Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi dolgunk a világon? Mi értelme van az életünknek? Miért születtünk erre a földre? fórum

Mi dolgunk a világon? Mi értelme van az életünknek? Miért születtünk erre a földre? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 15. 05:23
Az élet értelmét azok tudják,akik már megvilágosodtak.Biztos vagyok benne,hogy ez nem a munka,nem a pénz,nem a tárgyak,család,gyerek.Ennél sokkal de sokkal másabb dologról van szó.Amikor az ember függetleníteni tudja magát az anyagi,földi dolgoktól.Egyszer volt egy ilyen pillanatom,amikor átláttam hirtelen mindent az egész világról,és bekattant hogy ez az egész egy nagy rendszer,ami olyan egyszerű,hogy nem is értem miért nem tudtam ezt eddig.Csak az a baj,hogy ez csak egy pillanat volt mikor beleláttam ebbe,utána nem tudtam felidézni az összefüggéseket.Ettől függetlenül mindenkinek lehet egy célja,vagy több,amire azt mondja hogy ez az élete értelme,ezért született meg,de összességében szerintem csak egyetlen egy értelme van,és az mindenkinek ugyanaz.
2012. szept. 15. 03:10

Valahol azt olvastam a napokban...hogy nem keresni kell az élet értelmét.

Hanem értelmet kell adni az életnek.

Egyik gyerek-vagy fiatal kori tervem sem teljesült.

Most, a férjem halála után itt állok egyedül, egy cseperedő fiam van még egy háztartásban velem, de persze kifelé kacsingat már.

És úgy fogom fel, mint egy indító jelet.

Most, ennyi tapasztalattal a birtokomban, elkezdhetem a saját életemet. Igaz, a testi bajok fennálnak, és ezekkel is meg kell küzdenem, de hiszen eddig is küzdöttem, hol ezért, hol azért...Most magamért fogok.

2009. okt. 29. 15:15
Az út a cél.
31. ab4b6bc17d (válaszként erre: 30. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 29. 10:28
Nagyon sokáig azt sem tudtam, hogy mi szeretnék lenni és ez kétségbeesést váltott ki belőlem. Aztán végül megtaláltam az utam az egészségügyben és most már látom a fényt az alagút végén... :)
2009. okt. 29. 07:16
Egy bizonyos életkorban, pontosabban a gimis éveim alatt én sem tudtam, hogy mi a fenének (bocsi) vagyok a Földön!? Nem éreztem jól magam a bőrömben, nagyon félénk, befelé forduló emberke voltam. Ugyan voltak barátaim, de mégsem volt az igazi saját magamra nézve.
2009. okt. 28. 14:59
Hogy szeressünk.
28. ab4b6bc17d (válaszként erre: 1. - 80bbc22376)
2009. okt. 27. 10:44
Szia. Tetszik a kérdés. Lehet róla beszélgetni. Szerintem ezt érezni kell és minden életkorban változó. Pl. mondok egy példát az én életemből. 4,5 éve született meg a kislányom. Azóta azt tartom az életfeladatomnak, hogy biztonságban, harmóniában, szeretetben felneveljem :) mert nagyon szeretem.
2009. ápr. 21. 19:50

Kedves emsyke

Érdekes kérdéseket vetettél fel. Ezekre egyetlen ember sem tudja a választ. Mindenkinek más út van valahol megírva. Ha megmondanák Neked ezekre a kérdésekre a választ az sem segítene megoldani a mindennapi problémáidat. Én azt javaslom próbálj meg olyan oldalt keresni ahol megtalálod azt a Valakit akivel meg tudod osztani mindennapjaid problémáját. Hidd el nem Te vagy az egyetlen aki keresi a helyét az életben. Egy kedves levelező partner, egy jó barát segítségedre lehet a jövő képed kialakításában. Az is lehet hogy ő általa fogsz elkerülni arról a helyről egy szebb és boldogabb környezetbe. Merjél nagyokat álmodni és bízzál benne hogy ez meg is fog valósulni.

Én is így kezdtem el levelezni valakivel. Találkoztunk és most már nagyon boldog vagyok.

Sok sikert és kitartást a keresgéléshez.

Hidd el nagy szüksége van valakinek Rád épp úgy mint Te neki csak még nem találkoztatok.

2009. ápr. 20. 16:38

Ügyelj gondolataidra, mert azok szabják meg szavaidat,

ügyelj szavaidra, mert azok szabják meg tetteidet,

ügyelj tetteidre, mert azok szabják meg szokásaidat,

ügyelj szokásaidra, mert azok szabják meg jellemedet, és

ügyelj jellemedre, mert az szabja meg sorsodat."

/Frank Otlaw/

2009. ápr. 20. 16:29
Bocs, nem olvastam végig a hozzászólásokat, de látom, hogy részben a többiek is erről írtak. :)
24. dolores (válaszként erre: 19. - 80bbc22376)
2009. ápr. 20. 16:27

Valami történt veled az utóbbi időben? Valami sokkoló? Készűlsz az érettségire? Az is stresszel? Elvárások mindenfelől?


Ha nme tudsz lazítani azt jelenti, hogy valami mégis lehet az életedben, ami folyton stresszel. Ez lehet szülők, barát, osztálytárs.... te tudod. Vannak barátai, de úgy igaziak, nem haverok... Egy, két igaz brát. Belőlük nem kell több.... VAgy olyan ember az életében van-e, aki "tükörként" funkcionál az életedben. Akinek adsz a szavára és úgy gondolod, hogy reálisan lát téged? HA fórumot indítottál, valószínű ezek nincsenek meg....


Szerintem az alapkonfliktus nme te és a világ közt van, hanem te saját magaddal.... ismered önmagad valamennyire? Ez mindig fejlődik, de figyeled, hogy mikor hogyan viselkesz, hogyan reagálsz, hol tudnál fejlődni? HA ez nagyjából rendben van, akkor könnyebb kifele menni...


Persze ez sem megy úgy mint a karikacsapás. KÖnnyű mondani. Keresünk, boldogságot. Ki itt, ki ott..... család, barátok, hobbi, munka.... és ezek bizonyos ideig meg is maradnak. De aztán sok ember rájön, hogy a világ teremteve volt. Ebből rengeteg irodalom van, de én úgy gondolom, hogy sok filozófiát olvasni ebben a korban csak összezavar.....a rengeteg irányzat. Még nem igazán értünk meg rá....de természetesen vannak kivételek.

A világ teremtésénél az emberek körülnéznek, hogy ki az az Isten...él, figyel, mozog, vagy elhagyott? Békés vagy harcos, irányító, vagy gyengéden vezet.... Ez is egy olyan lelki utazás, amihez meg kell érni. Amit mélyen kell felfogni, hiszen az Istenséget nem lehet másképp.


Mint sokunk én is kereső voltam...én az Úrnál találtam meg azt a kielégítő tökéletességet, amire szükségem volt/van.


Kutass és gondolkodj kritikusan, ha ezt teszed szerintem megtalálod, amit keresel.

2009. ápr. 20. 12:15
hat igen...igazan nem mondanam magam Erdelyinek,mert romania nyugati reszen lakom,50kmre Magyarorszagtol...sajnos szuleim ebben a szemet orszagban ragadtak..szivesen elkoltoznek innen,de sajnos...igy hozta a sors.Amugy jol esik hallanom,h az Erdelyi Ebmereket nemes lekueknek tartod:)..Koszonom!..Eleg rossz itt lenni..romaniaban kisebbsegi magyar vagyok..Magyarorszagon pedig "mocskas roman"..nah de lenyegtelen..ne politikazzunk...a lenyeg akarhol elunk,mindannyian lehetunk embersegesek es tisztessegesek.Tudom,hogy fura,hogy annyit "koszonomozok",de ez hozzam tartozik....KOSZONOM!:)
22. cc6a363661 (válaszként erre: 21. - 80bbc22376)
2009. ápr. 20. 11:58

Most látom, a hozzászólásaidnál, hog yERdélyi vagy...


A '89-es forradalom óta, ahány ERdélyi Embert csak megismertem, mert ugye azután ezdtek el átjönni hazánkba, szóval Akiket csak megismertem, mind-mind nemes lelkű emberek...

Bár Te akkor még nem éltél, gondolom, a Szüleid meséltek róla, és az azt megelőző időszakról, máshogy nem mertem leírni, mert az már politikai kifejezés...

21. 80bbc22376 (válaszként erre: 9. - Cc6a363661)
2009. ápr. 20. 11:41

Koszonom szepen a jo kivansagot! En is sok-sok kitartast kivanok neked!:) igazad van..onbizalombol nekem eleg keves jutott...de igyekszem "epiteni".

Sajnalom,hogy olyan betegseggel kuzdesz,mint az asztma...a csaladomban is volt par emberke aki ezzel kuzdott:(...Kitartas neked is! Remelem sikerul elerned azt amit szeretnel:) Koszonok szepen mindent!:):)

2009. ápr. 20. 11:32

huha...meghatotdtam...koszonom nagyon szepen nektek a sok jo tanacsot!:)"VENBOSZI"..teljesen igazad van...es megprobalok tovabb keresgelni,mig meg nem talalom a jo utat:)..neharagudjatok,de nagyon magam alatt vagyok...es tenyleg BORZASZTOAN ORULOK,hogy valaszoltatok:)..tenyleg nem szeretnem sajnaltatni magam...csak ugy erzem,hogy teljesen magamra maradtam..:|

talan "VENBOSZI" hozzaszolasabol,az a leg nem jellemzobb ram,hogy bizom magamban..sajnos magammal kapcsolatban borzasztaon rosszul allok...nem tudom elfogani magam,utalom ugy a testem mint a lekem,a szemelyisegem..talan itt kene valtoztassak..ha sikerulne elfogadnom magam ugy ahogy vagyok egy lepessel kozelebb lennek a jo uthoz...de ezt csak magamnak kel megoldanom!

Ki sem tudom fejezni a halamat:)..komolyan borzasztoan koszonom neketek!!!:):)

19. 80bbc22376 (válaszként erre: 18. - Jpne)
2009. ápr. 20. 11:21

Koszonom a valaszodat!:)..sajnos itt romaniaban elgge el van maradva ez a pszihologiai es filozofiai dolog...en kozgazdasagi szakon vagyok.Megfogadom a tanacsodat es el fogom olvasni azt a konyvet...

Egyet ertek velek...hogy az eletunk folyaman talaljuk meg a letunknek ertelmet.Nemtudom..borzasztoan szep vagyok mostanaban esve..nem talalok ki utat..17eves korom ellenere nyugtatotkon elek(csaladi gondok stb.)...foggalmam sincs mihez kezdjek...mikor ilyen periodusaim vannak nem latom ertelmet annak,hogy eljek...borzasztoan lekis ember vagyok,es talan ez a legrosszabb...nem tudok kikapcsolni,egyszeruen ha nincs is ra okom ideges vagyok,remegek es ez a furcsa felelem erzes..nemtudom..itt aradon,ahol elek nincs fellendulve a pszihologia,es mivel nem is tudok jol romanul nincs ertelme elmennem...pedig szivesem kiprobalnam,hogy milyen,hogy segite ha meghallgat valaki.Rege voltam ennyire a "padlon"...tudom,hogy csakis sajat magamnak kell megoldanom..es igy is lesz,de nincs eleg lekierom meg:(..

Minden esetre koszonom szepen neked a sagitseged:)..es nagyon orulok,hogy kifejtetted sajat velemenyedet:)Remek ember lehetsz:) Tovabbi kellemes napot!:)

18. jpne (válaszként erre: 14. - 80bbc22376)
2009. ápr. 20. 10:43

A rövidítés nem helyesírási hiba, viszont az olyan, nem pontos j-vel van, ahogyan az ilyen sem és az ilyesmi sem. De ez csak néhány példa. Én erről beszéltem.

Gondolom ha ennyire lelki életű ember vagy, ami szerintem nagyon jó dolog, akkor a Főiskolán vagy Egyetemen ilyen irányzat felé vetted az irányt. Filozófia szakra jelentkeztél?

Én is tanultam filozófiát, pszichológiát és nagyon érdekes volt, nagyon jó felé viszik az ember gondolatait és nem olyan száraz mint egy tényszerű könyv. Bár abból is tudok nagyon jókat ajánlani, mint pl A gondolat hősei-t.

De hogy valami igazán a kérdésedre illő választ is írjak: Mindenkinek megvan a saját útja, saját elképzelése és a Te korosztályodban, ami a felnőttkor kezdete, de már nem serdülő, mindenkit foglalkoztatott ez a kérdés.

Az ember az élete folyamán találja meg a létének a mibenlétét és értelmét. Nekem ez a család lett, a továbbörökítés mind tudásban, mind létben.

Van aki a munkájában elért az emberiség tágabb vagy szűkebb közösséget előrevivő munkájában látja a születésének a miértjét. Mind beállítottság kérdése.

17. 40163fd81d (válaszként erre: 15. - 80bbc22376)
2009. ápr. 20. 10:41
Hidd el vannak rajtad kívül még olyan emberek ,akiket nem csak az érdekel ,hogy C-s vagy akár F -es melleket csináltassanak maguknak,vagy melyik a legjobb hajvasaló márka a világon,találd meg őket,járj nyitott szemmel és ne ítélj elsőre:)))
16. vénboszi (válaszként erre: 1. - 80bbc22376)
2009. ápr. 20. 10:24

Egészen pontosan mit szeretnél megtudni?

Tudod,nem az a fontos hogy mások hogy látják,hanem az,hogy TE hogy látod,Milyen könyveket olvastál eddig?Melyik irányzat az ami a szívedhez legközelebb áll?

Egy fontos:Nem szabad erőltetni semmit,ha érdekel a dolog,akkor a kezed ügyébe fog kerülni az,aminek oda kell kerülni,de mások ebben nem tudnak segíteni,mert mindenkinek megvan az útja,s ez egyéni,szóval erre neked kell rátalálni,de nem kell kapkodni,minden el fog érni hozzád idejében!!

Szóval,szerintem csak olvasgassál továbbra is,és keresgélj mígnem azt érzed hogy IGEEEEEEN EZ AZ!!!

Amikor ez az érzés eltalál,tudhatod hogy jó úton haladsz. :D

Nem is az a fontos,hogy meg tudod e beszélni valakivel,vagy nem,a legjobb társad hidd el TE magad vagy.A legfontosabb hogy bízz magadban,a megérzéseidben,s azt kövessed amit te jónak látsz.Millió út van,lehet hogy most ez tetszik,később meg valami más,mert minden változó.Nem szabad egynél leragadni,de amiben örömet és vigaszt találsz annál el is időzhetsz.De ha problémád van,más nem tudja megoldani helyetted,legfeljebb tanácsot tud adni mit tegyél,de az nem biztos hogy jó,mert a megoldásra neked kell rájönni.

15. 80bbc22376 (válaszként erre: 12. - Rozália)
2009. ápr. 20. 10:00
Nem unalombol nyitottam ezt a forumot!Kivancsi vagyok az emberek velemenyere..olvbastam eleget errol,de mint mar emlitettem,a kornyezetemben senki sem tudja kifejteni ezzel a temaval kapcsolatos gondolatait..szoval...vannak ennel idetlenebb dolgokkal foglalkozo forumok is...
2009. ápr. 20. 09:55
nagyon-nagyon orulok,hogy paran irtatok ebbe a forumban!:) KOszonom! Talan azert foglalkoztat most ez a tema,mert serdulo korban vagyok...es mint mar lenebb emlitettem,nincs kivel megosztanom ezen gondolataimat!Tisztaban vagyok azzal,hogy minden embernek mas es mas elkepzelesei,tervei vannak eletevel kapcsolatban.Nemtudom...szeretnem ugy leilni az eletemet,hogy minden egyes apro dolognak orulni tudjak.Szeretnem az minden masodpercet kihasznalni,minden almomat megvalositani...de neha olyan nehezen megy:(...ezert sem igazan tudta megfogalmazni a kerdest(eppen negy 4nyugtato utan jottem ra,hogy forumot kene nyissak)..kivancsi vagyok arra masok,hogy tudjak ertekelni sajat eletuket.Nem konkretani az ilyen tudomanyos dolgok erdekelnek...es JPNE,olvastam en eleget az effele dolgokrol...az elet ertelme,mi helyunk ezen a vilagon stb. Volt egy ilyen idoszakom mikor csak tudomanyos meseket olvastam...es oszinten bevallva nekem nem sokat segitett..oda konkret dolgok vannak leirva..a helyesirasommal kapcsolatban...mivel feltalaltak az msn-t vagy akrmelyik ilyen csevegos programot,mikor a barataiddal beszelsz teljesen megvaltozik az irasmodszered,pl:roviditesz,kihagysz mar maganhongzot stb.Az irastilusom pedig azert ilyen,mert en magam ilyen vagyok...szamtalan konyvet olvastam mar eltem soran...ilyen ember vagyok es kesz...konyvekbol lehet tanulni...de nehogymar ugy fogalmazzak meg dolgokat,mint ahogy a konyvekben van leirva...ez az en szabad stilusom..es akinek nem tetszik ne olvassa...errol ennyit!Meg egyszer koszonom,hogy irtatok a forumba..es ha lenne egyeb dolgok,nagyon szivesen olvasgatnam a meglatasaitokat!Meg egyszer koszonom!:)
13. 40163fd81d (válaszként erre: 4. - Jpne)
2009. ápr. 20. 09:42
Na ezt meg honnan veszed?:)))
12. Rozália (válaszként erre: 1. - 80bbc22376)
2009. ápr. 20. 09:41

Meg unatkozol...

Olvassál. Tanuljál.

11. 6a4af0c0e7 (válaszként erre: 1. - 80bbc22376)
2009. ápr. 19. 19:35

Mindenki életében vannak nehéz szakaszok amiket át kell vészelni..

Nem könnyű..

De soha ne add fel,bármi is legyen az..

Én úgy gondolom mindennek megvan az oka..És az hogy élünk egy cél hogy jobbá tehessünk valamit ebben a világban..

10. Zizisicc (válaszként erre: 3. - Df2a740c00)
2009. ápr. 19. 17:36
Közel, közel, de nem talált ... :o))
9. cc6a363661 (válaszként erre: 1. - 80bbc22376)
2009. ápr. 19. 17:35

Én is beleolvastam a naplódba, és úgy látom, fogyózol...


Azt is írtad, hogy lehajtott fejjel jársz-kelsz...


Amikor a Megastar 3. része volt, és volt benne egy molett csajszi, akinek csak a közönségdíjat tudták odaadni, mert mindenkit nem tudtak továbbjuttatni, akkor azt mondta neki VAlamelyik zsűritag, már nem emlékszem, melyik volt, hogy:


A tehetségek lehajtott fejjel járnak, erről lehet felismerni Őket...


Nemcsak a tehetségek kullognak lehajtott fejjel, hanem azok is, akiknek kristálytiszta-, és nemes a lelkük, csak éppen félénkek, mert nincs önbizalmuk...


Én már nagyon sokszor csináltam végig a fogyókúrát, mert az asthmám miatt többször kaptam steroidokat, és mindig visszahíztam tőlük, most is fogyom le, amit kaptam tavaly a steroidkezelés után, és vért izzadok...


Te is le fogsz fogyni, csak kitartás, türelem, sok mozgás, és meglesz az eredménye, és lesz önbizalmad, és a tested is meghálálja, ha sikerül kitartással végigcsinálnod...


Csak mindig muszály mozogni, és is olyan vagyok, Aki a levegőtől is hízik, és lesz eredménye...


Kitartást kívánok Neked!!

2009. ápr. 19. 17:19
Bocsi az elírásokért, nem szándékos..
2009. ápr. 19. 17:17

Húha, kettőt s könnyebbet!


Ideális esetben mindenkinek eljön eza kérdés az életében, kinek korábban és kinek később.... És mivel ennyire különbözőek vagyunk,ki itt, ki ott találja meg.... Mindenki keresgél, mint jómagad. Azaz mindenkinek kéezt kéne tennie, de sajnos manapság csak úgy élnek..... egyik napról a másikra. Tehát a kérdésed jogos és helyénvalő, de sajna receptet és villám válaszokat senki sem adhat erre..... Legalábbis szerintem. Mindenkinek maga kell megjárnia ezt az utat, max csak néha-néha kísérhet valaki..

6. jpne
2009. ápr. 19. 17:16

Beleolvasva a naplódba egy megjegyzést engedj meg:

Már csak azért is érdemes könyveket olvasnod abban a témában ami érdekel, mert azáltal fejlődik a stílusod és nem utolsó sorban a helyesírásod, szövegstílusod is.

2009. ápr. 19. 17:14
Mindenkinek más és más. Meg kell találni azt a célt. Előbb-utóbb szembejön.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook