Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a különbség a magyar állampapírok között? fórum

Mi a különbség a magyar állampapírok között? (tudásbázis kérdés)


2022. aug. 30. 05:29
érdemes átrakni a MÁP+ ból PMÁP ra?
24. Fisica (válaszként erre: 21. - Globus)
2022. júl. 13. 23:16

Az én befektetéseim pluszban vannak bőven.

Valóban nem mindegy mit veszel és mikor.

2022. júl. 8. 12:47
Én maradok az állampapírnál. Jó az, csak nem mindegy mit és mikor vesz az ember.
22. f6e17c1dbe (válaszként erre: 19. - Jucus43)
2022. júl. 8. 11:56

Az építőipar mindig is ciklikus, tavaly beszéltem mesterekkel, már arra készültek, hogy az egész lassul, vagy megáll, abban egyetértettek, agyrém ami folyik. 20-30-40 év alatt megéltek már egyet, s mást az építőiparban. Azt hozzátehetjük, hogy teljesen fölöslegesen locsolja a kormány a pénzt pont az építőiparba, az ésszerűtlen rendelkezéseikkel lufit fújnak. Pl. ha van családon belül egy kiskorú, akkor arra vissza lehet igényelni számlával a munkadíj 50%-át (azt hiszem valami ilyen fölösleges rendelkezés volt tavaly). Na, annyi értelmetlen munkát... Kivetettek egy falat, betetették máshogy. De természetesen a támogatásnak "köszönhetően" a mesterek munkadíja megnőtt, meg az építőanyagok ára. Emiatt (is) romlik a forint.


Az ingatlanos persze mást fog mondani, de olyan sincs, hogy minden csak emelkedik folyamatosan, óhatatlanul eljön a pont, amikor a trend megfordul. Megkérdezném azokat, akik így vélekednek, hogy akkor már 5-10-15 éven belül sem várható semmi korrekció? Amennyiben így gondolkodnak, mire alapozzák ezt a feltételezésüket?

Meg lehet nézni grafikonokon, hogyan alakult az ingatlanok ára mondjuk egy 30 éves intervallumon belül.

21. globus (válaszként erre: 7. - Fisica)
2022. júl. 8. 10:26
Az állampapírba fektetett nyugdíjtakarítások mind mínuszosak... valami nagyon nem stimmel.
20. Jucus43 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 8. 09:58
Semmiképp se állampapírba fektesd.
19. Jucus43 (válaszként erre: 18. - F6e17c1dbe)
2022. júl. 8. 09:58

A háború is befolyásolja az építőanyagok árát, illetve a gyenge forint. A munkadíj is magas marad mindaddig, amíg ilyen magasak a közterhek. Szóval ez egy ördögi kör.

Én ingatlanos ismerősömmel beszéltem, szerinte max stagnálni fog az ingatlanok ára.

18. f6e17c1dbe (válaszként erre: 17. - Jucus43)
2022. júl. 7. 13:43
Miért gondoljátok, hogy állandóan felfelé megy az építőanyagok ára? A kereslet felfelé hajtja, meg a tüzépeseket se kell félteni... Ismerősöm építkezik, ő mondta, hogy van aki ráírja az árura "eladva", majd eladja drágábban. A munkadíj sem lesz mindig ilyen magas. Az ingatlanárak pedig múltbéli grafikonok alapján mindig emelkedtek, illetve csökkentek. Az szintén nonszensz, és semmi köze a valósághoz, hogy a budapesti agglomerációban annyiba kerül egy ház, mint nyugaton...
17. Jucus43 (válaszként erre: 16. - F6e17c1dbe)
2022. júl. 7. 12:28
Egy része igaz is lehet, viszont ilyen építőanyagárak, és közterhek mellett nem valószínű, hogy csökkenni fog az ingatlanok ára, max stagnálni fog.
16. f6e17c1dbe (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2022. júl. 4. 05:53
Ez igaz is, feltéve ha nincs a jelenlegi ingatlanpiacon buborék. Ez majd utólag kiderül, mindenesetre szerintem erősen túl vannak árazva az ingatlanok, és vannak jelek, amik arra utalnak, hogy buborék van.
15. Amaunet (válaszként erre: 13. - F6e17c1dbe)
2022. júl. 4. 00:46

Azt az értéket amit belefektetett valaki hosszútávon is megőrzi. Igaz, idő kell ahhoz, hogy "felszabadítsa" azt a tőkét.

Míg más befektetés sokat veszt a reálértékéből még akkor is, ha kamatozik vagy hozamot fizet. Tudod, az infláció.

14. michelle.r (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 3. 17:39
Egyikbe se. Röviden.
13. f6e17c1dbe (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2022. júl. 3. 12:26
Nézzük meg mennyit hoz egy 30 milliós ingatlan, illetve mennyit egyéb befektetés. Ja, ráadásul próbálj meg szakembert találni, ha valami fel kell újítani/meg kell javítani.
12. andi6020 (válaszként erre: 7. - Fisica)
2022. júl. 3. 08:30
Egyetértek.
2022. júl. 2. 23:08

Szerintem ha van annyi befektetésed, akkor ingatlan. Aztán a húzó ágazatok részvényei.

Kisebb megtakarításokat, ha amúgy is vásárolt volna néhány hónapon/éven belül tartós műszaki cikkre érdemes fordítani.

Akár tartósan vagy teljes futamidő alatti fix kamatozású hitelekből vásárolni ezeket.

10. Amaunet (válaszként erre: 7. - Fisica)
2022. júl. 2. 22:58
Relatíve. Nézd hozzá a gazdasági környezetet is!
9. 7962decf87 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 2. 18:54

Röviden??

Én pl. semmiféle állampapírba nem fektetnék be, de teljes mértékben egyetértek az előttem "szólókkal" keresd ki, tudod, googl. a barátod!!👍🙃

8. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 2. 18:23
A MÁK oldalán mindegyiknek leírják a paramétereit.
2022. júl. 2. 18:15
Hát nem tudom, de nekünk elég jól hoz az állampapír, forintban is és euróban is.
6. tien (válaszként erre: 5. - Timycat)
2022. júl. 2. 17:57

Ne is mondd!

Félek megnézni én is .

Van (nem annyira nagy összeg ,de már közelről látható) állampapír befektetés is .Semmi hozam .

A többi meg katasztrófa a portfólió egyéb része.

5. timycat (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 2. 16:46

Férjemnek van állampapíros portfóliója, pont múlt héten vagy 2 hete láttam egy kimutatást. A szemmel jól látható összegű befektetése 1 év alatt nem érte el a 6 számjegyű hozamot.

Alig hittem el, akkor is jobban járt volna ha budi papirba vagy tartós élelmiszerbe fekteti a pénzét.

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 2. 15:49

Ha olyan összeg lenne a zsebedben, amennyinél érdemes lenne ezen gondolkodni, nem itt érdeklődnél. Úgyhogy tök mindegy.


De még mindig azt mondom, ne legyél lusta, és guglizz.

2022. júl. 2. 15:45

Mibe érdemes befektetni,tartani a pénzt?

Melyik papír mit igér?

Röviden..

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 2. 15:41
Ne legyél már ennyire lusta. Guglizd ki.
2022. júl. 2. 15:38
PMAP, MAP+, Szuperállampapír stb,,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook