Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi van akkor, ha elvégzek egy egyetemet, de nem szerzek nyelvvizsgát? fórum

Mi van akkor, ha elvégzek egy egyetemet, de nem szerzek nyelvvizsgát? (beszélgetős fórum)


17. c85d1d200b (válaszként erre: 15. - Hattori)
2022. ápr. 4. 01:29
En mar reg diskuraltam ilyenrol, de a lovari kizarasa mar sok egyetemen altalanos volt 15-20 eve is.
16. c85d1d200b (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. ápr. 4. 01:27
Erre nem kellene alapozni, es remelem, tobbe ilyen nem lesz, mert baromira nem volt igazsagos. Egy csomo ember torte magat, hogy tobb tudasa legyen (meg ha utana passziv is lett), raforditotta a penzt meg az idot, es utana masnak meg "ingyen" kiszortak, hogy legyen tobb "diplomasunk", akiknek a tudasa reg elavult arrol, ait tanult.
15. Hattori (válaszként erre: 7. - Timmy0520)
2022. ápr. 3. 23:38

BGE-Corvinus pl csak meghatározott nyelveket fogad el.

Jogon is sok helyen mondják,hogy olyan nyelv, amin értékelhető jogi szakirodalom íródott, mondjuk lovárin épp nem,

14. Hattori (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 23:36
Abszolutúriumot kapsz.
13. Nini79 (válaszként erre: 12. - Rabankari)
2022. ápr. 3. 22:13
Főleg,ha volt előtte valami alapvető nyelvtudása. Biztos tanult valamilyen nyelvet. :)
12. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 22:11

Nyelvtudás nélkül nem fogsz tudni diplomás munkakörbe elhelyezkedni.

Vágj bele bátran...5 év hosszú idő,rengeteg anyagot elérsz neten ,tudsz chatelni idegen nyelvűekkel,filmeket nézni, ezekkel ragadni fog rád,ha nem akarod is😀

11. Nini79 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 20:11
Miért nem csinálod meg közben. A lányom 19 éves most tett sikeres komlex b típusú nyelvvizsgát online. Be kellett fizetni kb 40 ezret, de ha sikeres akkor visszaadják az árát. Már megkapta a bizonyítványt is. Van 5%-os kuponunk, ha érdekel... Írj rám. :)
10. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Timmy0520)
2022. ápr. 3. 19:55

Ja, akkor nem jól tudom, én a középfokra gondoltam.


Jézusom, így telik az idő, 10 év....a fiam azóta dolgozik az első munkahelyén!

2022. ápr. 3. 19:20

Igen, ahogy Timmy0520 írja.

+ kikérheted az indexedet.


Nem tudom, hogy hol tartasz, de most sok embernek elengedték a nyelvvizsgát.

8. Timmy0520 (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2022. ápr. 3. 19:19

Körülbelül egy évtizede megváltozott a nyelvvizsgák besorolása és a nyelvoktatási szintek megjelölése. Jelenleg az "A" szint a kezdő, a "B" szint a haladó, a "C" szint pedig a profi szintnek megfelelő nyelvtudást jelöli (a szinteken belül 1-es és 2-es alszintekkel).

Az alapképzések többségénél elegendő a B2-középfoknak megfelelő szintű nyelvvizsga.


Szerencsére a diplomaszerzéshez nem muszáj megcélozni a C-t :)

2022. ápr. 3. 19:09

Ha elvégzed az egyetemi képzést, tehát teljesíted minden tantervi kötelezettségedet és sikeres államvizsgát teszel, azzal abszolutóriumot szerzel. Ez magát a teljesítést igazolja (egy kinyomtatott A4-es papírlapon). Felsőfokú végzettséget igénylő munkakör betöltésére nem jogosít.


Sokan, akiknek nem igazán erősségük a nyelvtanulás- a lovárit választják a diplomaszerzéshez egyszerűsége miatt. Habár az intézmény meghatározhatja, hogy mely szakon milyen nyelveket fogad el, ezért érdemes előzetesen tájékozódni.

6. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 18:56
Volt vagy van olyan, hogy ha viszel igazolást, hogy diszlexiás vagy elengedik a nyelvvizsgát. Nézz utána.
5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 3. 18:50

JA, azt hittem már végzős vagy. Öt év alatt csak elérsz egy C típusú nyelvvizsgát, ne így állj hozzá!


Menyem az egyetem alatt két csoporttársát is felkészítette, sikeresen a nyelvvizsgára.

2022. ápr. 3. 16:55
Szerintem azt igen, de mit érsz vele? Hiányzik a lényeg. Volt olyan osztálytársam aki megkapta 4 év gimnázium után a bizonyitványát, de az érettségire nem ment el. Sose tette le. Meg volt a 4 év gimije. És? Semmit nem ért vele. Diplománál ugyan ez.
2022. ápr. 3. 16:50
Semmilyen igazolást, hogy egyetemet végeztem?
2022. ápr. 3. 16:48
Nem kapsz diplomát.
2022. ápr. 3. 16:19
Mi van akkor, ha elvégzek egy egyetemet de nem szerzek nyelvvizsgát? Akkor nem adják ki a diplomámat és semmit, hogy elvégeztem? A Szent Pál Akadémiára szeretnék jelentkezni. Idegen nyelvek terén nem vagyok túl jó sőt…..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook