Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mercilon fórum

Mercilon (beszélgetős fórum)


10. jessybaby (válaszként erre: 9. - Remoni)
2014. dec. 7. 22:21
Cypromixet 11 éve szedem, nem volt bajom tőle. Olvastam rosszat erről is, de közel sem annyit, mint a Mercilonról. BMI-m jelenleg 31 egyébként, bár az orvosom ezt nem is kérdezte. Pedig tudomásom szerint egyébként jó doki, mindig is hozzá jártam.
9. Remoni (válaszként erre: 7. - Jessybaby)
2014. dec. 7. 18:58
Mindkét tabletta egyfázisú kombinált fogamzásgátló. Ezt a két fajtát szokták felírni akkor, ha acnés a bőröd. Ha a cypromixtől nem voltak mellékhatások, a mercilontól sem valószínű hogy lesznek. A mercilon kontraindikációja ha a BMI 30 felett van.
8. jessybaby (válaszként erre: 2. - Much)
2014. dec. 7. 16:19
Én is gondolkodtam rajta, hogy akkor innentől óvszer.. De akármennyire is szeretem a párom és a gyerekeket, egy babának még nem jött el az ideje. Szóval nagyon agyalok mit tehetnék.
7. jessybaby (válaszként erre: 6. - Remoni)
2014. dec. 7. 16:17
A régi gyógyszerem nem elsősorban fogamzásgátló volt. Cypromix a neve.
6. Remoni (válaszként erre: 1. - Jessybaby)
2014. dec. 7. 14:49
A régi gyógyszered is egyfázisú kombinált tabletta volt?
2014. dec. 7. 14:23
Én ezt szedtem kb 18 éves koromban, nagyon görcsöltem, azért mondta az orvos, hogy akkor szedjek gyógyszert. Nekem semmi bajom nem volt tőle, bár most már úgy vagyok vele, hogy nem fogok fogamzásgátlót szedni.
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Jessybaby)
2014. dec. 7. 14:11
Bármelyiknek lehetnek mellékhatásai, és azt az orvos sem tudja előre, hogy Neked melyik válik be, és melyik nem.
2014. dec. 7. 13:54
Én is ezt a tablettát szedtem 16 éves koromtól és semmi problémám nem volt vele, bár betartottam a 3 évenkénti negyedéves pihenőt vele. Az első gyermekemet 20 évesen szültem, a másodikkal most vagyok terhes 11 év után. Nekem nem okozott gondot a tabletta. Szerintem a 3 évenkénti szünet minden gyógyszernél kell, vagy ha lehet, akár fél év is. Persze, az is igaz lehet, hogy mindenkinek más válik be.
2. much
2014. dec. 7. 13:24
hát szerintem egyénfüggő. A kockázat más gyógyszernél is fennáll. én ezt szedtem nem estem teherbe, viszont felborult a hormonháztartásom és mikor gyereket akartam nem tudtam teherbeesni, csak két év múlva. Ma már mindenkit lebeszélnék mindenféle tabiról
2014. dec. 7. 13:06

Sziasztok!

A legutolsó rákszűrésem alkalmával az orvosom a Mercilon fogamzásgátlót írta fel nekem. Természetesen utána olvastam az interneten, nagyon-nagyon sok negatívumot találtam. Nem kis aggodalom van bennem, nem merem elkezdeni. Mivel külföldön élek, így a magyar orvosom meglátogatása és a gyógyszer veszélyességének átbeszélése nem kivitelezhető az elkövetkező hónapokban, védekezni viszont kell, a régi gyógyszerem pedig nem tart örökké.

Véleményeket és tapasztalatokat várnék, mennyire jogos a félelmem? Babát majd 4 év múlva szeretnénk, így egyenlőre mindenképp kell a biztonság.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook