Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi lenne a te saját Tízparancsolatodat? fórum

Mi lenne a te saját Tízparancsolatodat? (beszélgetős fórum)


2021. nov. 5. 21:11

Én nem értem a Tízparancsolatot amúgy... Elvileg a keresztény tanítás legfontosabb 10 parancsa, ebből 7 tiltás van. Mi értelme tilalomfákat elhelyezni mindenhol? Negatív, tiltó üzenetek helyett lehetnének pozitív, felszólító jellegű üzenetek benne.


Például:


- Ne ölj helyett: Tartsd tiszteletben az emberi élet méltóságát!


- Ne paráználkodj helyett: Élvezzétek ki a szexualitás gyümölcseit úgy, hogy abban mindketten örömötöket leljétek és senki sem sérül benne.


- Ne lopj helyett: Állíts elő értéket, legyél tevékeny, tartsd tiszteletben az emberi tulajdont!


- Ne hazudj helyett: Mondj mindig igazad, légy őszinte.


Ez szerintem sokkal emberbarátibb és humánusabb lenne, könnyebben fogyasztható, kevésbé tiltó és rideg.

2021. nov. 2. 10:57
Nekem egyet is elég lenne ha be tudnám tartani,megkönnyítené az életem:ne ragadtassam el magamat állandóan.
2021. nov. 2. 10:50
Nekem nem lenne, ki szeretném élvezni az életemet, nem keretek közé szorítani.
2021. okt. 31. 21:28

Nem igazán ismerős nekem ez, én nem tanultam vallást az iskolában anno. Átolvastam és elavult mind. A két utolsó értelmetlen, mert kívánni nem bűn. Az első 7 - nem tartom bűnnek, köztük az 5. szintén, mert az ember húsevő is.

7-8 ez viszont szerintem követendő példa kéne legyen mindenkiben !

24. Amaunet (válaszként erre: 23. - A4e7cf9021)
2021. okt. 31. 21:16
Ha te a tanácsokat, hogy tanulj, olvass cseszegetésnek véled az a te problémád.
23. a4e7cf9021 (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2021. okt. 31. 20:57
Szerintem a másik cseszegetése nem szerepel a Tízparancsolatban, de javíts ki, ha tévedek.
22. Amaunet (válaszként erre: 8. - A4e7cf9021)
2021. okt. 31. 20:53

Talán, ha tanulmányoznád a vallást, a Bibliát, az akkor élt emberek életét, a történelmet, akkor értenéd és nem tennél fel ilyen buta kérdéseket.

Ezeket a kisiskolások is ismerik már, akik jelen korban erkölcstan vagy hitoktatás keretében ismerkednek a vallással.

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - A4e7cf9021)
2021. okt. 31. 13:33

Ezek a kérdések, ha őszintén érdekelnek, akkor bemész egy templomba, parókiára és felteszed a kérdéseidet. Nem biztos, hogy kielégítőek lesznek a válaszok, de hiteles forrásból kapsz válaszokat.

Semmit nem kell szó szerint érteni, a 10 parancsolatot sem. Ezért ajánlom, hogy hitelesforrást keress!!!!!!

20. d4fd7bb1a9 (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. okt. 31. 13:20
Egyiket sem kell kukába dobni, ez így teljes. Nem számít mit szeretnék én, vagy más.
19. Scherlock (válaszként erre: 18. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 31. 11:08
:)))
18. 71ddaa07fa (válaszként erre: 17. - Scherlock)
2021. okt. 31. 10:59
Már azon is csodálkozom, hogy a hozzászólásomat még nem törölték. :)
17. Scherlock (válaszként erre: 13. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 31. 10:53
Ez benne lehetne a portál szabályzatban.
2021. okt. 31. 10:46

Van annak már kb. 20 éve is, amikor egyik reggel bármerre is mentünk a városban, minden lehetséges helyre ki volt ragasztva egy kis cetli. Posta ajtó, bank bejárat, üzletek kirakatára, önkormányzat, akárhova. Rajta a felhívás:

"Ne lopj, ne csalj, ne hazudj, mert a kormány nem tűri a konkurenciát!"


Sohasem tudtuk meg, kik voltak a tettesek, az is igaz, hogy kb. délre el is tűntek a tacepaók. :))

15. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 31. 10:14
👍👍👍
14. Bless the child (válaszként erre: 13. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 31. 10:03
😂😂😂😂😂
2021. okt. 31. 10:02

Kiegészíteném ezzel:


Naponta felesleges kérdéseket ne tégy fel a különböző közösségi portálokon, csak azért, hogy mások figyelmét magadra szegezd.

2021. okt. 31. 10:01
Ateistaként nem vagyok jó a tízparancsolatból, viszont a 7 főbűn fejből megy David Finchernek köszönhetően
2021. okt. 31. 09:57
Kezdesz kiesni a ritmusból, a címnek nyelvtani hibái vannak😀
10. dafke
2021. okt. 31. 09:53

Egyet sem...

Az enyémben csak egy lenne... hogy ne árts szándékosan senkinek. Kivéve a pedofilokat, azok pusztulhatnak.

9. a4e7cf9021 (válaszként erre: 8. - A4e7cf9021)
2021. okt. 31. 09:40

Természetesen nem muszáj velem egyetérteni, ez ilyen szabad gondolatmenet a részemről, nem vélemény, hanem inkább elmélkedés a részemről.


Várom kommentjeiteket, mit gondoltok a kérdésről.

2021. okt. 31. 09:25

Az én 10 parancsolat kritikám:


Uradat, istenedet imádd és csak neki szolgálj! - Melyik urat? Allahot, Buddhát, vagy Zeuszt? Vagy arról van szó, hogy Marinak életfogytiglan kell szolgálnia az urát Bélát, aki állandóan kékfoltosra veri őt és egy agresszív barom?


2: Isten nevét hiába ne vedd! - Akkor azt se lehet mondani, hogy "jajj Istenem", vagy "Úristen", vagy "Atyaég"? Vagy csak szidni nem lehet őt?


3: Az Úr napját szenteld meg! - Aki nem jár templomba, az nem jó keresztény? És aki megszenteli az Úr napját, az összes többi nap meg úgy viselkedik, mint egy tébolyult elmebeteg, azzal mi van?


4: Apádat és anyádat tiszteld! - Kitűnő: Ezt mondd azoknak, akiket kiskorában elhagytak a szülei, árvaházban nevelkedett fel, nem ismerte a szüleit, vagy a szülei agresszív alkoholista állatok és naponta verik a gyereküket. Vagy épp csak "verbálisan" terrorizálják.


5: Ne ölj! Egy hangyára rálépni gyilkosságnak számít? Vagy a csirkét leölni húsáért? Önvédelemből ölni, ha megtámadnak gyilkosság? Háborúkkal mi a helyzet? Törvényesített gyilkolászás?


6: Ne paráználkodj! Mert? Mit takar ez magában? Ha 2 ember közös beleegyezéssel, felelősen paráználkodik egymással, az miért bűn? Nem ártanak senkinek. Ha egy házaspár naponta 5-6 menetet is lenyom, az paráznaság? Vagy ha házasságon kívül van szex? Mindketten akarják, örömüket lelik benne-persze nem ész nélkül, védekeznek. Azonos nemű párok szexualitása paráznaság lenne? Miért? Senkinek sem ártanak. Orális, anális szex? Hármasban, tolni paráznaság? Miért nem lehet letépni a bujaság virágait?


7: Ne lopj! - Remek! Kezdjék a, politikusaink, akik milliárdokat lopnak, de semmi következménye. Kis lopás bűn, de a nagy lopás nem? Ha Béla ellop 1 kiló kenyeret, az bezzeg börtön. És ha Julcsa azért lopja el a 3 zsemlét, hogy ne haljon éhen szó szerint?


8: Ne hazudj! - Kegyes hazugsággal mi van? Az őszinteség nem mindig megoldás.


9: Felebarátod házastársát ne kívánd! - Mi van akkor, ha a felebarátom és házastársa hármasszexet ajánl fel, közmegegyezéssel, azaz senkinek sincs ellenére. Így senki nem csal meg senkit. Micsoda bűn tényleg....


10: Másik tulajdonát ne kívánd! - Kb ugyanaz, mint a lopás..

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. okt. 31. 09:19

A Biblia pont az a könyv, amin nem illenék válzoztatni, de az más, mit tart még aktuálisnak belőle valaki, illetve mit tart be hite, vagy habitusa szerint.


Röviden, mindent változatlanul hagynék.

2021. okt. 31. 08:56

IV. Atyádat és anyádat tiszteld!

V. Ne ölj!

VII. Ne lopj!

VIII. Ne hazudj!

X. Mások tulajdonát ne kívánd!

2021. okt. 31. 08:45
Megdupláznám, és politikusnak képzelném magam.
2021. okt. 31. 08:38
A Ne ölj! maradhatna. A többi kuka
2021. okt. 31. 08:29
Mindet meg kellene tartani.
2. globus (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. okt. 31. 08:28
Hát a Ne paráználkodjál-nak pl. ma már semmi értelme.
2021. okt. 31. 08:26
Mit tartanál meg a jelenlegi (bibliai) Tízparancsolatból és melyik törvényt törölnéd el, dobnád ki a kukába?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook