Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a tapasztalat az intim kehellyel kapcsolatban? Megéri az árát? fórum

Mi a tapasztalat az intim kehellyel kapcsolatban? Megéri az árát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. júl. 8. 11:51

Vikyci, ha nyom, akkor rosszul van felrakva. Nem kell annyira hátratolni, mint a tampont, de nem is lóghat annyira ki, hogy irritáljon, vagy nyomjon.

A szárából szerencsés levágni, mert az nyomhat még nagyon.

2015. júl. 8. 11:48

Hát igen...a többszöri szülésnek ez az ára. Mindenképp megsínyli a szervezet valahol.

az intim torna segít egyébként, ha rendszeresen csináljuk. Amíg csináltam, érezhetően jobb volt a helyzet odalent. (hülye vagyok, mert napi párc perc lenne amúgy, de ellustálkodom. Grr.)

Nekem mindig is erős volt, meg sokáig is tart, vasat is kell szednem közben.


Tervezem már egy ideje egyébként, hogy írok egy hosszasabb cikket az egy éves kelyhezésről, de szót ejtve ám mindenről, ami egy kezdőt érdekelhet. Vagy inkább lehet, hogy napló lesz, mert arra csak az kattint, akit érdekel, és akkor nem kell trollokkal foglalkoznom.:)

26. Vikyci
2015. júl. 8. 11:46
Biciklizéskor nem nyom?
2015. júl. 8. 11:42
Tss-t nekem is kapott egy ismerősöm,szerencsere abval venasan kikezeltek,persze volt egyéb fertozese,es az gyorsította a tamponban pangó vérben lévő bacik szaporodását. Mondjuk én betétet hasznalok,csak strandra az aquacupot (ez is a neve). Pont mikor vettem egy nyaralás előtt,ott mondta egy anyuka,hogy tavaly kórházban kezelték egy híres gyogyfurdozes után... Aldottam az eszem,hogy megvettem.
2015. júl. 8. 11:36
Nekem inkább a varrás sikertelensége okoz gondot,felül a tampon korrekt,tartja is a hüvelyem,de alul tágabb maradtam,es szívja fel a vizet, mondjuk ez verzesnel epp nem gond,csak strandon... En haragudtam az orvosokra,hogy vagtak,de akkor mindegy,mert igy is ugy is kitagulunk,nekem nem lett erosebb a verzesem szerencsére.
2015. júl. 8. 11:20

Ja, és tamponból csak a super plus játszott, és az sem bírt 3 óránál többet.:S Szóval sehogy sem volt jó.

Éjszaka meg a super plus + éjszakai betét kombinációval is féltem éjjel forgolódni, mert voltak balesetek.

2015. júl. 8. 11:18

Nem volt gátmetszésem....ugyanis az elsőt az Istvánban szültem, ott meg elvből nem vágtak (nekem mindegy volt, rájuk bíztam). A többinél meg (már más kórházban) nem akartak vágni, úgyhogy nem lett gátmetszés.

A tamponnak nemcsak a méretével van gondom, nagyon megijesztett tavaly egy eset, amikor egy 3 gyerekes anyuka halt meg pár nap alatt -mint kiderült -TSS-ben. Na másnap kidobtam az összes tampont és megrendeltem a kelyhet.

2015. júl. 8. 11:10
Borostyánfeny,vegre valaki beszel errol,hogy szulesek után a tamponok semmit se ernek,nekem eleg a normál méret,de a víz szökik felfelé,igaz szarul varrtak össze másodjára,lehet rászánom magam egy plasztikara... Neked a gatmarszesek hüvelyi hegeit nem nyomja?
2015. júl. 8. 11:06
Arra a kérdésre válaszolok,nem nehez használni,csak a méret nem mindegy.
2015. júl. 8. 11:04

Nekem egy éve van, le nem cserélném semmire. A szárát én is levágtam, nekem y.u.u.k.i. márka van, a legnagyobb méret, mert 3 hüvelyi szülés után...na, szóval megváltoznak az arányok. Higiénikus, nem érzem, hogy bent van, elvileg 8 órát is kibír. Nekem erős napokon többször kell üríteni, de még mindig kényelmesebb, mint a betét (főleg nyáron), és biztonságosabb, mint a tampon.

Fürdésnél: még nem próbáltam. Ezeken a napokon annyira nem kívánkozom vízközelbe. De mivel a hüvelyfallal vákuumot képez, elvileg nem engedi át a vizet.

Kiszedés, berakás: bele kell jönni, nem nehéz.

Ár-érték arány: tetemes pénzt spóroltam meg egy év alatt a betéteken és a tamponokon. Legkisebb betét most is van itthon, éjszakai biztonságnak az erős napokon, de kb. ennyi. És 10 évig jó egy ilyen kehely, szóval szerintem megéri.

18. anya4005 (válaszként erre: 17. - C9f9b53798)
2015. júl. 8. 11:01
Nekem csak feljebb...
2015. júl. 8. 11:00
Mármint rögtön a nyílásnal. Igy ertettem.
16. anya4005 (válaszként erre: 15. - C9f9b53798)
2015. júl. 8. 10:58
Nekem is zár,csak fent,a méhszáj környékén. Ha nem zárna,kijönne a cucc...:D
2015. júl. 8. 10:56
Nekem razar,nem lehet csak a kis szárát látni,semmi mást kintről. És azóta nem kellett nőgyógyászhoz rohannom,amióta hasznalom strandon.
14. anya4005 (válaszként erre: 12. - C9f9b53798)
2015. júl. 8. 10:52

Szerintem nem ad védelmet,hiszen nem rögtön a kijáratnál zár,hanem fent,a felső karimánál. Legalábbis nekem olyan van,ami felfelé szélesedik. Tehát,a felső karimáig feljuthat a víz,és mivel a hüvelyt végig ugyanaz a nyálkahártya védi,gondolom,ha elkapnék valamit,azt már a bejárattól 0,5 centire elkapnám.

De ez csak egy eszmefuttatás,ami most jött,mert eddig nem foglalkoztam a kérdéssel.

2015. júl. 8. 10:50
A méhszájat mindenképp védi,egy szült nőnek az már mindig nyitott minimálisan,vagyis hamarabb ferrozodik a méhnyak,mehtest,es meg feljebb, lezárja a hüvelyt teljesen.
2015. júl. 8. 10:45
En vérzés nélkül is hasznalom strandon hiszen hermetikusan lezárja a hüvelyt,méhszájat igy nem jut fel oda víz,tehát védelmét ad!!! Szülés utan mar a legtöbb nőnek nem zár tökéletesen a gatizma,és a viz beáramlik,én ezt az első után vettem eszre,mikor kénytelen voltam tamponnal strandolni,tele szívta magát vizzel,egy klionkura hozott helyre... Utana vettem sürgősen aquacupot,nincs gond,bár nekem nem kényelmes,de aki jobban megúszta a szülést szerintem meg sem érzi a viselését.
11. anya4005 (válaszként erre: 7. - Vikike1980)
2015. júl. 8. 10:41

Számomra egyszerű,bár a fogantyút majdnem teljesen levágtam,mert zavart. Igaz,nem szívesen "játszanék vele" nyilvános WC-ben,de eddig nem is volt rá szükség. Elég sokat bír. A leírás szerint akár 12 órán át maradhat,de azt még nem próbáltam.

A fertőzésektől nem véd!

2015. júl. 8. 10:32

Nekem van és szeretem. Igaz, rá kell érezni... Első hónap "betanulás". Azóta sima ügy, fél éve van meg.


Semmi gondom vele és nem kell tamponra költeni, szerintem 1-2 év alatt egészen biztos hogy behozza az árát, (plusz költsége nincs...)de a leírás szerint ennél jóval tovább használható.


A fertőzésektől viszont nem véd fürdőzéskor... hogy is védene?

2015. júl. 8. 10:31
En csak strandolashoz hasznalom,sajnos a szuleseim óta kell,a tampon felszívja a vizet már... A méret miatt ajánlatos beszélgetni Privátban olyanokkal akiknek van, nagyon nem mindegy ki mekkora alul,illetve szülés utan mik maradtak vissza,egy erős mehsullyedesnel pl nem lehet feltenni,egyébként nem nehez,de maga a viselése pl nekem a gatmetszesi belső hegek miatt nem kényelmes,főleg mar kettő után,de nem akarok semmit összeszedni a medencékben,igy ez a legjobb megoldás.
2015. júl. 8. 10:19
Én is kedvencnek jelöltem a fórumot, mert tapasztalatom nincs, de a vélemények érdekelnének.
7. vikike1980 (válaszként erre: 2. - Anya4005)
2015. júl. 8. 07:43
Levenni egyszerű vagy nehéz?
2015. júl. 8. 07:41
ha srandolni megy vele az ember az védd a fertőzésektől?
2015. júl. 8. 07:40
Ez a téma egem is érdekel.
2015. júl. 8. 07:10
Attol függ mire,irj privátban.
2015. júl. 7. 23:18
Nem
2015. júl. 7. 22:48
Nekem meg... Igaz,hogy kellett egy kis idő,míg rájöttem a "trükkre",de azóta minden rendben vele.
2015. júl. 7. 22:37
Mi a tapasztalat az intim kehellyel kapcsolatban? Megéri az árát?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook