Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire valós dolgokat írt le Dan Brown "A Da Vinci kódban"? fórum

Mennyire valós dolgokat írt le Dan Brown "A Da Vinci kódban"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2006. dec. 25. 21:29
Egyszerü képzelgés.
2006. dec. 16. 07:30

Mindenkinek aki még nem olvasta,nem látta!

Először a könyv,utána a film. Olvasás után jobban érthető.Sokaknak nem tetszik a film,de az apróbb ám fontos részleteket a könyvben megtalálod.Így a film egészen élvezhető.DE!

Újra elolvasom,mert nem rossz elképzelés,még akkor is ha nincs igazán hiteles alapja.

2006. dec. 13. 18:30
szerintem ez a köny jó,és talán van valóság alapja is,de mit szóltok a démonok és anygyalokhoz? ezután a könyv után el kell menni Rómába , én sajnos előtte voltam,de azt hiszemm ezután a köny v után ujra látni kell..egyébként az egyház miért tiltakozik, gondoljatok a [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Mel Gibson[{[{[/A]}]}] filmre..jó reklám volt...
2006. nov. 16. 21:34

Szerintem sem lenne olyan nagy probléma ha kiderülne,hogy Jézus és Mária Magdolna házasok voltak.Valóban lehet, hogy van a könyvnek ehy kis valóságalapja.

Egyébként szerintem is sokkal jobb a könyv, mint a film.A filmtől én többet vártam.

2006. nov. 12. 21:50
Láttam a filmet ,olvastam a könyvet. Megdöbbentem, elgondolkodtam majd megnéztem az ezzel kapcsolatos dokumentum filmet. Még jobban elgondolkodtam, majd a neten is keresgéltem ezzel kapcsolatossan. Úgy gondolom, sok mindent lepleznek ezekről a dolgokról,mert nem tudnának a világ előtt elszámolni a hazugságokkal, mert mást prédikálnak. Különben nem értem , hogy miért volna baj ,ha Jézus nős lett volna. Annyi mindent olvastam erről , hogy eltudom hinni. Most volt a tv-ben is a templomos lovagokról egy dokumentum film, sajna csak pár percet láttam belőle.
26. jeryka
2006. nov. 10. 15:25

A könyvet is olvastam, és a filmet is láttam. A

könyv százszor jobb.

Biztos van valóság alapja. Azért elgondolkodtató nem?

2006. nov. 6. 09:55

sziasztok

a film mindig rosszabb mint a könyv:) Mert ha minden apróság benne lenne a filmben, akkor lehetne nézni vagy 2 napig, nem?

A könyv sokkal jobb, az apróságok miatt, meg ahogy gondolkodik magában, hogy ez ezért van, az meg azért. Ez a filmben nem jelenik meg, csak kijelent mindent, félig megmagyarázva....

+ mikor olvastam, nem igazán Tom Hankset képzeltem el főszereplőnek.

És hogy igaz-e? hát azt nem tudtam eldönteni, Így teljesen 100%ra tuti nem, de lehet, hogy azért valamire ráhibázott, nem?

2006. nov. 5. 18:35

Nem csak a könyv, több Mária Magdolna kutató is állítja, hogy Jezus halála után Spanyolország területére menekült Mária Magdolna és Mária is.

Lehet kutakodni e téren. A spanyol festészetben sok a Mária Magdolna szimbólum, kisgyermekkel is lefestették.

2006. okt. 18. 19:09
Ugyanezeket:) Ennyi könyve jelent meg eddig. Nekem nagyon bejött a stílusa, tényleg leköti az embert.
22. 2994c082c4 (válaszként erre: 20. - Gardiedi)
2006. okt. 18. 19:00

Én olvastam egy párat: A digitális erőd, Megtévesztés foka, Angyalok és Démonok

Ennyit. Te?

21. esjé
2006. okt. 18. 09:02
Én a filmet láttam, és valamilyen szinten lebilincselő volt. Olyan dolgokra derít fényt, amire az ember soha nem gondolt volna. Tényleg, mindenki azért legalább egyszer látta az Utolsó vacsora festményt(akármilyen újságban, könyvben), és soha nem tűnt fel nekem sem, hogy az egy nő (pedig műv.töriből érettségiztem...), meg mindent mást. A film után azért kicsit elgondolkoztam.
2006. okt. 16. 12:38
Ez egy nagyon jó könyv, de csak egy regény, vagyis fantázia szüleménye. Egyébként nekem Dan Brown minden könyve tetszik. Ti olvastatok mást is tőle?
2006. okt. 16. 12:22
Szerintem az író egy olyan regényt akart alkotni amivel sokat kereshet és növeli a hírnevét.Nem a leleplezés és a valóság kutatása volt a cél,hanem a szórakoztatás.Több könyvét olvastam,szerintem hülyeség valóságnak feltüntetni a leírtakat.Annyi pozitívuma lehet a dolognak,hogy felcsigázza az emberek érdeklődését és Esetleg valós dokumentumok alapján kutakodnak egyes témákban így gyarapítva a tudásukat.A Da Vinci kód elsődleges célja ami szerintem maradéktalanul megvalósul,hogy az emberek érdeklődve olvassák és elgondolkodjanak.A valóságot viszont nem ebben kell keresni!
18. jen61
2006. okt. 16. 06:51
Szerintem ez csak a fantázia szüleménye és híres emberek neveivel akarta hitelesíteni mint pl. Sir Isaac Newton és a többiek.Olvastam a könyvet,nekem tetszett ugyan,de nagyobb volt a reklámja,mint maga a könyv.A filmet is láttam.nem teszett annyira,mint a könyv.
17. finus
2006. okt. 15. 21:50

Elolvastam a könyvet, aztán megnéztem a filmet-elsősorban Tom Hanks miatt. Azt kell, hogy mondjam, hogy a könyv eléggé elgondolkodtató, az egyház veszett tiltakozása a megjelenés után stb...a film viszont- mint már gyakran a jó könyvekből készült filmek..nagyon nem tetszett.

Az eredeti kérdéshez visszatérve, azt hiszem sok a valóságalapja, de amíg a katolikus egyháznak módjában áll, hogy megakadályozza hogy megtudjuk a valóságot ezzel kapcsolatban, addig azt hiszem, hogy ez rejtély marad.

16. Lenus
2006. okt. 15. 20:20
Én filmen láttam, és nagyon megfogott.Biztos, hogy van valami alapja, eléggé érdekes, és megfogó maga a történet.Lehet, hogy nem minden pont így van, volt, de a történet lényegében hiszek.
2006. okt. 10. 18:00

Csak a konyvet olvastam. Valamennyi valosagalapja biztos van.

A teny: ha semmi alapja sincs, akkor is egy nagyon jo szorakoztato irodalom. En ket nap alatt elolvastam.

2006. okt. 10. 17:31

A film szerintem semmi a könyvhöz képest. Legalábbis szeintem, mert a filmekből nagyon sok mindent kihagynak és így nem is érted meg teljesen.

Lehet hinni és tagadni a könyvben leirtakat. De egy biztos igaz belőle: A történelmet a győztesek írják! Most tanultuk töriből a pápaság kialakulását. Ott nem voltak nagyon szentéletűek a papok, pápák. Én valahogy hiszek abban, amit leírt, ateista lévén...:D

13. Icus
2006. okt. 6. 05:36
Hát, tegnap megnéztem a filmet, nem nagy eresztés!
12. loxi
2006. okt. 5. 16:31
Biztos, hogy nem véletlenül volt annyira felháborodva az Egyház a könyv ill. a film miatt........
2006. szept. 30. 06:00

Akinek valaha is eszebe jutott a ketkedes, szeretnem figyelmebe ajanlani a kovetkezo irast:

A szerzo; Goda Gabor, a novella cime: "Isten a poharban"..

A maga nemeben egyedulallo alkotas.

Hat, most van, vagy nincs??

Vagy csupan egy pohar limonade csupan???...

Erdemes elolvasni!


Forras: " Ember szuletik", megjelent 1979-ben, valogatta: Illes Lajos.

82. oldal.


ISBN 963 09 1332 1

10. fcf0c655e6 (válaszként erre: 5. - Icus)
2006. szept. 30. 05:41

Igen, hisznek valamiben,roviden fogalmazva ezt hivjak onaltatasnak...

Koszonom a dicsereted, a viragaim es a kepeim stilizaltak, en magam sem tudom milyen fajtak..:))))

9. zse pi (válaszként erre: 8. - 93cae1a838)
2006. szept. 23. 11:03

A film nagyon gyenge, kevés infoval...


Én hiszek benne, úgy vélem, hogy tele van a világ összeesküvéselméletekkel!!!

Tele van hazugsággokkal, félrevezetik az embert a hatalom miatt. Elhallgatnak dolgokat, birtokolnak, és mindent megtesznek, hogy a hazugságuk titokban maradjon...

Tudom, ez most nagyon kétértelmű (a mai politikai helyzet miatt), de ez van a világban. Mindenhol, minden témában.

2006. szept. 22. 19:07
Nem tudom láttam a filmet de nem voltam elájulva töle nem nagyon kötött le bár ez csak az én véleményem.
2006. szept. 21. 18:36
Sok az igazság tartama.
6. Icus
2006. szept. 20. 18:30

A könyvre visszatérve. Érdekes ahogy egymásba építi az eseményeket, valószinűnek tartom, hogy némely dologban közel van az igazsághoz, vagy esetleg bele is trafált. Ezt csak egy időutazás derithetné ki, vissza a múltba. Kiváncsi lennék rá.

különben a könyv számomra nem volt annyira lebilincselő, mint ahogy vártam. A Kollégám olyan lelkesen beszélt róla én csak ezért vettem meg.

5. Icus (válaszként erre: 4. - Fcf0c655e6)
2006. szept. 20. 18:24

LÉnyegében egyetértek veled, de én nem irigylem azokat akik hisznek, mert szerintem ez azért van mert bizonyos dolgokat nem tudnak feldolgozni, megérteni, megmagyárázni. Így egyszerűbb, ha hisznek valamiben.


Egyébként szépek a virágaid!! Csak nem tudtam beazonosítani, hogy milyen fajták!

2006. szept. 20. 02:58

Az egyhaz letjogosultsaga;

A masodik vilaghaboru utan az egyhaz,(Vatikan") tobb, mint 20 millio dollarhoz jutott azaltal, hogy rejtegette a vilaghaborus bunosoket. Ezek tenyek, nem hulye duma.

Tobb evvel a haboru utan, a Vatikan ELADTA a haborus bunosok nevet, es tartozkodasi helyet,es igy meg tobb vagyonhoz jutott.

Ha valaki volt mar a Vatikanban, meg tudna mondani nekem, hogy mibol elnek a papok ilyen fenyuzesben?

A haboruban lehet sok penzt vesziteni, de meg tobbet szerezni, ha valaki okos.

A papok, evszazadokig okos emberek voltak, mert tudtak azt, amit a nep nem tudott, elobbre voltak egy evszazaddal a koruknal, probaltak a nepet tudatlansagban tartani.

Mindezt azert, hogy hasznot huzzanak beloluk, mert csupan a muveletlen nepet lehet tudatlansagban tartani, es kihasznalni,mert, ha rajonnek, hogy becsaptak oket, elkezdenek gondolkodni...

Es ok soha nem szerettek a gondolkodo embereket...

ellensegnek tekintettek oket.

Es, szerintem, az egyhaznak, hogy van-e letjogosultsaga, avagy nincs, pusztan az embereken mulik, akik hisznek, ill. nem hisznek bennuk. Akik hisznek bennuk; jo nekik, mert valamiben hinni igazan csodalatos dolog lehet. Akik nem hisznek; hat nem irigylem oket, mert vegulis csodalatos dolog lehet valamiben hinni, megha nem is letezik...

BK.

2006. szept. 19. 08:27
Szórakoztató regény. Most a hétvégén láttam újra a Stigmata c. filmet, abban is ennek a létező/nem létező tekercsnek a jelentőségét feszegetik; az egyház létjogosultsága kérdőjeleződik meg, s ez innen már politika...... addig jó, amíg szórakozásnak fogjuk fel. :) Szerintem. :) Annak viszont nagyon jó! S hozzátennék még egy öreg mondást: nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja. :)
2006. szept. 18. 11:00
Regény. :))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook