Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a teendő ha az orvos kidob egy beteget? fórum

Mi a teendő ha az orvos kidob egy beteget? (tudásbázis kérdés)


1 2
49. hableány24 (válaszként erre: 45. - Evamaria0803)
2013. máj. 28. 17:47
Köszönöm,hogy kifejtetted a gondolatmenetem!! Úgy gondolom te átérzed a helyzetet. De azthiszem,hogy soha többet gondokat nem írok ilyen fórumokba. Sokan jobban tudnak mindent mint maga az érintett! Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt! Tanultam ebből is!! Téma lezárva!
48. kszb (válaszként erre: 47. - Evamaria0803)
2013. máj. 14. 19:37

ez az internet hatalma... sajnos. Itt rettenet sokan "diplomáznak". Egészségügyi területen meg pláne....

Tudod, a saját szakmáját meg egyszer ugyan megtanulta állítólag, de kinek mi a tanulás... vizsga sikerülhet magolás után is, meg még sok minden segítségével. A szerencse pedig a legnagyobb segítő...

47. evamaria0803 (válaszként erre: 46. - Kszb)
2013. máj. 14. 19:31
Na, ez sem semmi! Azon gondolkodom már egy ideje, hogy vajon hogy fajult eddig ez a dolog. Régen az óvónő óvta a gyereket, ma pedig az a lényeg, hogy minél kevesebben legyenek bent. Nem a témához tartozik, de például megyek a kicsiért, az óvónő ül az asztal mellett a csoportszoba egyik sarkában, én állok az ajtóban, és így beszélgetünk (mellesleg a lányom lehetne), de tulajdonképpen nem ez a fő probléma. Lassan azt látom, mindenki jobban ért ahhoz, amit nem tanult, mint a tanult szakmájához!
46. kszb (válaszként erre: 45. - Evamaria0803)
2013. máj. 14. 19:27

kolléganőm fián még a szúnyogcsípést is bárányhimlőnek titulálták :D Nem zavarta őket semmi ebben az elhatározásukban, h bárányhimlővel hazazavarják a gyereket :) 2 hetente játszották el ezt egy ideig. Gondolom még játszanák, ha kolléganőm nem visz nekik papírt szakorvostól, amiben leírják, h a gyerek be is van oltva bárányhimlő ellen, illetve egyszer szúnyogcsípések vannak a lábán, immár sokadszor :D Na azóta nem hívogatják őket, h bárányhimlős a gyerek, menjenek azonnal.

Ebben azért az a borzalmas, h bezzeg, amikor cukorbeteg gyerek kerülne a csoportba, vagy epilepsziás, egyből sutba vágják az "orvosi diplomájukat".... azt már nem vállalják, h odafigyeljenek rájuk, és kortársaik között lehessenek....

45. evamaria0803 (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2013. máj. 14. 17:02

A témában nem vagyok érintett, mint leírtam az unokámra mi vigyázunk, amikor beteg, mert a lányom nem tud vele otthon maradni. Szerinted a mai világban van olyan, aki "egy nem igazán beteg ovissal" otthon mer maradni? Én nem ismerek egy ilyen embert sem.

A másik pedig az óvónőkhöz kapcsolódik. Lehet ma már minden óvónő orvosi diplomával is rendelkezik, mert kettőt köhög a gyerek és szólnak délután, hogy jó lenne, ha másnap nem vinnénk, csak orvosi igazolással. Olyan eset is volt, hogy a szeme miatt elküldtek orvoshoz, aki azt mondta, hogy ezzel nyugodtan lehet menni az oviba, kiadta az igazolást, majd másnap közölték az óvónők, hogy legközelebb csak szakorvosi igazolással veszik be a gyereket.

Ennyit a lógásról, az orvosokról és az óvónőkről.

2013. máj. 14. 07:51
Először is: gyermekorvosnak, ha időben jelzed (3 napig visszamenőlegesen) kötelessége a gyerek mellé táppénzre venni. Másodszor: a lányom asztmás, kicsi korában csak antibiotikumra tudott gyógyulni. Most viszont nem ad doktornő, csak, ha nagyon nagy baj van! És magától helyre jön a gyerek, pedig asztmás. Először nem hittem, hogy meggyógyul nélküle a gyerek, de az orvosunkban nagyon bízom, és neki lett igaza. Nem kell mindig antibiotikum, ha csak nem akarsz egy immun gyenge gyereket felnevelni.
43. kszb (válaszként erre: 41. - Zebracsikó)
2013. máj. 13. 21:53
vagy a gyakori kérdéseken, vagy a NL cofee-n :)
42. kszb (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2013. máj. 13. 21:52
óóóóó, bhol, bmikor! :) elvégre a neten lehet orvosi diplomát szerezni.... meg egyéb dolgokat is :)
41. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2013. máj. 13. 21:48
:DDDD de előtte mindig megkérdezik a Hoxán :))))
40. trapiti (válaszként erre: 39. - Kszb)
2013. máj. 13. 21:47

Hát igen... sokminden elhangzik...

Az viszont biztos, hogy ha hagynám, az intenzíven is simán nekiállnának a hozzátartozók gyógyítani...

39. kszb (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2013. máj. 13. 21:45
na, pont ezek miatt nem hiszem felét se annak, ami a fórumokon elhangzik eü berkekről :)))) érted ;)
38. trapiti (válaszként erre: 37. - Kszb)
2013. máj. 13. 21:43
Nem kell ahhoz nagyszájúnak lenni szerintem, elég ha párszor elmondta a rendelőben is, hogy de ő gyógyszert akar, meg ő nem viheti így oviba a gyerekét. Megkapta amit akart, de fölösleges táppénzt nem fog kiírni egy orvos sem, ha kap egy ellenörzést és kiderül hogy indokolatlan, őt büntetik meg, ezt nyilván nem fogja vállalni.
37. kszb (válaszként erre: 34. - Trapiti)
2013. máj. 13. 21:41

én is vmi ilyesmire gondoltam, de ahogy írja a kérdező, ő nem nagy szájú, inkább visszahúzódó... Ha csak nem bolond, nem tesz ilyet egy orvos se indok nélkül. Az antibiotikum adását én is maximálisan feleslegesnek tartom jelen esetben....

Biztos paranoia, de én is mindig szülői magatartásbeli hiányosságokat látok az ilyen esetek mögé....

2013. máj. 13. 21:39
Persze nem rossz otthon egy hétig egy nem igazán beteg ovissal, de ezt hadd ne a TB finanszírozza már...
35. trapiti (válaszként erre: 27. - Evamaria0803)
2013. máj. 13. 21:38
Az a gyerekorvos írhatja ki, akinél a gyerek TAJ kártyája le van adva, ill. aki őt hivatalosan helyettesíti. De ha ez ekkora gond, 5 perc alatt lehet átvinni a kártyát a másik szimpatikus orvosnak, és kiírják.
2013. máj. 13. 21:36

Feltételezhetően arról volt szó, hogy nincs a gyereknek komoly baja, főleg nem bakteriális fertőzése. Piros a torka, köhög de nem lázas, a mandulája sem tüszős a leírás alapján. Vagyis az antibiotikum adása indokolatlan. A doktor ezt próbálta megmondani, a szülő erőszakoskodott, hogy írja fel az antibiotikumot. Az orvos engedett, mert sokszor könnyebb engedni a szülők ötletelésének mint megharcolni az igazáért. A gyereket kiírta ahogy anyuka kérte, de táppénzt nem fog írni olyan esetben amikor nem tartja indokoltnak, gondolom erről van szó.

Persze az az orvos, aki ellenvetés nélkül írja amit anyuka diktál, rögtön szimpatikus... hát akkor át kell menni hozzá, csak nehogy olyan eset is legyen amire anyuka nem tudja a megoldást...

33. kszb (válaszként erre: 32. - Hableány24)
2013. máj. 13. 19:05

hmmm... lehet rossz napja volt....

mindemellett, örülj ha olyan az orvosotok, aki nem minden pity-puty dologra adja az antibiotikumot!

Beszéld meg vele a történteket!

Amúgy, mire jutottál?

32. hableány24 (válaszként erre: 31. - Kszb)
2013. máj. 13. 16:50
Nem vagyok nagyszájú sőt inkább visszhúzódó.
31. kszb
2013. máj. 13. 12:29

amíg nincs láza egy embernek, miért tömnék antibiotikummal? Tök felesleges, és csak annyit ér el vele az orvos, h még ellenállóbbak lesznek ezek a kis dögök... És az immunrendszernek sem tesz jót, ha mindig minden nyavajára antibiotikumot adnak.

Én azért nem gondolnám, h ennyi az ok. Nyilván te magad sem éppen olyan formában közölted a kívánságod az orvossal, ahogy az illő lett volna. Talán erőszakoskodtál, stb.

30. globus (válaszként erre: 22. - Hableány24)
2013. máj. 13. 11:41
Milyen okra hivatkozva nem írhat ki?
29. eva7171 (válaszként erre: 19. - Hableány24)
2013. máj. 13. 11:36
Ez hihetetlen állapot,szerintem kellett volna adnia táppénzes papírt.Ne hagydd büntetlenül a dolgot.A te családorvosod ha együtműködő szerintem ő is adhatna igazolást,ha elmondod hogy jártál.
2013. máj. 13. 11:35

Betegjogi képviselő, orvos váltás.

Úristen, ezt még az itteni orvosok sem mernék megtenni, pedig elég necces dologra képes az egyik háziorvos! Még jó, hogy nem a családomé.

27. evamaria0803 (válaszként erre: 22. - Hableány24)
2013. máj. 13. 11:32
Mióta nem írhat ki a gyermekorvos egy óvodás korúval? Ez nekem új!
26. kattyus (válaszként erre: 8. - Babeck)
2013. máj. 13. 11:32
Ez a jó megoldás! Én is lecseréltem az enyémet....
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 13. 11:29
..és mint ember
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Evamaria0803)
2013. máj. 13. 11:29

Itt Magyarországon nagyon jó az orvosunk, mint diagnoszta és, mint orvos, de az a tendencia, (divat?) hogy a gyerek beviszi a gyógyszerét. Ez így van pl. Angliában és Németország egyes helyein is. Furcsa nekünk, amikor azt mondták régebben ki kell feküdni. Hát nekem a gyerekeimet nem igazán lehetett ágyban tartani, csak amikor már a lázuk a felső határokat verte. Melyik országban hatásosabb a gyógyítás, betegebbek a gyerekek??? Ott ahol gyógyszerrel mennek a gyerekek közösségbe a halandóság kisebb.

Mondjuk ez csak kitérő volt, az anyuka problémáját nem oldja meg.

2013. máj. 13. 11:19
Na most megyek intézkedek kicsit aztán meglássuk mire jutottam.
22. hableány24 (válaszként erre: 20. - Evamaria0803)
2013. máj. 13. 11:13
Nekünk hála Istennek jó a gyerek orvosunk de ő nem írhat ki engem. :( Hát hogy mernek ezek Isten előtt felesküdni,hogy segitenek a betegeken.
21. hableány24 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 13. 11:11
Nekem sem az antibiotikum a legfontosabb de a gyerek így nem mehet oviba. És így énsem dolgozni. Énis leginkább a gyógyfüvekben hiszek azok jobban beváltak. Van hogy ki sem váltom a gyógyszert de most a lényeg,hogy nem írt ki és kidobott. :(
2013. máj. 13. 11:11
Sajnos a mai gyermekorvosokról igen rossz a véleményem. Azt gondolják néhányan, hogy csak passzióból visszük oda a gyereket. Mi tudunk vigyázni az unokánkra ha beteg, de két nap után küldené vissza az óvodába. Nem tudom, mi történt mostanában, de ez nem normális dolog. Mi a harmadik orvoshoz járunk öt év alatt, de úgy érzem, hogy nem a végleges.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook