Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményed az adomány gyűjtőkről? Házalókról, kéregetőkről? fórum

Mi a véleményed az adomány gyűjtőkről? Házalókról, kéregetőkről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. 791fce5155 (válaszként erre: 33. - BollerKrisz)
2010. jan. 16. 15:08
sajnos dolgozni nem akarnak...ezek a személyek meg érdemlik a sorsukat.....az igazán szegény ember nem áll ki mert szégyenli...pedig a szegénység nem szégyen.....
39. terek (válaszként erre: 29. - Gyöngyszemü)
2010. jan. 16. 15:07
ez jó :DDD
2010. jan. 16. 15:07
Én is jártam igy,mentem a korházba a halmozottan sérült kislányomért december 23-án,és 1 kéregető megállitott amikor kiszáltam az automból,hogy kérne 1 kis pénzt megnéztem 68 ft volt apróban olyan csunyán nézett rám,és mondta inkább ne adtam volna amikor megnézte az összeget,mondom neki neharagudjon ,ebböl már pár db kiflit tudna venni reggelire erre olyan trágár szavakkal illetett,hogy azóta is a fülembe cseng.A másik az alapitványokról meg az a véleményem (tisztelet a kivételnek),hogy csak nagyon kevés része jut el a rászoruloknak mert azt mondta 1 ismerösöm(ott dolgozott),hogy nekik is van rezsi ,telefon számla, fizetés,bérleti dij stb.és ezért kerül olyan kevés pénz az adományokból a rászorulókhoz.Na erröl meg van a saját véleményem.
37. 791fce5155 (válaszként erre: 30. - A14deb9047)
2010. jan. 16. 15:06
Az ember szívesen ad ennivalót, az más és ezzel nincs gond....de sokan nem fogadnak el ételt...csak pénzt ők meg így jártak nak....sajnálatos, hogy egyre több guberáló van...reggelente amikor főzöm a kávémat látok néhány nem éppen fiatal kuka nézőt a szívem szakad meg......és akkor érzem szegény vagyok, nem vagyok gazdag de milyen jó hogy van mit enni és van ruhám, és lakás a fejem fölött!!
36. gyöngyszemü (válaszként erre: 25. - 791fce5155)
2010. jan. 16. 15:06

Na azért nemvolna pofám odaülni. :-) amikor kéregetnek és erőszekossak odaszolok hogy nem azért dolgozok hogy ő elköltse.... nekem se ad senki!


A múltkor a Keletinél egy fiatal srác leköpte a barátnőmet mert nemadottneki pénzt! :-((

35. caffi
2010. jan. 16. 15:05

Úgy 10 éve jött a lakásunkra egy fickó....igazolványos kitűző meg mindent mutatott....gyüjtött valami iskolák-ovodák omladozó részeinek tatarozására....adtam....pár hét múlva ismét csöngettek....azoknak is volt igazolványuk....ök rendőrök voltak és részletes személyleírást kértek az illetőről,mert csaló volt:D!

Azóta nem adakozok:)

A hajam ki megy mikor a bevásárló központoknál kunyerálnak h had tolják vissza a kocsit a benne lévő 100-as ért,mert kell a gyereknek kenyérre.....felajánlottam kedvesen h adok egy zacsi zsömit(10db)....az nem kellett neki:D

34. b52d3380ac (válaszként erre: 31. - RedMax)
2010. jan. 16. 15:04
ez naggyon jóó, főleg az utolsó:)))
2010. jan. 16. 15:03
Egyszer Miskolcon a Tes.. parkolóban jött oda hozzám egy ürge, hogy hónapok óta nincs munkája, segítsek rajta. Mondtam rendben üljön be az autómba 20 km-re van a házam, ott van 2.000 nm telek. Ássa fel, utána visszahozom a parkolóba és még fizetek is 20.000 Ft-ot. Hát futva menekült, szó szerint. Az uram egy másiknak odaadta a hamburgerét (friss, meleg és még csak bele sem harapott, akkor vette), az meg visszadobta a fejére. Hát ilyeneknek nem adok. Eleinte sajnáltam őket, hogy ilyen helyzetbe kerültek, de rájöttem: aki önhibáján kívűl került utcára, az nem fog kéregetni, mert az önérzete nem engedi.
32. 791fce5155 (válaszként erre: 25. - 791fce5155)
2010. jan. 16. 15:01

A kéregetők..már a könyökömön jönnek ki....pofátlan módon kéregetnek.....ja utcán nem gyújtok rá mert rögtön jönnek lejmolni....és meg jegyzem nem csak csórók...emos...fiucskák és lányocskák kb 13 14 évesek gondolom cigire a szülő nem ad pénzt nekik, és kérnek....

A jó multkorában várom a trolit oda lépett egy fiatal gyerek tessék adni egy szál cigit? -Mondom neki figyelj én is pénzért vettem....bocsika de nem adok...erre láttam ralyta még ő volt fölháborodva...

31. RedMax
2010. jan. 16. 15:01

Nekem két dolog tetszett eddig az ilyen kéregetőknél.

Az egyik az volt, amikor odajött hozzánk (kisebb társaság volt), és azt mondta, hogy "őszinte lesz, piára kell a pénz, nem akar hazudozni, hogy kaja meg miegymás", asszem adtunk neki egy 100-ast, mert legalább nem kezdett el kamuzni :D

A másik, ami tetszett, az volt, hogy egyik haverom elvesztette az övtáskáját, amiben benne volt a pénze, telefonja, iratai, egyszóval mindene. Odament hozzá egy hajléktalan, hogy kérjen egy kis pénzt, erre haverom mondta neki, hogy bocs, nem tud adni, mert épp elhagyta mindenét valahol, és még azt sem tudja, hogy fog hazajutni (vonattal kellett volna, de nem volt egy árva petákja sem). Erre a kéregetős emberke adott neki egy 200-ast, hogy haza tudjon menni :) Azért ritka az ilyen...

2010. jan. 16. 15:00

Tavaly augusztusban nagyon fel voltam háborodva, amikor Ferihegyen a krisnásokat megláttam!


A társasházunknál szokott egy idős bácsi takarítani nagyon szépen. Elfogadja a frissen főzött levest kenyérrel tiszta üvegben műa. kanállal.

29. gyöngyszemü (válaszként erre: 22. - B52d3380ac)
2010. jan. 16. 15:00
Én az ilyen kocsivisszatologatókat úgy szerelem le hogy óó persze igen, egy százasért visszatolhatja!
2010. jan. 16. 14:59
Elegem van belőlük!!
27. mandulaszem (válaszként erre: 17. - Terek)
2010. jan. 16. 14:58

Én a kocsitologatósoknak mindig megmondom, hogy műanyag érme van benne:)


Régen a lakótelepen volt két hajléktalan, akik kétnaponta jöttek és énekeltek. A maradék kenyerek mindig rájuk vártak...és hozzáteszem...nagyon örültek neki.


Reggelente az egyik lámpánál szokott állni egy bácsika, neki is szoktam néha ételt adni....de csak ételt!!! A pénzt egyértelmű, hogy mire költenék.

2010. jan. 16. 14:58
Én az ilyenekre allergiás vagyok.. Ilyenkor azt szoktam nekik mondani, kezdhetnek nekem is gyűjteni, akkor talán majd adok. Múltkor még Esmeralda szemműtétjére gyűjtöttek, évekkel korábban pedig Isaura felszabadítására.. :DDDD No comment.. XD
25. 791fce5155 (válaszként erre: 23. - Gyöngyszemü)
2010. jan. 16. 14:58
Gondolj bele kiülsz 4 órára és összejön a pénzed....én elmegyek dolgozni...elfáradok kikészülök...és hónap elején kapok érte valamit.....ha nekem nincs 20 ft-om pl vennék egy kenyeret de hiányzik egy 100-as nekem nem ad senki az eladó pedig a kedves mosolyomért nem adja oda 100ftal olcsóbban...
2010. jan. 16. 14:55
Ha elfogadja, veszek neki negyed kiló kenyeret, fölvágottat, tejet, valamilyen nem romlandó sütit. Pénzt nem adok!
23. gyöngyszemü (válaszként erre: 9. - 791fce5155)
2010. jan. 16. 14:55

Én is láttam jómúltkor a nyugatinál egy egészjól öltözött nénit, ült a lépcsőn és könyörgött.. néztem egy darabíg mert vártam valakit. Adtak is neki nagyon sokan (gondoltam nemis rossz meló ez)

viszont megfigyeltem az 5ftosokat kint hagyta az újságon a százasokat, ötveneseket, bedugdosta sunyiban, egy kis zsebbe a táskályán. Valószinű azt magának tette el, és a többit a megbízójának tartogatta aki kiállította koldúlni.. vagyis ősem magától ült oda...

2010. jan. 16. 14:54
jajj igen a kocsivisszatologatók nagyon idegesítőek...bezzeg multkor amikor szakadt az eső , gyerekkel voltam és messze volt a kocsitároló akkor nem jött egy sem hogy visszatolhatja -e pedig akkor örültem is volna neki:)
2010. jan. 16. 14:54
Aranyág Alapítvány szokott tv-n kersztül gyűjteni oda nem sajnálok 1000ft-t mert tudom jó célra fordítják...és orvosok, állnak mögötte önzetlen gyógyítók...akik elhívatottak....
20. 791fce5155 (válaszként erre: 19. - B52d3380ac)
2010. jan. 16. 14:52

Ettől biztos meg rémültek és elhúztak a p....ba...

:-)

2010. jan. 16. 14:51
Volt amikor este 21-kor lekészek kopogtattak, én még akkor voltam a roccer korszakomban épp alvin koncerte indultunk a barátnőmmel, fekete ruhába, acélbetétesbe:)))))) Meglepődtek a lelkészek:)))ja és hozzáteszem a háttérben épp a "szadista"c dal szólt:))))
2010. jan. 16. 14:50
Én nem kérek újságot ha veszek, adok egy 50 ft-ot és ennyi és el megy az illető....nekem is volt, hogy boltba ment egy kis srác kért pénzt, mondtam veszek neki zsemlét mondta neki pénz kell....ja még azt utálom, amikor gyerekkel manipulálnakk éregetők....találkoztam olyannal akinek csecsemő volt a kezébe közbe cigizett és kért kajára....a szivem szakadt meg de nem adtam....
17. terek
2010. jan. 16. 14:49

Mi gyerek kórháznak szoktunk adományozni karácsony előtt, ez a legbiztosabb, így tuti jó helyre kerül :)

Egyébként én az auc.. és tes.. parkolóban a "vissza tolhatom a kocsiját"- kéregetőktől vagyok ki, 5 percenként keresnek 100.-ot, azért nem kis összeg jöhet össze nekik egy nap

2010. jan. 16. 14:49

Én kb egy évvel ezelött,pont karácsony elött adományoztam két hölgynek,jöttek a papírral persze lakásra.Mondják,hogy ezt a beteg fiút kéne támogatni stb stb...

Sose adományoztam még így,azt se tudtam,hogy mennyit "szokás" így adtam nem is tudom milyen megfontolásból 2000Ft-ot,kérték,hogy írjam alá a papírt is,nézem...mindenki 20-50 nagyon maximum 100ft-ot adott.Már akkor tudtam,hogy egy hülye majom vagyok,de már nem tudtam mit tenni.Vissza már csak nem kérhetem.:D:O

Azután jöttek még egy páran,azokat el is küldtem,hogy bocsánat de nem tudok adakozni,én már kiadakoztam magam 1 évre.

Pár napja jött 2 leányzó nekik is adtam 300ft-ot annyi apróm volt épp.Talán jó helyre megy vagy kitudja(?)

Hozzáteszem,hogy nem vagyok gazdag.Az első az nagyon nagy baki volt.Hála nem járnak olyan sűrűn,talán már gatyám se lenne.:D:S

2010. jan. 16. 14:49
Ezek általában nagyon kedvesek, jól öltözöttek, álszentek....el kell őket küldeni a francba vagy ki sem kell nyitni az ajtót! Jesszus Mária , amugy is bacitenyészők, a tisztátalanság miatt sokmindent hurcolnak, nem érdmes semmit sem elfogadni tőlük, mert elkaphatunk valami nyavalyát:(
14. gyöngyszemü (válaszként erre: 11. - B52d3380ac)
2010. jan. 16. 14:47
Én is visszavettem volna töle a pénzt igaza volt! Némelyik nagyon pofátlan!
2010. jan. 16. 14:46

De azt nem értem erre miért nincs törvény?

Valaki fogja magát és magán házakba csönget...hogy jön ehhez? Ez zaklatás valamilyen szinten....ez a fickó aki becsöngetett az előbb szépen öltözött jó szituált csaló volt a szemében láttam a sunyi önérdeket....és sajnos vannak a házba idős emberek azok meg örülnek egy szép szónak és simán be tesékelik őket...és ez már egy másik téma ...lehet rámolni....felháborító....ez az egész....

12. gyöngyszemü (válaszként erre: 7. - B52d3380ac)
2010. jan. 16. 14:46
Én sajna halottam már olyat hogy vett valaki egy hajléktalantól újságot és TBCt kapott töle. Mondom csak halottam nemtudom lehetséges e, de én inkább nemfogadok el töllük semmit, mégha fizetne érte sem!
11. b52d3380ac (válaszként erre: 8. - Gyöngyszemü)
2010. jan. 16. 14:45
:) Vannak rendes hajléktalanok is, de vannak iszákos, alkeszek is! A Zsemlét és felvágottat nem fogadta el, de a pénzt az elfogadta volna! Férjem egyszer kiosztotta az egyiket! Boltabn voltunk, pakoltunk be a kocsiba és jött az öreg hogy kérjen egy kis pénzt, bólintottam Csabinak hogy adjon neki, adott neki 200 ft-ot és nemhogy örülne még követelőzött, és kérdőre vonta a férjem hogy ha neki ilyen kocsija lenne több pénze lenne, és ő könnyen beszél, erre a férjem kikapta a kezéből a papír 200-ast és mondta az öregnek hogy ezért a kocsiért ő nagyon sokat dolgozott, és még dolgozik is és ha nem inná el akkor neki is lehetne ilyen autója:))))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook