Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történik ha valaki felkerül a bar listára? fórum

Mi történik ha valaki felkerül a bar listára? (tudásbázis kérdés)

1 2
2007. aug. 31. 08:26

Nem.


Az APEH inkasszó az nem banki szerződésből eredő követelés. Akkor kerülsz KHR rendszerbe, ha valamelyik KHR-tag felé tartozol. De a bankszámládon lévő inkasszó nem ilyen. Hiszen az adott bank az inkasszót nem teljesíti, csak ha fedezeted van.


SF

2007. aug. 30. 18:38
Azt tudom, de viszont azt nem tudom, hogy a számlavezető pénzintézetem közölheti-e ezt a követelést a KHR-be? (végül is fedezetlen követelésként jelentkezik a vállalkozói számla kartonomon )
2007. aug. 29. 21:01

Az APEH nem közvetít referenciaadatot a KHR rendszerbe!!!


SF

2007. aug. 29. 20:04
Egy kérdésem van, melyre már kaptam válaszokat, persze eltérőeket. Vállalkozói számlámra közel 1.300.000.- Ft inkasszót várok az APEH-től mely fedezet hiány miatt teljesítettlenül 35 nap mulva vissza megy. Fel kerülök a KHR-be aktív adósként?
2007. aug. 26. 11:55

Az APEH a KHR rendszerbe nem továbbít referenciaadatokat. Én ennek mélyebben utánanéznék. Ott valami más van, vagy valami félreértés, téves adattovábbítás, stb...


SF

20. Free (válaszként erre: 13. - 754c7e07c3)
2007. aug. 25. 10:04

Párom már 4 éve passzív bárlistás az APEH jóvoltából. Volt 10 éve 339,- Ft tartozása, amiről nem kaptunk sem értesítést, sem felszólítást, ezért aztán 4 éve kibukott a tartozás, ami 50 ezren felülire nőtt idő közben. Az ötvenvalahányezret befizettük, mégis listára került.

Idén tavasszal kölcsönt szeretett volna felvenni a káendhánál, de nem adtak, mondván listán van... pedig akkor már igencsak eltelt 2 év.

VÁrjuk a jövő áprilist, mert akkor már letelik az 5 év, és elvileg le kell kerülnie a listáról. Persze, valszeg nekünk kell majd ezt kérvényezni, mert sokan panaszkodnak ismerősök közül, hogy "elfelejtik" törölni a listára kerülteket a büntetési idő letöltése után...

2007. júl. 30. 18:55

1) Telefonszámla-tartozás miatt a KHR-rendszerbe nem kerülsz fel. Viszont a távközlési szolgáltatók adatbázisába (ez olyan, mint a KHR, de csak a telefonszolgáltatók használják) felkerülsz. Ekkor az előfizetői szerződés megkötése lesz nehezebb a szolgáltatóknál.

Illik megjegyezni itt, hogy a távközlési szerződésekből eredő számlakövetelés egy év alatt elévül (az utolsó értesítést követő egy év) Mivel itt 105e Ft-ról van szó, melyből 45e Ft a tőke, így valószínűsítem, hogy nem "mai" követelésről van szó...


Foglaláskor igazából azt vihetik el ami a tiéd, vagy valószínűsíthetően a tiéd. Amennyiben az "ellenérdekelt" fél nem tudja igazolni a végrehajtónak tulajdonjogát, nem köteles elhinni. Ekkor a foglalt ingóságra vonatkozóan igénypert kell indítania a tulajdonosnak, és ezáltal visszakapja az ingóságot.


3) Ha KHR-listás vagy és aktív státuszú, akkor jó eséllyel hitelt sem kapsz nagy pénzintézettől. (Takarékszövetkezet ad.) Ha passzív listás vagy, kapsz, de emeletebb kamatra. (3-5% a különség jellemzően)


SF

18. 724b289414 (válaszként erre: 17. - Sasfioka)
2007. júl. 30. 18:41

Szia!!


Látom Te ott vagy a toppon ilyen témában!!

Akkor kérdeznék!


-Telefonszámla tartozással feltehetnek-e a listára? (105 000ft ebből 45 000 ft a számla tartozás!


-Foglaláskor csak azt vihetik el ami a nevemen van vagy bármit amit a lakásban találnak ahol a bejelentett lakcímem van!


-Ha KHR listás vagyok és szeretnék hitelt fel venni számolnak-e fel büntető kamatot? Mennyit?


Egyenlőre ennyi, majd ha még érdekel valami akkor kérdezek.

2007. júl. 30. 14:23

A központi hitelinformációs rendszer célja a kockázat csökkentése a hitelező felől.


A referenciaadatokat átadják a rendszernek (régen BAR lista), ha három hónapig folyamatosan és legalább a létminimum összegével tartozol.


Ezt követően a KHR rendszerhez hozzáférhető szervek adataidat lekérdezhetik. Ha nem szerepelsz a rendszerben, akkor jó, ha szerepelsz, akkor nem mindegy, hogy aktív vagy passzív státuszú vagy. Aktív státuszban a tartozásod meg nem fizetéséig vagy a listán, azaz ha felmondták a hitelszerződést és tartoztál kétmillió forinttal, akkor amíg meg nem fizeted vagy végre nem hajtják a teljes összeget, addig aktív státuszú vagy a listán. Ha megfizetted a tartozást, akkor passzív státuszba kerülsz, azaz a bank tájékoztatja a rendszert, hogy a tartozást megfizetted, és AZT MILYEN MÓDON TETTED. Tehát a referenciaadataidban ott lesz, hogy végrehajtás, ingatlanárverés, önként teljesítés, stb. Ettől függ, hogy a későbbiekben passzív listásként hogyan kaphatsz hitelt (ha önként fizetted meg, jó esélyed van rá)


Jelzáloghitelnél általában nem annyira számít a KHR, bár magasabb kamattal honorálják.


Ami a tartozásodat illeti:

Volt egy hitelszerződésed, nemfizetted, a bank felmondta és egyösszegben esedékessé tette a tartozást. Felkerültél a KHR-be.

Ezt követően a bank elindítja a követelt összegének a végrehajtását illetve a kárenyhítését.

Ennek több módja van:

1) Ha közjegyzői okirattal történt a hitelfolyósítás, akkor a bank a lakhelyed szerinti illetékességgel bíró polgáriperes bíróságon kezdeményezi a végrehajtás megindítását (ezt végrehajtási lappal teszi meg), melyet a bíróság az eljáró önálló bírósági végrehajtónak továbbít, aki a végrehajtási eljárást megindítja. Ekkor a végrehajtó a bejelentett munkahelyedet megkeresi, letiltást foganatosít a munkabéredből (33%, ha több letiltás van, akkor 50%), felkutatja az ingatlanvagyonod, melyre végrehajtási jogot jegyeztet a földhivatalban (akkor is, ha az ingatlan jelzáloggal terhelt. A végrehajtási jog bejegyzését az elidegenítési és terhelési tilalom sem akadályozza meg, erősebb jog). A gépjármű-nyilvántartásból megnézni, hogy van-e autód, majd az autódat ingófoglalja, zár alá helyezi, kényszerértékesíti. Bankszámlá(i)dra inkasszót (azonnali beszedési megbízás) tesz, amely alapján a bankszámládon lévő, és az arra érkező összeget - a tartozás és költségek erejéig - a bank a végrehajtó részére (tudtod és beleegyezésed nélkül) átutalja. Lehetősége van a végrehajtónak ingófoglalásra, ekkor az ismert tartózkodási helyeden és/vagy lakhelyeden felkeres, zár alá vonja az ingódolgokat (tv, szekrény, stb...), majd elszállíttatja és értékesíti.

Természetesen minden egyes tollvonása a végrehajtónak súlyos ezrekbe kerül, így nem szerencsés a végrehajtást megvárni.

Az elindult végrehajtási eljárásról NEM kell, hogy értesítsenek, az első értesítés történhet akkor, amikor a végrehajtó már FOGLALNI MEGY!!!


2) Ha nem közjegyzői okirattal, hanem csak egyszerű hitelszerződéssel (a bankban kötöttétek nem a közjegyzőnél) jött létre a hitelügylet, akkor a bank először a bíróságtól, nemperes eljárás keretében fizetési meghagyás kibocsátását kéri. Ezt a bíróság részedre megküldi, melyben le van írva, hogy mennyivel és kinek tartozol, és felhívja a bíróság a figyelmedet, hogy van 15 napod arra, hogy megfizesd, vagy ellentmondj. (Ha a tartozást nem ismered el, összegszerűségében nem annyival tartozol, akkor ELLEN KELL!!! mondani a fizetési meghagyásnak.) Ha a tartozást elismered és 15 napon belül NEM fizeted meg egyösszegben és maradéktalanul, akkor a bíróság jogerősítő záradékkal látja el a meghagyást, ez már végrehajtható okirat, olyan mint a közjegyzői hitelszerződés. Innen lásd 1) pontot.

Ha a fizetési meghagyással nem értesz egyet, ELLENT KELL MONDANOD (mert ha nem mondasz ellent, a bíróság további érdemi vizsgálat nélkül JOGERŐSÍTI AZT!), amikoris - ha a bank nem fogadja el az ellentmondásod - perbe hívod a bankot. Ekkor megindul a polgári per, idézik a bankot és téged, elmondja mindenki a magáét, csatolja a bizonyítékait, aztán a bíróság ítéletben dönt. Ez jogerősödése után szintén végrehajtható okirat, lásd 1) pont utána.


3) A bank nem indít végrehajtást, mert kárenyhítés miatt inkább értékesíti (jogi nyelven: engedményezi) a követelést. Ekkor valamilyen adósságkezelő cég részére (Faktorház, Intrum Justita, stb.) engedményezi a követelését. Ezután már nem a banknak, hanem ennek az engedményesnek fogsz tartozni, bank felé a követelésed megszűnt (a bank felé az engedményes cég megfizette a tartozásod, illetve annak töredékét, de a bank az alapján "megfizetettnek tekinti" azt, és bár az engedményes egy százezres követelésért kb. 10.000 Ft-ot fizetett, tőled 100e Ft és járulékait kéri. Ez a biznisz benne neki) Engedményezés esetén az engedményes fog felszólítani a teljesítésre és a 2) valamint 1) pontban leírtakat szükség esetén alkalmazni.


4) A bankkal egyéb megállapodást kötsz, más banknál hitelt veszel fel, amit fizetsz, a hitelből viszont megfizeted a másik bank felé a tartozásod, stb.


Tehát sok lehetőség, és ebből elég sok az, amely NEM szép eredményre vezet. Akár a tőke dupláját, tripláját is megfizetheted egy többéves végrehajtás során.


SF

16. emagdi (válaszként erre: 15. - 17fe240d44)
2007. jún. 28. 11:46

persze... bármi van, a kérdés csak hogy mennyiért. :))

ezeknél a cégeknél meg kell fizetni a magasabb kockázatot, amit a szűretlen ügyfelek várható nemfizetése okoz.

2007. jún. 28. 10:34
Van olyan pénzkölcsönző ahol semmit nem jelent. Úgy hirdetik magukat, hogy BAR lista nem akadály, kezes sem kell, és nyugdíjasok is kaphatnak kölcsönt.
2007. jún. 23. 15:24
Ha valaki passzív BAR-listás, akkor kezes kell ahoz, hogy hitelt kapjon! Meg persze egy jól fizető munkahely!
2007. jún. 16. 15:40
Ha valaki passzív BAR listás, már 2 év múlva nagyon sok banknál kaphat hitelt. Most hallottam ismerőstől.
12. janita
2007. jún. 16. 13:26
Az ország minden bankja kap egy listát a nem fizetők nevével és 5 évig nem kaphat hitelt .
2007. jún. 7. 22:37
Egy darabig biztos,hogy nem kap hitelt.
10. dori79
2007. jún. 7. 21:08
nem nagyon kapsz kölcsönt ha fent vagy a listán.
9. 4c35511f0b (válaszként erre: 8. - Nono80)
2007. jún. 3. 14:25
ok, ment válasz:)
8. nono80 (válaszként erre: 7. - 4c35511f0b)
2007. jún. 2. 17:20
ok!Mindjárt legépelem!
7. 4c35511f0b (válaszként erre: 4. - Nono80)
2007. jún. 2. 17:13

Prividet töröltem véletlenül, bocsi:(

Elküldenéd újra?

2007. jún. 1. 21:36

Aktív BAR; aki nem fizette vissza.

Passzív; aki visszafizette (5évig listán marad)

NEm minden esetben értesítik adott embert arról, rajta van a listán, de lekérdezhető.

Aktívnál szinte lehetetlen hitelhez jutni, passzívnál bank válogatja.

Behajtás teljesen más kérdés, ott nem a lista a lényeg, hanem kinél áll fenn tartozás, mekkora összeg, melyik intézetnél (több vagy egy, bank, Szolgáltató stb).

2007. jún. 1. 21:24
Ha felraknak valakit, akkor sehonnan nem tud hitelt felvenni max jelzálogot, persze ha van mire. Utána fizetheti a tartozását, ha kifizette akkor még vagy 5 évig passzív báros lesz és nem néznek rá jószemmel akkor sem, aztán majd egyszer talán le is veszik róla nagyjából így van
2007. jún. 1. 20:17
Engem ez a behajtás része érdekelne!Ez hogy megy?
3. 7130b15964 (válaszként erre: 2. - Nono80)
2007. jún. 1. 20:15
Nem állnak szóba veled a hitelezők. Kivétel, akinek tartozol, mert ha nem fizetsz az egy idő után behajtja rajtad a tartozásodat kamatostól.
2007. jún. 1. 20:12
Mi ennek a menete?Az világos,hogy nem fizetsz,felszólítanak,és felraknak a listára!Utána mi történik?
2007. jún. 1. 20:11
Mi történik ha valaki felkerül a bar listára?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook