Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsony közeledtével ti szoktatok adományozni védőnőn, családsegítőn keresztül? fórum

Karácsony közeledtével ti szoktatok adományozni védőnőn, családsegítőn keresztül? (beszélgetős fórum)

19. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 2. 21:43
Sajnos sokan lomtalanításnak nézik az adományozást, azért sem kell már a használt ruha. Így majd megy szépen a kukába az is aminek nem ott lenne a helye :/ A fastfashion üzletekben meg kígyózik a sor a kasszánál mert ugye válság van és tömeges elszegényedés...
2022. dec. 2. 21:32
Mindenféle karitatív szervezetnek, alapítványnak lehet adakozni. Ökumenikus Segélyszervezet, Máltai, Vöröskereszt, Keresztény Advent Közösség, Baptista Szeretetszolgálat, Menedékház Alapítvány. Jó minőségű ruhákat fogadnak el, minél jobb állapotú, újabb, annál jobb. Én is vittem. Nagyon sok szemetet kapnak, de kiválogatják. Ha nagyon kifogásolható a csomag, akkor át se veszik. Az élelmezést megoldják, van szociális konyha, népkonyha. Tartós élelmiszert is lehet vinni, főleg liszt, cukor, só, tea, kávé, olaj, margarin, ilyenek. Utcán élőknek lehet még egyszerűbb ételeket, italokat, édességeket osztani.
17. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 2. 21:13
Nem, nincs rá keret. Nem használt ruha, játék megy a Vöröskeresztnek, néha egy kis apró, maradék étel a hajléktalanoknak. Ennyit tudunk csak segíteni.
2022. dec. 2. 14:03
Csak konkrét embernek, vagy családnak.
2022. dec. 2. 12:48
Azt én is hallottam, hogy használt ruhát már azért nem szeretnek elfogadni, mert sokan olyan állapotú cuccokat visznek sajnos, ami inkább kukába való már, mint emberre.
14. globus (válaszként erre: 13. - Timycat)
2022. dec. 1. 22:56

Pár éve Karitásznak sem kell

Egyháznál dolgozó ismerősöm hangosan felnevetett: kinek kell ma már használt ruha??

Ruhagyűjtő konténereket megszüntették.

Kivételesen tudtam leadni öltönyt, Budmil pulcsit, farmerdzsekit, mert ismerősöm az igazgatónő.

Pénz, műszaki cikk mehet.

Ja, nappali foglalkoztatóba könyv se akármilyen, klasszikus semmi szín alatt.

13. timycat (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 1. 22:19

Máltaiak nálunk a cipőt, ruhát már nem kérik. Esetleg télikabátot, de más ruhát már nem, cipőben gyerekcipőt átveszik, a felnőttet csak ha szinte új. Mondjuk megértem, sokan rongylerakatnak nézik őket. 😕

Tartós élelmiszert, ép, nem hiányos játékot viszont bármennyit lehet vinni.

2022. dec. 1. 21:45
Èn a karácsonyi vásár jótèkonysági sátránál szoktam vásárolni díszeket, gyertyákat stb.
2022. dec. 1. 21:01
Csak tárgyi adományt. A Cipősdoboz, Nemluxustáska , Szeretedoboz kampányokban évek óta részt veszek, a kinőtt ruhákat pedig az Adománytaxi szokta elvinni (nagyobb mennyiségű tartós élelmiszer kíséretében, mert - udvariasan - mostanában azt is, sőt főként azt kérnek a rászorulók számára)
2022. dec. 1. 20:53
En egy csajnak adom aki nem tudom milyen szervezetnek gyujt. Van egy kavezojuk es oda lehet leadni az adomanyt es onnan elviszi egy szervezethez.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 1. 17:57
Nem kötöm ünnepekhez.
8. LBO
2022. dec. 1. 15:48
Van, hogy "csak" az aznapi vacsorára valót kérik. Olyankor valaki mindig jelentkezik és megveszi a hozzávalókat.
7. LBO
2022. dec. 1. 15:47
A mi városrészünk egész évben támogatja a környékbeli rászoruló családokat. Van egy face csoportunk, ott mindig ki van írva éppen mire van szüksége az adott családnak. Karácsonykor nyilván többen adakoznak, de ahogy mi látjuk, egész évben szükségük van a támogatásokra.
2022. dec. 1. 15:34
Tárgyi adományra gondoltam, csekken én sem adok senkinek már. Ezért kérdeztem a családsegítőt, hogy ti rajtuk keresztül adtok-e valamit. Ők talán tudják, kinek kellenek játékok, ruhák, édesség, stb.
5. birebora (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2022. dec. 1. 15:28
Pontosan. Legalább 5-6 csekk karácsonykor és húsvétkor. És az elején évekkel ezelőtt még üres csekkek jöttek, de most már több ezerre megirva. Arról nem beszélve, hogy ezek közül egynek adom az adóm 1%-át is.
2022. dec. 1. 15:23
Amíg dolgoztam, minden évben felhívtam az egyik egyházat. Időseknek, nagycsaládosoknak csinálták a csomagokat. Megkérdeztem mi hiányzik a csomagból (cukor, vaj, narancs, stb.) és hány csomagot készítenek. Megegyeztünk ezek közül melyikből vásárolok be és elvittem nekik.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Birebora)
2022. dec. 1. 15:18

Szinte tolakodó módon.

Legelőször (nem írom ki a nevét annak az állam által fenntartott intézménynek) üres csekket küldött évekkel ezelőtt. Kitöltöttem egy szerény összeggel, elküldtem nekik!

Azóta annak az összegnek 3x-osát írják a csekkre, és úgy küldik, félévenként!!! Hát a Máltai Szeretetszolgálat nem én vagyok!

2022. dec. 1. 15:05
Szoktam. De már egyre többen küldik a csekkeket ami már ellenérzést vált ki belőlem.
2022. dec. 1. 15:01
Ha igen, mit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook