Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért ébred fel többször éjszaka a kisfiam? fórum

Miért ébred fel többször éjszaka a kisfiam? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 22. 07:29

Sziasztok!

A kislányom 3 és fél hónapos.Eddig este elaludt fél kilenc környékén,és reggel 4-5 körül kelt elösször.Pár napja viszont éjjel 1-2 körül felkel.Eszik és vissza alszik.Mitöl lehet?.Foga jön neki de nem sír...!Kevés már neki az esti adag tápszer?

2009. nov. 6. 20:34

Sziasztok!

Van egy 2 éves kisfiam, akit 1 hónapja leszoktattam a ciciről, mert semmit nem akart enni. Bár az orvos azt mondta hogy nem nagy baj. Ezt én nem így gondoltam ezért elvettem, hátha enne mást is. Most viszont a kakaót szereti nagyon, és nem nagyon fogad el mást. Pici korától próbálkozok többféle étellel, sikertelenül. Mit tegyek?

2009. júl. 31. 10:30

Kedves Ramoona! Nekem nagyon jó, hogy több fórum is indul, mert nekem is vannak olyan kérdéseim, amivel nem rohanhatok a védőnőhöz mindig. Egyébként nem mindenhol ilyen "jó" a védőnői ellátás, én akkor látom, ha elmegyek hozzá...

Nekem olyan kérdésem van most, hogy a kisfiam 6 hónapos, és még mindig nagyon küzdünk az esti altatással. Ti hogyan csináljátok, gyorsan elalszik a babátok, vagy hányszor kell bemenni hozzá? Énekeltek, mesét mondtok, hagyjátok sírni, vagy nem, felveszitek, ha nem akar elaludni? Minden módszert szívesen olvasok. Van, hogy hamar (15-20 perc) alatt elalszik, de néha fél óra vagy még több kell neki.

2009. júl. 28. 12:51

Minden gyerek máshogy alszik.:) A jóalvó baba alvási szokásai is megváltoznak egy idő után. A nagyobbik lányom 6 hónapos koráig végigaludta az éjszakát, utána másfél éves koráig éjszakánként többször is felébredt, néha ivott, és visszaaludt. A kicsinél szintén most, másfél évesen kezdődnek a felébredős időszakok.

Előfordulhat, hogy tényleg szomjas, vagy beleakad a lába, keze a takaróba, pizsibe, kiságy rácsába, elfekszi a kezét, rosszat álmodik (a gyerekek alvás közben újra átélik a napi eseményeket), vagy csak melege van. Nálunk ez mind megtörtént.:)

Ne aggódj elmúlik ez az időszak is! Aztán később újra visszajöhet, ha ovis lesz.:) Nem könnyű, de teljesen természetes!:)

12. ramoona (válaszként erre: 11. - 342bae44d8)
2009. júl. 28. 09:51

Nem vettem bántásnak.... Járunk kéthetente a védőnőnkhöz, aki nagyon kedves, nincs vele semmi baj. Csak nemrég költöztünk ide, új a védőnk, és nem szeretném minden apró kérdés miatt zaklatni Őt. Mint Te is írtad, elég sok apró kérdés merült fel bennem, és félek, hogy probléma lenne, ha ezek miatt mindig telefonálnék. És eddig itt csak jókat írtatok, hát miért ne. Ha valami olyasmivan, ami tényleg komolyabb, és nagyon aggaszt, úgyis megkeresem Őt vagy az orvosunkat, azért erre is volt már példa :-)

Amúgy nekem nincsenek nagyszülők, akiktől tudnék kérdezni, akiket tudom, hogy nem zavarok az én hülye, apró kérdéseimmel.

De problémahogy ha ennyit kérdezek?

2009. júl. 28. 08:25
Ramóna! Bocs, hogy megkérdezem, de jár hozzátok védőnő? Vagy legalább Ti jártok hozzá? Olyan sok babás fórumot kiírtál már, mióta megszületett a babád....Nem bántásnak szántam, csak nekem úgy tűnik, hogy ha valamiben segítségre van szükséged új fórumot nyitsz. Nem bántásnak szántam.
10. Arika (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. júl. 27. 23:41

Sziasztok!


BIztos hogy jön a fogacskája!!!

Nem kellemes ..de egyszer csak észreveszitek hogy tele a szája fogacskákkal

Nekem mindkét lányom szopott (22, és 19 hó), és ők sokszor , a kicsi még a mai napig is többször ébred éjszaka!

Még kicsik voltak szopiztak, a kicsi most teázott (másfél éves koruktól 2 évig kaphattak éjszaka teát!), utána max víz van.

Mielőtt bárki megkérdezné: nem nem mentek tönkre a fogaik! a kicsinek gyönyörű a fogsora, a nagylányomnak sajnos már hézagos....de a jó értelemben, mert ő most múlt el 6 éves ,és most kezdődik nála fogváltás!


Raamona fogzás nem mindig jár hasmenéssel! akár tünetmentesen, de kb 1000 féle tünettel is jelentkezhet!:( tudom ez nem segítség neked! próbáld meg homeos fogzás könnyítóvel bekenni egy ilyen nyugtalan sírásnál az ínyét! vagy elég ha csak az ujjaddal végig dörzsölöd neki, ha tűri akkor bizony jön a foga!!!

2009. júl. 27. 23:19

Sziasztok!

Simán lehet a foga, ennyi idősen már jócskán belefér... Az én lányomnak már 4hósan kibújt, 3 nap különbséggel az első 2 foga. :( Bár nekem annyiban szerencsém volt, hogy emiatt sose ébredt éjjel. Viszont a nappalok!!!

Szerencsémre már csak a 4 leghátsó van hárta... :)


Visszatérve: tényleg adhatsz neki vizet, lehet, hogy az a baj. Vagy szimplán csak melege van... Ez ellen nem sokat lehet tenni... :(

A foga ellen annyit tehetsz még, hogy adhatsz neki éjjelre 1 adag fájdalomcsillapítót. De ezt már csak akkor, ha megbizonyosodtál róla, hogy a fogától van...

A piros pofika is jelezheti a fogat, nálunk a kaki pl. nem változott, a nyáladzás is fogra utal...

8. e773b192c8 (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. júl. 27. 23:06
Sziasztok! Szerintem fogzik a baba. Ha sokat vana a szájában a keze vagy sokat nyálazik akkor valószínű hogy jön a foga
2009. júl. 27. 22:51

igen, nalunk is ez a ket variacio van. Vagy szomjas es azonnal alszik tovabb, vagy a fog. Mi közel 1 eve kinlodunk mar a fogakkal. Hol jobban hol kevesbe. Mar 3 honaposan jött az elsö ket foga, es egy katasztrofa volt. nem aludt, sirt sokat, nem volt jo semmi. En meg kinldotam mert semmi nem latszott, semmi jele nem volt, aztan egyszer csak ottvolt a szajaban. azota ha ugy sejtem fog van a dologban, azonnal bekenem az inyet kelesnel Dentinoxszal. ha az a gond, egyböl megnyugszik es alszik tovabb. Ajanlom kiprobalasra. artani nem artasz vele.

De nalunk elöfordul a rosszat almodik verzio is, de ilyenkor egy felsiras utan azonnal visszaalszik magatol.

6. ramoona (válaszként erre: 5. - Virag0406)
2009. júl. 27. 22:44
Lehetséges... ma éjszaka kipróbálom, ha megébred :-)
5. virag0406 (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. júl. 27. 22:40

Szia!

Nem lehet hogy csak szomjas?

Én kisfiam is felébred,adok vizet és alszik tovább.

Meleg van,de jöhet a foga is.

2009. júl. 27. 22:39
nekem sajna 4.5 éves koráig ébredt. Aztán kinőtte. 5 éves de egyedül még nem akar aludni.
2009. júl. 27. 22:38

Szia!


Az én kisfiam is sokszor felkelt éjszaka, de nem mindig szopizott, csak kivenni a kiságyból, cici, aztán alvás. Ez ment kétóránként, óránként.

Jött a foga az én kisfiamnak már 5 hósan, lehet az is baja volt, bár nem sírt.

Ahogy nőnek úgy változnak, most rögtön igényli hogy mellette legyél. Kitartás- nekem is ezt mondták, változni fog.:)

2. ibuska1990 (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. júl. 27. 22:37

Szia!

Erre én is kíváncsi lennék, hátha valaki tudja a választ. Mi 6 hósak vagyunk és kb 2 hete kezdődött ez a többszöri ébredés este.

2009. júl. 27. 22:36

Sziasztok!

Már 5 hónapos elmúlt a kisfiam, és eddig nagyon szépen aludt éjszaka, max. egysze kelt fel enni. Néhány napja azonban 3szor, akár 4szer is felkel, sír, de nem eszik. És a legfurcsább az egészben az, hogy eddig ha napköznem aludt, és a reggeli ébredésnél is ha felkelt, 5-6 percig elszórakoztatta magát az ágyban,beszélgetett, játszott, nem kellett berhanni hozzá. Most azonban mindig sa ébred, és percekig nem is lehet megnyugtatni.

Lehetséges, hogy mstmár tényleg a foga jön? Bár a széklete nem lett hígabb, de ma észrevettem, hogy a pofikája kicsit pirosabb, mint szokott lenni. Szerintetek? Vagy lehet, hogy csak rosszat álmodik ilyenkor? De akkor MINDIGrosszat álmodna?

Válaszotokt előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook