Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a vadászatról/vadászokról? fórum

Mi a véleményetek a vadászatról/vadászokról? (beszélgetős fórum)

1 2
11. lamoni (válaszként erre: 7. - Marjann)
2009. jún. 18. 09:04

Lehet hogy igazad van, de én mostanába ebből csak a "rakat pénzt" látom.

Régen nem így volt, voltak vadászok, és nem voltam rossz véleménnyel róluk, de ma már csak azt látni, hogy a vállalkozók, cégvezetők, újgazdagok hobbijává vált.

Csak azért mennek vadászni, mert ez a menő, jelezve, hogy nekik mennyi pénzük van, és a nagy buli után jól leisszák magukat. Ezért vannak a balesetek is.

Felénk ez most nagy divat, és már minden pénzeszsák odajár.

10. Marjann (válaszként erre: 9. - Mimmo33)
2009. jún. 18. 09:03

:D


Amúgy nem értem, hogy a vadászatot ellenzők logikája szerint a horgászat miért jobb? Az pl kevésbé van szabályozva.

Mondjuk én egyiket se bírnám, engem untat a sokáig csendben ülés:)

9. mimmo33 (válaszként erre: 8. - Marjann)
2009. jún. 18. 09:02
Rá vadásznak:D
2009. jún. 18. 09:00
Vadászik is? :D
7. Marjann (válaszként erre: 3. - **Rita**)
2009. jún. 18. 08:56
A hobbivadászok azok, akik kilövik azt az állatot, amit amúgy is kéne, ráadásul fizetnek érte egy rakat pénzt.
2009. jún. 18. 08:53
Gyilkolók szórakozásból. Nem szeretem őket.
5. mimmo33 (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. jún. 18. 08:52

Szia!

Nekem a párom vadászik. Amit írtál a tökéletesen megállja a helyét!Ő pont ilyen.

Sajnos a vadászok nagy többségét is néhány felelőtlen, orrvadász,húsvadász alapján ítélik meg...

2009. jún. 18. 08:52
szia...szerintem nem is sejtik az emberek, hogyan mukodik ez az egesz...nekem se volt fogalmam az egeszrol, de aztan az egyik baratunk apukaja vadasz,sokat jartunk veluk ide-oda es rengeteg dolgot tanultunk es tudtunk meg...amugy a vadasz meseknek van amikor, nem csak fele de a haromnegyede is igaz tud lenni...persze, lehet hogy fele sem...:-)
3. **Rita** (válaszként erre: 1. - 8fbc6fca58)
2009. jún. 18. 08:51

Attól függ.

Ha hobbiból vadászik akkor elég negatív a véleményem

2009. jún. 18. 08:48

Bátyám vadászik. Havonta egyszer-kétszer elmegy vadászni, szóval nem a hivatása. Tudni kell, hogy nagyon szigorúan szabályozott, hogy mikor, mit és mennyit lőhetnek. Tévhit, hogy "állatkínzás" lenne, hiszen komoly munka, míg a vadászok kiszámolják, hogy adott helyen adott állatfajból mennyit KELL kilőni ahhoz, hogy a számuk optimális legyen (ha túl sok van nem jut se nekik se más állatoknak elég élelem pl).

Másrészt a vadászoknál (többségüknél biztosan) nem is az a motiváló, hogy kimennek és ott vérengzenek, hanem a természet szeretete, közelsége. Sokszor csak ülnek a lesen és nem is lőnek, mégis élvezik. Úgy, mint a horgászok.

2009. jún. 18. 08:45
Csak simán kiváncsi vagyok a véleményekre és arra, hogy mennyire ismerik az emberek, hogy mit is csinálnak a vadászok vagy még mindig sokan a mesék alapján ítélik meg őket? :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook