Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meseolvasás 10 hós kisfiúnak... fórum

Meseolvasás 10 hós kisfiúnak... (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 17. 17:30
rövid meséket, este pl amikr már fexik az ágyban és issza a kakaót
2009. dec. 17. 17:28
A kislányomnak majdnem minden nap "elmesélem" a kemény könyveit. Végiglapozzuk őket, közben mesélem amit látunk a képen. Nagyon szereti a kukucskálós könyveket, pl. Rod Campbell: Dear Zoo. Az amazonról rendeltem meg, az egyik legjobb vétel volt. Egyébként a legfontosabb, hogy hallja a szüleit egymással beszélgetni.
9. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. dec. 17. 16:45

azok a gyerekek akiknek olvasnak, iskolás korban jobban tudnak figyelni, kreatívabbal

ilyen picike korban is lehet mesélni neki

DE SOK SZÜLŐ ELKÖVETI A NAGY HIBÁT

nem mindedj, hogy milyen mesét mesélsz

minden kornak meg van a saját mesefejtája

ilyen picinek csak és kizárólag az állathang utánzó meséket szabad mesélni

nem véletlen, hisz még nem tudják megkülönböztetni a valóságot a mesevilágtól ahol mindent szabad

én nagyon tudom javasolni a mesét

8. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. dec. 17. 16:39
a gyerekkel mindig ugy beszéljünk mintha mindent értene persze verses énekes rövidebb mesék kezdetben emlékszem mire Noémi 3 éveslett már orahosszan tudta a különböző mondokákat verseket verses meséket .és ma már több diploma a zsebében és már ő mesél a kislányának..
7. Hexike (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. dec. 17. 16:32

Elalvás előtt mesélj neki, mesekönyvekből, vagy amikor az öledben van képeskönyvet mutass neki és abból olvass fel...ne sokat...csak keveset...

És valóban gyarapodni fog a szókincse...

2009. dec. 17. 16:31
egy biztos nem felesleges gyakorlatból mondom...
2009. dec. 17. 16:25
szia én 4 hónapos kora óta meséllek először online gyerekdalokat halgattunk és mondókákat aztán mikor megtanult ülni akkor volt egy mesekönyvem Éhes vagyok-Mosonyi Alíztól tök hülyeség volt de imádta mert mindig rábökdöstem az ujjammal a képre miközben olvastam ---sajnos nem bírta a gyürődést a könyv és szétszakadt ::::::::::(((((( most 20 hónapos a fiam és ilyen szavakat mond apa papó paci golyó köszön hogy szia,pápá meg egy halom dolgot pl mondja ha szomjas-inná,vagy ha kakás pííí dádádááá ami a pí de büdös akar lenni:9 és megvettük a gyerekdalok mondókák címü dvd-t és mindig tudja mi következik mert az első szavakat elénekli a dalokból
2009. dec. 17. 16:24
Ez gyerekfüggő, még az óvodás korú gyerekek közül sem mindegyiket köti le a mese. Én a 15 hós kisfiamnak mondókákat mondok meg gyerekverseket és sokat éneklek neki, azt nagyon szereti.
3. v.csilla (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. dec. 17. 16:22

Szia!


Én a nagylányomnak ano minden este olvastam, vagy csak meséltem valamit fél éves korától. Imádta!

Ő figyelmessen hallgatta a mesét. És lehet ezért imádja a könyveket.


Most a kicsinek is olvasunk minden este. Ő eleinte csak futkosott közben, de ha abbahagytuk akkor mondta, hogy NAAAA! Tehát figyelt közben is!

Mostmár ott ül mellettem, és ő lapozza a könyvet alíg 20 hónaposan.

Eleinte rövid mesét olvass, vagy mondj neki.

Pl. a leporellós könyvek ideálísak erre a célra, mert ő is kézbe veheti azt.

2009. dec. 17. 16:20
Szia!Én nem mesélek,csak mondókázok és énekelek.A mese még túl hosszú ilyen korú gyereknek.Mi 28.-án töltjük a 10.hót.
2009. dec. 17. 16:15

Sziasztok,

ma hallottam egy riportot, azt mondta az anya, hogy azért nagyon jó a szókincse a gyermekének, mert kicsi kora óta mesél neki. De hogyan és mikor meséljek a 10 hós fiamnak, akit még nem köt le, nem figyel rá.sak üljek le, és meséljek, maíg Ő játszik este? Segítsetek kérlek :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook