Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi az a shea vaj? fórum

Mi az a shea vaj? (tudásbázis kérdés)


17. Huncutka84 (válaszként erre: 16. - Gyöngyi)
2013. aug. 25. 18:04
Én úgy szoktam, h a shea vajat picit felmelegítem, öntök hozzá olíva olajat és kókusz olajat, jól összedolgozom őket, majd ezt kenem a hajamra (én speciel a fejbőrömre nem szoktam). Legalább 2 órát rajta hagyom, majd jó alaposan hajat mosok... mintha a fodrásztól léptem volna ki :-)
2013. aug. 25. 17:04
Azt olvastam hajra is jó. nekem nagyon száraz szálkás a hajam.Kenjem be vele?
2013. aug. 24. 13:32
Szemkörnyék ápolónak csak shea vajat használok, egy ráncom sincs (47 vagyok). Mondják, genetika, de szerintem a shea vaj is hozzátesz azért.
2013. aug. 24. 12:35
ok, köszi!
13. michelle.r (válaszként erre: 12. - Gyöngyi)
2013. aug. 23. 18:39
Ott kicsit sem vagyok ismerős, de neked akkor a JomTom közelebb van, náluk is kapható. nézd meg a honlapjukat.
2013. aug. 23. 13:51
Nekem jobb lenne Pesten én Kőbányán lakom.
11. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2013. aug. 23. 10:30
Köszi :)
10. michelle.r (válaszként erre: 9. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 23. 10:26
10 dekás kiszerelésben kapható pl. a Jomtomnál, a Cosmionál. Ha budapesti vagy és nincs túl messze a II. kerület, utóbbit javaslom, nézd meg a honlapjukat, reális áron, tiszta termékeket kapsz.
2013. aug. 23. 09:52
Majd megnézem bioboltban. De remélem nem csak kilós tömbökben kapható, mert annyit elsőre nem szeretnék venni belőle.
2013. aug. 23. 09:19
Én külföldön a neten 1 kiló finomítatlan bio shea vajat 15 euróért (kb. 4500 Ft) veszek. Barátoknak, családtagoknak bőségesen szoktam adni belőle, én magam is naponta használom, és még mindig rengeteg van meg az 1 kilóból, mert nagyon kevés kell belőle.
2013. aug. 23. 09:15
Ja, és tetőtől talpig, reggeltől-estig lehet nyugodtan lehet kenni!:) Nálam mindig van egy pici tégelyben a táskámban, az éjjeli szekrényemben egy óriás tégely, a fürdőszobában szintén!:) A kéz melegétől kerül kenhető, olajos, folyékony állapotba.Tipp: hajmosás előtt kiváló hajápoló, amelytől gyönyörűen fog fényleni a haj!
2013. aug. 23. 09:11
Köszönöm szépen megnézem az Árkádban van egy ilyen bolt.
2013. aug. 23. 09:08

Öko boltokban, vagy bármi ilyen természetes alapanyagokat árusító helyeken. Neten is nem egy webshop van.

A shea vajat sok mindenre lehet használni, én a terhességem alatt használtam a pocakomra.

Nagyszerűen táplál, regenerál, csak emiatt drága dolog.


Másolom:

A shea vaj egy észak-ghánai ökológiai gazdaságból származik, ahol a korrekt foglalkoztatás alapvető elvárás. A shea vajjal tápláljuk bőrünket, adózunk egészségünknek, s közben óvjuk a természetet, valamint támogatjuk a harmadik világ gazdaságát.


A shea vaj egy közepesen kemény, sárgásfehér színű növényi zsiradék, amely egy Közép-Afrikában élő fa terméséből készül. A karité fa (Vitellaria paradoxa) 20 éves korában hozza első, nagy, szilvára emlékeztető, csonthéjas terméseit és akár 200 éven keresztül is terem. Ligetes-fás szavannákon elterjedt növény, ahol hatalmas példányai élnek. A karité fa egész évben terem, de általában évente csak egy-két alkalommal szüretelik.


A növény gyümölcse a shea dió, akár 60-70%-os zsírtartalommal rendelkezik. Az érett gyümölcsök belsejét összetörik, vagy apróra darálják és vízzel keverve tűz felett óvatosan melegítik. A dió-őrleményből kiolvadó zsiradék a víz felszínén összegyűlik. Az eredmény egy közepes keménységű, törtfehér színű, édeskés, kissé füstös illatú növényi zsiradék, a shea vaj. E tradícionális elkészítés rendkívüli előnye, hogy a shea vaj igen magas A, E és F vitamin tartalmát képes megőrizni, továbbá nem tartalmazza a kémiai kivonáshoz alkalmazott vegyszerek maradékait. Az elkészült shea vaj színe, illata és pontos összetétele attól is függ, hogy a shea diót melyik évszakban és tájon szüretelték.


A shea vajat Afrikában igen nagy mennyiségben állítják elő. Ott a bőrápoláson kívül a táplálkozásban is használják, sőt - éghető lévén - még világítanak is vele. A szennyeződésektől mentes, finomítatlan shea vajat hordókba töltik és szállítják a világ különböző pontjaira.


A shea vaj egyik legnagyobb értéke, hogy sokáig változatlan minőségű marad, nehezen avasodik. Megfelelő körülmények között tartva egy évig biztosan megőrzi minőségét, de egy év után is csak vitamintartalma kezd lassan csökkenni.

Puhább, hidratált bőr, az irritációk megszűnése és fényesen csillogó, ápolt haj jellemző a shea vaj szerelmeseire.


Kiválóan alkalmazható az ekcémás tünetek csökkentésére, arc- és testápolásra, babapopsi ápolására, akár önmagában, akár kevert krémek alapanyagaként.

4. Annie1130 (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2013. aug. 23. 09:08
Én a netről szoktam rendelni. Kizárólag finomtatlan, lehetőleg bio minőségű shea vajat vegyél, abban minden benne van, ami kell, ellentétben a már finomított verzióval!
2013. aug. 23. 09:07

A shea vajról


A shea vaj egy közepesen kemény, sárgásfehér színű növényi zsiradék, amely egy Közép-Afrikában élő fa terméséből készül. A karité fa (Vitellaria paradoxa) 20 éves korában hozza első, nagy, szilvára emlékeztető, csonthéjas terméseit és akár 200 éven keresztül is terem. Ligetes-fás szavannákon elterjedt növény, ahol hatalmas példányai élnek. A karité fa egész évben terem, de általában évente csak egy-két alkalommal szüretelik.


A növény gyümölcse a shea dió, akár 60-70%-os zsírtartalommal rendelkezik. Az érett gyümölcsök belsejét összetörik, vagy apróra darálják és vízzel keverve tűz felett óvatosan melegítik. A dió-őrleményből kiolvadó zsiradék a víz felszínén összegyűlik. Az eredmény egy közepes keménységű, törtfehér színű, édeskés, kissé füstös illatú növényi zsiradék, a shea vaj. E tradícionális elkészítés rendkívüli előnye, hogy a shea vaj igen magas A, E és F vitamin tartalmát képes megőrizni, továbbá nem tartalmazza a kémiai kivonáshoz alkalmazott vegyszerek maradékait. Az elkészült shea vaj színe, illata és pontos összetétele attól is függ, hogy a shea diót melyik évszakban és tájon szüretelték.


A shea vajat Afrikában igen nagy mennyiségben állítják elő. Ott a bőrápoláson kívül a táplálkozásban is használják, sőt - éghető lévén - még világítanak is vele. A szennyeződésektől mentes, finomítatlan shea vajat hordókba töltik és szállítják a világ különböző pontjaira.


A shea vaj egyik legnagyobb értéke, hogy sokáig változatlan minőségű marad, nehezen avasodik. Megfelelő körülmények között tartva egy évig biztosan megőrzi minőségét, de egy év után is csak vitamintartalma kezd lassan csökkenni.


Mire használható?


A shea vaj legfontosabb alkalmazási területe a bőrápolás. Összetételéből adódóan a finomítatlan, kezeletlen shea vaj önmagában is bőrápoló hatású. Gazdag zsírsav-tartalma mellett sok A, E és F vitamint tartalmaz.


Napjainkban a kereskedelemben kapható, mesterséges összetevőket tartalmazó készítmények szinte mindegyike tartalmaz valamilyen kőolajszármazékot (pl: paraffinolaj) amely elfedi a bőr pórusait, amely ezáltal nem képes lélegezni.

Ezzel szemben a sheavaj felszívódik a bőrbe és hosszantartó hidratáló hatást fejt ki, serkenti a bőr öngyógyító képességét. A shea vaj "titka", hogy összetétele sokban hasonlít az emberi bőrt védő természetes emulzió összetételére, vitamintartalma pedig szinte tökéletes bőrápolóvá teszi.



Fontosabb alkalmazási lehetőségek:



Száraz bőr



A shea vaj viszonylag lassan szívódik fel a bőrbe, hosszantartó hidratáló hatású.



Ekcéma



Az ekcémás bőr tüneteit gyorsan csökkenti, természetes hidratáló hatása révén megakadályozza a betegség kiújulását.



Pikkelysömör



Gyorsan és tartósan enyhíti a psoriasis tüneteit



Allergia



Enyhíti az allergiás reakciókat, bőrproblémákat, nyugtató hatású.



Napozás



A shea vaj természetes módon 5-6-os fényvédő faktorral rendelkezik.



Gyulladás



Gyulladáscsökkentő hatása révén alkalmazható kiütésekre, csípésekre,



Borotválkozás



Megnyugtatja és ápolja az irritált bőrt.



Bőrkeményedés



Bőrpuhító hatású, elősegíti a kirepedezett bőr gyógyulását.



Terhesség



Használatával elkerülhető a terhességi csíkok megjelenése.



Égés



Kisebb égési sérülések esetén segíti a bőr regenerálódását.

2013. aug. 23. 09:04
Tényleg olyan jó a bőrnek? Hol kapható?
2013. aug. 23. 09:04
Mi az a shea vaj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook