Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb mód arra, hogy megszabaduljak a vesekőtől? fórum

Mi a legjobb mód arra, hogy megszabaduljak a vesekőtől? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 12. 19:23
Bocsánat, rossz link, itt lehetne kitölteni. [link]
2013. márc. 12. 19:22
Kedves vesekövesek! Kérek mindenkit, hogy ha van 2szabad perce töltse ki a szakdolgozati munkámhoz szükséges kérdőívet. Hatalmas segítség lenne! Azért választottam ezt a témát, mert én is érintett vagyok. [link]
2013. jan. 12. 13:02

3 éven keresztül folyamatosan felfázást diagniosztizáltak nálam, erősebbnél erősebb antibiotikumokat kaptam havi váltásban. A tünetek nem múltak, így kiharcoltam egy hasi UH-ot,(megjegyzem, a házi orvosom a beutaló kiadásakor azt mondta, hogy erre a panaszra ő semmiképpen sem adna hasi UH-ra beutalót, így ráírta a papírra : "a beteg saját kérésére".). A vizsgálatkor egy 4-6 mm-es követ találtak. Rá egy hónapra kaptam időpontot a kőzúzásra. nebula valóban egy napos a kórházi kezelés, ilyenkor biztosítva van a beteg számára egy napra ágy, kőzúzás felvételkor lázlapot és mindenféle nyilatkozatot felvesznek tőled. Hazugság, hogy nem fáj. Majd szét szakadt a derakam abban a 20 percben, amíg zúzták. Utána kiadott az urológiai osztály egy zárójelentést, és szórták ki a népet mindenféle tájékoztatás nélkül. Azt se kérdezték meg, hogy fáj-e, hiszen azért van biztosítva aznap a kórházi férőhely, hogy ha rosszul reagál az ember a zúzásra, befektetik. Azt se tudtam mikor mit kell bevennem, milyen módon gyűjtsem a "távozó fregmentumokat". A gyógyszerészem azt mondta, hogy mivel nincs katéterem, így állandóan nagy befőttes üveggel menjek WC-re. Még az irodában is létesítettem egyet.3 litereket ittam meg 1 hónapon keresztül, akkor mentem vissza kontrollra. Kiderült, hogy 1mm-t lőttek le a kőről...2 hétig fájt utánna a derkam(ez volt decemberben), és nem éreztem amikor távozott a fregmantum. Bár azóta nincsenek panaszok.

Egy biztos, sok sok folyadék, 2 urológus is a sört emlegette, rowatinex kúraszerűen, lépcsőzés.

27. c906e7f5a1 (válaszként erre: 25. - Töhöske)
2011. máj. 1. 08:09
Ha nagy, akkor ultrahanggal össze lehet zúzni, 1 napos kórházi kezelés.Azt monják nem fáj.
26. raul227 (válaszként erre: 24. - S.irma)
2011. márc. 4. 17:00
mi számit nagynak?
2009. aug. 11. 20:39

Sziasztok. Nekem ma állapította meg az uh. az 5 mm vesekövet..!

Megmondom őszintén nem különösebben izgatott,jobban örültem hogy más minden rendben van. De ahogy itt olvasgatom a fórumot..hát be vagyok szarva. Különösebb panaszt még nem okozott bár szokott az alhasam fájni,görcsölni de álmomban nem gondoltam hogy ettől van. A sört nem szeretem,igyekszem sok vizet inni (az emésztésem miatt is)

Akkor a sok víz kihajtja belőlem?

24. s.irma
2008. aug. 1. 19:35

Rengeteg folyadék és sok lépcsőn való ugrálás. Ha a mérete nagy vagy olyan a formája akkor csak orvos fog megszabaditani tőle.

Én mmielőbb elmennék. Nekem is volt ilyen gondom. Tudom milyen fájdalommal jár.

Kitartást és mielőbbi gyógyulást kivánok.

2008. júl. 13. 20:02

Köszönöm!

Egyre többet iszok segített az időjárás is, hiszen kánikula volt.

Nagyon sokat pisilek, de a görcsök nem múltak csak enyhültek.

Mikor autózunk majd be pisilek a görcsöktől.

Meglátom mire megyek a dokikkal.

Köszi mindenkinek!

22. 4e57a2f552 (válaszként erre: 17. - Efa181b264)
2008. júl. 13. 19:06

Szia!

A talpmasszázs nagyon jó módszer! Ha sörrel ki lehet hajtani (a mérete miatt) akkor ez tökéletes módszer! Talán hamarabb is hat...

Jobbulást kívánok!

2008. júl. 10. 13:31
UH-os vesekőzúzás
2008. júl. 10. 13:28
ha tényleg az van, kapsz vesekőhajtót.
19. supin
2008. júl. 10. 11:13
Orvoshoz mensz!
18. Pocok:) (válaszként erre: 17. - Efa181b264)
2008. júl. 10. 09:57
Naaah ez jó kérdés....biztos ki akrják zárni h nincs más belgyógyászati-hasi bibi ami esetleg hasonló tüneteket okozhat.
2008. júl. 10. 09:27
Semmi változás, most beutaltak a belgyógyászatra, bár nem értem mi köze a vesekőnek a belhez??
16. f933a1b1fa (válaszként erre: 15. - Efa181b264)
2008. júl. 7. 13:04
Szurkolni fogok. Sok szerencsét és kitartást!
15. efa181b264 (válaszként erre: 14. - F933a1b1fa)
2008. júl. 6. 19:56

Igen az agyam tudja, mégis ha innom kell mintha megerőszakolnám a tudatomat.


Összeszorítom a fogamat és tényleg elkezdek inni, mert muszály, hogy ne legyenek fájdalmaim.

A dokihoz holnap megyek.Majd meglátom mi lesz .

Nagyon köszi!

14. f933a1b1fa (válaszként erre: 12. - Efa181b264)
2008. júl. 6. 18:30
Ha a vesekövek nagyok, akkor az orvos a legfontosabb. A folyadékbeviteledet úgy tudod leginkább ellenőrizni, ha megfelelő mennyiségű folyadékot előre elkészíted és szétosztod, majd kőtelezően megiszod.(ez éppoolyan fontos a széklet szempontjából is)
13. efa181b264 (válaszként erre: 10. - Pocok:))
2008. júl. 6. 16:53

igyekszem sokat inni, aztán nap végén rájövök, nem is ittam csak 1 litert.

Ez a baj, tudom, de megerőltetem magamat, muszáj lesz.

Köszönöm! :)

12. efa181b264 (válaszként erre: 11. - F933a1b1fa)
2008. júl. 6. 16:52

Megprobálok jó sört beszerezni, mert azt én is hallottam, hogy a komló és a maláta jó vízhajtó de rettenetesen utálom.

Meg kell erőltetnem magamat, mert ez így sokáig nem maradhat.

2008. júl. 6. 10:43
Bármennyire is fura, a KOMLÓSÖR VALÓBAN az egyik legjobb vesetisztítónak számító ital, legalábbis egy híres orvos ezt tanácsolta a nagybátyámnak, de azt tudni kell, hogy legfeljebb a homok és a kisebb kövek eltávolításánál alkalmazható, és az ajánlott mennyiség reggel kb. 3 dl. Akkoriban még Csehszlovákia voltunk, és így a Plzeňský Prazdroj-t ajánlotta, önöknél pilzeni
10. Pocok:) (válaszként erre: 9. - Efa181b264)
2008. júl. 6. 10:06

Ha nagyon görcsölsz iránydoki!!!!!!!!!!!!!

....mert ha éppen beékelődött a köved valahova útközben akkor a sok folyadék miatt csak tovább fokozódhat a görcsöd mert fel tolul a kö mögött.

Ne egyszerre igyál sokat hanem elosztva napközben..jössz mész igyál egy pohár vizet ha kell ha nem.

Én hosszú évek óta küszködök vele...minden éven 1-2x görcsölök....kórházban is többször voltam,már műtétr is ki voltam irva csak eltünt a kövem a rtg.en és nem mertek belevágni.

Kiderült csak elbújt.

Mozogni valóban jó tanács,csak kinek van kedve mozogni ha éppen görcsöl.

Ha van otthon nospád vagy flector porod vedd be.

A kórházban ugyanolyan szurit adnak mint ami a flector porban van(vagy a voltaren gyógyiban)...próbálj beszerezni...oldják a vesevezeték görcsét és könnyebben távozhat a kő.

Tanács!!Mindig legyen meg a napi 2 liter folyadékod és kevés sót egyél....és sose tartsd vissza sokáig ha pisilni kell.

Sajnos nagyon kikupálódtam már.

9. efa181b264 (válaszként erre: 8. - 705b04a4b3)
2008. júl. 6. 09:58

Hali!Sajnos nem működik az ivás, mert megittam nagy nehezen 1 üveg sört és egyszer sem mentem pisilni tőle.Iszogatok, de ha kötelező egyszerűen nem megy.Görcseim vannak, majd leszakad a derekam a hasam meg állandóan fáj.

Nem tudom mi lesz, remélem soha többet nem fogok véreset pisilni, mert az nagyon rossz volt.

jövőhéten meglesz a laborom és akkor talán gyógyszert is kapok.

2008. júl. 6. 07:06
szia! jobban vagy???? megy az ivás???
2008. júl. 4. 14:01
Köszike akkor nekiállok inni:)
2008. júl. 4. 11:24
el is hiszem! nekem kétszer volt csak még kiskoromban ezért a sőrt nem ajánlották:)akkor infúzióval hajtották ki.Én tényleg csak a sok folyadékot tudom ajánlani meg az ugrálást és minnél rázósabb járműveket..De ha annyira nehéz ez a fájdalom miatt akkor csak a doki tud segíteni:( sajnálom.
2008. júl. 4. 08:56

Nincs más mód?Csak az ivás??Annyira keveset iszok, hogy ez válthatta ki, hogy kövem legyen?


Az ultrahangos doki csak azt mondta, leszakadt egy nagyobb kő a vesémről és bolyong bennem valahol.Eközben én véreset pisilek és majd be ... szóval iszonyú fájdalmaim vannak

2008. júl. 4. 08:53
A sörtöl részeg leszek és akkor..... :D
2008. júl. 4. 08:48
sok sör és sok lépcsőzés! nem vicc:))
2008. júl. 4. 08:31
inni,inni,inni!!!!főleg a sör jó rá aztán ülj fel a hullám vasútra és tuti kirázza:D
2008. júl. 4. 08:26
Volt valakinek közülletek vese köve? Mi a legjobb mód arra, hogy megszabaduljak tőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook