Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állcsont-arccsont műtét szabályozással kiegészítve egészség probléma miatt-orvosi meglátásból már meséltek róla-tud valaki infóval segíteni? fórum

Állcsont-arccsont műtét szabályozással kiegészítve egészség probléma miatt-orvosi meglátásból már meséltek róla-tud valaki infóval segíteni? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 12. 09:27
Én azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy milyen szövődményei lesznek ha 2 év múlva megműtenek, mennyi ideig fog fájni a helye? Most vették le a foglenyomatot, felső és alsó fogszabályozóm lesz. Pár év múlva pedig meg fognak műteni, mivel az Alsó állkapcsom előrébb van mint a felső és jobbra is dől. A rágásom is olyan, hogy csak a bal hátsó 3 fogam ér össze rendesen és csak ott tudok rágni alaposan. Félek a műtéttől, mert nem ez az első műtétem, már 1 éve átestem egy koponya műtéten is. Aki hasonló állkapocs műtéten már túl van az kérem írjon nekem, minden véleményt el fogok olvasni.
10. Babika82 (válaszként erre: 9. - E71af41436)
2008. máj. 13. 19:36
Hát több hét is lehet akár a kórház szövődménytől gyulladástól stb. függően. Ezt tudom. Azt is tudom, hogy nagyon nem megy az evés, infúziót adnak. Csak az időtávlatok érdekelnek, és idegesítenek. Tudom nem egy ripszropsz dolog, bár az lenne.
9. e71af41436 (válaszként erre: 6. - Babika82)
2008. máj. 11. 08:54
az állcsont nagyon érzékeny.ha gyulladásban van,.nem kizárt hogy két hétig is fájni fog és a duzzanat is megmaradhat több napig.hideg vizes ruhával borogatni,puha sörtéjű fogkeével a belső hegeket mosogatni óvatosan,és 1-2 hétig mindenképpen ajánlott a pépes étel fogyasztása.
8. e71af41436 (válaszként erre: 7. - Babika82)
2008. máj. 11. 08:51

nem tisztem senkit védelmembe venni,de van itt a portálon egy kedves fogmanó,akinek ez a nickje.ő fogászati tanácsokat tud adni.minden kérdésre válszol.:)

úgyhogy Galamb nem bohóckodik.:)

7. Babika82 (válaszként erre: 5. - 9778ca1817)
2008. máj. 11. 07:28
Köszi a bohóckodásodat, csak sajnos elég komolyan inditottam a topicot, mert komoly a téma számomra.
6. Babika82 (válaszként erre: 4. - E71af41436)
2008. máj. 11. 07:27

Szia!


Utána, mennyire feszül, meddig tartott a dagadás, hogyan oldható meg az étkezés, infuziót kaptál még nem tudtál enni? Ébredés után mikor magadhoz tértél fájt nagyon? Meddig vérzett, mert nekem a bölcsfog műtétem után még másnap este is vérzett. A csontok és fogak rögzítéséből a műtét után mi érezhető? Vagy csak a varratokat érezted és minden rögzítés az iny alatt volt?

2008. máj. 10. 18:00
írd be a Hoxa keresőbe azt, hogy "fogmanó"
4. e71af41436 (válaszként erre: 3. - Babika82)
2008. máj. 10. 17:55
mit szeretnél tudni?
2008. máj. 10. 17:19

Jajjajjjjj!

Nem akarom magam plasztikáztatni, de azért köszönöm a privit. Szájsebész csinálná, és nagyon gyors inysorvadás meg a foggyökerek ebből kifolyólag való gyulladása miatt kell. És persze nem egészen vannak sorba a fogaim, mert volt egy balesetem még 15 éve és akkor egy kitört kettő letört most korona van rajtuk, gyökereiket gyulladás miatt le kellett vágni, bölcsességfogaimat egy éve szedettem ki, egy év alatt mert ugye 4 volt(jól megszenvedtem) ezek torlódást okoztak. Szóval ezért kellene az említett műtét szabályozással, mert most már az alsó fogsorom mindenre érzékeny, két fogamnak már nagyon kint a gyökere, és ezért kellene a csontokat átmozdítani, stb.

2008. máj. 10. 16:48
Orvosi szemszögből barátok sokat meséltek és magyaráztak róla, esetleg aki át is élte, vagy környezetében valaki hasonló eset volt, mesélne nekem róla?:(
2008. máj. 10. 16:47
Állcsont-arccsont műtét szabályozással kiegészítve egészség probléma miatt-orvosi meglátásból már meséltek róla-tud valaki infóval segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook