Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit költesz édességre és szerinted hol kezdődik a függőség? fórum

Mennyit költesz édességre és szerinted hol kezdődik a függőség? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2013. okt. 5. 13:00
200 db-os kromot vettem, es amig el nem fogy, nem veszek semmilyen edesseget a boltba, mire elfogy, addigra meg remelem leszokok es akkor meg azert nem kell. :D
35. kikelet- (válaszként erre: 34. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 5. 12:58

Szia!


Koszonom valaszod. Ismeros a 2-3 tabla 300grammos dolog. Tenyleg en is valami foldontuli gyonyorhoz tudnam hasonlitani. De a legfurabb az, hogy 1-2 tabla csoki utan a legtobb ember azt mondja, "huh eleg volt, de sokat ettem", en viszont minel tobbet eszek annal tobbet kivanok, es nem holnap vagy masnap, hanem az adott pillanatban. Most viszont ugy latszik segit a krom, mert tegnap egyaltalan nem ettem, ma csak egy fel szelet sutit, az is inkabb kesernyes volt, amit nem szerettem volna, de vendegsegben voltunk, es kiszedtek a tanyeromra. Annyira utalom az ilyet, nem ertik meg, hogy ettol szenvedek. Ugyhogy inkabb nem megyek most egy ideig vendegsegbe. De az is lehet, hogy a mentruacio es az a 2x8db twix tette be a kaput,amit tegnap elott bevagtam. Most valahogy szoszerint hanyingerem van az edessegektol, ez lehet a kromtol? Meg csak 2 szemen vagyok tul. Barcsak igy maradna ez mindig. Igazabol menzesz elott a legnagyobb a szenvedes,egesz honapban,de akkor...ejfelkor kepes vagyok 2-3 tabla csokit bevagni. :O Multkor odaig fajult, hogy este 11-kor elmentem a benzinkutra csokit venni,na ez mar beteg. :D

34. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 1. - Kikelet-)
2013. okt. 5. 10:06

Szia!


Ismerős a helyzet, hát hogyne!Fokozatos, vagy hirtelen megvonás? Nálam egyértelműen az utóbbi változat életképes, minden más, akár a leggondosabban kiérlelt stratégia is csúfos kudarcba fulladt ezen a téren.

Nehezen megfogalmazható, őrült gyönyört és élvezetet jelent számomra a csokoládéfogyasztás, semmivel sem pótolható élményt, de képtelen vagyok a mértékletességre ebben a kérdésben, így azt a döntést hoztam, hogy teljesen kizárom az életemből, máskülönben mindig ott loholok a mézesmadzag után, ami állandó, feszült önkontrollt kíván, így az élet minden más aspektusára erősen rányomja a bélyegét.

Végül teljes mértékben lemondtam a cukorról, és a csokoládéról, kizártam az életemből, vagyis inkább úgy mondanám, hogy kivégeztem, megsemmisítettem, számomra meghalt, legalábbis így kezelem, és azt kell mondjam, hogy ez így működik! Nekem nem okozott nehézséget akár 2-3 tábla 300g-os!! csokoládé fél órán belül való elfogyasztása sem, szóval az én példám talán kirívó eset.

Lassan eljutok arra a pontra, hogy már nem nyomaszt a bontatlan csokoládé látványa sem, nem érzek késztetést az elfogyasztására, hidegen hagy, persze nem is engedem meg magamnak a luxust, hogy sokáig időzzek efféle gondolatok felett.

Én mondjuk ebben a látványos kivégzésben hiszek, ha valamit nem kívánok az életemben tudni, elpusztítom a gondolatot, gondosan eltemetem, és magam mögött hagyom, nincs visszatekintgetés, véget nem érő önkínzás, lgbbis ez a cél...



Summázva: Szerintem a megfelelő módszerhez először meg kell határoznod a miérteket, és a mértékeket. Arra gondolok, hogy fel kell mérjed miért zavar a jelenlegi életmódod, és ha megvannak az okok, jöhet a mennyiségi kérdés, milyen mértékben befolyásolja ez az életedet. Ezek a válaszok vezetnek oda, hogy el tudd dönteni mi a helyes választás a kérdésben: vajon melyik a működőképes, megéri -e tökéletesen kizárni az életedből az édességet, vagy képes vagy a mértékletesség elvei szerint fogyasztani. Rettenetesen nehéz kérdések ezek, roppant fontos a tudatosság, és az önismeret, de megéri a belefektetett energia!

Azt soha ne felejtsd el, hogy a belső késztetés nélkül magadra erőszakolt döntéseket, megvonásokat hosszú távon vagy nem lehet megvalósítani, vagy sokkal nagyobb romboláshoz vezetnek, mint arra a kiváltó ok önmagában valaha képes lett volna....ezért borzasztó fontos alaposan megrágni a saját szempontrendszert, érveket, ellenérveket.


Tudod, túlzott erőlködésnek....



A legjobbakat!

33. grizus
2013. okt. 5. 08:48
A cukor méreg, de én nem bírok lemondani róla. Azért igyekszek szinten maradni, csak akkor eszem, ha tényleg kívánom.
32. kikelet- (válaszként erre: 23. - Erzsianyu)
2013. okt. 5. 07:57
Annyira sulyos volt az allapotod, hogy mar eletveszelyben voltal?
31. ittmost (válaszként erre: 30. - Kikelet-)
2013. okt. 4. 21:09

De azért ha rendesen eszel előtte,akkor ugye nem tudsz annyi édességet lenyomni..

Én azt hiszem,h valami hiányozhat neked a szervezetedből nagyon.Nem gondoltál arra,h beszélsz dietetikussal?Ott asszem vérvizsgálattal ki tudják mutatni,h mi történik veled.

2013. okt. 4. 19:36
Viszont ami igaz, hogy minden mast nagyon keveset eszek, zoldseget meg gyumolcsoket eszek sokat. Na meg turot...most probalok tobbet enni meleg etelt, de igazabol furcsa, mert nagyon hamar eltelitodom "normal" kajaktol, erzem, hogy tele a hasam egy gyerek adagtol, mar feszit, DE az edesseget meg csak lenyomom valahogy. :S Igazabol mar olyan lettem, mint egy kisgyerek (amilyen sose voltam), rossz evo,de az edesseget azt enne.
29. kikelet- (válaszként erre: 28. - Kikelet-)
2013. okt. 4. 19:34
Napi fel kg turot is eszek, protein is megvan, tenyleg...
28. kikelet- (válaszként erre: 26. - Ittmost)
2013. okt. 4. 19:33
Lehet, hogy hianyzik, mert egyebkent etvagyam az nem nagyon van, ez is gond. Igazabol semmit nem kivanok az edesseg helyett,ha lehetne en ellenek egesz nap azon. Banant azt eszek,hajaj van, hogy napi 5-6 is lecsuszik, de nem enyhiti a csoki/gumicukor/keksz iranti vagyam. Egyebkent furcsa, mert csak az eper, lekvar,gumickor stb es a csokolade izet kivanom, de ezeket nem tudom megunni. Es tudom, hogy nem unalombol teszem, mert egyreszt ritkan unatkozom, masreszt szoszerint elkap a siras, ha nem veszem magamhoz, neha mar remegek is. Ez azert durva, nem hittem volna,hogy ilyen szintre eljutok.
27. kikelet- (válaszként erre: 23. - Erzsianyu)
2013. okt. 4. 19:31
Ez mind megvan nalam, igazabol mar voltam kivizsgalason visszatero problema ez nalam. De nem tudnak vele mit kezdeni, kezelik es kezdodik elolrol. Volt, hogy honapokig elvoltam edesseg nelkul korabban, akkor eleg volt egy felfazas es ez jott megint... marmint a folyas es hasonlo finomsagok. Hogy lehet ettol vegleg megszabadulni? Amugy a szot tett kovette es vettem kromtablettat. Ma mar nem kivantam az edesseget,de ilyen gyorsan csak nem hathatott. Lehet ti vagytok ilyen jo hatassal ram.:D Na, majd meglatjuk mit hoz a holnap.
26. ittmost (válaszként erre: 1. - Kikelet-)
2013. okt. 4. 16:19

Mi lenne,ha aszalt gyümölcsöt,mogyorót vagy szőlőcukrot ennél csoki helyett?

nem lehet,hogy neked valóban hiányzik az az energia,amit a csokival elfogyasztasz?hiszen írtad,h vékony is vagy,sportolsz is..lehet,h hiányosan táplálkozol.Eszel elég gyümölcsöt?A banán is jó lehet csoki helyett.

2013. okt. 4. 13:54
Heti 1000 Ft kb(túrórudi,csoki,keksz).Ha sütit sütök az nincs benne.
24. Kantara (válaszként erre: 22. - 4a5de48ea8)
2013. okt. 4. 12:22

még időben vissza kell venni belőle, mert függőség alakulhat ki vagy már ki is alakult.

tényleg sok betegség kiváltója a cukor

23. erzsianyu (válaszként erre: 19. - Kikelet-)
2013. okt. 4. 12:17
Székrekedés, álmatlanság, ingerlékenység depresszió, hajhullás, körömgomba, levertség, libidó hiány. Ezeket mind a szervezetemben túlszaporodó Candida gomba okozta. Ő az aki vágyik benned az édességre, hisz ez a táptalaja. Letettem az édes dolgokat, élesztővel vagy erjesztéssel készülő termékeket, illetve azokat amik penészgombát tartalmaznak. Az összes tünetem megszűnt! Érdemes lenne egy kivizsgálást csináltatnod Candida ügyben. Ez is állhat a túlzott édesség utáni vágy hátterében.
2013. okt. 4. 10:35

Magamnak:semennyit

Fiamnak viszont minden nap kell egy Milka wafelini, anélkül nem működik.

21. lanema
2013. okt. 4. 10:31
Én minden nap megeszek féltábla csokit. szükségem van endorfinra, :(
2013. okt. 4. 10:14
Iszonyatoan édesszájú vagyok, de általában egy-két kocka csoki vagy pár szem gumicukor bőven elég, így viszonylag keveset költünk édességre.
19. kikelet- (válaszként erre: 16. - Erzsianyu)
2013. okt. 4. 10:08
Mi bajod volt?
2013. okt. 4. 09:44
Sokat, és függő vagyok... :(
2013. okt. 4. 09:44

Nálam pl nem a cukor után van a vágy,hanem a kakaó után!

Magas kakaótartalmú ás mindenféle csoki!

A cukorkák,fagyi,más édességek nem izgatnak!

Csak a csokoládé!

2013. okt. 4. 09:36
Semennyit. Mióta kiderült, hogy majdnem meghaltam a cukortól és leálltam róla. Nagyon nehéz volt, de sikerült. 1-2 hét és megszűnik a vágy. Ha különböző egészséges "édességekkel" (méz, nyírfa cukor, stivia) próbálod pótolni a cukrot az jó, de a pszichés édes íz utáni sóvárgást ugyanúgy fenntartják, tehát érdemes egy időre teljesen leállni az édes ízről mint olyanról. Azután később elkezdheted használni őket módjával.
2013. okt. 4. 08:46
a kókuszzsírból-mézből-kakaóból készült csoki segíthet a lekattanásban. Lehet bele keverni pirított magvakat, aszalt gyümit, még finomabb lesz. Lassan a függőség szelídülni fog.
14. Ekka
2013. okt. 4. 08:40

Valamit kompenzálsz, ez az örömforrásod.

Fejben kell rendet tenni!

13. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Kikelet-)
2013. okt. 4. 08:34

Pont itt kezdődik a függőség, hogy rohamokat kapsz, ha nem ehetsz cukrot. Mindegy mennyi idő alatt szoksz le, de le kell állni. Olyan, mint a dohányzás: nem lehet kicsit cigizni és fokozatosan leállni. 1-2 hétig rossz le, de utána kitisztulsz és nem fogod kívánni.


Alattomos dolog a cukor, szabadulj meg tőle. Az a cukor, ami a gyümölcsökben, zöldségekben van, elég, nincs szükség a finomított cukorra.


Mennyit költök édességre? Szinte semmit. Néha eszem egy-egy fagyit a kedvenc helyemen nyáron, mondjuk idén ötször. És kéthavonta egyszer egy süteményt. Néha még a karalábét is túl édesnek érzem.

12. *MysticMyra* (válaszként erre: 1. - Kikelet-)
2013. okt. 4. 07:31

Mi is eszünk édességet, hetente legalább háromszor, legyen az egy szelet csoki, vagy sütemény, de én nem érzem függőnek magam. Ha úgy adódik, hogy nem veszünk simán elvagyok nélküle. :)


Mikor a kisfiam vártam, akkor keményen kívántam az édeset, nem telt el nap anélkül, hogy ne ettem volna, és az az érzés amit akkor éreztem, mikor nem kaptam meg, hát leírhatatlan.

De aztán megszületett és mintha elvágták volna ezt az egészet. :)

2013. okt. 4. 07:25

Még egy gondolat.


Az a baj, hogy minden ch függő mástól, máshonnan várja a megoldást, de az bennünk van.

Sajnos mint minden függőségnél, itt is kell akaraterő.

Addíg, amíg úgy Igazán nem Akarja az ember abbahagyni, addig biztony tartani fog a szenvedés.

A króm segít(het), az akupunktúra segít(het), de a megoldás magunkban van.


Nekem ez a véleményem, saját tapasztalatom alapján.

Ja, és nekem a ch kicsinálta a gyomrom is, szóval éljen a reflux diéta. :-(

10. patapucs (válaszként erre: 9. - Patapucs)
2013. okt. 4. 07:19

Upsz, hazudtam.

A fehérje szeletem bolti. :-)

2013. okt. 4. 07:17

Igen, szerintem is beszéltünk már róla.

Annyi helyről hallottam, hogy jó, szerintem érdemes lenne kipróbálni.

Az biztos, hogy akaraterő is kell majd, de ha vkinek annyira nem megy s drasztikus megvonás, akkor írja, hogy mit eszik és minden nap csökkentse vmivel.

+ Ne rágja, hanem szopogassa, ha csoki. Olyankor lassabban fogy.

+ Lehet kapni diabetikus csokit,ét csoki, diab.nápolyit, stb.

+ Ha péksüti párti: hiába ellenszenves nekem fitness Norbi, de a nasijaiban kevesebb a ch. A péksütikben is.

+ a legjobb az, ha azt esszük amit megcsinálunk otthon.

Azt is lehet édesre édesítővel. Abból egy rakás is jobb, mint a bolti vackok.

Én is eszem nasit, csak magam megcsinálom búzaliszt nélkül, cukorpótlóval.

8. e584b61b26 (válaszként erre: 1. - Kikelet-)
2013. okt. 4. 07:13

Dettó ugyanez!

Le sem merem írni az elmúlt 4 hét termését!

Nekem sincs baj a súlyommal egyébként,csak ez a meg őrülök,annyira vágyom a csokira borzalom!

Cigeztem is régen,elég sokat vendéglátósként,de az se volt ilyen erős késztetés! :(

Én is kiutat keresek ebből!

7. kikelet- (válaszként erre: 4. - C383f88f42)
2013. okt. 4. 07:08
Na, ez az, hogy lehet, hogy 1-2het utan is meg ekkora vagy elo tud torni? Neha hasznal a szunet,neha csak erosebb lesz a vagy. De most mar nem akarom szazadszor is elkezdeni es elbukni, most mar muszaj lesz megfontoltan, ez nem mehet igy tovabb.:S
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook