Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lehet a legkedvezőbb megoldás? fórum

Mi lehet a legkedvezőbb megoldás? (tudásbázis kérdés)


30. Totyka (válaszként erre: 29. - Jasmine24)
2018. júl. 11. 21:02
Jó döntést hoztatok, ha haza jöttök, akkor zárjatok le mindent magatok mögött.
2018. júl. 10. 11:29
Mindenkinek koszonom a valaszat, tanacsat! Ezzel igazabol az volt a celom, hogy lassam ki hogyan gondolkodna hasonlo helyzetben. Mi az eladasnal dontottunk, holnap jonnek a lakast megnezni. Tul rizikosnak talaljuk a kiadast es sajnos az ugynoksegek nagyon sok penzt lehuznak, igy a kiadas osszege nem fedezne a hitelt. Ha hazakoltozunk, mar nem feltetlen lesz olyan nagy jovedelmunk, mint itt es nem szeretnenk 15 evre elhavazni, inkabb letudjuk es nyugodt szivvel jovunk el. Ha nem lenne rajta ilyen sok tartozas, legfeljebb 5 ev, akkor teljesen mashogy nezne ki. 5 evet meg be lehet jobban tervezni, de 15 ev mar nem annyira belathato.
28. 12d083b51b (válaszként erre: 27. - Amaunet)
2018. júl. 10. 11:07

Semmi gond! Ezzel csak azt akartam jelezni, hogy szerintem is ez a legésszerűbb megoldás, és nem igazán kaptam érte köszönetet!

De ilyen is van! :))

27. Amaunet (válaszként erre: 26. - 12d083b51b)
2018. júl. 10. 10:56
Bocsánat, hogy a kérdezőnek válaszoltam és nem olvastam a bejegyzésed! 😭
26. 12d083b51b (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2018. júl. 10. 07:00

A 2-es hsz.-ben pontosan ezt írtam:

keressen egy megbízható embert, aki majd odafigyel a házra, és adja ki bérbe. A bérleti díjból tudja fizetni a törlesztőket... hát nem sok köszönetet kaptam érte.

Mindegy, mára kialudtam. :))

25. Amaunet (válaszként erre: 11. - Jasmine24)
2018. júl. 9. 21:42

Azt biztosan jó áron ki lehet adni.

Keressetek egy ügynökséget (jó hírűt, megbízhatót)!

24. Amaunet (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2018. júl. 9. 21:39

Keresnék külföldön egy olyan ügynökséget, amelyik folyamatosan kitudja adni a lakást.

Igaz, lesz költsége, de legalább biztonságban van az ingatlan.

Az ebből származó jövedelmet pedig a törlesztésre fordítanám.


Ha az ingatlan nem Európában van, akkor eladnám.

23. michelle.r (válaszként erre: 6. - Jasmine24)
2018. júl. 9. 21:32

Lehet. Senki nem néz elmeroggyantnak, de hogy szeretnél választ kapni, amikor az sem világos, mit kérdezel? Hol az ingatlan, milyen ingatlan, mitől menne lefelé az ára? Már ha nem Szíriában van ;)


Egyébként pedig bízz meg egy ingatlankezelő céget, jutalékért, de gondoskodnak arról, hogy bérbe legyen adva, beszedik a bérleti díjat, kezelik a lakást.

22. Jasmine24 (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2018. júl. 9. 15:46
Igen, ez nem rossz otlet, majd ferjemnek is felvetem a dolgot. Nem szivesen valnank meg tole, ki tudja kesobb mikor jonne jol, de az a 15 ev zavaro tenyezo.
21. Guruljka (válaszként erre: 15. - Jasmine24)
2018. júl. 9. 15:43

No ez biztató, mert segítenek az ingatlanossal is beszélni.

Apró dolgokat lehet kérni barátoktól is. Tanácsot is. Aztán a lebonyolítást meg tudod oldani. Az ingatlanossal, a bankkal is lehet online értekezni, ha az angol nyelv nem okoz gondot.


Én szakember segítségével átgondolnám, a jelen körülmények között meg tudnám-e tartani.

Ingatlanos szakember a közeljövő ár-alakulásait is elég jól meg tudja saccolni. Még ha nem is lát a jövőbe, támpontot tud adni. A bank pedig amúgy is kér egy ingatlanszakértői véleményt adott esetben.

20. Jasmine24 (válaszként erre: 18. - 12d083b51b)
2018. júl. 9. 15:43
Te tamadtal. Minden modatod teljesen jogos volt, de amikor az elejen ugy kezdi valaki, hogy 'Ugye te se gondolod komolyan...' az eleg lenezo nem?
19. Jasmine24 (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2018. júl. 9. 15:41
Sajnos igen. Ahogy leirtam az elejen, legjobb esetben is nullara jonnenk ki (nem a lakas milyensege miatt, sajnos egyeb nem vart dolgok, amikrol nem tehetunk), vagy meg annyira sem. :(
18. 12d083b51b (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. júl. 9. 15:41

Vigyázz, mert még ezt az egyébként logikus választ is "kioktatás"-nak veszi és te is kapod tőle a rosszalló kifejezésű pofákat.

Segítséget vár, válaszolunk neki, és még ő támad minket!! ?? Micsoda stílus ez?

17. Jasmine24 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. júl. 9. 15:40
Jelenleg a lakasban elunk es 12 eve, angollal nincs problema, ki is vennek, ha arrol lenne szo. Csak 15 ev meg hosszu ido, mire lejar a hitele. Ezert filozunk.
16. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Jasmine24)
2018. júl. 9. 15:40
Nem merném kiadni. Sokat buknál, ha eladnád?
15. Jasmine24 (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
2018. júl. 9. 15:37
Testver lenne a kozelben es jo par barat, de nyilvan nem akar az ember extra nyugot okozni masnak, megse szivesen segitenenek is.
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. júl. 9. 15:37
Hozzáteszem, én imádnám. ☺
13. Guruljka (válaszként erre: 11. - Jasmine24)
2018. júl. 9. 15:36

Az ottani bankkal kellene beszélni, ott szokás az ilyesmit a hitelező bankkal is megbeszélni.

És ha egy ottani ingatlanossal töprengsz együtt, többre mégy.

Nem tudom, mennyire beszélsz angolul, egy magyar-angol ügyvéd is sokat tudna segíteni.

12. Jasmine24 (válaszként erre: 8. - 12d083b51b)
2018. júl. 9. 15:35
Nem mondtad de a kioktato stilus nem jon be. Itt nem errol van szo hogy tetszik vagy nem tetszik, hanem mas emberek velemenyet akarom olvasni, fuggetlenul attol, hogy egyeterte-e vagy sem. Ennyi. Nem itt varom a megoldast az eletemhez nyilvan!
11. Jasmine24 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. júl. 9. 15:33
Angliarol van szo, kisvarosban, a lakas a varos kozpontjatol 5 percre talalhato. Kerttel es jo allapotban.
10. fincsi5 (válaszként erre: 4. - 12d083b51b)
2018. júl. 9. 15:33

Mi nem tetszik, nem értelek.

Hollandiában van a ház, vagy Romániában?


Mondjuk ahová nem tudok sűrűn menni, nem mernék kiadni, hacsak tényleg nincs valaki a közelben, aki ránéz a bérlőkre.


De a legmegnyugtatóbb nekem az lenne, ha most eladnám. De a te házad, a te várad.

9. Guruljka (válaszként erre: 3. - Jasmine24)
2018. júl. 9. 15:31

Az ingatlanok ára mindig hullámzik, ez megint csak függ még az országtól is.

Az sem törvényszerű, hogy akinek kiadod, az lelakja. Sok európai országban komoly szerződések védenek meg az ilyentől.


Talán úgy is fel lehetne újítani, hogy a benne lakó végezteti el a felújítást apránként, és ennek fejében csökkentett bérleti díjat fizet, vagy szerződésben megállapodtok, hogy x ideig nem fizet, de a munkákat el kell végeznie.


Nem tudom a hitelt pontosan, tényleg maradna-e az eladás után még tartozás. Azt sem tudom, hogy szeretnéd-e azt a házat később. Odalátogatnál-e akár lakni, akár nyaralni. Van-e családtag, aki majd 20 év múlva használná, satöbbi.

8. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - Jasmine24)
2018. júl. 9. 15:26

Én ilyet nem mondtam!

Teljesen mást mondtam, de ha az meg nem tetszik, hát nem tetszik!

Eszemben sem volt, hogy a torkodnak essek, különben sem stílusom, sajnálom, ha félre értettél.

2018. júl. 9. 15:26
Mondjuk a külföld is tág fogalom! Sőt, a ház is, mert lehet egy szicíliai kis vályog tanyától kezdve holland emeletes ház is.
2018. júl. 9. 15:20
Lehet itt a Hoxan meg kerdezni ugy valamit hogy az emberek ne nezzenek hulyenek???? Vagy kihaltak mar a normalis emberek....szomoru, hogy 1 ember ir ide az is elmeroggyantnak nez.
5. Jasmine24 (válaszként erre: 4. - 12d083b51b)
2018. júl. 9. 15:15
Persze hogy nem gondoltam komolyan, de kerdezni es mas velemenyet kikerni csak lehet? Nem kell mindjart a torkomnak ugrani!
4. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - Jasmine24)
2018. júl. 9. 15:05

Ezt így, látatban ugye te sem gondoltad komolyan, hogy majd itt valaki tutira megmondja, mi is lesz a legjobb.

Sokat számít, hol van az a ház, az országnak melyik részét, a településen belül központban vagy a szélén. Milyen öreg, milyen állapotban van... az alapján, amiket elmondtál, semmit nem lehet tutira mondani. Ha látnánk a házat, ha tudnánk, hogy arrafelé milyen árakon kelnek, milyen állapotban levő, mekkora lakások???


Én csak egy lehetséges megoldást vetettem fel, de egyáltalán nem biztos, hogy ez a tuti megoldás.

3. Jasmine24 (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2018. júl. 9. 14:53
Koszonom a valaszt! Akkor mi a helyzet? Ha ugy nez ki, hogy az igatlannak ennel mar csak rosszabb ara lesz az ido elorehaladtaval? Akkor is inkabb kiadni?
2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2018. júl. 9. 14:31

Keresnék egy olyan ismerőst, aki:

- vagy felvállalja, hogy a bérlőre odafigyel, beszedi a bérleti díjat és befizeti belőle a törlesztőt, cserébe övé a kert használati jog, és annak minden hozama

- vagy ugyanilyen jó ismerős, ha lakhatási gondja van, költözzön be, és a nekem fizetendő bérleti díj helyett fizesse a törlesztőt...


Ha az eladást most csak 0-ra lehet kihozni, akkor azt most nem kellene szorgalmazni. Lehet még annak az ingatlannak jobb ára is.

2018. júl. 9. 13:48

Sziasztok! Egy kerdest szeretnek feltenni, kivancsi vagyok ki hogyan dontene.


Adott egy lakas (kulfoldon), amin 15 ev hitel van meg osszesen. Egyeb okok miatt, csak aron alul lehetne eladni, ami azt kelenti, hogy legjobb esetben is nullara jonne ki az ember, vagy meg maradna rajta nemi tartozas, de legalabb el van adva.


A masik lehetoseg, hogy kiadja, es 15 ev mulva mar profitalhat is a lakason. Azonban rizikos, mert mivel a lakas kulfoldon van, igy nehez kontroll alatt tartan a dolgokat itthonrol. Fontos, hogy folyamatosan ki legyen adva, hogy a kolcson fedezve legyen, stb.


Ki mit valasztana ebben a helyzetben? Koszonom elore is aki valaszol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook