Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a különbség az olcsó és drága shea vajak között? fórum

Mi a különbség az olcsó és drága shea vajak között? (beszélgetős fórum)


10. Lilibeth (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2014. jan. 4. 17:13

Szia!


Érdekelne, hogy sikerült-e sheát venned/rendelned? Hogy tetszik a webáruház, amit ajánlottam?

Ha igen, ajánlanék hozzá kókusz-, argán-, avokádó, édesmandula stb olajat, hogy azzal keverd ki + illóolajjal, így könnyű, habos, illatos krémed lesz, ami könnyebben, hamarabb beszívódik, mint a sheavaj magában.

Virágvizet is keverhetsz hozzá, pl. búzavirág virágvizet, ami megnyugtatja a fáradt, duzzadt, irritált szemet,regeneráló hatású,fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatása miatt csökkenti a kisebb irritációkat, száraz bőrre is ajánlott,

nyugtató hatással van az érzékeny, irritált bőrre,

friss, üde színt kölcsönöz a fakó, élettelen arcbőrnek.


Legfőképp szemkörnyékápolónak használom, arra kiváló, főleg, ha koffeint is keverek bele, na, az szuper!

2014. jan. 2. 17:48
További hozzászólás? Engem is érdekelne másnak is a véleménye....
8. Lilibeth (válaszként erre: 7. - Mkriszti81)
2013. dec. 31. 15:24

Mindenképp jobban jársz, így legalább tudod, mit kensz magadra, és az illatot is Te választod ki, hogy milyent szeretnél. Persze, az illóknál is figyelembe kell azt is venni, hogy milyen típusú a bőröd - normál, száraz stb.


Talán engedik, én az Ökokuckót ajánlom, ott vettem legutóbb sheavaj tömböt, na, az tényleg szűz! Semmi adalék, csak maga a shea...


Remélem, segíthettem.

2013. dec. 31. 15:01
Illetve lehetőség szerint illatosítottat szeretnék, de lehet akkor jobban járok, ha magam keverek hozzá 100%-os illóolajat?
6. mkriszti81 (válaszként erre: 5. - Lilibeth)
2013. dec. 31. 15:00

Nagyon köszönöm a sok infót! Csak finomítatlanokat néztem, azt gondoltam, hogy azok a jobbak :) De ott is van 1000 ft-ostól az 5000-ig.

Privátban tudsz adni weboldalt, melyiknél a legjobb ár-érték arányban?

2013. dec. 31. 14:52

A sheavaj minőségét meghatározza, hogy hol termett, hogyan készítették, finomították-e, vagy nem.


A finomítást több módszerrel végzik. Alacsonyabb fokon még a természetes összetevők többé-kevésbé megmaradnak. A magas fokon finomított shea tiszta hófehér színű és szagtalan. Ez olcsóbb, mert gazdaságosabb, viszont szappankészítéshez nyugodtan használható.


A finomított vajat oldószerekkel készítik. ezáltal jelentősen csökkennek a vaj hidratáló és gyógyhatásai, Ez ugyanis gazdaságos eljárás, így ez sokkal olcsóbb is. Rögtön megismered, mert hófehér és szagtalan - pláne illatosított (illóolajjal illatosítják, ami biztos, hogy szintetikus) is lehet. Ha egymás mellé teszed a két minőséget, a finomítatlant és a finomítottat, könnyű eldönteni, melyiket használd. Szóval, ez az olcsóbb sheavaj.



A nyers, nem finomított vaj krémes, színe a szürkés-sárga különböző árnyalata.


A sheavajnak sajátos, de nem kellemetlen szaga van. Illata idővel csökken.


A finomítatlan shea az, ahogyan évszázadok óta készítik Afrikában, csak víz segítségével. Csak így tartja meg teljes mértékben a természetes gyógyító - hidratáló hatásait.


A shea minősége igen változékony, függ a termőterülettől, vagy hogy milyen régen gyűjtötték a diót, hogyan szárították, és még számos tényező befolyásolhatja. A vaj szavatossági ideje akár 2 év is lehet, nem avasodik könnyen, de a hatóanyag tartalma idővel csökkenhet. Különösen nem használ a melegítés, vagy általában a meleg neki.


Néhány fajta sheavajnál megfigyelhető, hogy szemcsés a dobozban. Ez azért van, mert felolvadt - pl Napon, vagy a tégelybe töltésnél felolvasztották - és a vaj összetevői különböző hőmérsékleten szilárdulnak vissza. Ez drágább, mint a finomított, viszont ha belegondolsz, nagyon sokáig elég.

Persze, lehet illatosítani a finomítatlan/szűz sheát is, keverni kakaóvajjal, méhviasszal, kókuszolajjal, és lehet bele 100 %-os illóolajat is csepegtetni. Arra figyelj, hogy nem szabad magas fokra hevíteni a vajakat, nyáron pl. elég a Nap melege, télen vízgőz felett, akkor is folyamatosan figyelve, ha már kezdenek olvadni, már veheted is le, és folyamatosan kevered, amíg langyos lesz. Az illóolajat csak akkor add hozzá. Kevered még pár percig, míg teljesen ki nem hül. A kókuszolajat azért ajánlom hozzá, mert jól lágyítja a sheát/kakaóvajat, így könnyebben kenhető. A méhviasz akár ki is hagyható, mindenki maga dönti el, hogy tesz-e bele.

Persze tehetsz bele avokádó, argán, mandula stb. olajat is, amit szeretnél, csak arra figyelj, hogy az olajok is finomítatlanok legyenek.


Az ára sajnos a kereskedőtől függ, hogy mennyiért adja, több helyen kell érdeklődni, bio boltokban/neten, aztán el lehet dönteni, hogy a jó minőségű sheát jó áron hol veszed meg.Bizony, nem egyszer láttam, hogy a finomított shea drágább volt, mint máshol a jó minőségű finomítatlan....

2013. dec. 31. 14:15

Tud valaki segíteni?

Meg kell venni a drágát, vagy ugyanolyan jó az olcsóbb is?

3. kisj
2013. dec. 30. 22:15
az ára?
2013. dec. 30. 22:10
Nem leszek gep elott, majd kesobb tudok ranezni, addig irjatok! :-)
2013. dec. 30. 22:07
Ki honnan veszi? 1000-5000 ft között làtok árakat, honnan tudom, melyik a jó? Tud valaki esetleg illatosított változatot is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook