Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi történik, ha valakinek az kerül a bizonyítványba, hogy nem osztályozható? fórum

Mi történik, ha valakinek az kerül a bizonyítványba, hogy nem osztályozható? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. Kyra.Eleison (válaszként erre: 43. - Alexandra♥)
2013. jan. 13. 15:32
Egy iskolában???? Egy 30 fős osztályban kb. 25 tanulónak van "nem osztályozható" bejegyzése. Van olyan, akinek minden (kb. 13) tantárgyból. Jelzem ez a tanuló szeptember 1. óta be sem tette a lábát az iskolába:S:S
43. Alexandra♥ (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2013. jan. 13. 00:28
Létezik ilyen egy Iskolaban ??????
42. Kyra.Eleison (válaszként erre: 36. - O.melinda)
2013. jan. 12. 15:07
Akkor lehet, hogy pont a dolgozatokkor hiányzott a csemete:) Viszont akkor a hiányzás utáni 1-2. héten feleltetni kellett volna a gyermeket a tanárnak. Ez viszont nem mindig lehetséges, főleg olyan tárgyak esetében, amiből például csak heti 1 óra van. Az ilyen tárgyak esetén előfordulhat jegyhiány. Azt viszont én sem fogom sohasem megérteni, hogy pl. fizikát, kémiát, irodalmat/nyelvtant vagy hasonló "nehéz,bonyolult" tantárgyat hogyan lehet heti 1 órában tanítani vagy tanulni (inkább ez a nehezebb oldala)???
2013. jan. 11. 12:49
Hát igen.Azt én is látom,hogy munkanélküli szülőknek munkanélküli a gyerek is
40. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - O.melinda)
2013. jan. 11. 12:23

Elnézésedet kérem, mert ezt az otthoni példás dolgot én hoztam fel.

Nem rád gondoltam!!! Ha tennél rá, ez a fórum sem lenne. Csak sajnos a fenti példából túl sok van. :(

2013. jan. 11. 11:07
Nem tudja valaki,hogy az anyanyelvi kommunikáció és a kommunikáció egy jegy lesz,vagy kettő?Általánosba úgy volt,hogy magyarnyelv és irodalom,de most?
38. o.melinda (válaszként erre: 37. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 11. 11:06
A tanárt senki nem hibáztatja,szerintem ilyen nem is hangzott el
2013. jan. 11. 10:52
Azért már nehogy a pedagógus legyen a felelôs, hogy a mélyen tisztelt nagyságos tanuló nem jelent meg a vizsgán, illetve az akadályoztatást nem méltóztatta jelenteni az iskolának!
2013. jan. 11. 10:33
Otthon azt látja,hogy anya-apa dolgozik,táppénzen 1 napot nem voltam,nem volt olyan év,hogy évvégén ne maradt volna szabadságom,mellékállásom van,ha kell túlórázok,hogy a hiteleket fizetni tudjam.Elvégeztük a középiskolát,én még utánna munka mellett érettségiztem,ráadásul kitűnőre úgy,hogy akkor tanultam,meg körmöltem a tételeket,mikor mindenki lefeküdt.Ennyit arról,hogy mit lát otthon
35. Kyra.Eleison (válaszként erre: 20. - P.Petra)
2013. jan. 11. 10:29
Igen, tegnap estig a szaktanároknak le kellett zárni a félévet, hogy az osztályfőnökök ma le tudják zárni a tanulókat magatartás-szorgalom és "főtantárgyak"-ből. Természetesen sarkallatos esetek ma este 6-ig még változhatnak.
34. Kyra.Eleison (válaszként erre: 29. - Sylvia81)
2013. jan. 11. 10:26

:D:D minden iskolában és minden diáknak van ilyen "mumus" tantárgya. De ezt egyszerűen csak túl kell élni :):) a forgácsolást és a géprajzot én is utáltam, mégis bementem vizsgázni, hogy legalább az akarat látszódjon.

Fiúk között is van olyan, akit jobban érdekel az irodalom és a történelem, mint a matek és a műszaki rajz:):) Ha jók a tanárok és az osztályfőnök, bármelyik "rossztanuló" diákból ki tudja hozni a legjobbat. De ehhez ugyebár kell a diák szándéka is.

33. Kyra.Eleison (válaszként erre: 28. - 800b726b6d)
2013. jan. 11. 10:22
Fogadóóra, igen, ki van találva, csak sok szülő pl. a huncut gyerek miatt nem is tud róla, vagy a szülők másik felét például nem is érdekli hova jár, és jár-e egyáltalán valahová a gyereke :(:( Sajnálom őket és főképp a gyerekeiket :S:S:S
32. Kyra.Eleison (válaszként erre: 27. - Bd55e3f068)
2013. jan. 11. 10:21
Szerintem a szülő érdeke is, hogy a gyerek megjelenjen a vizsgán vagy akár a tanítási órán:):) fifti-fifti. A gyerek (akár a 15-17 éves is) azt csinlja, amit "otthon" lát.
31. Kyra.Eleison (válaszként erre: 24. - O.melinda)
2013. jan. 11. 10:19
:) Ha jár iskolába és nem mond ellent a felelésnek, dogának, akkor simán beszerezhet még 3-4 jegyet és akár 4-es, 5-ös is lehet év végén a tárgyból.
30. Kyra.Eleison (válaszként erre: 23. - Sylvia81)
2013. jan. 11. 10:18
Sajnos igaz:(:(
29. Sylvia81 (válaszként erre: 27. - Bd55e3f068)
2013. jan. 11. 08:45

De. Mondjuk a mi esetünk a szivatás kategória volt. :) És nem az osztályozhatóságért ment a dolog, hanem azért, hogy pl. ne bukjunk meg.

(Képzelheted, mennyire ment lányként pl. a forgácsolás v. hegesztés témaköre... Mindezt úgy, hogy ruhaipariba jártunk!)

2013. jan. 11. 08:33
Erre találták ki a fogadóórát, ott a szülő időben értesülhet a meg nem mondott jegyekkel, stb.
27. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2013. jan. 11. 08:31
cöcccöccö... Nem a gyerek jól belátott érdeke, hogy kötelességének megfelelően megjelenjen és teljesítsen?
26. bd55e3f068 (válaszként erre: 2. - O.melinda)
2013. jan. 11. 08:30
Osztályozóvizsgára be kellett volna menni, még ha féllábbal is.
2013. jan. 11. 07:34

Nem vagyok érintett a témában egyáltalán. Kollegista gyerekről van szó. Gondolom, ha nem járna iskolába, arról már csak értesítették volna a szülőt, nem így félév tájban kellene megtudnia, hogy valamiből nem osztályozható a gyerek. Nem akarok sem tanároknak, sem szülőknek neki esni, de hogy valami hiba van a rendszerben, az egészen biztos!

Az egyik lányom annak idején sajnos nagyon kerülte az iskolát, de ilyen akkor sem volt, hogy ne tudták volna leosztályozni.

2013. jan. 10. 23:59
A hiányzó jegyek - van jelölve a naplóba.Egy ilyen és egy jegy van.Sajnos,kollégista a gyerek,így csak hétvégén találkozunk,de semmiesetre sem atanárt hibáztatom,csak tudni akartam,hogy mire számítsak.Akkor második félévbe még 3-4 jegyet begyűjt és kész.
23. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Kyra.Eleison)
2013. jan. 10. 23:03

Jesszum...

De most komolyan! Hol a felelősségtudat az emberekből??? Merthogy a gyerek nagyon sokszor a szülő példáját követi, még ha szentül állítja is, hogy nem.

22. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Kyra.Eleison)
2013. jan. 10. 23:00

A "kérdezz rá a suliban"-t én pont úgy értettem, hogy kb. tárgyilagosan odaállni a tanár ill. ofő elé, és megkérdezni, mit kell ilyenkor tenni.

Nem azt, hogy lekapni a tanárt a tíz körméről. ;)

2013. jan. 10. 22:58

Ma vártam 17 tanulót, hogy osztályozó vizsgát tegyen, mert az órák több mint 2/3-áról hiányzott, így feleltetni sem lehetett és dogaíráskor sem volt ott.

2 órát vártam a diákokra, egy szentül ígérte a 17-ből, hogy ott lesz, még a könyvemet is elvitte felkészülni. A diák nem volt ott!!! Ezután még 20 percig köröztem a nevét az épületben....azért régen nem a tanár rohangált a diák után, hanem ha a tanár azt mondta, hogy fiam ekkorra és ide gyere hozzám felelni, vagy dogát írni, akkor ott is volt a gyerek. Pedig nem vagyok öreg motoros, de még az én időmben is így volt :):)

20. P.Petra (válaszként erre: 18. - Kyra.Eleison)
2013. jan. 10. 22:58
Ma már lezártad a félévet?
2013. jan. 10. 22:55
Ja, és jó lenne, ha nem rögtön a suliban kérdeznénk rá a dolgokra, hanem a gyerektől :S:S:S A gyerkőc úgyis szép színes képet fog festeni a témáról:):) A suliban pedig meghallhatjuk a fekete-fehér valóságot. :S:S:S
2013. jan. 10. 22:53

Na egy kis felvilágosítás, mivel ma elég sok NO (=nem osztályozható) bejegyzést véstem be elég sok tanulónak.

A nem osztályozható azt jelenti, hogy pl. ha a gyakorlati órák összóraszámának 20%-át elérte a hiányzása (pl. ha egy tárgyból heti 2 órája van, az azt jelenti, hogy évi szinten kb. 72 órája van, és ebből 14-et mulaszt) a nebólónak és/vagy nincs elég jegye (mert nem is volt órán), akkor tehet osztályozóvizsgát. Ha nem jelent meg az osztályozóvizsgán sem, akkor nem osztályozható. Ez félévkor nem jelent semmi gondot, mert folytathatja az évet, de év végén ez azt jelenti, hogy évet ismételni köteles.

17. P.Petra (válaszként erre: 14. - O.melinda)
2013. jan. 10. 22:53
Elvileg a félévet min. 3 jeggyel lehet lezárni. Valószínű, hogy a jegyek mennyisége miatt nem tudták osztályozni. Hányadikos a gyerkőc?
2013. jan. 10. 22:50
Szerintem kérdezz rá a suliban! Sőt, talán az lenne a legjobb, ha közvetlenül a tanárral beszélnél.
15. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - O.melinda)
2013. jan. 10. 22:49

Hmm... Akkor a tanarak hozzáállása is még carabb lett. Mi írtunk úgy is dogát, hogy pl. tesi helyett mentünk a tanárral és míg ő egy másik osztálynak tartott órát, mi néhányan az első padokban írtuk a dolgozatot.


Passzolom. Év végén pótvizsgáznia kéne szerintem. De félévkor???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook