Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményed az egészségügyről? fórum

Mi a véleményed az egészségügyről? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
2016. júl. 25. 11:57
Hát, alapvetően bízom az orvosokban. Tapasztaltam jót is, rosszat is, sajnos leginkább rosszat. Mára eljutottam odáig, hogy bizonyos esetekben magánorvoshoz megyek. Ha nem így tettem volna, ki tudja, mikor derül ki a betegségem, mivel eddig nem vettek komolyan, és egy normális kivizsgálásra nem voltak képesek. Szóval összességében csalódás, hogy fizetem a TB-t, de cserébe nem kapok kb. semmit.
310. ab61752c45 (válaszként erre: 308. - Fincsi5)
2016. júl. 25. 11:48
ezt én sem,hisz ahány rák,annyi fajta,a fészbukon néha hirdetnek valami hülyeséget,akkor senki sem halna meg rákban,sem más betegségben.
309. ab61752c45 (válaszként erre: 308. - Fincsi5)
2016. júl. 25. 11:45
nem csak azt,még fájdalomcsillapítót sem kaptam.mikor egyszer adtak egy gyógyszert,megkérdeztem mi az,hogy a fájdalomcsillapító ne tegye tönkre a gyomromat.többet nem kaptam egy hét alatt,gondolom azért elszámolták.
308. fincsi5 (válaszként erre: 304. - Ab61752c45)
2016. júl. 25. 11:27

Ez hogy??? D


Amit M. Virág ír; van valami gyógyszer, gyógymód a rákra,csak nem adják?? Ezt nem értem.

307. PöttyösPanka (válaszként erre: 305. - Mezei Virág)
2016. júl. 25. 11:04
Tulajdonképpen be van tiltva. Csak ez senkit sem érdekel. Az orvosok sosem fognak önként lemondani róla. Nekünk, egyszerű, kiszolgáltatott, földi halandóknak kellene összefognunk, és többé egy fillért sem adnunk. De sajnos és érthető módon úgy van vele az ember, hogy inkább fizet, ha az egészsége a tét.
306. ab61752c45 (válaszként erre: 305. - Mezei Virág)
2016. júl. 25. 10:43
én nem is adok.miért lennék hálás.a lányomnak is megtiltottam,ha olyan állapotba kerülnék,egy fillért se adjon.legalább előbb halok meg.
305. Mezei Virág (válaszként erre: 304. - Ab61752c45)
2016. júl. 25. 10:17
Be kéne tiltani a hálapénzt. De ez itt sohanapján lesz. Van, akinek ez nem érdeke.
304. ab61752c45 (válaszként erre: 303. - Mezei Virág)
2016. júl. 25. 10:07
nem is adtam pénzt senkinek,akkor sem mikor a lányom született,most sem mikor műtöttek.ő egyenesen megtiltotta.igaza van,a főorvos,akit most lovaggá ütöttek,valamilyen plébánia főtagja,elfogadja a kisnyugdíjastól a tízezer forintot?
303. Mezei Virág (válaszként erre: 302. - Ab61752c45)
2016. júl. 25. 10:03
Ez az emberséges ellátás, már hosszú évek óta. Nem 10, több.
302. ab61752c45 (válaszként erre: 300. - Mezei Virág)
2016. júl. 25. 09:57
én a kórházra nem panaszkodtam,elvégre nem szanatórium,és elég jól elláttam magam.de őszintén a legtöbbre fütyültek a nővérek.az orvos a kérdésemre,hogy veszik ki a hurkot a térdemből,odavágta,úgy,ahogy betette.az ételről már nem is beszélek,minden hideg volt,mire odaért.aki nem tudott felkelni odatették az ételt,nekem is tíz órát kellett feküdnöm,a magatehetetlent a lányom etette meg.különben elvitték az ételt,úgy ahogy hozták.a vacsora ,reggeli kis vaj volt,rá sem tudtam nézni,vagy egy tejföl zsömlével.
2016. júl. 25. 09:34

Rendkívüli emberséggel támogatják a gyermekhospice házat...(


[link]

300. Mezei Virág (válaszként erre: 299. - Ab61752c45)
2016. júl. 22. 18:06
Így kell elüldözni az orvosokat. :(
299. ab61752c45 (válaszként erre: 298. - Mezei Virág)
2016. júl. 22. 17:04
szerintem is.sikerült a falut is megosztani,mint az országot.újraválasztották a régi polgármestert,az orvos szedi a cókmókot,más faluban örömmel várják.a praxison tört ki a vita,én nem értek hozzá.de fiatal orvos volt,pénz is volt rá,maradhatott volna évtizedekig.így biztos jobb,hogy a helyettesnek,ha lesz kifizetnek egy kalap pénzt.
298. Mezei Virág (válaszként erre: 297. - Ab61752c45)
2016. júl. 22. 16:55

Remek! :(

Vidéken már így is alig van háziorvos.

2016. júl. 22. 16:33
a mi falunkból most üldözték el a háziorvost.nem tudom,kinek nem tetszett a képe a polgármesternek,vagy a jegyzőnek
2016. júl. 22. 16:04

Na de akkor ki fog itt gyógyítani?

Halálos veszélyben vannak az orvosok


[link]

295. Mezei Virág (válaszként erre: 294. - PöttyösPanka)
2016. júl. 6. 13:11

Én is láttam ilyet. Kis öreget az osztályról székben letolták vizsgálatra - nem, nem az orvos ment oda - több órán keresztül rá sem néztek. Hátrahanyatlott a feje. Egyedül én mentem szólni, de azt hiszem hiába... Állítólag újraélesztették, de nyitva volt a szája és hófehér volt. Hááát nem tudom...

A saját adónkból minden másra jut pénz, csak ránk nem. :(

2016. júl. 6. 10:21

Én ismerek egy esetet, amikor egy nő alhasi fájdalommal bement a kórházba. Ott adtak neki görcsoldót, és leültették a váróban. Aztán órákig felé sem néztek, csak mikor már lefordult a székről. Kiderült, hogy méhen kívüli terhessége volt, és szerencsétlen meghalt belső vérzésben :(

Persze soha senki sem hibás.

Érzed, hogy baj van, odamész segítséget kérni, és simán hagynak meghalni :(

2016. júl. 6. 09:58

Időnként elsőosztályú az ellátás, egy öngyilkos jelöltnek tuti választás. :(

[link]

A család Janka halála után feljelentést tett, a rendőrség másfél évnyi vizsgálódás után arra jutott, hogy a két érintett kórház mindenben megfelelően járt el.

292. globus (válaszként erre: 291. - Mezei Virág)
2016. júl. 4. 19:56
Leglényegesebb rész: havonta és személyenként nagyjából 5000 euróba kerül. Másfél misi...
2016. júl. 4. 19:52

Ez is egészségügy, Hollandiában. Ahol a beteg is ember.

[link]

2016. jún. 7. 19:45

:((

"Maga kijátszotta az egészségügyet!

– emelte meg a hangját köszönés nélkül. Hirtelen azt hittem, rossz helyen járok, és szakrendelés helyett a rögtönítélő bíróságra tévedtem, de az igazi fejmosás csak ezután következett. – Tudom ám én, miért ment a sebészetre, az ön fajtája ilyen. Azért, mert tudta, hogy akkor azonnal kap időpontot az ortopédiára, és nem kell várnia heteket. Megkerülte a háziorvost. Miért nem oda ment? Hát nem az az alap?

...

Maga azt hiszi, mindent lehet? Hogy mi viccből vagyunk itt? Hogy mi csak azért vagyunk, mert az ilyen kerülőúton előretolakodókat várjuk? – zihált az orvos hasa az idegességtől, a szőrös köldök pedig megértően rám kacsintott a gomblyukak között szétfeszülő ing alól.

Minden bátorságomat összeszedve kikértem magamnak ezt a hangnemet, majd a mondatot nem befejezve elkezdtem mondani a panaszaimat.

– Mutassa! Álljon már normálisan! Maga még állni sem tud!

– alázott tovább."

[link]

289. Mezei Virág (válaszként erre: 287. - E4b8a8b24f)
2016. jún. 6. 08:03
Mert Moldovának általában igaza van...sok más dologban is!
288. 31bc25d879 (válaszként erre: 287. - E4b8a8b24f)
2016. jún. 5. 18:38
Van benne valami:)
2016. jún. 5. 18:25

Az egészségügy tevékenységét csak egyetlen gond nehezíti,az,hogy betegek is vannak.Nélkülük semmi baja nem volna az illetékeseknek.


egyetértek Moldova György szavaival

/A tékozló koldus Riport az egészségügyről/

286. Mezei Virág (válaszként erre: 285. - Ab61752c45)
2016. máj. 31. 14:51

A mi adónkból...

A magyar emberekre már nem jut...a saját adónkból!

285. ab61752c45 (válaszként erre: 284. - Mezei Virág)
2016. máj. 31. 14:42
de Erdélyben kórházat építünk.
2016. máj. 31. 14:25

Mi is lehetne...

Az még fontosabb, mi a véleményük az eü. dolgozóknak.

[link]

Magyarországon élőknek van a legnagyobb esélyük arra, hogy rákbetegségben haljanak meg. Az is tény, hogy itthon háromszor annyi lábat vágunk le, mint Nyugat-Európában. Ha ez az emberek szerint rendben van, maradjon így. De legalább tudják meg tőlünk, hogy mi várhat rájuk. Ez a keserű kifakadás Dénes Tamásnak, a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete (Reszasz) elnökének száját hagyta el egy szombathelyi fórumon.


Mert Magyarország jobban teljesít!

:(

2016. ápr. 21. 14:08

Na, akik azt mondogatják, hogy milyen negatív vagyok, azok kedvéért teszem ezt ide.

Ennek kéne tán örvendezni? /unom, globus +1/

[link]

Megalázó és életveszélyes módon bánik az egészségbiztosítás a rákosokkal

Az utolsó pillanatig húzzák az időt, közben a rák csak egyre növekszik. Esetleg tízezer forint késedelmi díjjal letudják a halált okozó csúszást.

Kivárják az utolsó pillanatot

Az Indexnek megszólaló orvosok és hozzátartozók szerint a legfelháborítóbb az eljárás lebonyolítása, a humánum teljes hiánya. A 30 napos elbírálási határidőt az utolsó napig kihasználja az OEP, úgy viselkednek, mintha egy közbeszerzési eljárás beadványait bírálnák el, pedig egy ember életének utolsó lehetősége függ döntésüktől.

2016. márc. 18. 07:50

Kezelésre Angliába

Anitánál másfél évvel ezelőtt, még Angliában pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak. Az állapota javul, de itthon is folyamatos gyógyszeres és egyéb kezelésekre szorul. Az elmondása szerint hazatérésük után orvostól orvoshoz kellett szaladgálniuk a gyógyszerek beszerzése miatt, az SZTK-ban nem álltak vele szóba, pedig már visszajelentkeztek a hazai tb-rendszerbe, ezért három hónapnyi próbálkozás után egy magánorvosnál kötöttek ki. Most 10-15 ezer forintot fizetnek a gyógyszerekért havonta a tb-támogatással együtt. Tipikus eset az is, hogy az endokrinológushoz fél évvel későbbre, csak nyárra kapott volna időpontot.

Ehhez képest szerinte csak dicséret illeti az angol ellátást, ott ingyen kapja meg a gyógyszereket és a kezeléseket, de külön szociális támogatást is kaphat a betegsége miatt, sőt, a gyerekfelügyelethez is segítséget adnak. Ráadásul kijelölnek egy legalább ötéves ápolói tapasztalattal és széleskörű szaktudással rendelkező, daganatos betegekre specializálódott nővért, akit bármikor felhívhat, ha segítségre van szüksége, illetve jótékonysági szervezetek támogatására is számíthat.

Így talán nem meglepő, hogy amikor sugárkezelésre volt szüksége, Anitáék úgy döntöttek, jobban jár, ha azt Angliában, közelebbről is Readingben és Oxfordban kapja meg.

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook