Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi használható visszér ellen? fórum

Mi használható visszér ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
35. f72d419d5f (válaszként erre: 34. - Zolko96)
2007. febr. 9. 15:59
Szia nem akarlak kiábrándítani ,de ha már előrehaladott a visszér akkor már a detralex sem fog használni,neke3m legalábbis ezt mondta az orvos és még nagyon drága is ahoz hogy ne használjon.A műtét közben nekem is injekcióztak de mivel érzéstelenítve voltam deréktól lefele így nem éreztem
34. zolko96 (válaszként erre: 33. - F72d419d5f)
2007. febr. 9. 15:27
Szia tegnap voltam a körzeti orvosnál,írt ki detralex gyógyszert ami gátolja a vénák tágulását napi 1szemet kell bevenni,meg Lioton gélt ami nagyon jó.Fel kell keresnem egy érsebészt,hogy elinjekciózza az ereket, csak félek elmenni mert az nagyon nagyon fáj iszonyatosan csíp,korábban már voltam tapasztalatból írom.
33. f72d419d5f (válaszként erre: 31. - Zolko96)
2007. febr. 7. 07:28
szia nekem tavaly műtötték a lábam de szerencsére azóta nem fáj ,néha egy kicsit a térdhajlékomnál egy ponton.de viszont hordom a gumiharisnyát rendszeresen.nekem is sajnos öröklött volt apu részéről,de sajnos a fogamzásgátlótól jött ki igazán
32. Rika1
2007. febr. 7. 03:08
Nekem a múltkor fájt a vádlimnál és kék is volt,bekentem Venoruton géllel,egy pár napig fásliztam,és elmult.
2007. febr. 4. 19:28
Sziasztok engem 2-szer műtöttek meg visszérrel,mind a 2 lábamat.Kb 10évvel ezelőtt,de ugyanúgy kijött a visszér csak máshol.Én azt mondom, hogy ez egy mulhatattlan örökletes betegség.Apukám családfájában mindenkinek visszeres a lába.Félek,hogy a gyerekeim örökölni fogják.Ráadásu mostanában sokat nyilallik és fáj.
30. daroki
2007. febr. 4. 19:13
Jövő7 szombaton megyek egy magánklinikára a seprűvénák,hajszálerek probléma megoldására.Itt lézerrel tüntetik el,nagyon kiváncsi vagyok,hogy tényleg el is fog-e tűnni?Volt már vki ilyen kezeléseken?
29. pandalami (válaszként erre: 28. - Melon)
2007. jan. 24. 11:49
Nagyon sok fajta krém után találtam rá a neten,a házipatika oldalon.Amikor kértem a gyógyszertárban azt sem tudták mi az?aztán kiderült,hogy csak ők nem tartanak.de jobb helyeken igen.De akkor is hozatniuk kell ha nincsrecept nélkül megkaphatod(bár már elég sok mindent)A heparinnal azonos natrium pentosapolysulfuricumot tartalmaz,és még különböző gyógynövénykivonatot.A 100g-os kiszerelés jobban megéri 1260.-ft te tudsz valami jobbról,
28. melon
2007. jan. 24. 11:12
én még nem hallottam az SP-54-ről. hol kapható? tudod esetleg, hogy mi a hatóanyaga?
27. pandalami (válaszként erre: 26. - Kft)
2007. jan. 24. 10:04
Én évek óta küszködöm a visszerekkel.Kereskedelemben dolgozom,az meg csak tett rá.Sok mindent kipróbáltam. 3-szor jegyeztek elő műtétre.de mindíg be volt gyulladva.Aztán a kenőcstől valamennyire visszahúzódott. SP-54 a neve.Nagyon tudom ajánlani mindenkinek. Éva
26. kft
2007. jan. 5. 13:24
venoruton gél,vagy a legjobb a körömvirág kenőcs.az én lábam dagad is a viszerektől nagyon,fel kell póckolnom
25. f72d419d5f (válaszként erre: 24. - Melon)
2006. okt. 27. 16:04
Hát szerintem a terhesség csak ront a helyzeten
24. melon
2006. okt. 25. 09:21

és szerinted is várjak a szülésig?

kicsit most megijedtem, mert nekem nem fájnak, - néha, néha egy kicsit csak - de azt mondod, neked is így volt, aztán jöttek hirtelen a fájdalmak!

23. f72d419d5f (válaszként erre: 21. - Melon)
2006. okt. 24. 19:47
A szőlőmagos krémeket én is hallottam hogy visszérre alkalmazzák ,de mint az egyik hozzászólásomban emlytettem ,ha valakinek már nagyon előrehaladott visszere van /ami nekem is volt évekig csak nem fájt,de január óta szinte állandóan . /akkor mindegy mit ken rá ill. milyen tablettát szed.
22. f72d419d5f (válaszként erre: 20. - Melon)
2006. okt. 24. 19:42

Szia

nekem volt egy hosszú ér ami a combtőtől indult a térdhajlatig ,ez nagyon sokat fájt ,az alsó lábszaramon kissebb seprűvénák voltak ,de ezt csak körbeinjekciózták ,mondta az orvos hogy ezt nem lehet teljesen eltüntetni.Ezek elhalványodtak valamennyire.A combomon a térdhajlatig kb 25 kb félcentis vágás van és egy kb 4 cm vágásom van alábszáron belül a térdtől kb10 centire.Attól ne félj hogy a vér hova folyik ,ugyanis amit kevesznek eret az ugye rossz ,ezek helyett a jó visszerek átveszik a funkciójukat ,ebből nincs baj.Nekem a ball lábamat műtötték augusztus közepén gumiharisnyát kellett hordani hat hétig,azóta pedig amikor dolgozok akkor hordom.Ha tényleg sokat fáj szerintem menj el érsebészhez ,aztán megbeszéled vele a részleteket.Én is sokáig húztam az időt több mint fél évig fájt szinte állandóan ,Rávettem magam hogy elmenjek ,és nem bántam meg.De sajnos visszajöhet ,erre nincs garancia ez alkati kérdés is

21. melon
2006. okt. 24. 14:51
a múltkor egy kozmetikus azt mondta, hogy a vendégei az Ilcsi nénis szőlőmagos masszírozókrémet eszik, és ettől nem fájnak a visszereik, és valamennyire visszahúzódnak. mert hogy ebben a termékben tényleg van szőlőmag sok és ezért használ.
20. melon (válaszként erre: 19. - F72d419d5f)
2006. okt. 24. 14:43

Szia Tilva!

Neked milyen visszereid voltak/vannak?

Túl sok kacskaringós ér, meg egyéb rövid szakaszú erek vannak a lábamon, hogy azt mindet eltüntetni úgysem lehet - mert ennyi vénát nem szeretnék eltávolíttatni! - mármint nem merek ennyit kiszedetni! Hol folyna tovább az vér?

19. f72d419d5f (válaszként erre: 18. - Melon)
2006. okt. 24. 14:16
Szia nekem azt mondta a doki amikor rákérdeztem aszájon át szedhető gyógyszerekre,hogy ugyan szedhetem de csak pénzkidobás , műtétet javasolt minnél előbb menj el érsebészhez és mutastd meg neki a lábad ,ne húzd túl sokáig a műtétet /persze ha javasolja /
18. melon
2006. okt. 24. 13:17

És mi a helyzet szájon át szedhető "vénaerősítőkkel"?

Pl: vanoruton kapszula, venastat, venal kapszula?

ezek segítenek? Mondjuk terhesség előtt nem annyira jó ezeket szedni gondolom.

Dudorodni még nem dudorodnak, de az erek egyre jobban átlátszanak a bőrömön, egyre több helyen!

Néha már utálok ránézni a lábamra, mert mindig felfedezek egy-egy újabb "jövevényt".

2006. okt. 22. 17:23

Sziasztok

Ha már nagyon előrehaladott a visszér akkor már bármit kenhetsz rá nem múlasztja el maximum rövid ideig enyhítí a fájdalmat.Én augusztus közepén műtettem mag a lábam ,semmi problémám nincs azóta remélem nem is jön vissza ,bár nincs rá garancia ez alkati kérdés ezt mondta a doki is ,minden esetre pár kiló minusz ,lábfel polcolás ,krémezés nem árthat.

16. daroki
2006. okt. 20. 21:16

Szia Melon!


Örülök,hogy nem kapkodod el a műtétet,hidd el tényleg érdemes várnod,ha még babavárás előtt állsz!

Én nem magánrendelőbe mentem anno,simán TB-re megcsináltattam és annak idején én esztétikai okokból.Nagyon fiatal voltam,néztek is a szobatársaim,hogy mit keresek én ott közöttük(leginkább középkorosztály feküdt a szobában).

Amit még tanácsolni tudok,hogy amikor fájnak is a lábaid akkor segíthet egy kis fáslizás,vagy gumiharisnya viselése.De ezek úgy érnek vmit,ha rögtön felkelés után magadra tekered,rakod.Ezeket én is az érsebészemtől tudom.

Nekem tényleg alig láccik vmi a műtétből.(szerencsére)Viszont vannak hajszálereim amik szintén nagyon rondák,de ezeket még nem sikerült eltüntetni.Ezekre is van megoldás,habár az érsebészem azt mondta,hogy felesleges pénzkidobás,mert úgyis visszajönnek:(((

15. melon
2006. okt. 20. 12:44

Kedves Daroki!

Örültem a gyors válaszodnak, megerősített abban, hogy várjak a szülésig a műtéttel.

Kb. 2 éve voltam egy érsebészeti magánrendelőben, ott a jobb lábamon lévő hosszú kacskaringós vénára a műtétet javasolta a doki, de azért, hogy esztétikailag ne zavarjon. - Azt mondta, hogy orvosi probléma még nincs vele. Persze ez két éve volt. Azóta az a véna hosszabb lett - mármint a látható szakasz -, átnyúlt a belső combomra is. Mondhatom gyönyörű. Van, hogy jobban látszik, van, hogy kevésbé.

És van a másik combomon is, a vádlimon is - mindenfelé. A bal bokám felett hátul egyébként már 10 éves korom óta ott van. Akkor persze még nem zavart. A többi a huszas évek elején kezdett kijönni. Mostanra azonban tényleg rájöttem, hogy kenegethetem mindennel, hidegvízzel zuhanyoztathatom, tornáztathatom, ez mind nem ér semmit. Csak a műtét tudja eltüntetni őket. Mindegyiktől úgysem tudok megszabadulni, de azért a legrondábbaktól gondolom igen. Remélem túl nagy heg nem marad utána - ugyanis a visszereken kívül még megáldott a sors baromi vékony bőrrel is, ami elég rosszul hegesedik, és "szép" nyoma marad jódarabig még az elvakart szúnyogcsípésnek is.

14. daroki (válaszként erre: 13. - Melon)
2006. okt. 19. 19:02

Szia Melon!


Garancia?Az sajnos nincsen rá,de abban egészen biztos vagyok,hogyha nem szültem volna meg a jánykámat akkor a lábaimmal most nem lenne semmi gondom.Ez persze most úgy hangozhat,hogy megbántam a kislányomat,de szó sincs róla.Tudtam jól,hogy hajlamom van a visszeresedére,az anyukámtól kezdve az ő szülein keresztül mindenkinek volt a családban sajnos:(Nem szeretnék én sem rendszert csinálni ezekből a műtétekből,egyenlőre én is a halogatásnál tartok,pedig mostanában kéne az a műtét,mert nyáron nem jó az ilyet bevállalni a fáslizások miatt.

Én a helyedben mindenképpen megvárnám az első gyerkö születését,és utána feküdnék kés alá.A terhesség alatt sajnos nagyon ronda tud lenni egy láb(persze annak akinek hajlama van rá)tapasztalatból mondom.Az én nődokim amikor meglátta a lábaimat azt mondta,hogy ilyen csúnya visszeres lábbal nem találkozott még a pályája alatt:((Elis mentem ezután az érsebészhez és ő mondta,hogy várjam meg amíg megszületik a baba,várjam meg azt is amíg vége nem lesz a szoptatásnak ezután azért fog javulni a lábaim állapota.Ez így is lett,de én még most is azt mondom,hogy ráférne egy műtét.

Nekem a combomon is voltak(vannak)és a vádlin is akad.Fennt a combról elindul és szinte meg sem áll a bokámig,kacskaringózik itt rajtam,pedig hívatlan vendég,nagyon nem hívtam:))

Amikor menstruálok akkor szokott fájni,meg estére szoktam érezni,hogy fáradtabbak,de ez sokban függ attól is,hogy aznap milyen napom volt.Szaladgálos,vagy pihizősebb.

Én nem vettem észre magamon,hogy a műtét miatt jobban fázna a lábam,mondom full jó volt a műtét,fájni sem fájt,ezerszer inkább visszér műtétre mennék,mint egy fogászati rendelőbe:)

13. melon (válaszként erre: 12. - Daroki)
2006. okt. 19. 15:25

Kedves Daroki!

És ha ismét megműtteted a lábad, mi a garancia rá, hogy ez lesz az utolsó? Vagy meddig lehet ezeket műtettni? Ha kijön megint egy? A végén elfogy az összes véna!

Egy kolleganőmnek az első nagy véna eltávolítása után sokkal jobban fázott a lába télen.

Ezeket csak azért kérdezem, mert én is meg vagyok átkozva a visszerekkel, és az eszemmel tudom is, hogy műtét lesz a vége, persze mindenféle más dologgal próbálkozom közben - lehet csak azért, hogy halogassam a dolgot.

Talán az első gyerekig várok - reméljük az jövőre lesz. Persze attól is félek, hogy akkor aztán úgy tönkremennek, hogy semmit nem lehet kezdeni velük.

Neked milyen súlyos visszereid voltak? Vádlin vagy combon?

12. daroki
2006. okt. 17. 19:47

Sziasztok!


Nekem a terhességeim hozták elő a visszereimet:(A második gyerköm születése után elmentem megműtetni a lábamat és azt kell mondjam nem bántam meg.Egyik nap bementem,műtöttek,másnap reggel ki is dobtak.Egy hét után varratszedés,fél év gyógyulás a lábamnak(mert kék-lila volt)de gyönyörüek lettek.Most megint műtétben gondolkodom,mert lassan 3 éve szültem még egy gyerköt és a lábaim megint csúnyák lettek:(De én nem beszélnék le senkit sem a műtétről,ezekben a krémekben én nem hiszek,használtam én is mindenfélét,de ami segített rajtam az a műtét volt.

11. melon (válaszként erre: 3. - Manon)
2006. okt. 17. 11:49

Kedves Manon!

Bérescseppet csepegtettél körömvirágkrémbe? Milyen arányban? És milyen visszereket tüntetett el?

Üdv

Melon

2006. aug. 2. 12:21

Igazából a Körömvirág kenőcsben magasabb a hatóanyag összetétel(mint a krémekben).

Öröklött hajlammal ,hát.... sajna a kilátások hajlamilag nálam is dettó.Most 1 hete kenegetem a körömv. kenöcssel meg váltó zuhany,de az eredményre várni kell .Lehet,hogy heteket.Próba cseresznye:D

2006. aug. 2. 11:57

Nekem pocsékul néz ki a vádlim: klasszikus kidudorodó csúnya visszér, nem is hordok rövid szoknyát. Sajnos örököltem. Fájni viszont csak ritkán szokott, a múlt heti meleg kicsit betett neki.

Nektek ezek a krémek milyen fokú visszérre használtak?

2006. aug. 2. 08:50

A Lioton gélt, venoruton gélt használta valaki ?

A körömvirágkrémből bármelyik fajta hatásos ?

Melyik fajta vadgesztenyés krém ?

7. 978c6e4f5a (válaszként erre: 3. - Manon)
2006. aug. 2. 08:48

Na ez király, akkor dupla problémamegoldó.

Nekem még nem fáj, csak nem szép látvány.

Sötét csíkok, és néhány seprűs lila változat. Ezektől szeretnék megszabadulni !

Azt hiszem jó adag családi hajlammal is meg vagyok áldva !

Köszi a jótanácsokat.Majd válogatok !

2006. aug. 1. 20:41

nekem a luna sósborszesz gél vadgesztenyés változata vált be

interneten lehet rendelni is lehet kapni gyógyszertárban is de ott drágább

van zsirégető gélükis nekem az is bejött

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook