Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek arról a 12 éves szurkáló fiúról? fórum

Mi a véleményetek arról a 12 éves szurkáló fiúról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
146. 80ASIQ (válaszként erre: 132. - Donyta)
2008. jan. 26. 18:32

Nem vettem észre kérdésed? Bocsánat!

Most 12 éves a koma. 18 évig élne felügyelet mellett (nem tudom, esetében mi az írott törvény), biztosítani neki valami munkát és imádkozni, ne legyen vele több probléma. Mert ha lesz, akkor már lehetne börtönbe csukni annak rendje és módja szerint. Kockázatos, de nem tudok jobbat. Valószínűleg nem ő az egyetlen garázda hajlamú ember a világon, de róla már tudjuk.

Javaslom, hogy ne csak egyedül járjunk az utcán, aki teheti tanuljon önvédelmet.

145. 9b7f2ddb31 (válaszként erre: 130. - Spinneli)
2008. jan. 26. 16:37
Úristen!Már értem miért vagy ilyen!!
144. 09ca1d3343 (válaszként erre: 143. - Donyta)
2008. jan. 26. 16:02

A jogrendszer minősége , hát...most leírjam mivel egyenlő?


Szerintem mindenki tudja :)

143. Donyta
2008. jan. 26. 15:56
Összességében az a gond az egész joggal, hogy a rendőrt is csak akkor hívhatod okkal ki ha már a vér folyik. Ilyen redszerben és jogfegyelemben nem lehet biztonságba élni. Bárkit bárhol, bármikor érhet inzultáns és nem tudunk ellene védekezni. Ha egy vagy esetleg bandás csoportok jönnének létre és úgy bántalmaznának embereket, az már nagyon komoly lenne mégha gyerekcsoport is lenne. Egységben az erő, és ez sajna lehet több gyerek is. Mert mit tudsz tenni ellene ha rádtámadnak. Első ijedtségeből felbőszülve vagy megfutamodnál, vagy agyoncsapkodnád, még át sm gondolva mit teszel. Hiszen csak védenéd magad. Mi lenne a vége? Nem a csoportot büntetnék meg akik megtámadtak és setleg komolyan bántalmaztak, hanem téged, mert te vagy a felnőtt. Tehát hagyd magad leszúrni, hamarabb szbadúlsz. Vagy túléled vagy nem. De így, sittre nem kerülsz. Ők meg továbbra is büntetlenűl azt tesznek emit akarnak, és még vérszemet is kapnak, mert megtehetnek bármit.
142. Donyta (válaszként erre: 137. - 09ca1d3343)
2008. jan. 26. 15:45
Sajnos, hogy ez nem mindenkire vonatkozó szabály lett!
141. Donyta (válaszként erre: 135. - 80ASIQ)
2008. jan. 26. 15:45
Tudom, hogy nemkövetett el gy-ot, csak combon szúrt egy másikgyereket az mp3-ért a,mit az nem volt hajlandó átadni neki. Követtem én is az eseményeket, mert ez annyira felháborító, hogy a gyerekünket nem tudjuk, hogyan várhatjuk haza! Ha valaki ebből a gyerekből még képes lesz embert faragni, hát le akalappal előtte! Én nem merném idevenni az tuti. 4 gyereket felneveltem, hála égnek rendesek, de ilyet nem mernék bevállalni közéjük, de még egykének sem. Ahol nem tudják kordában tartani, mi várható egy családban. Ha meg kiszökik megint kezdheti előlről a rablásait és az esetleges szurkálásokat. Az is előfordulhat, hogy az már nem csak combonszúrás lesz! Na mindegy, azt hiszem nem az én feladatom mások sorsáról dönteni, de jó lenne ha nem lennének ilyen veszélyes kölkök az utcán. Furcsának tartom továbbá, hogy a gyermekvédelmisek sem képesek komolyabban fellépni. Más családoknál kissebb gondok miatt is belszólnak és komoly következményekkel lépnek fel. Itt nem tudom elképzelni miért nem tesznek már végre komolyabb és szigorúbb döntéseket.
140. spinneli (válaszként erre: 133. - Donyta)
2008. jan. 26. 15:40
nem, félreértesz, a problkémakezelésre gondoltam.
2008. jan. 26. 15:39

Tudjátok mi a legszörnyűbb?


A mi kis országunk minden "szemetet" befogad ugyebár...


Nézzetek körbe,hogy a magyarokkal hogyan viselkednek nem is olyan messze...

138. 09ca1d3343 (válaszként erre: 129. - Hajnalok)
2008. jan. 26. 15:38

Ez most komoly? Jó,elhiszem...


Mindenesetre elég sokan nőnek fel ilyen és hasonló körülmények között. Valószínű,hogy már a szülők is így nevelkedtek anno...és így tovább.

Azonban az ilyen rétegekben előfordul,hogy mások a normák :(((

137. 09ca1d3343 (válaszként erre: 134. - Donyta)
2008. jan. 26. 15:36
Az a baj,hogy a mai végrehajtásnak nem sok visszatartó ereje van... ahogy hírlik:(((
136. 09ca1d3343 (válaszként erre: 124. - 80ASIQ)
2008. jan. 26. 15:32
bocsi,nem pont alagútra gondoltam,de nem rossz...:DDD
135. 80ASIQ (válaszként erre: 134. - Donyta)
2008. jan. 26. 14:38

Pontosítok: gyilkosságot nem követett el.

Nemrég volt egy topik (nem láttam, törölve lett) amelyik azt feszegette (volna), hogy felakasszák-e a gyereket. Aztán a kérdés ide is becsempésződött.

Hogy ne kelljen visszaolvasni: szigorú felügyeletet javaslok. Az sem lenne hátrány (sőt!), ha valaki tanítaná, foglalkozna a gyerekkel. Szép kihívás! Állítólag itt Magyarországon is akadt volna jelentkező, aki magához vette volna.

134. Donyta (válaszként erre: 128. - 80ASIQ)
2008. jan. 26. 14:16
Én személy szerint hozzá nem nyúlnék. Vannak akik megtegyék ha kell helyettem is! Létezik bünmegelőzés és végrehajtás. Valakinek ez a dolga! Sosem bántanék senkit. Az meg, hogy nem követett el semmit, megkérdőjelezhető! Tudtommal elég súlyos már az is amit eddig művelt.
133. Donyta (válaszként erre: 130. - Spinneli)
2008. jan. 26. 14:13

A válások valszeg nem ezért történnek, mert egy elveteműlt neveletlen gyerek másokat vérbe fagyaszt!


Ha engem kérdeznél esetleg, hogy ha válok, vajon miért is? Lenne rá magyarázatom!


Azóta is próbálkoznak, marha sok sikerrel, de vajon mi lesz még a vége?

132. Donyta (válaszként erre: 128. - 80ASIQ)
2008. jan. 26. 14:11

Te szemmel tudnád tartani őt, hogy sose tegyen többé kárt másokban?

A Taigetoszt azért írtam, ha ennél súlyosabb lenne a helyzet, mint amit eddig tett!

131. 80ASIQ (válaszként erre: 130. - Spinneli)
2008. jan. 26. 14:08
Lehet, hogy igen.
130. spinneli (válaszként erre: 126. - Donyta)
2008. jan. 26. 12:00

egy próbát sem ér meg?

érdekes milyen hamar lemondanak az emberek dolgokról, amiben egy kicsi erőfeszítsé van, és a totális megsemmitést emlegetik, mint megoldást.

vajon ezért van több válás mostanság?

2008. jan. 26. 11:57
Az áldozat mellett sajnálom a szúró fiút is ,úgy gondolom hogy esélye sincs ebben a világban az ő előéletét ismerve normális életvitelre, még igen nagy segítséggel sem.Neki már most ez a természetes mint az állatoknál, a túléléshez megszerezni amire szüksége van minden áron mérlegelés nélkül, mivel nincsenek benne jó érzések, nem volt kitől megtanulja, lássa,megtapasztalja mi a jó és a rossz érzések közt a különbség, csak az egyiket ismeri és ez sajnos a rossz.
128. 80ASIQ (válaszként erre: 126. - Donyta)
2008. jan. 26. 11:15

Ha nem kímélnéd mit tennél vele? El nem követett bűnért nem lehet valakit elítélni. Persze, hogy lehet belőle gyilkos. Veszélyes a világ.

Egy kollégám kijelentett, hogy agyon kell az ilyeneket ütni. Nem vitatkoztam vele.

Az egy előny, hogy tudjuk, hogy ez a gyerek milyen, szemmel kell tartani.

127. 80ASIQ (válaszként erre: 125. - Spinneli)
2008. jan. 26. 11:09
Nem. Ezért ritkán lenne/lehetne halálos ítélet. Mindennek ellenére lehetnek egyértelmű esetek.
126. Donyta
2008. jan. 26. 09:57
Valóban eddig nem okozott haláűlt. De már kóstolgatja a szurkálással milyen is a másikat súlyosan bántalmazni. És még csak 11-12éves. Ha felnőtt lesz, ennél gonoszabbá is válhat, ki tudja?! Benne van már minden alapból ami a rossz felé viheti őt. Nem kímélném csak azért mert még csak ennyi idős! Most még csak lop csal hazudik és fenyeget elég durva módon, és még mellé ha nem kapja meg amit nem tud megszerezni szurkál is! Mi van akkor ha nem combon szúrja, hanem hasba, vagy feljebb? Vagy artériát ér ami elég gyors vérvesztéssel jár és mire ott a segyítség belehal a sértett.?? Jelenleg csak egy 15 éves gyerekkel tette meg, de megteheti kis merészséggel bárkivel. (Tajgetosz)
125. spinneli (válaszként erre: 124. - 80ASIQ)
2008. jan. 26. 01:02
kérdés, hogy felkészült-e a rendszer ilyen szintű nyomozásra, és itélethozatalra?
124. 80ASIQ (válaszként erre: 123. - 09ca1d3343)
2008. jan. 26. 00:11

Nagyon nehéz téma a halálbüntetés kérdése. Egy egyszeres gyilkos is megérdemli a halált, de ez esetben még lehet, hogy hihetőbb az enyhítőkörülmény: hirtelen felindultság, sérelem, netán (hétköznapi értelemben) jogos bosszú, akármi. Aki már másodszorra, harmadszorra gyilkol ott már hatványozottan bizonyos, hogy az illető tényleg gyilkos hajlamú. Gyilkosnak mondjunk valakit aki halálra gázolt valakit? Nem! És ha szándékosan ütötte el, akkor nem gyilkos? Ezt pl hogyan lehet bizonyítani? Egyébként is minden esetet nagyon meg kell(ene) vizsgálni az eseteket és aztán dönteni.

Dolgoztatás alatt nehéz fizikai munka végeztetését értem. Bányában pl. Igen, áshatnák a metróalagutat is! :)

123. 09ca1d3343 (válaszként erre: 119. - 80ASIQ)
2008. jan. 25. 23:51

Szia!

Nagyon nem akarok vitázni,csak azt írtad,hogy "ha többszörös gyilkos",akkor alkalmaznád a halálbüntetést.

Akkor konkrétan egy embert még ,ha megöl valaki,akkor ejnye-ejnye, két embernél már megfizet?

Jó,kicsit sarkítottam a dolgon, csak megakadt rajta a szemem...

Mit értesz a dolgoztatás alatt? Ugyanis a mai börtönökben igencsak hiányos a foglalkoztatás. Ámbár, áshatnának gödröt is...

2008. jan. 25. 23:28
egyébként egyetértek.
121. spinneli (válaszként erre: 119. - 80ASIQ)
2008. jan. 25. 23:27
költői volt:)
120. 80ASIQ (válaszként erre: 117. - Spinneli)
2008. jan. 25. 23:08
Nagyon sajnálom a hajléktalanokat!
119. 80ASIQ (válaszként erre: 117. - Spinneli)
2008. jan. 25. 23:07

Nem értem a kérdést. Vagy "költői"?

Hiszen én is azt írtam, hogy NE akasszuk fel. Egyrészt azért mert gyerek, másrészt nem okozott halált, harmadrészt én is humanista vagyok, még a felnőtt és valóban gyilkost sem ítélném halálra, hanem dolgoztatnám. Akkor alkalmaznék halálbüntetést, ha többszörös gyilkos az illető és abszolút tökéletesen bizonyított a gyilkosság.

(Erről valamikor egy hétig ment a vita a régi RTLKlub fórumon. Kb 50-50% volt a mellette ill. ellene aránya. Hangsúlyozom, abszolút tökéletesen bizonyított esetekben

118. spinneli (válaszként erre: 116. - 80ASIQ)
2008. jan. 25. 18:16
bőszen szükséges a felügyelet.
117. spinneli (válaszként erre: 116. - 80ASIQ)
2008. jan. 25. 18:14

szerinted normális hozzáállás, hogy akasszuk fel?

én el tudok képzelni mást is, de persze én hülye humanista vagyok, még hajléktalanokat sem rúgom fejbe.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook