Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire "kell" engedelmeskedni a szüleinknek? A mai fiatalok már nem olyanok mint mi voltunk? fórum

Mennyire "kell" engedelmeskedni a szüleinknek? A mai fiatalok már nem olyanok mint mi voltunk? (beszélgetős fórum)


27. birebora (válaszként erre: 17. - 80ASIQ)
2023. márc. 31. 16:22
:D
26. birebora (válaszként erre: 24. - L.luiselotte)
2023. márc. 31. 16:17
Nálunk is igy van.
2023. márc. 31. 16:00
Egyébként adtam volna neki két olyan átszállót, hogy a fal adja a másikat. Felemeltem volna a hangomat, és néztem volna úgy, hogy azt sem tudta volna fiú-e vagy lány úgy szedte volna a lábait.
2023. márc. 31. 15:36

Attól függetlenül, hogy mi mindent kaptam a szüleimtől,én , amikor édesanyám kért meg valamire, felülvizsgálat és zokszó nélkül teljesitettem. A fiam detto igy volt vele, de velem is.

Persze egyikünk sem élt vissza a kérések sokaságával vagy gyakoriságával.

Vsz a fórumbeli fiatalember meglehetősen bunkó és pofátlan.

23. tumbo2 (válaszként erre: 20. - You_know_who)
2023. márc. 31. 15:04
sosem volt biciklim.
22. dfc04c70e4 (válaszként erre: 20. - You_know_who)
2023. márc. 31. 13:08

Annak, hogy szerinted „nincs a dolgoknak értéke számára” - semmi köze ahhoz, hogy az anyja kérését visszautasította.

Nem azért nem fogadott szót a beste kölyke 🙂 bocs, de tényleg mosolyognom kell (na nem azon amit írtam, hanem, hogy mennyire másként gondolkodunk erről az egész kérdéskörről), mert megvan mindene.


Ezt az „elkapatást” sosem értettem.

Sok olyan fiatal felnőtt van, akinek a feneke alá lett tolva sok minden. Autó, uram bocsá' még lakás is. Mégis teljesen normális. Az, hogy ki mennyire tiszteli a szüleit, veszi figyelembe a kéréseit, nem attól függ, hogy mit toltak alá vagy éppen mit nem kapott meg.


Nyilván te sem attól lettél „jó gyerek”, mert 15 évesen kaptad meg az első normális bicajodat.

21. Görögtánc (válaszként erre: 20. - You_know_who)
2023. márc. 31. 11:28
“Mert megérdemli”- mondá a szülő.
20. You_know_who (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 11:25
El van kényeztetve, nincs a dolgoknak értéke számára. Én 15 évesen kaptam az első normális biciklimet, amit nem kellett minden túra után szerelgetni. Nem értem minek kapatják el sokan a gyerekeiket.
19. tumbo2
2023. márc. 31. 11:06
mi a,hogy engedelmeskedni,ha kérem,hogy vigye ki a szemetet,kiviszi.
18. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 10:57
Nem "engedelmeskednie" kellett volna, hanem kedvesnek, lennie, törődnie az anyjával.
17. 80ASIQ
2023. márc. 31. 08:18
Ütném agyon az ilyen kölköt!
2023. márc. 31. 07:50

Ez nem pénz, ez nevelés kérdése. Mondjuk ha van pénz, akkor gondolom könnyebb elkapatni is a gyereket.

Én az ismerősi körben szigorúnak számítok, mert nagyon odafigyelek a gyerekeimre (10 felett de 18 alatt vannak még). Vannak elvárásaim velük szemben, én is megteszek értük mindent, de cserébe el is várom a segítséget, ha nekem van rá szükségem. Így kölcsönös a bizalom és a tisztelet köztünk, azt hiszem. Ha a kiskamaszom így is szólva vissza, akkor én is válaszolnék, hogy látod, hogy vendégem van, hozd le, amit kértem. Van az a hangfekvésem (nem kiabálás), amire oda szoktak figyelni. :) Ha megkérem őket valamire és nem segítenek, akkor el szoktam magyarázni a miérteket, hogy miért van rájuk szükség és ezzel általában rá is lehet venni őket.

2023. márc. 31. 07:32
Elég szomorú a történet.
14. michelle.r (válaszként erre: 12. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 31. 07:31

Egyetértek. Az én lányom is kocsit kapott 18 évesen, mégis jó fej. Messze nem 12 milliósat, és a kezdetektől fogva ő tankolja, övé minden költsége.


A sztoriból az sem derült ki, hogy mit csinált a gyerek, amikor anyuka megkérte. Mert ha ott ült semmittevésben, akkor akár fel is mehetett volna. De ha épp benne volt valamiben, én sem értem, hogy miért neki kellett volna megszakítania, és nem anyuka állt fel a kávé mellől.

13. michelle.r (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 07:25
Ennek semmi köze ahhoz, hogy hány milliós kocsit kapott. Ebben a családban valószínűleg ez a dinamika. Láttál két perces jelenetet, ebből nem derül ki, hogy anyuka hogy viselkedik vele, amikor nem kávézgat egy kívülállóval, vagy hogy telt az egész gyerekkora.
12. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 07:01

Kezdem ezzel a mondatoddal: „Én vagy túl engedelmes, vagy ma már ez megy?” Hogy te mennyire vagy engedelmes, nem tudom. De elég furcsa, hogy a felvezető után ezt kérdezed.

Valahogy semmi összefüggést nem látok a te engedelmességed (amiről gőzöm sincs) és a fenti „gyerek” viselkedése között.

Nekem ez az egész párbeszéd - hogy is mondjam - kicsit erőltetettnek tűnik. Ne haragudj, de így érzem.


A címet olvasva arra gondoltam, hogy kisgyerek engedelmességéről lesz szó.

A 22 éves fiú már nem gyerek, hanem fiatal felnőtt. De a lényegen nem változtat. A történet szempontjából tényleg anya és gyereke közti párbeszéd.

Amit később írsz: „Mindene megvan. 12 milliós kocsit kapott az érettségire, 800 ezres órát hord, 40 ezerért vesz egy pulóvert.” - ez megint tipikusan az a téma, ami azt feszegeti, hogy azért lesznek-e a mai fiatalok ilyen neveletlenek (hogy a szavaiddal éljek), mert mindent megkapnak.

Újabb olyan téma, amiről már ezerszer le lett rágva a csont.


Még mielőtt bárki rám mordulna, hogy ha nem érdekel, miért szólok hozzá - csak mondom, hogy szimplán ez a véleményem. Az, hogy ki mennyire lesz tisztelettudó a szüleivel fiatal felnőttként, nem attól függ, hogy minden a feneke alá lett tolva vagy éppen ellenkezőleg.

Ez annál sokkal összetettebb.

11. Sirga (válaszként erre: 4. - Bichi)
2023. márc. 31. 06:44

Így van: bárkinek. Olyan apró dolog ez.

Felnőttek a gyerekeim, de bármelyik azonnal megtenné, ha kérném. Mégis azt gondolom, változott a világ, a nevelés, úgyhogy ez a viselkedés ma már nem ritka, sajnos.

10. 830ae31108 (válaszként erre: 9. - 830ae31108)
2023. márc. 31. 06:35

*jólneveltséghez

(Bocsi)

9. 830ae31108 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 06:34
A pénznek semmi köze a jóneveltséghez.😉
8. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 06:07
Nekem egyik fiam sem merné ezt mondani.
7. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 05:21
Ilyen nálunk nem fordult és nem is fordulhat elő.
2023. márc. 31. 04:24

Ha valahol hajbalban kell keni, nagy cucc... Az egesz delutan szabad.

En evekig keltetem 4-kor.


Amugy a gyerekesel ossze tudtak rakni: apa visz a suliba, anya felszed. A hulye Souffle meg megugrik, ha barmi baj van.

5. Soufflet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 31. 02:51

Faxfejek mindig is voltak , vannak meg lesznek. De tudod, az alma meg a fa...

Nem a penzrol lett ilyen. Ne legy irigy!

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 30. 23:36
Ennek semmi köze az engedelmességhez, sem ahhoz, hogy ki az anya, és ki a gyerek. Ha megkérek valakit a családból, miközben én beszélgetek valakivel, teljesen evidens, hogy megcsinálja ezt a "hatalmas" szivességet. Ahogy én is megtenném bárkinek, ha az megkér...
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Főnix3)
2023. márc. 30. 21:46

Igen, jól látod.

Mindene megvan. 12 milliós kocsit kapott az érettségire, 800 ezres órát hord, 40 ezerért vesz egy pulóvert.

2. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 30. 21:27

Ez a gyerek neveletlen. Egyik gyerekem sem mondana ilyet nekem.

Elcsesztek valamit a nevelésében nagyon, gondolom megszületnie volt csak nehéz...

2023. márc. 30. 21:14

Látogatóban voltam egy rokonéknál.

45 éves nő, 22 éves a fia. Beszélgettünk, kávéztunk anyukával. Mondja a gyereknek "légyszi hozd már le a laptopot az emeletről, megmutatnám X-nek". Mire a gyerek: "ha annyira meg akarod mutatni, menj fel érte. Én nem megyek" Anyuka: na, légy szíves. Gyerek: "Anya, nem. Menjél te, hagyjál békén"


Nekem ez elképzelhetetlen lenne, hogy Anyunak így válaszoljak. Szerintem fiatalabb koromban sem.


Én vagy túl engedelmes, vagy ma már ez megy?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook