Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a teendő ilyenkor? fórum

Mi a teendő ilyenkor? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
162. Guruljka (válaszként erre: 161. - 38e9920ab5)
2018. máj. 21. 18:30

Jó fej kis csapat lehet.


Bölcsiből ballagott a legkisebb? Nyárra nem is kelloviba íratni, kezdjen a többivel ősszel. Ha az anya amúgy is otthon van éppen, miért ne?


A két nagyobbacska elég ügyes lehet már. Tanítgathatod őket néha főzni, ha már ebben annyira ügyes vagy.

161. 38e9920ab5 (válaszként erre: 160. - Guruljka)
2018. máj. 21. 18:23

A 2 iskolás 14 és 8 évesek. A nagyobbik már elég önállo. Takaritás, kajakészítés. A kisebbik a házimunkába besegit.

A 2 kicsi 5 és 3 évesek. A 3 éves kiballagott bölcsiből igy ő már otthon van.

160. Guruljka (válaszként erre: 159. - 38e9920ab5)
2018. máj. 21. 18:18

Mekkorák is a tesóid?


Miért nem fordítod meg a jelenlegi helyzetet és vállalod nem az ellenség, hanem a nagytesó szerepét?


Vond bele a kisebbeket akár a kajakészítésbe, a takarításba, vagy akár a saját holmijuk elrakásába, stb.


Ha szülés után hazaérkezik, lehet neki együtt készíteni egy nagyobb adag kaját, hogy az első napokban tudjon többet pihenni.


Miért tudjon főzeléket készíteni? Én is gyakran elrontom a sűrűséget. És ha úgy alakul, hogy rendelek a fiamnak pizzát, magamnak meg ugyanott valami mást, az kifejezetten isteni. Levesekkel nem foglalkozom, nem hiányzik. Szokás kérdése.

2018. máj. 21. 18:08

Pedig nem iszik nem drogozik, hanem kb.egész nap fekszik.

Heti 1x feltakarit, heti 1x elmegy boltba, többi napon ha kell rendel gyorskaját.

Ha hívják a kicsik hogy menjen velük játszani nem hajlandó mert neki nincs kedve..Én mondjuk ezt nálunk el sem tudom képzelni..

De hogy anyám 38 éves létére nem tud levest, főzeléket késziteni az is biztos...

158. ab3619a9cd (válaszként erre: 157. - Guruljka)
2018. máj. 21. 18:02

Az!

Pont azon filózok,hogy úgy állítja be szegény asszonyt mintha drogos piás nő lenne aki ilyen okok miatt fetreng és csak szülni tud.

Szívesen elbeszélgetnék anyukával!

157. Guruljka (válaszként erre: 156. - Ab3619a9cd)
2018. máj. 21. 18:00
Mondom én, ritka türelmes asszony... :D
156. ab3619a9cd (válaszként erre: 154. - 38e9920ab5)
2018. máj. 21. 17:55

Kérte valaha is hogy állj neki főzni?Hogy játssz velük?Hogy üsd bele az orrod a dolgaiba?

Te fontoskodsz vedd már észre!

Ha van saját életed akkor éld azt!Ne anyádnak játszd a felelősségteljes felnőtt nőt,mert az anyád,és egyszer majd azt veszed észre hogy egy merőkanállal fog felpofozni,csupán csak hogy tudd hol a helyed!


Tisztelet!

Tudod mi az?

155. 38e9920ab5 (válaszként erre: 153. - Guruljka)
2018. máj. 21. 17:51
Igen
154. 38e9920ab5 (válaszként erre: 152. - Guruljka)
2018. máj. 21. 17:50
Szivesen vagyok velük, segitek nekik de basszus nekem is van saját életem, családom. Nem lehetek mindig ott velük akármennyire szeretem őket.
153. Guruljka (válaszként erre: 151. - 38e9920ab5)
2018. máj. 21. 17:49
Ezt majd ő eldönti.
152. Guruljka (válaszként erre: 149. - 38e9920ab5)
2018. máj. 21. 17:48

Eszerint ha elmegy szülni, akár egy főzéssel megoldhatod, hisz egy hetet sem kell manapság szülés után a kórházban tölteni.


Anyukád is megoldja, nem? És egy gyerek otthon, a többi iskolában, az nem jár munkával szerinted? Magad írod, hogy tiszták...


Miért ne lennél a tesódiddal, ha anyukátok (bármi ok miatt) nincs otthon? Fogadjon bébiszittert?


Tizenévesen én felügyeltem a 8 é 9 évvel fiatalabb húgaimat, míg anyánk túlórázott. Na bumm!

151. 38e9920ab5 (válaszként erre: 150. - Ab3619a9cd)
2018. máj. 21. 17:48
Ha nem bírja nem kell még szülnie, ez a válaszom rá...
150. ab3619a9cd (válaszként erre: 149. - 38e9920ab5)
2018. máj. 21. 17:47

Teljesen igaza van!


Nevelj egyedül 4 gyereket aztán majd rájössz mi a pics.ba fárad el!

És még te is szívod a vérét..

2018. máj. 21. 17:43

Írtam én sem főzök minden nap. 2-3 naponta és ennyi..

De ha anya elmegy szülni legyek a kicsikkel..de én hogy fogom megoldani a munkát azt senkit sem érdekel...

Most nem dolgozik, otthon van, a legkisebb tesóm is otthon van. Szóval nem mondhatom hogy az egész napi munkába fárad el..

148. Guruljka (válaszként erre: 146. - Channa*)
2018. máj. 21. 17:41

Ó te szegény.


De legalább bátyád volt... nekem még az se!!!


Az unokatesóm, Klári is sokat nyaralt Nagymamánál.

Ott volt egy nagy doboz rongy, Klári mindig esküvősdit akart játszani. Én mindig a vőlegény voltam, addig is békén hagyott, míg a függönydarabokat magára aggatta. Akkor csak karon kellett fogni és pár métert sétálni vele, akkor úgyis leesett róla valami és megint nyugi volt.


Főzni is úgy tanultam, hogy unatkoztam egy későbbi nyaralás alkalmával és kínomban odaálltam a tűzhelyhez Nagymama mellé. Meg nem vagyok ügyetlen. De nem tartom életcélnak, hogy naponta főzzek.

147. ab3619a9cd (válaszként erre: 146. - Channa*)
2018. máj. 21. 17:33

Szívemből mondom hogy Köszönöm!!


Köszönöm minden szavad,ha megengeded minden szaranya nevében!

Szaranya létemre nincs 5 perce hogy szappanharcot játszottam a gyerekemmel.De így úgy megmostam az arcát hogy észre sem vette!És tudod mit?Élvezte!

Nem babáztunk,nem olvastunk csupán rávettem egy arcmosásra.


Kedves Alb.Kinga így is lehet játszani,csak mivel számodra ez csak rutin észre sem veszed egy anya mit meg nem tesz a gyerekéért!Csak az a jó ami a te szemedben jó.


ÉS még naplót akartál indítani mert szerinted irtó érdekes az életetek! Bocs,röhögnöm kell!

146. Channa*
2018. máj. 21. 17:26

Jaj-jaj! Azt hiszem a gond veled van!

Örök életemben jobban szerettem a vajas zsömlét felvágottal, mint a főtt ételt. Szívesebben ettem sült kolbászt és a szalonnát.

Most is szinte egész héten zsömle és felvágott a kajám, és most elgondolkodok, hogy a 3 napban ettem e főtt ételt....

Igen, szombaton ettem fasírtot sztékburgonyával és uborka salátával, de tegnap már zsömlével ettem a fasírtot és ma is, pedig főztem zöldbab főzeléket és pörköltet tésztával:DDDDD

A lényeg a kaja és nem az, hogy mit. Nem hinném, hogy lenne bármilyen vitamin hiányuk.


És, hogy nyáron mi lesz? Gondolom az ami a nagy átlagnak. A hosszú nyarat mindenki úgy oldja meg, ahogy tudja. Én pl. minden héten másra bíztam a gyerekemet, mert ugye annyi szabi nincs, amilyen hosszú a szünet, és elhiheted, hogy nem játszott vele pl. a nénikém, nem is olvasott neki mesét sem, és még is jól érezte magát, mert ott volt a 2 gyerek és játszottak.


Nem tudom mit akarsz elérni...


Mit akarsz elérni? Mi a célod?

A gyerekeket intézetbe akarod adni? Anyádat abortuszra kényszeríteni? Vagy mit? Nem értelek!

Ha verné a gyerekeit, ha koszosak lennének, nem ennének, akkor érteném az aggodalmadat, de így egy kicsit sem. Látod!? Más is teszi azt, amit anyukád, azaz nem teszi mint anyukád! Nem játszik a gyerekekkel, nem olvas nekik mesét, és biztos vagyok benne, hogy a gyerekeik ettől épp olyan egészségesek, amilyenek azok, akikkel játszanak a szülők, olvasnak nekik mesét. A gyereknek arra van igénye, amit megszokott, nálatok nem a játékra, de ha ezt pumpolod beléjük....

Én a gyerekemnek olvastam, ahogy nekem is, logikai játékokat is játszottam vele, ahogy velem is tették, rajzoltam vele, kretívkodtunk, de sosem fociztam vele, nem autóztam vele, nem játszottam az action man-ekkel bugyuta játékokat. Szuper gyerekkora volt, csak jó emlékei vannak:D

Ja, én se babáztam, hanem katonásdit játszottam a bátyámmal, vagy bicajoztunk és oda voltam egy zöld moszkvicsért, amit azért nem kaptam meg, mert lány vagyok:(

2018. máj. 21. 17:25
Az anyuka egyre szimpatikusabb. Ritka türelmes asszony lehet. :D
144. Guruljka (válaszként erre: 143. - Ab3619a9cd)
2018. máj. 21. 17:23
Én egyszer tizenévesen terítettem olyan nyári vacsora-asztalt a hűtőben talált dolgokkal (szalonna, a paprika, paradicsom, uborka, kenyér és talán felvágott is volt), tálalva, elrendezve, hogy az emléke évekig überelt minden más ételt... :D
143. ab3619a9cd (válaszként erre: 141. - Guruljka)
2018. máj. 21. 17:20

Mi szoktunk "eszünk amit találunk" napot rendezni!

Olyankor szendvicsezünk vagy zsíros kenyér!


Az ember lánya már azt se tudja mit enne,nem hogy a család mit enne...

30-40 évi főzés után már halvány lila fingja sincs az embernek,hogy mit főzzön ami el is fogy.

Majd megtudja!20 éves.Még csak most csöppent bele a háziasszony szerepébe.Azt hiszi a konyhatündér lehet csak jó anya!Majd rájön!

2018. máj. 21. 17:09

Azt javaslom, ne áldozd fel magad. :D


Még a végén kéretlen mártír leszel.

141. Guruljka (válaszként erre: 140. - 38e9920ab5)
2018. máj. 21. 17:08

Ugyan, túlmisztifikálod a főtt ételt.


Az iskolában oviban esznek meleg ételt, ha akarnak.


Te bezzeg tudsz főzni? Vagy számodra a főtt étel mindennek az alapja? Vagy mire akarsz kilyukadni?


Az én anyám se főzött naponta. Én se főzök naponta.

Jártam már úgy is, hogy főztem és nem ettek belőle.


Szeretek főzni, de ha napi kötelesség lenne, meg is utálnám.

140. 38e9920ab5 (válaszként erre: 139. - Ab3619a9cd)
2018. máj. 21. 16:49

Kíváncsi vagyok mi lesz nyáron vagy hol lesznek. Mert oké most van ovi, suli de nyáron nem és nem fogok azért átjárni hogy főzzek nekik.

Igen van mit enni. Van szendvics..de ma vendégségben ettünk főtt ételt. Anya szerint 1 hétig kibírják. De kiderült a legkisebb már nem is jár bölcsibe, majd ősztöl oviba...szoval szerintem nem szendvicsen kéne élnie egy 3 éves gyereknek..

Nagy tételbe főzök én is és max.lefagyasztom.

139. ab3619a9cd (válaszként erre: 137. - 38e9920ab5)
2018. máj. 21. 16:38

Apuka nincs,de van egy roppant okos,felelősségteljes,mindenlébenkanál nővérkéjük!


Fogadd el vagy tégy ellene ez a te dolgod,de

-tiszták

-jó tanulók

-van mit enni

csak annyi a bajod hogy anyuka nem megy le 3 éves szintre miközben gondolom azon kívül hogy folyamatosan bírálod-amihez nincs jogod,mert téged is felnevelt-van éppen elég gondja!

138. Guruljka (válaszként erre: 135. - 38e9920ab5)
2018. máj. 21. 16:33

Mindenki más..

Én sosem babáztam, és ma sem értem, miért kaptam folyton babákat karácsonyra. Ez inkább egyéni dolog, mint korszak kérdése. :D


(Egyszer valaki egy autót hozott ajándékba. Kicsi voltam még, de roppantul elégedett voltam. Ha lettek volna erre akkor szavaim, azt mondtam volna: végre egy normális ember.)

137. 38e9920ab5 (válaszként erre: 136. - Ab3619a9cd)
2018. máj. 21. 16:33

Itt ugye apuka nincs jelen az életükbe :/

Nekik is van udvaruk, nagy ház, de ők nem nagyon foglalják le magukat max.a 2 iskolás :/

136. ab3619a9cd (válaszként erre: 133. - Guruljka)
2018. máj. 21. 16:29

Akkor engem is meg lehet kövezni!

Imádok olvasni,egy könyvtárra való könyvet kiolvastam már,de a MAGAM szórakoztatására.7 éves,de a mai napig csak akkor olvasok neki ha beteg.

Játszani nincs türelmem.Ha társasozni akar vagy legozni arra ott az apja.

Ráadásul reggeltől estig az udvaron van,baromi jól elszórakoztatja magát.

135. 38e9920ab5 (válaszként erre: 133. - Guruljka)
2018. máj. 21. 16:29
Anyuéknál sincs TV, viszont korlátlan internet van. És ugye a húgom elég sokat laptopozik :/ én 8 évesen babáztam de hát változik a világ.
134. 38e9920ab5 (válaszként erre: 132. - Ab3619a9cd)
2018. máj. 21. 16:27

Nem a háta mögött teszem, megmondom a szemébe.

Igen itt vagyok, de nemsokára megyünk haza. Majd 2 hét múlva jövünk :/

133. Guruljka (válaszként erre: 128. - Channa*)
2018. máj. 21. 16:25

Amikor az én gyerekeim voltak kicsik, még nem volt nyomogatni való telefon, de egyedülálló anyaként, mire a munka után oviból, iskolából összeszedtem őket, vásároltunk és hazaértünk, tömegközlekedéssel, már nem volt idő játszani is velük. Megcsináltam a vacsorát, ettünk, fürdés, és én is rogytam az ágyba.


Kövezzetek meg, én nem meséltem nekik. Nem mindenki tud mesélni - ez ügyben egy hivatásos mesemondó nyugtatott meg egyébként. Viszont az együtt töltött idő alatt velük voltam egészen, szójátékokat is lehetett játszani a buszon hazafelé vagy vacsorafőzés közben, a napi dolgokat megbeszélni, együtt akár történeteket szőni.

Tévét esetleg az esti mese erejéig néztek, de volt olyan időszak is, hogy tudatosan nem volt tévénk.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook