Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményetek a csomagolásmentes boltról? fórum

Mi a véleményetek a csomagolásmentes boltról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
122. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Apeeng)
2018. dec. 10. 15:59
Én sem fogadom el a nylon zacskóba tett virslit, és a sütit sem. Spárban előszeretettel teszik abba a rétest és islert is, hát van máshol is, nem kell.
121. KinderBueno (válaszként erre: 120. - Birebora)
2018. dec. 10. 15:47
Szia! Igen! Egy videóban láttam a neten. Frankón működött :) Csak sok volt vele a munka. Mindig kiszedni, tisztítani, megtölteni, lezárni. Na meg a sokaidik használat után már nagyon lyukas lett az aljuk és ki kellett dobni.
120. birebora (válaszként erre: 118. - KinderBueno)
2018. nov. 7. 13:39

Újratöltögetted és alufóliával lezártad?

Mégis, hogy?

Darált kávét tettél bele? És úgy raktad a gépbe?:)

Lefőtt? :)

119. Smirnoff (válaszként erre: 117. - KinderBueno)
2018. nov. 7. 13:35
Es a külső is az a metalizalt szar, amit sehol nem hasznosítanak újra :P
2018. nov. 7. 12:11

Én nem tudtam, hogy le lehet adni a kapszulákat. Ajándékba kaptam egy ilyen gépet és hozzá 2 doboz kapszulát. Egy darabig én itthon újra töltögettem és alufóliával lezártam, de ez hosszú távon nem működik. Már csak porfogó a kapszulás kávéfőző, mert luxus dolog venni hozzá a kapszulákat. Még mindíg olcsóbb a kávédaráló, kotyogós kávéfőző, szemes kávé. Mindenesetre nem tartom magam lusta, bunkónak mert nem tudom, hogy ezeket visszaveszik. Sőt úgy tudom itt nem lehet senkit szidni, sértegetni főleg általánosítva, látatlanba.

De ha viszont lehet, akkor vannak még lusta környezet szennyező emberek! Minden tisztítószer amit használunk az ártalmas a környezetre. Aztán ott az a sok pacsuli amit fujkálunk nap mint nap. Ott vannak az autók, repülők. Cigarettacsikk mindenhol. Vízpocsékolás, árampocsékolás. A rengeteg elektromos kütyü amivel zavarjuk a gyerekek és az állatok agyát. A használt étolaj wcbe vagy egyéb helyekre öntése!?? Ha lusta, bunkónak nevezünk egy embert aki kidobja a szemetesbe a kávékapszulát akkor mindenki más micsoda? Minden egyes ember szennyezi a környezetet valószínűleg a nap minden egyes órájában.

2018. nov. 7. 11:10
Na igen.. :/ Itt Angliába még a nagy zacskó csipszbe van 6 kis zacskó csipsz. A csokiknál szintén. Itt minden be van csomagolva. Külön. És egy napi főzés után illetve még előtte megtöltök egy zöld zsákot félig. :( Szomorú, illetve idegesítő, hogy egy nagy szemétkupacot vásárolok tulajdonképpen.
116. Mezei Virág (válaszként erre: 115. - Michelle.r)
2018. nov. 7. 11:09

:D Na de miért???

;)

115. michelle.r (válaszként erre: 111. - Mezei Virág)
2018. nov. 7. 11:07
Valami azt súgja, nem kell megnznem azt a linket :D
114. michelle.r (válaszként erre: 106. - Bözsi néni)
2018. nov. 7. 11:06

A Nespresso visszaveszi a kapszulákat, és újrahasznosítja. Arról nem ő tehet, hogy a lusta és bunkó emberek a kukába dobják. Az nem tudatosságra nevelés, hogy betiltom azt, amivel úgyis a környezetet szennyezed, mert nem tudsz normális emberként működni.


2 dl tejfölt meg simán haza tudok venni a kiürült gyümölcsleves üvegeimben.

113. Mezei Virág (válaszként erre: 112. - Andilaci)
2018. nov. 7. 10:52
Szerintem is, csak nem mindegy, hogy milyen!
2018. nov. 7. 10:49
Csomagolás fontos,szerintem😊
111. Mezei Virág (válaszként erre: 110. - Nyamitörp)
2018. okt. 29. 16:35

:D

Először egy riportban hallottam erről, és Michelle beszólásáról, most eszembe jutott. Gondoltam hadd szörnyülködjön, mert van ilyen ám! ;)

Na meg ti is! :D


Nem szeretném ha a fogyisok éhen halnának!!! ;)

110. Nyamitörp (válaszként erre: 109. - Mezei Virág)
2018. okt. 29. 15:33
Ezt fogyis fórumokba kellett volna írnod. Hatásosabb lenne ez a kis szösszenet, mint az ilyen-olyan étvágycsökkentők. :-D
109. Mezei Virág (válaszként erre: 105. - Michelle.r)
2018. okt. 29. 15:13

;)


[link]

Ne szipogj kisfiam

Posted on March 26, 2013

Ezt itt biztosan nem mondják a gyerekeknek. Itt senki nem használ zsebkendőt. Helyette inkább felszívják. Jó intenzíven, erősen. A szipogás igazából finom kifejezés. Van egy olyan hivatalosan még nem igazolt észlelésem is, hogy a társadalmi ranglétrán felfelé haladva egyre erősebben, keményebben szokás felszívni. Mintha valami erő/hatalom kifejezés is belekeveredne. Ráadásul nem számít semmilyen körülmények között sem udvariatlannak. Szóval egy meetingen simán előfordul, hogy az egyik résztvevő mondjuk fél-egy percenként jó nagyot szív az orrával. De ez nem amolyan mély levegővétel szerű, tiszta hangú szívás, hanem rendes szörcsögős. Érződik, hogy van benne anyag….


Ám hiába szívják fel folyton, előbb-utóbb azért távoznia kell valahol. Ez pedig általában a mosdóban történik. Szóval ha az ember kimegy mosdóba, akkor elég gyakran hall párhuzamosan 4-5 embert jó mélyről krákodni és üríteni. Már-már kórus feelingje van a dolognak. De egyszerűbb népek megoldják ezt az utcán is egy szemetesbe…

108. Nyamitörp (válaszként erre: 105. - Michelle.r)
2018. okt. 29. 15:05
Az lenne a legjobb megoldás :-)
107. Icuska538 (válaszként erre: 99. - Selena78)
2018. okt. 29. 14:47
Ezzel én is igy vagyok ...párommal pár eve kerültünk ha tudtam volna talan kizaró ok lett volna textil zsepi..még a magamét sem birnam kimosni..
106. Bözsi néni (válaszként erre: 103. - Michelle.r)
2018. okt. 28. 22:29

Azért 2 dl tejfölt nehezebben vinnél haza doboz nélkül, kávét viszont prímán lehet főzni anélkül is, hogy minden egyes adag külön kapszulázva lenne.


Felesleges szemét termelés.

105. michelle.r (válaszként erre: 104. - Nyamitörp)
2018. okt. 28. 22:03
Én tuti leszoknék az orrfújásról ;)
104. Nyamitörp (válaszként erre: 99. - Selena78)
2018. okt. 28. 21:58
Ha eljutnék odáig, hogy ki kell mosnom, akkor megtenném. De eleve nem tudom elképzelni azt, hogy pl. reggel kifújom az orrom és utána estig vagy amíg haza nem érek hurcolom magammal a tak..ot.
103. michelle.r (válaszként erre: 46. - Bözsi néni)
2018. okt. 28. 21:51

Akkor miért nem tiltjuk be inkább a bunkókat, akik nem viszik vissza?


Ennyi erővel tiltsuk be az összes műanyagot, de tényleg mindent, a tejfölös doboztól a szemeteszacskóig.

102. michelle.r (válaszként erre: 33. - Globus)
2018. okt. 28. 21:47
Jól van. Eddig csak forgott a gyomrom, de mindjárt hányok is ;)
101. michelle.r (válaszként erre: 30. - Globus)
2018. okt. 28. 21:47
Az egyéb fajtákra már igen? :D
100. michelle.r (válaszként erre: 23. - R-é-k-a)
2018. okt. 28. 21:45

Ha valamit soha, semmilyen fenyegetés hatására nem használnék, az a textil zsebkendő. Fel nem foghatom, hogy képes valaki használat után visszatenni a zsebébe, táskájába, és egyáltalán hogy mossa ki?


Ami a csomagolásmentes boltot illeti, csak ilyenre lenne szükség ;)


Van Budapesten egy Krémpatika nevű üzlet, hónapok óta ott vásárolok, megörültem a tartályoknak a falon, azt hittem, viszem a kis flakonomat és újra tölthetem. Frászt, az ÁNTSZ nem engedélyezi :(

99. selena78 (válaszként erre: 69. - Nyamitörp)
2018. okt. 28. 12:19

Hát én pedig a papírzsebkendőt nem adom.


Én már vén vagyok... fiatal koromban nem létezett papírzsebkendő, legalábbis nálunk nem. Volt mindenféle szép színes, mintás, hímzett textilzsebkendő, még most is van egy tucatnyi díszdobozban.:)


De annál utálatosabbat nem is tudok elképzelni, mint mikor ki kellett mosni őket. Volt olyan, hogy a szennyes kosaram negyedéig volt már zsebkendővel, mert nem vitt rá a lélek, hogy kimossam őket. Aztán beleráztam a kukába az egészet.

98. semleges (válaszként erre: 93. - Smirnoff)
2018. okt. 28. 07:52
Nem vagy te egy kicsit frusztrált?:)
97. R-é-k-a (válaszként erre: 88. - Smirnoff)
2018. okt. 28. 07:38
Igen, tegnap olvastam el a cikket a csomagolásmentes boltról. És ezèrt volt AZ a kérdésem, hogy kinek mi a vèlemènye róla. Az, hogy én mióta figyelek oda a környezetemre, háztartásomra és mióta igyekszek újrahasznosítani egy teljesen más dolog.
96. Smirnoff (válaszként erre: 95. - Habszivacska12)
2018. okt. 28. 06:28
Jelents, hogy tiltsanak ki a destruktiv szövegem miatt! ;p
95. habszivacska12 (válaszként erre: 94. - Smirnoff)
2018. okt. 28. 06:23
Mindenképp, de attól még opció az értelmes írás.
94. Smirnoff (válaszként erre: 92. - Habszivacska12)
2018. okt. 28. 05:57
Gorgess tovább, mint egy hülye vallomason.
93. Smirnoff (válaszként erre: 69. - Nyamitörp)
2018. okt. 28. 05:55

Dettó. Szar a nyalkahartyam. Egész évben fujom az orrom. Tömegre, kiterjedését sok lenne hurclni :/

Én amit még mindig nem értek az új helyemen: kevés helyen lehet kapni "normális" pzst. Mindenhol a "diszdobodos" van, ha van... Ezek a hülyéne népek azt hajtogatjak, gyurogetik? Bár amúgy sem éreznek. A lassan októberi hidegben papucsban, rövid nadrágban, és hasát kilogatva (mint a '90-2000 években) furkosnak. A bokalengeto nadrágokrol nem is beszélve.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook