Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményed az egészségügyről? fórum

Mi a véleményed az egészségügyről? (beszélgetős fórum)


2007. júl. 5. 15:40
Voltam kórházban sajnos.Vannak negatív,és pozitív tapasztalataim,orvosokról,nővérekről.
40. ezusteso (válaszként erre: 39. - Win)
2007. júl. 5. 11:25

Azért nekik kellene harcolni, mert a kereslet határozza meg a kínálatot.

Egyrészt.

Másrészt pedig azért, mert nem építhetjük arra az életünket, hogy a mi jogainkért másoknak kell harcolni, ez az élet egyetlen területén sem működik.

A dolgozók hozzáállása pedig nem rosszabb, mint pl. az eladóké, vagy a pénztárosoké vagy a hivatali ügyintézőké stb. Csak a beteg élethelyzetében minden modortalanság, türelmetlenség sokkal nagyobb súllyal esik a latba, éppen a kiszolgáltatottság miatt.

De lehet jönni elhivatott nőknek nővéri munkára ennyi pénzért, ilyen felelősséggel. Érdekes, hogy a nővérhiány évek óta fennáll, még ma is, a tömeges elbocsátások mellett is!

Annak egyre többször vagyok tanúja, hogy a változtatások, szigorítások, várakoztatás miatt a beteg türelmetlenebb, modortalanabb és minden további nélkül kezd üvöltözni a nővérekkel, orvosokkal. Őket nem kötelezik az elemi viselkedési szabályok?

Lehet szídni a dolgozókat, a betegnek mindenhez van joga, csak érdemes-e? Akkor szolgálatkészebb lesz? Vagy kedvesebb?

39. win (válaszként erre: 36. - Ezusteso)
2007. júl. 4. 19:04

Úgy látszik én sem tudom elég érthetően kérdezni, immáron ki tudja hányadszor: Miért a szolgáltatást igénybe vevőnek (azaz a betegnek) kellene szerinted változtatni és hogyan???!! Mert Te ezt írtad még az elején!!!!


De ha szerinted az a megoldás, hogy nem szidjuk az eü. dolgozóit a sok negatív változás miatt (amiről valóban nem ők tehetnek, ők is csak végrehajtják egy felsőbbb szerv döntését), akkor megnyugatatlak, én ezt is teljesítettem. Maximum azért szidom őket, amiről ők is tehetnek: pl. rossz modor, figyelmetlenség, nemtörődömség.

2007. júl. 4. 18:09

Az eüben dolgozom :(

... és nem tudok semmi jót írni. Belülről méginkább :(

2007. júl. 4. 16:33
Csak beteg ne legyen az ember. Pocsék.
2007. júl. 4. 15:45

Kedves Win! Úgy látszik, nem tudom érthetően elmondani, amit akarok. Ha szerinted ez rendjén van,hogy fizetjük TB-járulékot és egyre kevesebb szolgáltatást kapunk érte cserébe.

Aki pedig beteg, az mind kiszolgáltatott, függetlenül a korától.

Azért nem lenne rossz, ha tudatosulna az érintettekben, hogy az ingyenes eü. ellátás lassan megszűnik, tehát a betegek be vannak csapva. Mit tesznek? Szidják azt, akivel találkoznak az ellátásuk során. Szerinted logikus?

35. win (válaszként erre: 33. - Ezusteso)
2007. júl. 3. 07:17

Ne haradgudj, nem értelek miért válaszolsz ilyen ingerülten! Én azt hittem, van valamilyen elképzelésed, azért írtad, hogy a szolgáltatást igénybe vevőknek kellene tenni valamit.


Én úgy érzem, azzal, hogy a fizetésemből mindig becsülettel levonták a (nem kevés) eü. járulékot -mert én soha egyetlen fityinget, ami a zsebembe került nem tagadhattam le, sokakkal ellentétben-, valamint azzal, hogy indokolatlanul még sosem vettem igénybe az eü.-i ellátórendszert (sőt indokoltan is igen ritkán), megtettem, ami tőlem telik.


A hsz-odból úgy tűnt, szerinted ezek az alapvető dolgok nem elegendőek egy állampolgár részéről, hisz evidensnek tűnik, hogy ezt megtesszük. Ezért kérdeztem, amit kérdeztem. De hogy erre így reagálsz...


A gyerekemet azért említetetm, mert a szolgáltatást igénybevevők között nagy számban vannak a gyerekek, és az idős, akár magatehetetlen emberek, és az általad elmondottakból, nekik tenni kellene valamit. Ezt én eléggé nonszensz gondoltanak tartom! (Hogy egy aktív korú, keresőképes tegyen valamit, azt még esetleg el tudnám képzelni. De, hogy ez a protekció keresése lenne...??!!!)

34. gpetra (válaszként erre: 33. - Ezusteso)
2007. júl. 2. 17:59
Már a protekció sem segít, mert attól még nem lesz osztály... Sajnos ész nélkül hoznak döntéseket a fejünk felett, és ezen még az összefogás sem nagyon változtatna. Van lehetősége a magyaroknak. Egészen pontosan négy évente. És így döntöttek.
2007. júl. 2. 17:35

Kedves Win! Te kérdezted, mit kellene tenned, talán protekciót keresni, mert egy nagy rakás sz.r az egész.

A bal bokám se tudja, mit kellene tenni. Egy biztos: szapulni, kritizálni és előrángatni a gyereket, nos ez a legkönnyebb, csak nem vezet sehova. ( azonkívül tele van vele a mamuszom ).

Egyedül senki semmit nem tud tenni és éppen az összefogás az, ami a magyaroknak évezredek óta nem megy.

Azért minden beteg odajárul a kasszához és fizet. Akkor nem kell morogni.

32. win (válaszként erre: 22. - Ezusteso)
2007. júl. 2. 15:02

Mutasd azt a mondatot, kérlek, ahol azt írtam, az orvosnak, nővérnek, stb. kellene tennie valamit!

Én megkérdeztem, hogy szerinted NEKEM mit kellene tennem, mert Te ezt vetetted fel, mint megoldást, de erről nem írtál. Továbbra is érdekel.

31. gpetra (válaszként erre: 30. - Ezusteso)
2007. júl. 2. 13:12

Sajnos ebben a tempóban szűnnek meg az osztályok. Egyik napról a másikra. Szó szerint. Engem májusban műtöttek volna, de még kellett egy vizsgálat, amire elég későn kaptam időpontot. Mire meglett a vizsgálat, a dokim elutazott két hétre, és ezalatt megszűnt az osztály, aminek június 30-ig kellett volna működnie. Úgy tudtam meg, hogy nagyon rosszul lettem, rohantam be a kórházba, ahol már nem tudtak ellátni.


Egyébként nem igaz, hogy minden beteg el van látva. Én pl. pont egy kivétel vagyok.

2007. júl. 2. 13:09

És ha befekszel és a műtét másnapján kiraknak, mert megszüntetik az osztályt?

Anyummal tötént a tavasszal, hogy befektették kivizsgálásra hétfőn és kedden jött az orvos, hogy szerdán megszűnik az osztály. Mindenkit szétszórtak, kit hova lehetett, ha mást nem, akkor haza.

A dolgozók pedig nem tudták, hogy a következő héten lesz-e munkahelyük és hol.

De azért a miniszterasszonyunk teljes lelkinyugalommal szónokol a tv-ben, hogy az átalakítások ellenére minden beteg el van látva.

29. gpetra
2007. júl. 2. 11:26
Sajnos jelenleg az a helyzet, hogy még az sem ap elátást, aki meg tudná fizetni... Műtétre várok, megszüntették az osztályt, ahol kezeltek, és amíg nincsen új, addig a dokim nem tud megműteni. És ezen még a pénz sem segít...
28. Teráz (válaszként erre: 26. - Ezusteso)
2007. júl. 2. 11:24

Szerintem nagyon sokan ugyanígy látják,mint mi.

Sajnos ez a TÉNY !

2007. júl. 1. 22:02
És akkor mi még jobb helyzetben vagyunk, mert van kifutási idő felkészülni, biztosítást kötni. De mi van azokkal, akik 30-40 évig abban a tudatban fizettek járadékot, hogy majd ha öregkorukban rászorulnak, ingyenes ellátást fognak kapni. Idős, beteg és becsapott emberek, akik már semmit nem tudnak tenni a saját érdekükben!
26. ezusteso (válaszként erre: 23. - Teráz)
2007. júl. 1. 21:58
Pontosan erről van szó: mire eléri a delkvens a nyugdíjkorhatárt, addigra dögöljön meg, nehogy már nyugdíjat kelljen neki fizetni, ha nem aktív tagja a társadalomnak és nem fizet adót és járadékot. Csak ezt választott vezetőink nem mondják ki, attól politikusok.
2007. júl. 1. 21:56

Ja és még valami! Ha a dolog nem változik, tudomásul kell vennünk, hogy az állam kivonul az eü. ellátásból és onnantól kezdve az lesz ellátva, aki meg tudja fizetni.

Te is, Win és a 11 hönapos gyereked is. Akkor is, ha előbb az orvosokat és az ápoló személyzetet előbb meghurcolják és börtönbe csukják. Majd jönnek az ukrán, román, afrikai orvosok, nővérek, természetesen csak a közkórházakba.

Jó lesz magánnyugdíj- és egészségpénztári személyre szóló számlát nyitni és az alacsony bérből félretenni válsághelyzetekre. Nekem is, pedig én eü-s vagyok. Sőt vizitdíjat is fizetek. Javítsatok ki, ha tévedek: pl. a BKV-nál nem csak a dolgozó, hanem a családtagjai is ingyen utazhatnak.

24. kiki32
2007. júl. 1. 21:55
hát igen! Tudatos népirtás...
23. Teráz
2007. júl. 1. 21:52

A célja az:

-Haljon meg aki nem életre való,hulljon a "férgese" ,a beteg ember semmire sem jó,csak pénzbe kerül.

Undorító ami itt folyik!

2007. júl. 1. 21:48

Szerinted az orvosnak kellene tenni valamit? Vagy a többi egészségügyisnek, akik map mint nap áldatlan körülmények között próbálnak dolgozni és hallgatják a beteget? MIT?

Én eü-ben dolgozom, bár most nem betegekkel és éppen elég történetet tudok elégtelen és erőn felüli, kiválóan ellátott esetekről.

Megoldás az, hogy szidjuk azokat, akik ott dolgoznak?

A párbeszéd nem az intézmények ( és dolgozóik ) és a betegek között, hanem az eü. ellátást igénybe vevők és kormány illetékesei között kell hogy létrejöjjön. Mi választottuk meg azokat, akik most a rendeleteket hozzák!

21. win (válaszként erre: 19. - Edb6c38cef)
2007. jún. 13. 13:13
Semmi baj, akkor így már értem! Köszi! :))))
20. win (válaszként erre: 18. - Edb6c38cef)
2007. jún. 13. 13:12

Nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatokat szereztél, de örülök, hogy sikeresen megoldódtak az esetek.


Viszont ebből nem értem, hogy mit kellene tennem, ahogy az előttem szóló írta. Protekciót keresni?

2007. jún. 13. 13:10
Kedves Win, bocs, nem is igazán válasznak szántam, csak úgy általánosságban írtam az előzőt, de véletlenül rád kattintottam.
18. edb6c38cef (válaszként erre: 17. - Win)
2007. jún. 13. 13:08

Orvos az unokatesóm egyik klinikán. Ha nem az lenne, apám már 6 éve nem ezen a világon lenne. Kislányomnak pedig levágták volna az ujját egyéves korában, holott egy 20 perces műtéttel megmenthető volt.

Ennyit jelent az orvos a családban, protekció terén.

És igen, a helyzet elkeserítő.

17. win (válaszként erre: 16. - Ezusteso)
2007. jún. 13. 12:36

Ez érdekel!

A szolgáltatást igénybe vevőnek, azaz pl. nekem vagy a 11 hónapos gyerekemnek kellene tenni? MIT???????

2007. jún. 13. 12:04
Szerintem ezen az áldatlan állapoton nem a eü. dolgozóknak kellene keseregni és tenni ellene, hanem azoknak, akik a szolgáltatást igénybe veszik. Más kérdés, hogy mit lehet elérni?
15. enikö (válaszként erre: 14. - Win)
2007. jan. 30. 10:28
ÉS EZ MÉG SEMMI!!!!!!!!!!!!!!
14. win
2007. jan. 30. 09:58

Szerintem is vannak mindenhol jó és rossz ápoló(nő)k és orvosok. Sajnos az utóbbi években volt szerenvsém tapasztalatot szerezni balasti sebészeten, sebészeten, belgyógyászaton, szülészeten is, de mindenhol volt ilyen is, olyan is. Az emberi tényezőt figyelmen kívül hagyva pedig azt gondolom, egy nagy rakás .... az egész!

:(((

13. f772199837 (válaszként erre: 8. - Androb)
2007. jan. 30. 09:54

Nem vagyok "Őn" (főleg nem hosszú ő-vel), itt nem divat a magázódás.


Mellesleg azt írtam, hogy "zöme", ez pedig azt jelenti, hogy vannak kivételek.

A véleményem változatlan: csak beteg ne legyen az ember...

12. enikö (válaszként erre: 11. - 12667dcac6)
2007. jan. 30. 09:43
egyetértek veled!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook