éves hablaty is csak pár évig lesz

119. e85d563ad5 (válaszként erre: 118. - Zsanci79)
2011. jan. 9. 21:27

Akkor most számold ki, hogy mennyit kap feketén, és szorozd be hárommal, mert annyival kevesebbet fizet be a közösbe. (Ezzel 3 embertől veszi el a támogatást!)

Az miért jobb, mintha a szerencsétlen mondjuk 150-et kereső, 3 vagy több gyereket nevelő fizet be kevesebbet a hivatalosan megkeresett jövedelme után, ami után fizeti ő és a munkáltató is a járulékokat?

118. zsanci79 (válaszként erre: 115. - E85d563ad5)
2011. jan. 9. 21:21

És csóri munkás mondjon fel, menjen segélyért, mert a főnök azt mondta, csak feketén fizet. Ez a megoldás mi? Szeretne ő is többet adózni nagyon is, hidd el, mert az azt jelenti hogy a kedve vállalkozó méltóztatik emberi fizetést adni neki, nem pedig rabszolgahajcsárként dolgoztatni.

Anyám is teljesen oda van, mert feketén is kap pénzt, és nemsoká nyugdíjas lesz. De most mit csináljon, mondjon föl? Biztos jobban járna....

117. trapiti (válaszként erre: 114. - Zsanci79)
2011. jan. 9. 21:20
Amikor tanulni kellett akkor nem irigykedett senki. Meg akkor sem, amikor majd nem számít bele a nyugdíjnál a szolgálati időmbe az egyetem, és lesz alkalmam 65 éves koromig dolgozni, addigra a szalag mellett dolgozó minimum 6 éve nyugdíjas lesz. Minden éremnek két oldala van.
116. trapiti
2011. jan. 9. 21:17

Aki nagyon akar, az tud dolgozni és adózni is.


De akárhogy is van, az állam adóbevételei azoktól származnak, akiknek bejelentett munkájuk van, vagyis az ő adójukból fizetik a többiek juttatásait. A munkanélküliekét is, a gyesen lévőkét is, meg a segélyeket is. Több munkahely kell, ebben egyetértünk, reméljük lesz is. De amiről itt beszélünk, az nem ajándék pénz, hanem adókedvezmény. Annyit kjelent, hogy aki többet keres, az többet adózik mint aki kevesebbet keres. Ha nevel három gyereket, akkor kevesebbel fizet többet, de még mindig többet a minimálbéresnél.

115. e85d563ad5 (válaszként erre: 102. - E54caf90fe)
2011. jan. 9. 21:16

Nehogy már valaki 150 ezres fizetéssel gazdag legyen! Az eddigi rendszerrel pedig tán rosszabbul is járt, mintha minimálra lett volna bejelentve. Nem rájuk kell haragudni és ujjal mutogatni, hogy gazdagok.

Rengetegen be vannak jelentve minimálbérre, közben feketén kapják a pénzt ami után semmi adót sem fizetnek. Az eddigi gazdasági politika pedig az ilyen feketézéseknek kedvezett, szerencsétlenné téve a tisztességesen adózókat, és saját magát is, hisz a majdani nyugdíját nem a valós jövedelem után fogja kapni.

114. zsanci79 (válaszként erre: 104. - Trapiti)
2011. jan. 9. 21:16

Én nem sajnálom Tőled, félreéstés ne essék, csak aki szalag mellett dolgozik normában egész életében az nem tisztességes kemény munkával keresi a keveset? Mert ugye azt tudjuk, hogy nem lehet mindenki vezető, középvezető, diplomás stb.

Akkor ki termelné meg pl. azokat a termékeket amit a boltban megveszel, vagy ki dolgozna boltban, stb....

113. Lisy50 (válaszként erre: 112. - Zsanci79)
2011. jan. 9. 21:15
És munkahelyet teremteni!!!
112. zsanci79 (válaszként erre: 103. - Trapiti)
2011. jan. 9. 21:14

Sajnos ami nincs, abból nem lehet hozzájárulni. Egyszerű matematika sajnos.

Mint már írtam, a fizetéseket kellene helyretenni, mindjárt jobb szájíze lenne mindenkinek

111. e54caf90fe (válaszként erre: 107. - Trapiti)
2011. jan. 9. 21:10
Hidd el, a mai világban alig van fiatal akinek ne lenne diplomája meg érettségije. De mindenhova oda van írva SZAKMAI TUDÁS ELŐNY! Na, akkor aki kezdené a pályát, mi a fenét csináljon? Még az sem tud elhelyezkedni akinek gyakorlata is van. Akinek jó állása van tegye össze a két kezét.
110. e54caf90fe (válaszként erre: 109. - Trapiti)
2011. jan. 9. 21:08
Miért tesz bele kevesebbet? Mert nincs megfelelő és kifizetődő munkalehetőség? Ez az állam hibája nem a kisembereké..
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook