Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meséltek, hány évesnek és mit? Tapasztalatok róla? fórum

Meséltek, hány évesnek és mit? Tapasztalatok róla? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 9. 15:25

sosincs roszkor mi most a naplóm elejébe levő mesét rágjuk és persze meg meg beszéljük ki és miért olyan tündéri jó

az én ötéves unokám egy hétig tud egy egy mesét hanem tovább is hallgatni általában verseseke olvasunk mostanában...

söt azok a legjobbak miket le is tudunk rajzolni ketten mi

19. vviki2 (válaszként erre: 18. - Alfoldi13)
2009. nov. 9. 07:17

:-)))

Remélem én is megérem....de még odébb van:-)

Biztos olvasunk többen is amúgy, csak rosszkor lett indítva a topic. Hétköznap délelőtt többen olvasák, a dél körüli órákban pangás van. Meg hétvégén.

2009. nov. 8. 08:48
az előbb irtakat egy nagypapa ki sajnos már vagy hála Isten én vagyok fejből tudja és ha kell kitérőt tesz az már persze nem verses..de egy gyerek megszámlálhatatlanul tudja hallgatni.és a nagypapa nagymama nagyon jó meséket tud már hisz gyakorolhatták eleget régen...mi meg pláne..
17. vviki2
2009. nov. 8. 08:38
Szeretik a meséket, de a legnagyobb favorit mégis a "fejből-mese".... mindig más...
2009. nov. 8. 07:56
térjünk vissza a mesékhez...verseseket olvasunk makkos mókust öregnéni özikéjét és még jó néhányat versbe irva és észrevétlen jegyzi meg az unokám mostmár régen a gyerekeim tették ezt
15. vviki2 (válaszként erre: 14. - Alfoldi13)
2009. nov. 6. 21:14
tetszik:)
2009. nov. 6. 20:43
nem a legkissebb olvassa és viszi annak kinek neve az ajándékon éneklünk vers a ady karácsonya...ima..betlehem...templom..és persze egy nagy fözés sütés
13. vviki2 (válaszként erre: 12. - Alfoldi13)
2009. nov. 5. 08:40

Hát igen, rá kell hangolódni az ünnepekre. Ti hogy ünnepeltek? Mármint úgy értem, hogy Jézuska hozza az ajándékot, fát...vagy?

Én nem szeretném sokáig szédíteni ezzel a gyerekeket. Bár a nagy már tudja a valót, de a kicsik...

2009. nov. 4. 10:42
mi már mikulásosokat olvasunk az unokámmal...
11. 18ba5935e0 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2009. nov. 4. 00:48

:-DDD


Nálunk a "Kertem alatt..." a fő kedvenc, ők is harsogják, hogy "a malomba, a malomba, 3 tarka macska, 3 tarka macska" és közben mutatják a hármat a kis kezükkel. :-)))

Olyan jó, bensőséges hangulat lesz a gyerekszobában ilyenkor, ráadásul rá tudnak hangolódni az alvásra, szerintem kell ez. :-)

2009. nov. 4. 00:15

Sziasztok!


(Szia horadi itt is :)))))


Az én lánykám két éves, inkább a verses mesék jöttek be eddig.

Nagy kedvenc az "Arany Lucának" Arany Lacinak :), most hogy bölcsibe megy, előkerült a Vackor óvodába megy, azt is élvezi.

Szutyejev Vidám mesék közül is többet szeret, főleg a Kiskakas és a színek-et.

Most a napokban kapott rá Bartos Erika: Bogyó és Babócára.

Van még egy Weöres Sándor kötet: Évszakok a címe, nemrég jelent meg. Zenés dvd tartozik hozzá, gyönyörű animációkkal, azt is nagyon szereti. Kb 2 hónapja vettem, azóta megtanulta a Bóbita 4 versszakát és a Tavaszköszöntőt is végig (Sándor napján...)

Nálunk is kell énekelni és mondókázni is mese után, népdalokat (ezeket iskolai énekkönyvekből elevenítettem fel), Gryllus, Kaláka dalokat éneklünk legtöbbször... Bár ma Apa az "Eger városa, papok városa..." kezdetű nótát harsogta a szomszédok és Luca nagy örömére, aki rögtön meg is tanulta: "kipikipikippkopp inominopatris reverenda alatt pálinkát visz..." Gurultam a nevetéstől... Bocs az offért... :)

2009. nov. 3. 23:42

Az én lányaim nemsokára 4 évesek lesznek és az Icinke-picinke népmesék óvodásoknak c. könyvet nyúzzuk már egy jó fél éve.

[link]


Szerintem nagyon jó, a könyvön belül korosztályonként szét van bontva az összes mese, külön rész van a kiscsoportosoknak szóló meséknek, külön a középsős és a nagycsoportos óvodásoknak való meséknek.


Ezen kívül szoktuk még használni a 365 kedves mese c. könyvet.

[link]



Most gondolkodom még Szutyejev: Vidám mesék c. könyvén, illetve valami mondókáskönyvet is szeretnék, mert nálunk a mese csak egyik része az esti programnak. Először mesét olvasok a lányoknak, aztán mondókázunk és énekelünk. Jó 20 perces műsor. :-)

2009. nov. 3. 21:28
2,5 éves és minden evő...nincs kedvenc,épp ami aznap előkerül:)
2009. nov. 3. 20:04

az enyém 8 éves és még igényli a mesét....

a minden napra egy mese c.könyvet olvasom neki,és a Mirrmurr a kandúrt...remélem jól írtam a nevét..:)))

2009. nov. 3. 19:37
gondolom többen olvasunk itt mi
2009. nov. 3. 18:53
Sziasztok.Én a gyerekeimnek ezeket olvasom:A gyémántkrajcárka,A kis gömböc,Kacor király,A három kismalac.Ezek a slágerek.
4. vviki2 (válaszként erre: 3. - Vviki2)
2009. nov. 3. 17:54
Az utóbbit sokáig olvastam a nagynak, nem unja ma sem. Ami még bejött: Janikovszky Éva: Már óvódás vagyok...:-)
3. vviki2 (válaszként erre: 2. - Vviki2)
2009. nov. 3. 17:52

Nézem...van több is.:-) Gratulálok!

Nálam a picit még nem érdekli a mese, csak a képek. Ő 1 éves. A középső 3, neki Bartos Erika a kedvenc, az Anna, Peti és Gergő könyvek mellett a mondókáskönyve(i) is. Meg Szutyejev Vidám mesék. :-)

Dominika 10 éves, még ő is igényli. Mindenevő, de azt kénytelen hallgatni, amit az öccsének mesélek...

2009. nov. 3. 17:47
Mennyi idősek?
2009. nov. 3. 17:41
én már unokáimnak mesélek de néha még ha nem jól találom ki mit nem köti le és bizony sok saját kitérő mondattal tüzdelem..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook