Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a valóság? fórum

Mi a valóság? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. pp (válaszként erre: 28. - Cukilany)
2007. ápr. 21. 13:46

Nem rossz, ha valakinek egy film is eszébe jut a témáról. Az a rossz, ha CSAK az jut eszébe. Sőt ennél is árnyaltabb a helyzet :) A Mátrix azért fura példa, mert nagyon jó és érdekes gondolatok vannak a filmben , de nem hiszem hogy sokan értenék miről is szólna, ha nem nyomták voln a a promó alatt mindenhol, hogy ez a film a valóságot boncolgatja. Sőt az sem baj, ha valaki a film, könyv, vers kapcsán gondolkodik el valamilyen témán, hiszen ez lenne az egyik céljuk ezeknek.

De ha valakinek erről a topicról Mátrix fenklubb jut az eszébe, az nem annak a jele, hogy értene si bármit, csupán tudja hogy a film ilyesmiről szól.

30. Venes
2007. ápr. 21. 12:16
Hogy minden álom...
2007. ápr. 21. 11:42

Gondolkodtam rajta,mi a Valóság?És bevallom őszintén nem jutottam semmire.Igaz nem olvastam róla könyvet,de a matrixot láttam.Nagyon érdekesnek találtam a film válaszát erre a kérdésre.

Szóval bárhogy gondolkodtam,ugyan nagyon sok gondolat futott át az agyamon,de egyik sem az igazi,sőt egy éppkézláb mondatot nem tudnék összerakni ebben a kérdésben.Arra jutottam ,hogy a válaszom :nem tudom, mi a valóság!

.....de az is lehet ,hogy pont ez a válasz....valóság nem is létezik....

2007. ápr. 21. 11:26

Bevallom, hogy nekem is Mátrix jutott elsőként eszembe, azért is, mert pont azt néztem tagnap a tévében és próbáltam elmesélni anyunak, aki még egy részt sem látott belőle, hogy miről is szól és valahogy úgy kezdtem bele, hogy az a lényege a filmnek, hogy az amiben élünk az nem is valóság. Ezért amikor megláttam a topic címét eszembejutott a tegnap este.


Egyébként meg a film igen is nagyon elgondolkodtató, ha valaki tényleg megértette, hogy mi is történik ott igazából, akkor nem áll olyan messze a mi valóságunktól. Csak az volt a baja, hogy nagyon sokszor szám.tecses kifejezéseket használ, és nem vagyok biztos abban, hogy minden ember értette, mit is akart jelenteni pontosan!


A valóságról pedig sok elméletet lehet hallani, sok könyv jelent meg erre a témára, de ahhoz hogy valaki ezzel foglalkozzon nagyon jó anyagi háttérrel kell, hogy rendelkezzen. Én több olyan könyvet olvastam ki, de nincs arra időm egyszerűen a munkám miatt sem, hogy ezzel komolyabban foglalkozzom. Igen, nem a pénz kell hogy legyen meghatározó az életünkben, de anélkül éhen halnánk, még ennyire sem tudnánk foglalkozni ezzel a témával.


Sztem éppen ezek a könyvek és filmek ébresztik ezeket a gondolatokat. Miért rossz az, ha valakinek erről a témáról egy bizonyos könyv, vagy film jut eszébe? Hisz elgondolkodik azon is, csak éppen másképp, de miért rossz az úgy ahogy ő gondolja. Mindenképpen egyformán kell látnunk a dolgokat? Hisz azok az elméletek is úgy születtek, hogy volt egy, aki másképp gondolta és sokan akik ezt a gondolatot követték!

27. pp (válaszként erre: 26. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 21. 11:00

Arra próbáltam célozni, hogy a gondolkodás elsődleges célja nem az lenne, hogy több pénzünk legyen. De sokan nem tudnak elszakadni az anyagiaktól semmilyen témában.

A "lemenést" erre értettem, hogy reméltem el tudunk szakadni attól, hogy a gondolkodás csupán annyi, hogy varrjuk e a zoknit vagy kidobjuk. :(

26. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 25. - Pp)
2007. ápr. 20. 19:47
Ha elolvasod azt a topicot, amiben a havi jovedelmeiket irjak a felhasznalok, ki mennyibol el egy honapban, ra kell gyere, igen, le kell menni. Sajnos.
25. pp (válaszként erre: 23. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 20. 19:40
Az előző hsz-emben említeni akartam, hogy nem csak annak van értelme, ami pénzzel kapcsolatos, de gondoltam azért annyira nem kell lemenni...tévedtem.
24. pp (válaszként erre: 20. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 20. 19:38

Amikor elkezdesz valamin gondolkodni, akkor már tudod, hogy előbbre fog e vinni? És csak akkor kezdesz bele?

"Ha egy dologra nem krealok valaszt, az csak annyit er, amikor egy dallamot dudolok egesz nap minden ok es cel nelkul, semmit, tehat karerte az ido."

Abban sem értek egyet, hogy ha egy dallamot dúdolsz, annak nincs értelme :)

De ha gondolkodsz valamin, akkor nem is az a lényeg, hogy arra a dologra végleges, megdönthetetlen választ találj, hanem hogy közben eszedbe jut egy csomó más dolog. Olyanok, amikkel esetleg még más dolgokat megértesz, vagy közelebb kerülsz a megértéséhez, mégha nem is azonnal és direkt.

Holnap jövök majd, akkor írok, nem azért mert most nincs válaszom :)

23. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 21. - Pp)
2007. ápr. 20. 19:36
Van aki szamara sokkal valosagosabb elgondolkodni azon, hogy egy zoknit hogy mentsen meg a kidobastol, es annak erteket, mint egy fogalmon agyalni, amitol nem fog olcsobban masik zoknit venni. Lehet 2 gondolatnak erteke?
22. 93a74b44ea (válaszként erre: 21. - Pp)
2007. ápr. 20. 19:33
Na így már igazad van többé-kevésbé (szerintem).
21. pp (válaszként erre: 17. - 93a74b44ea)
2007. ápr. 20. 19:32
Sokan elgondolkodtak, csak nem ebben a társaságban. Szóval lehet nem a kérdés rossz, csak épp olyan helyen lett feltéve, ahol az igen lényeges zoknifoltozás témában tudnak elmélyülni a hozzászólók.
20. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 18. - Pp)
2007. ápr. 20. 19:31

"Arra a kérdésre, hogy mi a valóság ugysem lehet válaszolni" -ha te nem tudsz erre valaszoni, mirol is irogatsz itt? Ha gondolkozol, nem tudsz magadnak egy valaszt krealni? Erdekelne a valaszod, csak mert en azon szoktam gondolkodni, aminek ertelme van, ami elobbre visz. Ha egy dologra nem krealok valaszt, az csak annyit er, amikor egy dallamot dudolok egesz nap minden ok es cel nelkul, semmit, tehat karerte az ido.

Van valaszod?

19. 93a74b44ea (válaszként erre: 18. - Pp)
2007. ápr. 20. 19:30

Számomra más vall beszűkült gondolkodásra... :-)))

És örülök, hogy nem vagyunk egyformák.

18. pp (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 20. 19:28
Nem tudom mire gondolsz pontosan. Számomra az hogy ilyen dolgokon nem agyal az ember, az beszűkült gondolkodásra vall.
17. 93a74b44ea (válaszként erre: 15. - Pp)
2007. ápr. 20. 19:25
Ha 100% nem gondolkodott el, akkor lehet, hogy rossz a kérdés vagy érdektelen a téma... :-)
16. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 15. - Pp)
2007. ápr. 20. 19:25

En csak a filmet emlitettem?

Neha nem kellene az embereket hulyebbnek nezni, mint amilyenek valojaban.

15. pp (válaszként erre: 13. - 93a74b44ea)
2007. ápr. 20. 19:23

Hát ha ugy veszzük, akkor az itt előttem felszólalóknak 100%-a nem gondolkodott el rajta a topicindítón kívül. Ha azt írtam volna, hogy "nektek" nem jut eszetekbe, akkor megkaptam volna hogy személyeskedem, ahogy lenni szokott, ugyhogy inkább általánosabban írtam, szerintem ugy is teljesen érthető, ha valaki akarja érteni.

De akkor így írom: Furcsa számomra hogy ti hármótoknak eszetekbe sem jutott ezen elgondolkodni. Ha ezt cáfolni szeretnétek, akkor azt is megkérdezném majd, hogy akkor miért csak a filmet említettétek?

14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 11. - Pp)
2007. ápr. 20. 19:19
Tehat szerinted csak gondolatot kell ebreszteni?
13. 93a74b44ea (válaszként erre: 11. - Pp)
2007. ápr. 20. 19:18
Azért, mert itt hárman megemlítettük a filmet, szerinted "AZ EMBEREKNEK eszükbe sem jut" -a filmtől függetlenül- elgondolkodni róla... Érdekes.
2007. ápr. 20. 19:16
Nem mondtam,h én tudom.:)De majd kifejtem,mit gondolok,csak most mennem kell...
11. pp (válaszként erre: 7. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 20. 19:16

Szerinted ha elmondom a gondolataimat, akkor az helyettesíti azt, hogy gondolkodj valamin?

Attól nem lesz jobb a helyzet sajnos.

Arra a kérdésre, hogy mi a valóság ugysem lehet válaszolni, de a szomorú az hogy eszükbe sem jut az embereknek elgondolkodni rajta :(

2007. ápr. 20. 19:14
Ne csak a kritika jusson eszetekbe, irjatok le, mi szerintetek a valosag?
2007. ápr. 20. 19:13
Mármit,hogy miért mindenki a filmre asszociált egyböl?
8. 5464505f6a (válaszként erre: 6. - Pp)
2007. ápr. 20. 19:11
Ez nekem is eszembe jutott.
7. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 6. - Pp)
2007. ápr. 20. 19:01

Akkor gondolkodj el te helyettunk!

Meselj, mi a valosag pp?

6. pp
2007. ápr. 20. 19:00
A "szomorú valóság" például az, hogy ha nem lenne egy film, akkor úgy látszik el sem gondolkodnának az emberek ilyen kérdésen :(( Persze így sem, ahogy látom.
2007. ápr. 20. 15:57
Nekem is a Matrix jutott eloszor eszembe, majd a koros szemelyisegzavarok, vegul az ido- es ter-elmeletek, aztan arra jutottam, hogy inkabb nem irok semmit :)
4. Manhattan22 (válaszként erre: 2. - 93a74b44ea)
2007. ápr. 20. 15:56

:) Nekem is ez jutott mindjárt az eszembe:D!


A kérdésre a válasz, remélem, igen:D

2007. ápr. 20. 15:50
Ez eszembe sem jutott:)
2. 93a74b44ea (válaszként erre: 1. - 5464505f6a)
2007. ápr. 20. 15:48
Ez most ilyen Mátrix-rajongókat begyűjtő topik "fog majd lenni"? :-)))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook