Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol lehet sheavajat venni? fórum

Hol lehet sheavajat venni? (tudásbázis kérdés)


14. Peggy73 (válaszként erre: 1. - B73e24f31f)
2012. febr. 24. 02:38
A héten 2 "madaras" (a szig.sztmiklósi és a csillaghegyi) áruház bioboltjában is találtam shea vajat. Nem tudom, hogy egy cég-e, de érdemes próbálkozni, ha van a közelben ilyen áruház. Az igaz, hogy csak 100ml-es kiszerelés volt, de kérésre biztos be tudnak szerezni nagyobb mennyiséget is.
13. Sné Marika (válaszként erre: 12. - Lilibeth59)
2012. jan. 26. 00:13

Nagyon várom válaszodat!

Sajnálom, hogy elvették Tőled a r.nyugd.

lelketlen a bürokrásia,, és az ott dolgozók többsége!!!

Köszönöm a tippet a Falun élők fórumát még nem olvastam, tudniillik most ismerkedem a szám.géppel és elég nehezen találtam meg a saját kérdésemet is.Én Szabolcs megyei az ukrán határhoz közel :Zá honytól 30km-re :Kisvárdán lakom.Jó éjszakát, majd "találkozzunk!!!" Marika.

12. Lilibeth59 (válaszként erre: 11. - Sné Marika)
2012. jan. 25. 22:06

Kedves Marika!


Én is vidéki mama vagyok, nagyon örülök, hogy írtál nekem!

Sajnos nyugdíjas már nem vagyok, mert kb. 3 éve elvették a rokkant nyugdíjam, mert rosszindulatú daganatos betegként, nagy műtét után, kemoterápia után úgy gondolták hogy már jól vagyok... Na, erről ne is beszélgessünk... Arra szeretnélek kérni, ha nem gond, hogy holnap nézz rá a fórumra, akkor írok Neked minden kérdésedre választ, ma sajnos elég zűrös napom volt, Esetleg, ha ránéznél a Falun élők fórumára, ott találsz választ pár kérdésedre, de persze, holnap írok Neked, csak most már alig látok a fáradtságtól.

Jó éjt!

L.

2012. jan. 25. 18:14

Szia kedves Lilibeth59!!!

most találta rá erre az oldalra és nagyon felkeltette érdeklődésemet a seavajról a hozzászólásod!! Kérdezném ??szabad tudni :hogy használod a tisztítószereket, milyen higításban és főleg miből készíted???? hol szerzed be és mennyiért??? esetleg privátban is megkérhetlek???? megoldható???

sok tapasztalati kérdésem lenne a kozmetikumokal kapcsolatman is... Nyugdíjas vidéki "mama "vagyok

10. Lilibeth59 (válaszként erre: 9. - Kriszti0327)
2012. jan. 24. 17:12

Szia!

Ez mind így igaz, ahogy írod. Régóta használom már, eleinte önmagában, de szép lassan kikísérleteztem, hogy mivel lehet társítani, kikeverni. Sok bázisolaj van, de mindenkinek meg kell találnia a bőrének megfelelőt, illetve az illóolajok, amik persze 100 %-os tisztaságúak, szintén egyénre szabottak. Főleg a kisbabáknál, gyermekeknél kell nagyon odafigyelni!

Én a legjobban a jojoba olajat, a sárgabarack mag olajat, szőlőolajat szeretem, ill. imádom a kókuszolajat!

A kókuszt sokszor használom csak magában is, van, hogy nem keverem még sheával sem, nagyon jó a bőrnek, hajnak.... és nem utolsó sorban a bőrkeményedésre kiváló, itt megjegyzem, hogy jobb mint a shea.

A lényeg, hogy ezeket a termékeket használjuk, ezekben megbízhatunk, nem kell a bolti, gyógyszertári kutyulék.


A fórum persze a shea vaj beszerzéséről indult, idővel megtaláltam egy nagyon jó minőségű és nagyon elfogadható áron kínált shea és sok bázisolajnak a beszerzési forrását. Igazad van, sokkal olcsóbban jövök ki, és nincs "százféle" kenceficém sem.

Persze ez vonatkozik a mosó- és tisztítószerekre is, itt sem használok már mindenhez külön tisztítót, mint pl. általános tisztító, fürdőszoba, WC tisztító, zsíroldó, ablaktisztító, kárpit tisztító stb. Két flakonnal megoldottam az egészet. A kárpit- és szőnyegtisztító az egyik, az összes többire a másik.

Nem használok bolti mosószert, öblítőt, sem sampont, sem egyéb hajra ajánlott kencéket (zselé, fixáló, hajlakk stb.) Nem használok tusfürdőt, habfürdőt sem.

Na, eltértem a tárgytól, bocsi...


Így aztán

2012. jan. 24. 13:39
Sziasztok!Tudom,hogy már régebben kérdeztétek,csak gondoltam kiegészítem ezt az egészet azzal,hogy a fontos nem az,hogy hol,hanem hogy milyen minőségűt vesz az ember.A lényeg,hogy egy 100% tisztaságú,finomítatlan sheát vegyen az ember,és azt keverje igénye szerint valami mással vagy akár csak önmagában használja!Egyébként valakinek lehet,hogy soknak tűnik az ára,de ha belegondoltok,nem kell külön nappali,éjszakai arckrémet használni,lábápolóként is kiváló,bőrbetegségek esetén,gyermekeknek,stb.....Férfiak is használhatják,és minden bőrtípusra ajánlott---tehát a polcunkról kidobhatjuk az eddig alkalmazott krémeket,és elég lesz csak sheát tartani otthon:) Így már azt hiszem,mindjárt gazdaságosabb megoldásnak tűnik:)Ha valakinek lenne kérdése,írjon nyugodtan!
8. Lilibeth59 (válaszként erre: 2. - Kormi1985)
2011. máj. 17. 19:38

Szia!


Engem is érdekelne!


Üdv.

2011. máj. 15. 19:14
Nagyszerű Kati, hogyan használjátok? Csak magában a sheavajat, vagy milyen receptet kevertek ki? Én nem szórakozom az olvasztgatással, keveréssel, olvastam valahol hogy turmixgépben vagy botturmix-szal is ki lehet keverni és akkor nem kell olvasztgatni, én is így csináltam. Kb fele-fele arányban nyers kókuszolajat(most szilárd halmazállapotban van)és sheavajat turmixban kikevertem, mennyei illata van, jól zárható tégelybe tettem, ezt használom testápolónak, arckrémnek is, kéz, láb, sarokkrém, könyököt is puha bababőrszerűvé teszi,és hajpakolásnak is kiváló. Még az arckrémet nem tudtam teljesen kitalálni, mi legyen, mert ez a keverék túl zsíros, nem tudom napppalra mi lenne a legjobb. De az tuti hogy ennél jobb testápoló nincs, magamra nem kennék többé bolti sz.rt! Ha van valakinek jó arckrém receptje, ossza meg!
2011. ápr. 12. 02:17
Beírod a keresőbe és kiír egy csomó helyet. Néha nagyon eltérő árakon vannak a 100%os natúr,nyers sheavajak. 100 grammot nem is érdemes venni,az 1700 körül van webshopokban, de van ahol 3000, ma ráadásul 4500-ért láttam ezt a mennyiséget bioboltban...A zöldpolcról rendeltem, de a jomtomnak és az ökokuckónak is jó ajánlatai vannak. Az első 2 webshoptól úgy is tudsz venni, ha elmész a boltba, ha sokallod a futárt,a zöldpolc ráadásul pickpack pontokra is szállít.Nagyon jó termék a sheavaj,örülni fogsz neki :))
2011. ápr. 10. 19:32
gyógynövényboltban
4. Zamus (válaszként erre: 1. - B73e24f31f)
2011. ápr. 10. 19:27
Az Andió webáruházban tudsz vásárolni.
3. b73e24f31f (válaszként erre: 2. - Kormi1985)
2011. ápr. 10. 18:51
Oké!
2011. ápr. 10. 18:50
Írok privit, mert nem akarok reklámozni!
2011. ápr. 10. 18:48
Hol lehet sheavajat venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook