Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meseolvasás 10 hós kisfiúnak... fórum

Meseolvasás 10 hós kisfiúnak... (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 31. 09:13

Öreg néne özikéje, éva sontág házimanok c verse

van egy verses csupa kép mesekönyv Makkos mókusról is ...

40. Kittycat2 (válaszként erre: 37. - Alfoldi13)
2009. dec. 31. 09:12
igen, nagyon érdekes, hogy észrevétlenül tanulják az új szavakat. voltak olyan szavak - pl. zsiráf, vagy szarvas - amelyeket azt hittem, hogy nem tud kimondani. sokáig csak hallgatta őket, aztán egyszer csak fogta a mesekönyvet, végighajtogatta, és elsorolta belőle az összes állatot. fantasztikus végignézni, hogy fejlődik egy pici napról-napra.
2009. dec. 31. 09:09
Összeírtam gyorsan néhány könyvet, annak akit esetleg érdekel. Ezek leporellós könyvek, a rendes könyveket még összegyűri. Ismersz engem sorozatból az Állatkerti állatok-kal kezdtük. Köv. könyvünk az Állatkerti séta volt. A Nagyszemű lapozókból az Állatkert címűből tanultuk meg a testrészeket. A Falusi kaland-ból pedig a háziállatokat.Nagyon jó a Gazdag Erzsi-féle Mesebolt,rengeteg minden van egy-egy oldalon, nagyon sok szót lehet belőle tanulni.Ezek szintén lapozók,sok képpel és emiatt sok tanulható szóval: József Attila Altató,Arany János Családi kör,Ess,eső, ess-népi mondókák. Teljes szívből ajánlom a Viktor-sorozatot,mindegyik részében kinyitható ablakok vannak, a fiam imádja őket.Szintén nagyon jók a kivehető figurákat tartalmazó könyvek. Ahhoz még kicsi, hogy komplett történeteket végighallgasson, tehát mi még a képeket nézegetjük, és azokról mesélek neki. Ki-kicsoda, mit csinál, stb. Most már ő maga mondja végig ezeket a dolgokat. :)Viszont nagyon hamar "kivégzünk" egy-egy könyvet,úgyhogy rendszeresen vesszük az újabbakat, hogy ne unja meg őket hamar.
38. Kittycat2 (válaszként erre: 35. - Bbeus73)
2009. dec. 31. 08:57
Noddy-t DVD-ről néz. 990 Ft egy DVD, amin 5 mese van. Nagyon aranyos, érdekes mesék, választékos beszéddel. Mindig úgy nézzük, hogy az első két alkalommal végignézzük vele ha új részt veszünk, és végig magyarázzuk, mi történik benne, beleértve az érzelmeket is. A harmadik alkalommal már ő mondja, hogy miket lát, mi pedig mindig megdicsérjük érte. Most már ő maga szól, ha akarja nézni, és azt is megmondja, hogy melyik részt kéri. :) Most a nagy kedvenc a Noddy megmenti a karácsonyt, mert hát ugye karácsony volt, és még nálunk is áll a karácsonyfa,úgyhogy most mindig ezt kéri. :)) Mi is állatos mesékkel kezdtük, először az állatokat tanulta meg, aztán hogy mit mondanak, utána pedig már minden ment, mint a karikacsapás... :) Most már be sem áll a szája. :)))
2009. dec. 30. 20:05
én nagyon sok verses mesét olvastam és nézegettük képeit ezeknek és észrevétlen tanulják meg sok érdekes verses mese van a neten is...sőt képpel isma már.. de itt a könyv a jobb ,habár már az ötéves unokám nem a tv n nem atv hanem számitógépen néz majd mindent meg és már egyedül...
36. enikoke (válaszként erre: 32. - Kittycat2)
2009. dec. 30. 07:09
Én is örülnék egy pár könyvcímnek ;)
35. bbeus73 (válaszként erre: 32. - Kittycat2)
2009. dec. 29. 15:47

Szia! Az én kisfiam is pont ennyi idős, mint a tied. Gratulálok ahhoz, hogy ilyen sok szót ismer már. A Noddy mesét, amit említettél, milyen csatornán nézitek? Vagy DVD-s mese? Írhatnál a könyvekről is, akár priviben is. Engem érdekel. Bár nekünk is van rengeteg könyvünk, mindennap lapozgatjuk is. Most az állatok a legnagyobb kedvencek.

Válaszodat előre is köszi!

34. Kittycat2 (válaszként erre: 33. - Enikoke)
2009. dec. 28. 21:24
Állítólag korai, de én nagyon örülök neki, hogy ilyen hamar beszél, és ennyi mindent mond, mert így már nagyon könnyű vele az élet. :)
33. enikoke (válaszként erre: 32. - Kittycat2)
2009. dec. 24. 12:38
1 éves és 3 hónapos??? Nem korai ez ahhoz hogy egyáltalán beszéljen? :|
2009. dec. 22. 09:33
Bocs,de nem olvasom végig, hosszú a hozzászólás lista. az én fiam 1 éves és 3 hónapos, a szókincse kb. 300 szó körül van (egy ideig számoltam :)), és szinte mindet könyvekből tanultuk. etetés közben "olvasok" neki, ami úgy néz ki, hogy végiglapozzuk a leporellós meséket, és mindenkit megmutogatunk a képeken, állatoknál utánozzuk a hangjukat, végignézzük a testrészeket. a szókincse másik része a Noddy mesékből származik, egy éves kora óta nézi őket, és imádja. olyan szavakat tanult meg belőle és használ, mint "eltűnt" "eltört", megtanult belőle önállóan 10-ig számolni, és még sorolhatnám... Nagyon klassz kis sorozat, mindenkinek ajánlom, akinek gyereke van, és még nem ismeri. Aranyosak a sztorik, és választékos a szókincs. No de a könyvek: ha valakinek kell, összeírom, milyen könyveket használunk, csak szóljon.
31. Kata75
2009. dec. 18. 22:12
10 éves: nem feltétlen, de addig jó, míg más mellett érdeklődik a szép/igényes mesék iránt. Én is jaj de sokáig olvasgattam ilyesmiket:))
30. spinneli (válaszként erre: 26. - Lanu)
2009. dec. 18. 20:17

értem, nekem még nincs gyermekem, de azt hiszem ebben a korban már jobb ha maga olvas, és már nem feltétlen mesét.

:)

29. spinneli (válaszként erre: 27. - Napra_forgó)
2009. dec. 18. 20:16

ááá, bocsánat 10 évest olvastam.

:)

28. lanu (válaszként erre: 27. - Napra_forgó)
2009. dec. 18. 14:00
okés,de itt én a 10 évesre válaszoltam! :D
27. Napra_forgó (válaszként erre: 26. - Lanu)
2009. dec. 18. 13:58
Zárójelben megjegyzem, hogy 10 hónapos gyerekről volt szó... ;o)
26. lanu (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2009. dec. 18. 13:57

szerintem egy ember soha nem túl nagy,hogy mesélj neki!

..és ha ő kívánja,nem tiltakozik ellene,miért is ne?

2009. dec. 18. 13:45
10 éves nem nagy már ahhoz, hogy felolvassanak neki?
24. Kata75
2009. dec. 18. 13:22
Küldök privit a kedvencekről:))
23. Kata75 (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. dec. 18. 13:21

Szia!


Mi ebben a korban még csak mondókáztunk, de azt jóóóó sokat, mert folyton hozták a könyveket:) Ezek általában elég rövidkék/rímesek, így a kisebbeknek könnyebben emészthető, szerethetőbb. De volt, hogy csak a képeket nézegettük, már ha nem tépték ki a kezünkből, hogy majd ők lapoznak:) Az "igazi" mese olvasást csak később kezdtük, és fokozatosan növekedett a hossz/kép aránya.

Egyáltalán nem vagy elkésve.....nálunk rendszeres esti rituálé, és ettől függetlenül nagyon későn kezdtek el beszélni, már 3 évesek is simán elmúltak. Igaz attól kezdve rohamosan fejlődtek, és nagyon fogékonyak, főként a kislányom.

Annyira szeret "olvasni", énekelni, mondókázni és ha ajándékba könyvet kap az a csúcs:)

Jár zeneoviba, és a nevelők is dícsérik milyen gyorsan tanul. Peti inkább rajzban jeleskedik, de ettől függetlenül igényli az olvasást.

Ami még a mai napig is beletartozik, hogy "megbeszéljük" mi van a képeket, ki kicsoda stb. Ez kicsiknek is általában tetszik.

22. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 21. - Ramoona)
2009. dec. 18. 13:05

ne haragudj

most jöttem meg a kórházból

de minnyá köldöm

21. ramoona (válaszként erre: 17. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 18. 12:48

Szia bozontka,

küldtél em priviben valamit? Csak mert nem kaptam meg :-(

2009. dec. 18. 12:47
Köszönöm, nagyon sokat segítettetek :-)
2009. dec. 18. 07:49
f egyenlő d
2009. dec. 18. 07:49

ebben a korban még csak rövid fallamos mondokák a jók süsüsnk süssünk valamit.,

ciroka maróka...

szitaszita sürű szita stb

elment vadászni meglőtte stb

egyszervolt egy kemence

csip csip csoka

és még száz ilyen egyszerű és kedves a szemeden a baba ugy is látja mennyire fontos ő neked....

és észrevétlen tanulja meg őket...

17. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 16. - Ramoona)
2009. dec. 17. 22:39

szia

dehogy késtél el

van aki soha nem is mesél a gyerekeinek

mindjárt küldöm a privit

d egyébként ha bemész a könyvesboltba ott tele van állathangot utánzó mesékkel

ezeket mesélheted neki 2 éveskoráig nyugodtan

aztán jöhetnek a halmozó mesék stb...

2009. dec. 17. 21:03
És szerintetek nagyon elkéstem már?
15. Mokka78 (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. dec. 17. 18:28

SZia! Tényleg sokkal bővebb a szókincse a kisgyermeknek ha sokat olvasnak neki! Az én fiam 2.5 éves múlt és napi 2 órát minimum kéri a meseolvasást! Eleinte mi is mondókával és énekléssel kezdtük :)


Egyébként sokat idéz a mesékből és beleszövi a mondandójába :)

14. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 1. - Ramoona)
2009. dec. 17. 18:05
A mesét még nem érti, de azt hogy anya most hozzá beszél, azt igen, és feltételezem nagyon díjazza is:) Én is meséltem, nem tud még figyelni mert pici, de az agyuk olyan mint a szivacs:) Mondókáztam, és énekeltem is, azt is nagyon szerette:)
13. ramoona (válaszként erre: 11. - Cukifalat)
2009. dec. 17. 17:39
De az én kisfiamat még én etetem...
12. ramoona (válaszként erre: 9. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 17. 17:38
Tudnál ajánlani valamilyen mesét nekem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook